Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организираните разходки на плевенчани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Организираните разходки на плевенчани

    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
    Джип с мотор не може да се мери,а кои е казал че ще бъде около града?Даи някакви насоки за Габрово?


    Поздрави
    И дума да не става. Пробвахме един път да покараме заедно окло града. Нищо не се получи. Имах в предвид да се разделим на две групи и да се съберем за веселата част по обяд. Някъде по високото. Бузлуджа например. Единственият път за джип който знам към Бузлуджа е от Ябълка. Всичко останало са пътеки за мотори. Може и за джипове да станат, но ще трябва да ги носите на части

    Коментар


    • #62
      До: Организираните разходки на плевенчани

      Става,други колеги с джипки?


      Поздрави

      Коментар


      • #63
        До: Организираните разходки на плевенчани

        Времето е идеално за разходка - мокро, калчица, екстри много. Има ли желаещи?

        Коментар


        • #64
          До: Организираните разходки на плевенчани

          Аз съм в бокса.Свалил съм стартера за четки и втулка.Иначе съм на линия.
          Радослав Йончев

          Коментар


          • #65
            До: Организираните разходки на плевенчани

            Какво ще кажете за закриване на "Прашният сезон" и откриване на " Калният" ? Повод, да се съберем моторджии и джипари.
            Плевенчани сме много " серт " хора. Доста обикалям и карам по другите градове с други групи и да ви кажа, че дзифтари като плевенчани няма. Навсякъде са си обособили места за тържества. Има задружност, събират пари и си организират купони.
            Ние, сме твърде заети да печелим . Защо Кофчезите нямат джобове . Малко твърдо се изказах, но това е от възмущение. Съжалявам.
            Имам запустяла вила край Плевен. Бих я жертвал . ДАйте да грабнем резачките да сковем някоя пейка и инпровизиран навес и да стане място за сбирки. Ще ликвидирам останалото от лозето за да стане на паркинг. Намира се по пътят за с. Къшин.
            Чакам предложения в темата. Мястото ще бъде отворено за всеки по което време му е удобно. Говоря съвсем есриозно.

            Коментар


            • #66
              До: Организираните разходки на плевенчани

              Аз съм ЗА!
              Радослав Йончев

              Коментар


              • #67
                До: Организираните разходки на плевенчани

                Първоначално публикуван от Avcho Преглед на мнение
                Аз съм ЗА!
                Остава да споделиш и с останалите като се видите, че май много много не влизат във форума. В момента моторът ми е в Троян. Когато го прибера, ще ти звънна да отидем до там и да видим какво можем да измислим съвместно. Ще искам мнението на всички и ще го измайсторим, както е удобно за всички. Времето застудява. Май ще е най добре да използваме къщурката. Не е лоша като постройка.

                Коментар


                • #68
                  До: Организираните разходки на плевенчани

                  Участваме и ние в начинанието.
                  Като начало едно закриване на прашния сезон и смяната му с калния би било добре. Там, на място и на живо може да се обсъди идеята.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Организираните разходки на плевенчани

                    Честита Нова Година и чстито откриване на сезона. Вчера почти инцидентно се събрахме за проверка на наличния състав, преглед на машините, малко каляне и барбекю. Маршрута беше добре познат с.Къшин-танковия полигон-с.Горталово,р.Чернелка. Разликата с предходни минавания бе в калта - много и лепкава.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Организираните разходки на плевенчани

                      Ето и малко снимки от разходката
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #71
                        До: Организираните разходки на плевенчани

                        Днес (всъщност вчера - на 24.01.2010 г.), се проведе поредната (и може би - най-масова досега) организирана разходка.
                        Както си му е реда за през зимата, проведохме я в може би най-студения ден.
                        Събирането беше на обичайното място - при бензиностанцията на изхода за Ловеч.









                        След кратка подготовка, групата се отправи по снежния маршрут от околностите на с.Къшин, до крайната цел - мястото за барбекю при река Чернелка, в района на с.Къртожабене.

                        Събиране на участниците за започване на прехода, след кратка пауза в магазина за купуване на ребърца и наденички за печене.













