Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тасос - плажове и зеленина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Тасос - плажове и зеленина

    Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
    Значи е твърде вероятно да се засечем на острова.Ако не възразяваш ще те ползвам за гид до някои от местенцета, които описваш.

    Поздрави.
    Няма проблеми, звънкай. Телефона ми е 0887 631329, имам и гръцки номер - +306 996 777047.

    Много е удобно и най-вече значително по-евтино да се говори с гръцка prepaid-карта (WIND). Още през 2007 г. купих две такива карти за мен и приятелката ми - сложихме ги в два стари ГСМ-а и си бърборим колкото искаме. СИМ-картата струва 5 евро (с включени 2 или 3 евро разговори), разговорите са по 12 цента/минута, а до България - 35 цента/минута - но се таксуват на всяка секунда. Говориш 12 секунди - плащаш 12 секунди. Валидността след последното презареждане е 18 месеца, имат дори и роуминг в България(към Глобул).
    ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
    Volvo XC90 D5 Executive '12
    Volvo XC60 D5 Summum '11
    Alfa Romeo Spider 2.0 '90

    Коментар


    • #32
      До: Тасос - плажове и зеленина

      Първоначално публикуван от valio_stoilov Преглед на мнение
      Пътя е ок, единствено след Александруполи имаше малко строителна дейност.Магистралата е почти до края и е безплатна.Мини Гръцко-Турската граница.
      Бъди изряден, че заради пограничната зона е пълно с военни и полиция-спират както заради нарушения, така и за проверка на документи.
      Мерси колега,другата седмица ще съм там .
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #33
        До: Тасос - плажове и зеленина

        Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
        Няма проблеми, звънкай. Телефона ми е 0887 631329, имам и гръцки номер - +306 996 777047.

        Много е удобно и най-вече значително по-евтино да се говори с гръцка prepaid-карта (WIND). Още през 2007 г. купих две такива карти за мен и приятелката ми - сложихме ги в два стари ГСМ-а и си бърборим колкото искаме. СИМ-картата струва 5 евро (с включени 2 или 3 евро разговори), разговорите са по 12 цента/минута, а до България - 35 цента/минута - но се таксуват на всяка секунда. Говориш 12 секунди - плащаш 12 секунди. Валидността след последното презареждане е 18 месеца, имат дори и роуминг в България(към Глобул).
        Колега, записах ти координатите.Живот и здраве ще се засечем на Тасо.
        08седемшест5едно513четири

        Коментар


        • #34
          До: Тасос - плажове и зеленина

          Ето няколко снимки и от мен.
          Прикачени файлове
          0887 526 564/ 0897 933 755 /

          Коментар


          • #35
            До: Тасос - плажове и зеленина

            Супер разходка,ние пък бяхме в Корфу-една невероятна екскурзия.На мнение съм ,че най-добре в Гърция се почива по островите.
            [COLOR=navy][I]TLC 80[/I][/COLOR]

            Коментар


            • #36
              До: Тасос - плажове и зеленина

              Посещението на Кастро ще е много задължително тази година като отида там, защото определено ще се върна.

              Реших да кача и аз малко снимки в темата, понеже навън вали сняг, аз мразя сняг и е егоистично да ги стискам за себе си, колкото и жалки да са опитите ми да сдокарам що-годе прилични фотографии.

              След европейското в Кавала две приятелки дойдоха от София с ... абе кола си беше. Нищо че загасена на първа по нанадолното си вървеше сама на подскоци. И на офроуд върви, тествахме я. Та с тях бяхме решили да направиме обиколка на Тасос и понеже бяхме изпаднали във финансов колапс решихме да спиме на палатка (която Сандра закле че е взела при петото ми подсещане). Та дофтасаха Сандра и Деница и се разделихме с клуба. Много от вас ще разпознаят Дени като Деница Франклин от Мюзик Айдъл, девойката има наистина невероятен глас, настръхва ми косата като я слушам на живо.

              Та разходихме се първо из Кавала (Жоро може да пусне много интересни снимки от там) и се насочихме към Керамоти защото там има фериботи

              Кавала:



              Останали са още малко бусове от КТМ кервана







              И потегляме към Тасос...



