Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

    Терена е нормален горски път при липса на сняг никакъв проблем при пресичане на билото. Според мен не е грижа и за какъвто и да е било сув които си е прежалил боята все пак сме в гора. Първите 7-8км. са най-досадни от Миланово до кошарите под билото настилката е тип калдъръм (едри камъни бъбрекоубиици) след това нормална пръсчица дори и да е поразкиснато не смятам ,че ще ни създаде проблем. От хижа Пършевица до хижа Леденика си е асфалт не знам черно. От Леденика до Чирен е асвалт от там до Божите мостове 8-10км. (по спомени) нормален черен път, след това 4-5км до Лиляче по продължението на същият черен път. И от там които на където реши. За тези който са от София асфалта не е малко, приблизителните километри от София в едната посока са около 130 асфалт и 35-40 черен път.

    Коментар


    • #17
      До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

      Благодаря.
      LZ1VMH

      Коментар


      • #18
        До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

        евентуално има ли място за един млад колега.ако да кога мислите да тръгвате.
        и едно мн тъпо запитване сигурно но за какви гуми е 4е все о6те съм с асвалтови летни гуми ??

        Коментар


        • #19
          До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

          Колеги, несериозно е да тръгвате през билото на Стара планина с шосейни гуми, независимо от сезона. Това е офроуд преход все пак...
          Ако няма кал случайно, то има остри камъни, които ще нарежат всяка слаба гума.
          Маршрута е мислен за подготвени автомобили.
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар


          • #20
            До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

            Живот и здраве, ще гледам и аз да дойда. А и ще помисля за черни пътчета и пътечки между Пършевица и Леденика. Предлагам и един алтернативен маршрут за качването до Пършевица.

            Последно редактирано от javoresku; 04-11-08, 10:13.
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • #21
              До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

              Иван Алексиев е нашия човек. Той ще покаже най-красивите и интересни места, гарантирам. Миналата година ни преведе през такива чудесии над Зимевица, че още си спомняам с кеф. А дали няма начин Зимевица - Миланово по черно? Щото ако има, можем през Искрец и Брезе по леко черно до Зимевица и оттам Миланово.
              Ванка, ако правилно разбирам, прехода може и да е еднодневен с връщане още събота вечерта в София? Това значи ранно тръгване сутринта. Предлагам среща на 15 ноември на бензиностанция Еко -Елда( не Лукойл) в Своге не по късно то 8,30 сутринта.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                А дали няма начин Зимевица - Миланово по черно?
                Съдейки по картата на Сабин - има. Не съм бил в района и незнам с каква трудност е.
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • #23
                  До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                  Аз предлагам да го направим два дни мероприятието. Иначе става само за хора от София и региона, а и за един ден ще е голямо бързане. А ще е хубаво и да се съберем повече хора пък и нали целта е да разпуснем малко. В събота да покараме малко из горите, може да минем и през манастира "7-те престола", да стигнем по някое време до Пършевица и Леденика, ако има време да разгледаме пещерата. Да видим има ли коне да направим разходка. Вечерта да се видим на спокойствие, да дегустираме кой какво вино си е донесъл, да замезим подобаващо. На другия ден да пием кафе и да отидем до Божият мост и после кой от къде е.
                  Давайте да направим списък и да резервираме някъде, че не остана време.
                  LZ1GYY
                  0898 436 956

                  Коментар


                  • #24
                    До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                    Аз ще карам по маршрута през Миланово - Пършевица при това като охлюв без да ангажирам групата тъй като Нели държи да дойде ,а все пак бебето все още е планово на 5 месеца.

                    Коментар


                    • #25
                      До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                      Първоначално публикуван от gere Преглед на мнение
                      Аз предлагам да го направим два дни мероприятието. Иначе става само за хора от София и региона, а и за един ден ще е голямо бързане. А ще е хубаво и да се съберем повече хора пък и нали целта е да разпуснем малко. В събота да покараме малко из горите, може да минем и през манастира "7-те престола", да стигнем по някое време до Пършевица и Леденика, ако има време да разгледаме пещерата. Да видим има ли коне да направим разходка. Вечерта да се видим на спокойствие, да дегустираме кой какво вино си е донесъл, да замезим подобаващо. На другия ден да пием кафе и да отидем до Божият мост и после кой от къде е.
                      Давайте да направим списък и да резервираме някъде, че не остана време.
                      И аз така мисля.
                      ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                      Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                      Коментар


                      • #26
                        До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                        По идея разходката си е за два дена. Най-доброто място за среща е паркинга на кръчмата "Бъбрека" под Темната дупка на гара Лакатник. Срещата е на един километър от разклона за Миланово от където започваме да прехвърляме планината и е удобна както за тези които идват от София (~90км от Младост) така и за тези които идват от към Мездра. Предлагам срещата да е по късно например 10.30 с изчакване до 11. Теоретично пътя до Леденика даже и като охлюв да карам е не повече от 2-3 часа.
                        Да оставим минаването по билото от Петрохан до Пробоиница за друг път не, че е някаква грижа но не е това идеята на мероприятието. Не забравяите ,че сме средата на ноември ,а това е макар и по ниската е билната част на Стара планина ще се движим на 1400-1500м. Времето там е силно променливо в този сезон и при всички положения трябва да сме подготвени за зимни условия. Пътя е супер културен но един сняг особенно мокър, които да наведе или испосъбори дърветата може да ни създаде доста грижи. В откритата част при лош късмет може и на преспи да се натресем. В същност през зимата кошарите над Миланово покрай които минаваме често пъти са недостъпни със седмици. Не ,че чакам такива екстри средата на ноември ама може някой да е куцозлия . Ще потърся телефона на хижата и възможно най-бързо ще го пусна тук. Всеки който желае сам да си направи резервацията нека не усложняваме излишно организацията.
                        В района на хижата е пълно с места за заиграване който желае може да се забавлява (троши ) колкото желае след като пристигнем.
                        На втория ден като ни се поизбистрат главите ще прескочим до Божите мостове мястото е много атрактивно и си заслужава (разбира се по желание). Ето ви един линк да видите за какво става дума http://caves.4at.info/index.php?cave...10&pic_id=2571
                        Последно редактирано от Иван Алексиев; 05-11-08, 08:02.

                        Коментар


                        • #27
                          До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                          Аз съм на лов и ще пропусна, но ще "сръчкам" неловците от клуб Газ-69 да се включат.
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • #28
                            До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                            Хубав маршрут и програма.
                            Ще приемете ли и една Уазкова Тойота?

                            На връщане от Събора се прибрах оттам, но времето беше друго.
                            Според мен на 15/16-ти горе ще е зима т.е. интересно
                            Миналата зима при 20см. сняг в Миланово нагоре стигна до 90см. и повече от метър.
                            Успях да пробия до.. една закъсала виетнамка и кръгом.

                            А кои коне ще яздим? Дивите ли?

                            Коментар


                            • #29
                              До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                              Всички са добре дошли!
                              За конете признавам го взех от програмата на клуб УАЗ , но мисля че съм чувал, че там някъде правят такива разходки. Ако си рекъл може и с дивите да се пробваме.
                              Ванка, намери ли телефона на хижата?
                              LZ1GYY
                              0898 436 956

                              Коментар


                              • #30
                                До: На 15-16 ноември организираме разходка до Леденика.

                                ПРОБЛЕМ - току що се обадих и ми казаха ,че хижата е изцяло заета за събота вечер. Не знам кой я е запазил ако е някой от нас да си признава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X