                        Както може да се види, имаше представители на почти всички разновидности "джипки". Както такива с гуми с агресивен грайфер и доста доработвани, така и абсолютно фабрични "паркетници" (като моето Чероки, Фронтерата на Дидо и КИА-та на присъединилия се в последния момент колега, на когото така и не научих името )

                        Водач по маршрута беше Ренди с Дифендър-а (V8 ), който реши да ни заведе по маршрути, обикновено преминавани от него като ендурист.

                        Уточняване на местата за преминаване.



                        И, началото на прехода - по пътя на въжената линия с вагонетките.



                        На места, снегът беше прилично дълбок и правехме хубави коловози с гуми и мостове.



                        "Керванът", видян в страничното ми огледало за обратно виждане.



                        Постепенно приближавахме местната горичка.







                        Дойде моментът и за щурм на един стръмен наклон, обичайно изкачван от феновете на ендуро и АТВ.

                        Ренди, разбира се, първи направи опит.





                        Оказа се, че едва от третия или четвъртия път, успя да се качи до горе. Склонът явно беше доста хлъзгав.

                        Няколко опита направи и Емо с Wrangler-а, но "калните" му гуми не бяха подходящи за заледената и заснежена повърхност на баира.



                        Димо с Isuzu-то, нямаше проблеми с качването. (по-късно той спомена, че диференциалът му е заварен, което обяснява и лекотата, с която постига такава добра проходимост)



                        Радо с неговия Самурай, също се справи геройски с предизвикателството.



                        От името на "паркетниците", се отчетоха:
                        Дидо с Фруктиера-та...



                        ...и победителят на тема - най-бързо изкачване - леката КИА, която буквално "прелетя" хълма.



                        След като останалите решихме да не предизвикваме късмета на машините и да рискуваме, пробвайки това изкачване, да се достигне до излишно бавене за изтегляне с лебедки и въжета, преминахме към обходния маршрут.





                        В полята около селата, всичко беше бяло и тихо.



                        Не се размина и без ново стръмно изкачване, което почти всички преодоляха от веднъж.



                        Кратка почивка, за "фотосесия" с "пазача" на Ренди.



                        Постепенно, достигнахме до реката, която "преплавахме" по навик.





                        И така, достигнахме крайната цел на разходката. Мястото за организиране на очакваната от всички топла скара.



                        Основното беше - да се направи добър огън, за да се получи необходимата жар.



                        Първата порция добре овкусени мръвки - за подкрепление на изгладнелите участници. (както каза Ренди: "Дайте, да ги опитаме тези - "модераторските" пържоли" )



                        Хапването се отрази добре на всички.



                        После имаше някои заигравки наоколо, от които нямам снимки. По този повод, имаше и технически проблеми при някои от участниците, но на тях няма да се спирам. Имаше и (да ги нарека по-ефимерно) "закачки" между Димо и Ренди, които предпочитам да не коментирам.

                        Надявам се, все пак, на повечето колеги, взели участие в днешната разходка, да им е останал хубав спомен от мразовития януарски преход.
                        proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
                        NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
                        Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

                        Коментар


                        • #72
                          До: Организираните разходки на плевенчани

                          Ето и нашия поглед
















                          Искам да изкажа голями благодарности на Ники, който независимо от сериозните си ангажименти показа нагледно какъв е смисъла на Форума "OFF ROAD", също така на Радо за организациите които направи и на Ивалена за съпричастноста и.
                          Последно редактирано от tymi; 25-01-10, 08:37.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Организираните разходки на плевенчани

                            колега човеко с кията се казва Калоян
                            и благодаря за снимките които си качил за да може такива като нас които дойдохме без апарати да имаме нещо за спомен
                            КИА "SPORTAGE"2000 16V
                            КАЛОЯН ТРИФОНОВ

                            Коментар


                            • #74
                              До: Организираните разходки на плевенчани

                              Малко снимки и от мен.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #75
                                До: Организираните разходки на плевенчани

                                Браво. Попаднали сте на най рошавият водач .
                                Момчета, да кажа и тука. Има проблеми с карането по Чернелка. Кметът на Къртожабене недоволства и лошото е, че недоволството му се стоварва въху мен . Може ли да се обмисли въпросът.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X