              Ако знаех, че Рая е толкова близо нямаше да чакам чак до сега за да го видя..

              Понеже беше станало вече доста късно, като пристигнахме се запътихме директно към супермаркета за провизии и потеглихме по "околовръстния" път на Тасос да търсиме място за преспиване, като слушахме специално подбрана музика за конкретния трип от Деница

              Имаше такива чудни местенца и полянки .. цъфнали дръвчета, мека зелена тревица и бели камъчета разпръснати така сякаш някой необикновен дизайнер ги е аранжирал с месеци.

              Намерихме едно местенце и запалихме огън за да приготвиме барбекюто (ако знаехме тогава какви са глобите надали щяхме да си помислиме за такова нещо)

              Тръгнахме да разпъваме палатката (онази, за която Сандра се кълнеше че е взела). Опнах колци, молци мокети комарници (с моята инжинерна мисъл добре че не си извадих око) докато Сандра и Дени кладоха огин. След като сложих комарника и благодарих на провидението че все още разполагам с пълния капацитет на зрителните и двигателните си функции, тръгнах да инсталирам покрива:

              - Сандра, къде е покрива?
              - В багажника.
              - Е ... НЯМА го!
              - Ама сигурна ли си?!
              - ДА! ... ! ... !
              - Ами ... забравила съм го ( нямам подходяща емотикона да опиша изражението й на сгавил котарак)

              Взе се решение - ще се спи до колата. Добре, че беше топло.

              Опекохме барбекюто, пийнахме по чаша вино и за къде сме без филм на ужасите така, както сме без палатка.
              Естествено, останаха само Сандра и Деница да се цъклят във филма, като от време на време ме будеха дали не чувам стъпки, шум, квичене и какви ли още не шумове, плод на тяхното въображение.

              Е, оказа се че все пак не всичко е било въображение и кучето Гошо ни било на гости и ни ровело в провизиите

              След последния набег на Гошо Сандра и Дени с цвърчене се мушнаха в колата (една след друга - първата я беше страх, втората я беше страх без първата), залостиха се и свалиха задните седалки на комбито и си направиха спалня. Мен ме зарязаха. Предателки!




              Опаковане:







              И кучето Гошо




              На сутринта никой не беше на кеф, може би защото нямаше КАФЕ





              Едни други Гошовци на предното стъкло



              Тази снимка нямаше да е лоша ако беше на фокус и нямаше врата на кола



              Потеглихме на Околотасоската си обиколка










              Ама много синя тази вода ... за пръв път виждах море, различно от Черно...



              И БАЯ солена се оказа



              Повече от краката не потопихме, беше си студено...

              Това го намерихме в една лодка край брега:





              DCRT®

              Коментар


              • #37
                До: Тасос - плажове и зеленина

                И много много маслинови градини, мека, все още зелена тревица и много овци пасящи наоколо, гореспоменатите цъфнали дървета и бели камънченца ... абе кич.









                Общо взето пейзажа беше предимно с ниска растителност, но от едната страна на острова (не знам коя) имаше горички от високи средиземноморски борове.

                На картата видяхме доста селца във вътрешността на острова и решихме да посетим едно (не помня името, отдавна беше).
                Селото беше с предимно рухнали стари къщи със зидове от суха зидария, като типичните къчщички по нашите архитектурни резервати - Жеравна и Боженци. Чат пат се срещаше по някое куче Гошо, някое друго стадо овце и нова къща.



                Повечето от кадрите са доста претрупани, ама нямах време да окося наоколо





                В селото попаднахме в едно читалище или училище, изоставено и отворено, с всичките помагала вътре.

                Направи ми впечатление, че Гърците са доста набожни.


























                Продължаваме с разходката.

                Ето този господин стоически го чакахме да дойде за да го фотографираме. Беше единствения жител, който срещнахме.
                Периода от янсо отчетливото бръмчене до окончателното му появяване беше около 15-тина минути, разтоянието не повече от 200 метра Не успях да го щракна по отблизо, защото в крайна сметка това май беше финалната крива за горкото скутерче.



