Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходки около София

    Аз съм свободен и в неделя, но след 12.30 часа....(работа, какво да се прави), което предполага да догоня групата или по-къс маршрут.....
    Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
    Стефан, 0888851800

    Коментар


    • От: Разходки около София

      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
      И ние с Никола сме два джипа и се чудим къде да се разходим в събота
      И аз съм за събота, пишете какво сте решили и се включвам. Предпочитам по-лека разходка, за да мога да вема и детето
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • От: Разходки около София

        Ще взема да закарам дедото в петък да мога и аз в събота
        Jeep ZJ 4.0 HO, AW 4 , Quadra Drive
        NV 231 - COMMAND-TRAC
        3" lift

        Коментар


        • От: Разходки около София

          Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
          И ние с Никола сме два джипа и се чудим къде да се разходим в събота
          Здрасти, предложете маршрут за утре...Нямам претенции за трудност...
          Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
          Стефан, 0888851800

          Коментар


          • От: Разходки около София

            Предлагам панорамен преход из Западна Стара планина (Понор планина), с който ме запозна преди време доста подробно zzlatev

            Тръгваме по асфалта през Искърското дефиле, подминаваме Своге и на гара Бов тръгваме по черно към село Заселе. Тук ще минем покрай четвъртия по височина водопад в България "Скакля" (80м), който се надявам точно сега да е пълноводен.





            След като достигнем с.Заселе (намира се точно над водопада) продължаваме по перфектен асфалт към село Зимевица (наоколо има страхотни поляни) , където пак излизаме на черно и оттук започва същинската офроуд разходка. Тракът преминава през Понор циркуса, който е едно много впечатляващо място и се отличава от същинска Стара планина.

            Цитирам от друго уеб място:

            П О Н О Р П Л А Н И НА
            / СИМФОНИЯ ОТ ДУПКИ/
            Цитирах Апостол Павел,защото от първото ми запознаването с неповторимата Понор планина през 1979 г.изминаха доста години,но аз не загубих интерес към нея.Разликата е,че тогава и сега аз съм много различен,но обичта ми към нея вероятно е още по-силна.С малки прекъсвания,но последователно и все по-сериозно аз навлизах в нейните понори,набелязвах си репери,които да ми служат за ориентиране когато извършвам преходи там и в един момент се почувствах достатъчно убеден,че ще се справя със сложната задача да се ориентирам в нея,а при поява на мъгла да се измъкна безопасно. Напомням,че понятието понор означава губилище и днес,достигнал съвършенно познаване на планината /не знам така ли е или така ми се иска/, аз считам наименованиего й за най-точното определение на нейния релеф.Една симфония от дупки!Ако не виждаш накъде отиваш,загубен си из тези малки и големи дупки.Това е Понор планина.Ако в Гърция има 3000 острова,тук дупките са от същия порядък.Едни са малки,други са дълбоки,има тесни и дълбоки,плитки и широки,лесно достъпни за стадата,има дълги по десетина километри,в самите дупки има други по-малки дупки,а в тях-поддупки.Ако броят им се различава много от 3000 поемам лична отговорност за лошо броене.Дори в преградата между две големи дупки има други по-малки смешни дупки,обрасли по дъното с плътна растителност.От някои дупки започват пропастни пещери,в други изчезват реки.Трети приличат на огромни стадиони.Виждал съм на снимка най-големия стадион на света,Маракана,той е като една шушка в сравнение напр.с понора Орлова бара,наподобяващ гигантски стадион.Други дупки /гигантски понори!/ приличат на източени язовири с обем стотици милиони куб.м.вода.
            Целия текст може да немерите тук:
            http://planinitenabulgaria.blog.bg/t...chast-1.282300

            Ще спестя други снимки умишлено, за да запазя тръпката за тези, които ще зърнат това място за пръв път

            Има огромни кратери покрай които се кара към една долина. Тази долина е с впечатляващи размери и без никакви следи от цивилизация (рядка гледка в България)
            През нея тече сезонна река от топящите се снегове, която както zzlatev ми каза, няма начало и край. Както се появява така и изчезва.
            Аз преходa го правих изминалата есен , като карането ми беше чисто ориентиране по записките на zzlatev. Връхлетя ме и страшна дъждовна буря, така че не успях да видя много от красотите наоколо, но поне налучках с няколко проби/грешки трака. Караме 5 км из долината. След като излезнем от нея по една стръмнина, защото реално изход няма никъде (като леген е!) излизаме много високо над село Бракьовци. Оттук имаме вариант да се спуснем към селото, което ни отвежда на прохода Петрохам малко преди Гинци или да продължим по набраната вече височина по билата. Ком трябва да се вижда пред нас. Някъде напред по пътя ще се слеем с панорамния Исторически път (равен чакъл), който води до билото на прохода Петрохан, а малко преди това има слизане към с. Гинци. Тази местност е много обширна и красива.

