Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходки около София

    Шефе, въпроса е да взема за ядене или за всеки случай бе. Инак е ясно, тубата с 20 литра вода си е в колата.

    Коментар


    • От: Разходки около София

      Шефе, аз веднъж реших че ще ям в няква хижа и добре, че носех неприкосновен запас - иначе щях да си седя гладен. И то на разходка, с изрично обявено сптиране на въпросната хижа като място за ядене. Ама ти си решаваш де
      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

      0885372997 - Дани

      Коментар


      • От: Разходки около София

        Дребен, аз и ти може да изкараме в планината седмица и след това още ще има какво да се яде от нас бре

        Коментар


        • От: Разходки около София

          Бе то за можене - може, ма трябва ли
          Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
          Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

          0885372997 - Дани

          Коментар


          • От: Разходки около София

            Привет, предлагам за неделя обиколка на Витоша планина, която включва прекосяване на Люлин планина, каране в подножието на Витоша и основна цел: да резгледаме Верила планина и ако може да посетим най-високия й връх и накрая кратко каране през Плана. 4 планини макар и частино мисля е добре.

            Маршрут:
            София - паркингът на Бонсови поляни. Оттук се качваме до билото на Люлин планина по разбития асфалтов път до поделението. Прекосяваме билото по черно и слизаме в Драгичево. Ако няма сняг спускането през полетата е доста кално и лепкаво :-)
            От Драгичево тръгваме посока Рударци и хващаме отбивката към язовир Студена. Ще минем покрай язовира и там тръгваме по един път по черно към Чуйпетльово. Всъщност пътищата са два, алтернативни. Тук преди две години тези черни пътища бяха предизвикателни, когато са мокри. Сега ще савероятно снежни и не знам каква емоция ще предоставят.
            Тръгваме в подножието на Витоша и непосредствено до Верила планина. Като стигнем село Чуйпетльово продължаваме към село Ярлово. Какъв път има не знам, ще видим на място.
            От Ярлово по асфалт 3-4 км до следващото село Ковачевци. Там ще търсим пътя до манастир Св. Георги. От манастира има път (не знам какъв) до най-високият връх във Верила - Голям дебелец (1400+ метра).
            Не знам дали е покорим с джипове, не намерих и инфо. Знам, че се качват мотористи и че е стръмен според тях. Не държа да се качим с джиповете на всяка цена, но ако стигнем донякъде и накрая е много стръмно и тежко в сняг бих походил малко пеш до самото било да видя гледката.
            Гледал съм снимки от върха и гледката, амо времето позволява е впечаятляваща към Рила най-вече, а зад гърба ни Витоша.
            Прибиране посока вилна зона Ярема и село Железница, като мисля да минем по едно готино пътче в ниската част на Витоша навместо асфалтовия път. Интересно пътче, което излиза точно на асфалта до вилна зона Ярема. Оттам покрай Плана планина стигаме до Железница и пак излиаме на черно в полите на Плана. Спускаме по черно до асфалтовия път слизащ в Панчарево. Ако сме зле с времето тази последна част я пропускаме и от Железница директно по асфалта до Бистрица и София.

            Ядене който каквото си носи, защото не знам къде може да хапнем, Вероятно в някои от селата ще има кръчме, може и там да преценим на място. В Ярлово има голям площад на центъра и ще си спрем джипките спокойно.

            Винетка не трябва, освен на участъка в който прекосяваме Драгичево (1км) и вероятно от село Железница към Бистрица 10км някъде. Ако спуснем през Панчарево там едва ли по този тесен път ще има полицаи.

            Среща на паркинга на Бонсови поляни около 9 часа сутринта, неделя.
            Тръгваме към 9 и 15, 9 и 20 часа

            Ако някой закъснее, телефонът ми е в подписа, ще го изчакаме, ако не е проблем за другите участници..
            Последно редактирано от verter; 21-12-12, 22:05.
            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
            0888/00-55-37

            Коментар


            • От: Разходки около София

              Вътре съм. Храна, газ и вода. Топле дрехи и фотоапарат.
              Колко километра е?
              По мои спомени началото на маршрута е кално и в сухо време. Минахме го преди месец, но за това Ради може повече да каже.

              Коментар


              • От: Разходки около София

                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                Страх ме е да не пламна, имаче с удоволствие
                Няма.....

                Първоначално публикуван от danvan_ Преглед на мнение
                Бе то за можене - може, ма трябва ли
                Ма виж сомалийчетата в тази тема какви ги вършат, кожа и косми останАли и па яко бутат на господаря жибката за едното прЪжолье....
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Разходки около София

                  Потвърждавам, пътя от Бистрица до Панчарево полицаи / милиционери не е виждал откакто го знам (над 40 години)

                  Влади, страшно ме изкушаваш, но ще чакам дядо Владо да оправи колата, че да няма гори-гори Джипка ...

                  ПП Ако някой добър човек се навие да ме повози ще го приема като коледен подарък и ще снимам само неговата джипка за отплата
                  Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                  Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                  0885372997 - Дани

                  Коментар


                  • От: Разходки около София

                    Имам пожарогасител и мога да пикам бързо

                    Коментар


                    • От: Разходки около София

                      Бе то за имане/пикане и аз така, ама не ми се рискува
                      Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                      Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                      0885372997 - Дани

                      Коментар


                      • От: Разходки около София

                        Може да те возя, за баланс. Няма проблем. Тъкмо ще караме само на предни гуми

                        Коментар


                        • От: Разходки около София

                          Влизам и АЗ . Той Кокичя гледам е взел всчичко та аз ........ само тази гъз не ми върши работа ма айде ше сипа малко нафтица
                          Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                          NV 231 - COMMAND-TRAC
                          3" lift

                          Коментар


                          • От: Разходки около София

                            Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                            Може да те возя, за баланс. Няма проблем. Тъкмо ще караме само на предни гуми
                            Да не си прецакал раздатката пак

                            Пиши на ЛС да се разберем ...
                            Последно редактирано от danvan_; 21-12-12, 21:04.
                            Grand Cherokee 4.7 Quadra Drive Limited (WJ) 2002
                            Audi A6 2.7 TDI (4F) 2008

                            0885372997 - Дани

                            Коментар


                            • От: Разходки около София

                              Само да попитам има ли стръмнини за спускане че имам една играчка да я взема
                              Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
                              NV 231 - COMMAND-TRAC
                              3" lift

                              Коментар


                              • От: Разходки около София

                                Ето слизането към Драгичево, когато е мокро и няма сняг





                                После след язовир Студена това бе по-тежкият път, който с тогавашните ми гуми не успях да кача


                                Това пък е алтернативният към Чуйпетльово, на който ми задра дифа в едни коловози. Това беше малко след като купих джипа и нямах никаква подготовка, опит и съответно лесно се отказвах. Бяхме и само един джип. Сега имам да му връщам на този път. Кален , снежен все ми е тая.






                                Сигурно и във Верила ще е фън, еле па на сняг

                                Участъците в полите на Витоша са каменисти и кал освен някоя друга локва няма. Но пък може и да ни изненада.
                                Аз днес от Пловдви се връщам и там сняг не е останал, та забравям, че май около София си е снежно и кал може и да няма.
                                Последно редактирано от verter; 21-12-12, 21:17.
                                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                                0888/00-55-37

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X