                Църквата. Беше затворена.







                Една нова къща:



                И една почти нова...















                И пейзажа ...










                Кой кого подпира?



                Ретро снимка на ретро ендуро





                И серията най-яки снимки на Сандра с кучетата Гошо







                И тази ми е любимата





                Гошо



                Гошо и Гошо






























                Много интересно, диви маслинови горички, а са им редили подпорни камъни против свличане ... из целия остров беше така



                Следва продължение ...
                Последно редактирано от iva_kx; 01-02-10, 13:02.
                DCRT®

                Коментар


                • #38
                  До: Тасос - плажове и зеленина

                  Слизаме от селцето, като по пътя изтървах страхотни пейзажи, но просто нямаше къде да се спре.
                  Слезнахме отново на крайморския път и продължихме с обиколката, като се оглеждахме за кафяви табелки насочващи към забележителностите.








                  Завихме по един офроуд насочени от една такава табелка и карахме няколко километра по пътя, като в крайна сметка решихме че сме се объркали. Когато и пътят свърши следнахме да се поразходиме, понеже природата наоколо беше прекрасна и по-надолу видяхме ограда, на която пишеше че минаването е забранено, има археологически разкопки. Ама ние нали не говориме западни езици ...



                  Това са останките, до колкото разбрах от оръжейна или нещо подобно ...





                  Деница реши да ни изчака докато си начешеме крастата.
                  Щеше да почака доста дълго ... на другия край на оградката дочухме някъде под нас да се разбиват вълните на морето.
                  Прескочихме и видяхме Рая ...






                  Уникален девствен плаж, заобиколен навсякъде от скали и стръмни участъци.
                  Единствената следа от хора беше едно огнище на скалите.






                  Ехх къде ми беше моторчето..












                  Отново опитвам колко е солено морето



                  Дени вече се учди как да слезне ...не искаше да слиза на къси прибежки и чат пат по гъз като нас.



                  В крайна сметка откри полегат маршрут

                  Още малко от любимите ми снимки на Сандра






                  Скалите бяха много интересни, като са сухи са матови, но когато вълните ги облеят стават лъскави, изкрящи и с много преливащи се цветове ... снимките не успяват да илюстрират дорбе.





                  Тук се беше образувал много интересен охлюв в скалите и издаваше невероятни звучи при разбиване на вълна в него










                  Удобно е







                  По-нататък се разходихме по курортните градчета. Крайбрежните улици не са отрупани с кинкалерия, надуваеми дюшеци и цигани с кошници ...



                  Заведенията са малки, тихи, кокетни, всяко с неговия си стил. И много, много скъпи ...









                  Още едно куче Гошо.



                  Дени



                  Подводни фотографии..



                  В едно село спряхме да ядем кисело мляко с мед. Беше най-вкусното кисело мляко, което съм яла. Който е казал, че в България става най-хубавото кисело мляко ви е излъгал или живее в миналото. Сега гърците правят най-хубавото кисело мляко. Дори купешкото има вкус на КИСЕЛО мляко, а не на извароподобна нишестена смес със срок на годност 4 години. Гръцкото мляко вкисва!

                  Чакаме втора порция от вълшебната смес



                  Продължихме по пътя. Открихме един манастир. Батерията на фотоапарата ми свърши и продължихме с една още по-сапунереста сапунерка, тип ултра тин. За това следващите пейзажи ще са малко по-безцветни и замазани на заден план. Но пък прави учудващо добри макро снимки.






                  В манастира е забранено жените да ходят с панталони (къси или дълги). Забранено е и да се снима ... Знаехме, че трябва от някъде да си вземем дълги поли, но така и не видяхме от къде. Това го установихме чак на излизане ...





                  Уникало красив манастир с много цветни лехи и градини. Имаше много монахини. В българските манастири това не се среща често ..







                  А това е гледката от манастира






                  Църквата е в процес на реставрация.













                  Това ми е друга любима снимка.