            За любителите на хард офроуда близо до пътя ни има едно страшно стръмно изкачване, което ще им начеше крастата, ако ги сърби. Бях свидетел как видимо подготвена тойота (с голям надпис Vromos отстрани и шнорхел...може някой да си я познае) не успя да го качи от десетина опита. Беше и мокро тогава, така че има поле за изява, ако някой желае.








            Има продължение в гората през Гинци и слизане към с. Комщица близо до Сръбската граница. Общо взето зависи дали ни се кара ощше може да продължим или да слизаме по асфалта на прохода към София.
            Места за барбекю има доста, особено в големите кратери, които са на завет.
            Трасето е сравнително леко като цяло, много обширно и разнообразно, като единствено евентуална трудна част мисля е излизането от огромната долина, която е по обрасъл склон, но ако сме група джипове няма да има проблем. Аз есента го качвах в дъждовна буря с кални гуми и нямаше проблеми. Предвид очертаващото се слънчево и топло време смятам, ще си заслужава този преход.

            Като разтояние мисля идва между 120 и 150км (отиване и връщане), но повечето е асфалт в тази цифра.

            Никола потвърди, че ще участва, така че засега сме два джипа. Който желае да се включи направо казвам организацията:

            10:00 часа среща на паркинга на Билла Люлин.
            Билла Люлин се намира в непосредствена близост до метростанция Люлин, или иначе казано ако влизате през Тунела към Люлин карате само направо и броите светофарите след него. На 4-тия светофар надясно влизате в паркинга на Билла.
            Последно редактирано от verter; 27-04-12, 11:44.
            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
            0888/00-55-37

            Коментар


            • От: Разходки около София

              Аз също съм "ЗА"....

              п.п. ...само нямам винетка, но ще си купя едноседмична...
              Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
              Стефан, 0888851800

              Коментар


              • От: Разходки около София

                Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                10:00 часа среща на паркинга на Билла Люлин.
                Там съм.
                Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                BMW F650CS
                Радо о885 5о 59 5о

                Коментар


                • От: Разходки около София

                  ОК, живи здрави утре сме на път....

                  само да знаете, че карам бавно ,спирам внезапно и много често за снимки
                  Последно редактирано от verter; 27-04-12, 16:53.
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • От: Разходки около София

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF2490 (Copy).jpg
Прегледи:1
Размер:117.5 КБ
ID:5369873
                    Това е Скакля от 22.04.
                    Гледката от горе към дефилето е божествена, много съжалявам, че няма да мога да се включа утре и да попия от verter малко фотографски умения.

                    Приятно каране!
                    Honda Africa Twin RD07 '95

                    Коментар


                    • От: Разходки около София

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...82#post1837582

                      Разказ и снимки от разходката
                      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                      0888/00-55-37

                      Коментар


                      • От: Разходки около София

                        Утре тръгваме за ябланица в 8:30 - 9:00 от Нови Искър центъра на курило който иска да заповяда ако неможе да се ориентира 0897837873 ще се качиме до ябланица през гората и после оттам оак
                        през гората до Церецел там имало някакъв курбан и обратно по черно през гората до Нови Икър
                        Последно редактирано от devil.; 30-04-12, 22:14.

                        Коментар


                        • От: Разходки около София

                          Ето тука има малко снимки от днешната софт-разходчица http://www.offroad-bulgaria.com/show...91#post1838991
                          The Flat Earth Society has members all around the globe.

                          Коментар


                          • От: Разходки около София

                            Една спокойна разходка със спокойно катерене в днешния ден и пускане на лодки около Нови Искър/а какви готини места за каране си имаме/:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2039.jpg
Прегледи:1
Размер:85.6 КБ
ID:5370689Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2040.jpg
Прегледи:1
Размер:78.4 КБ
ID:5370690Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2041.jpg
Прегледи:1
Размер:76.3 КБ
ID:5370691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2042.jpg
Прегледи:3
Размер:163.2 КБ
ID:5370692Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2043.jpg
Прегледи:4
Размер:189.8 КБ
ID:5370693Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2044.jpg
Прегледи:5
Размер:196.3 КБ
ID:5370694Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2045.jpg
Прегледи:5
Размер:211.7 КБ
ID:5370695Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2047.jpg
Прегледи:4
Размер:168.1 КБ
ID:5370696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2048.jpg
Прегледи:4
Размер:177.0 КБ
ID:5370697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2049.jpg
Прегледи:5
Размер:175.1 КБ
ID:5370698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:101_2050.jpg
Прегледи:4
Размер:129.3 КБ
ID:5370699
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Разходки около София

                              Наближават събота и неделя...някакви предложения за разходки?
                              Има два вида джипки: Suzuki Samurai....и други !
                              Стефан, 0888851800

                              Коментар


                              • От: Разходки около София

                                или събота или неделя в нови искър ще има офф и мото сбирка на една стара кариера там е добре за тестове на джипките , като разбера точно кой ден ще е ще пиша ако има желаещи да заповядат, това се организира за 4-та година под ред но за жалост още няма голяма посещаемост, нека с помоща на съфорумниците да напраеиме това събитие традиция и място за нови запознанства на нас съфорумницие. Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X