Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тасос - плажове и зеленина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Тасос - плажове и зеленина

    Къмпинг има и за палатки и за каравани,включително на къмпинга си има каравани и си наемаш каквато искаш.Намира се в Скала Потамия на около 15км от столицата Тасос.

    Коментар


    • #47
      От: Тасос - плажове и зеленина

      Здравейте колеги,извинявам се,че повдигам тема от 100 г.Миналата година ходихме на Тасос,опитахме се да стигнем до Ипсарио с атв,но май хванахме туристическата пътека,защото след 1ч бръмчане нагоре стигнахме до една малка пътечка 40см,което беше края на разходката.
      Гледам ,че някой се е качил до върха.Знаете ли от къде започва пътя ?

      Коментар


      • #48
        От: Тасос - плажове и зеленина

        Колеги, има ли бензиностанция на острова?Вероятно в събота 19-ти или неделя /май / ще бъда с мотоциклет там, а резервоара ми е 13-14 литра.Пък и искам да се поразходя....

        Коментар


        • #49
          От: Тасос - плажове и зеленина

          Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
          Колеги, има ли бензиностанция на острова?Вероятно в събота 19-ти или неделя /май / ще бъда с мотоциклет там, а резервоара ми е 13-14 литра.Пък и искам да се поразходя....
          Има разбира се! Най-малко за хората, които там живеят.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #50
            От: Тасос - плажове и зеленина

            Има много бензиностанции , за газ забрави .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #51
              От: Тасос - плажове и зеленина

              Благодаря, газ не ми трябва, щото съм с мотоциклет.
              http://www.thassos-island.com/thassos-today/webcam

              Коментар


              • #52
                От: Тасос - плажове и зеленина

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3604.jpg
Прегледи:2
Размер:258.1 КБ
ID:5380963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3658.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5380964Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3671.jpg
Прегледи:2
Размер:271.2 КБ
ID:5380965Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3672.jpg
Прегледи:2
Размер:107.3 КБ
ID:5380966Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3620.jpg
Прегледи:1
Размер:193.9 КБ
ID:5380967

                Интересно преживяване си беше.
                Гърците палят огън по плажа!Оставят си боклуците в найлонови торби пак там.По плажовете /в края или на дивите/ си има пластмасови бутилки, като при нашите плажове, но по-малко.Бивакуват на диво.Хвърлят си фасовете, където намерят-улица, палуба на ферибот и т.н.
                Това са негативите, а позитивите са много повече.Не срещнах лошо отношение, още повече, че искаш да си платиш.Никакви проблеми с нищо....Даже и полицаите помагат, ама ги няма много, за разлика от нашите.Не видях никъде "засада" с радар или без.
                Не те гледат, какво ще направиш, ами даже не ти обръщат внимание.Явно това си е наш манталитет- да киризим съседа.....Тук ако влезеш случайно в нечий имот, ще има да те поучават, там обаче и забележка не ти правят.Никакво внимание не ми обърнаха, като влязох да снимам в един заграден рибарник.Като видяха, че ги гледам, се обърнаха на другата страна и си отидоха.Не очаквах да съм толкова страшен.
                Намерих сънародници, кои от тях с див софийски манталитет, кои народни хора....Поговорихме и хората си казаха.Плажа на Керамоти към устието на р.Места е абсолютно див и там се къмпира диво от 2000 г. без проблеми, вкл. и открит огън и т.н. по месец-два.На Тасос пък се захлажда вечерно време, заради вятъра от планините.Комари има бол, но са само привечер за 1 час.Там и комарите им кротки, явно живеят и те спокойно, не като нашите...
                Най- голямо впечатление ми направи мириса на бор в северната, източната и южната част на острова.Това за мен е много интересно-бял бор, папрат и маслинови дървета на 10 метра от брега на морето.
                От 01.06. в Гърция е разрешен подводния риболов /забранен е целият май/. Видях 6 колеги на див плаж, които влязоха по различно време и се бавиха повече от 3 часа, но накрая всички излязоха без улов.Видях и обикновени рибари /вероятно са ходили с лодка навътре/, които след успешния риболовен ден, направиха в къмпинга софра за 20 човека с улова.
                Североизточната част на острова по начин на строеж на къщите прилича на с.Боженци и други възрожденски села.Двуетажни къщи /за разлика от тези на континента, където предимно са едноетажни по селата/ с покриви от каменни плочи.В южната и западната част се върнаха типично гръцките едноетажни къщички, заедно със смокиновите дървета.
                Изненадан съм обаче от температурата на водата.Въобще не става за къпане- студена под 20 градуса.Явно там водата се постопля по-късно през годината.На слизане от ферито в града Тасос, няма никакви указателни табели накъде да тръгнеш.Ако искате да обикаляте острова по часовниковата стрелка, трябва да се тръгне първо направо от слизането и веднага след това надясно /обратно на часовниковата стрелка/, за да се излезе на пътя, който обикаля острова.Влизането с кола наляво в града, ще ви побърка.

                Коментар


                • #53
                  От: Тасос - плажове и зеленина

                  И един интересен щрих от Кавала....
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Glavno komandvane.jpg
Прегледи:1
Размер:136.7 КБ
ID:5382040
                  Квартира на Главното командване на българските войски в Гърция 1943-1944г., когато това все още е било България.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Тасос - плажове и зеленина

                    Здравейте. Тъй като ми предстои пътуване до Тасос, ще отседнем в Скапа Панагия, имам няколко въпроса:
                    - Някой ходил ли е скоро до Мраморният плаж и пътя до там все още ли е много разбит?
                    - Разбрах, че на острова газ ( пропан-бутан) няма, но някой има ли предства за актуална цена на пропан - бутана в Гърция - смятам да зареждам поне две бутилки там?

                    Коментар


                    • #55
                      От: Тасос - плажове и зеленина

                      Септември 2011 пътят за Мраморния плаж си беше удобен за джип- за кола - тегав( не че нямаше и коли).Обаче ако минеш през кариерите-там където минават големите камиони наистина ти трябва по-висок джип. Газта е около 85-90 цента(инфо от преди месец) , а в темата за газостанциите в Гърция има пуснато инфо за една нова около Керамоти.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Тасос - плажове и зеленина

                        Първоначално публикуван от ianely Преглед на мнение
                        Септември 2011 пътят за Мраморния плаж си беше удобен за джип- за кола - тегав( не че нямаше и коли).Обаче ако минеш през кариерите-там където минават големите камиони наистина ти трябва по-висок джип. Газта е около 85-90 цента(инфо от преди месец) , а в темата за газостанциите в Гърция има пуснато инфо за една нова около Керамоти.
                        Много благодаря за бързия отговор. Ще видим в такъв случай дали ще го посетим - не съм с джип за съжаление - с кола съм при това доста ниска - закача дори на някои по-дълбоки дупки по софийските улици. А то за газта се връзва около 1.80 лв., което не си заслужава. по-добре на бинзин да си кара човек :-)

                        Коментар


                        • #57
                          От: Тасос - плажове и зеленина

                          Първоначално публикуван от sasho_n2 Преглед на мнение
                          Много благодаря за бързия отговор. Ще видим в такъв случай дали ще го посетим - не съм с джип за съжаление - с кола съм при това доста ниска - закача дори на някои по-дълбоки дупки по софийските улици. А то за газта се връзва около 1.80 лв., което не си заслужава. по-добре на бинзин да си кара човек :-)
                          Преди месец пътя си беше за подготвена джипка. Огромни локви, дълбоки, много и хлъзгава кал.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X