                  DCRT®

                  Коментар


                  • #39
                    До: Тасос - плажове и зеленина

                    Колеги има ли къмпинг на о. Тасос ?
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #40
                      До: Тасос - плажове и зеленина

                      Супер снимки, действат някак странно в тоя клинч
                      Благодаря!
                      VARADERO SD2

                      Коментар


                      • #41
                        До: Тасос - плажове и зеленина

                        Продължаваме на татък. Много много малки уютни плажчета видяхме по пътя.





                        Уникални гледки и пейзажи за хубав фотоапарат



                        Ето такива триколки имаше много





                        Ако тези снимки не бяха правени през стъклото на колата можеше да станат прилични.







                        Бързахме да стигнем Акропола преди да сме изпуснали ферибота.

                        Столицата на Тасос - Лименас беше началната и финалната ни точка. На финала щяхме да разглеждаме.

                        Едно от най-важните археологически открития е Древната Агора. Останките от този древния град са близо до пристанището и музея. Строителството му започнало през ІV век и продължило до ІІ век пр.н.е. Бил е културен и търговски център. Близо до Стария град се намира Светилището на Артемида и Дионисии, а нагоре по хълма са разположени Стария Театър, Акропола и Светилището на Атина.

                        Ето това е градската порта. Първите постройки тук датират от 500 г. пр. Хр.







                        Това са останките на храма на бога на театъра Дионисий.





                        В храма се издигала статуя на Дионисий и музите.



                        Продължаваме нататък, издирвайки път към хълма на Акропола. Обясниха ни че до там е приятно изкачване по пътечка, само пеш.
                        Изкачването започва от едно малко пристанище. Вече е залез слънце и ние бързаме.





                        По пътя нагоре се срещнахме с един господин, който искаше да ни застреля




                        Много шаваше лапето та всички снимки станаха размазани



                        Започнахме похода по наистина стръмна пътечка нагоре, Е тук вече си беше само за мотор
                        Ето такива гледки се откриваха от време на време:















                        Пътечката ...







                        Понеже Дени се тътреше мързеливо със Сандра една по една дръпнахме нагоре. През цялото време си мислех кой ги е бил по главата тия гърци та да си сложат храмовете тооолкова на високо. И как са ги мъкналли тези камъъни нагоре акъл ми го не побира.
                        След доста изкачване най-накрая стигнахме Акропола.

                        Акропола заедно със светилището на Аполон е бил обграден с мраморни стени, а в миналото се е използвал и за съкровищница, където се е съхранявало богатството на града.































                        А това са гледките от най-високата точка на Акропола.






















                        Деница тамън се беше качила а ние набързо огледахме и се втурнахме обратно, че щяхме да изпуснем ферибота.

                        Приключението ни за жалост много бързо свърши, но останахме невероятно доволни.



                        Прекарахме там ден и половина, а сякаш бяхме от цяла вечност. Обещахме си да повториме гръцкото приключение, и го направихме през септември. Може би ще ми остане време да разкажа и за него

                        Обратно във ферибота











                        DCRT®

                        Коментар


                        • #42
                          До: Тасос - плажове и зеленина

                          Събудихте спомени от една много хубава почивка със семейството ми от началото на септември . Завиждам за фотографските ви възможности и за разказа . Имаме малко снимки с преобладаващо семейно присъствие докато вие сте съсредоточили и върху пейзажа . Иначе място е прекрасно и колкото и да ми е мъчно да си призная в сравнение с нашето МОРЕ там искам ПАК . Направихме 4 вълнуващи нощувки в една борова горичка до Алики , разполагахме с два прекрасни залива за гмуркане и с цялото спокоиствие на света .
                          Прикачени файлове
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Тасос - плажове и зеленина

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Колеги има ли къмпинг на о. Тасос ?
                            Целият остров е един огромен къмпинг , но само за отговорни люде . Събран боклук и без огън .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Тасос - плажове и зеленина

                              Като изключим огъня има ли други забрани за къмпиране ?
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар


                              • #45
                                До: Тасос - плажове и зеленина

                                Нямаш никави грижи .Само подходи предвидливо за храна и съдове за вода освен ако не обичаш да разчиташ на случайноста .
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X