Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тасос - плажове и зеленина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Тасос - плажове и зеленина

    Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
    ПП: Координатите на плажа, за който писах са:
    N 40* 35'54.8''
    E 024* 41'35.5''


    .......
    Тези координати сочат някъде в така привлекателния Ирак

    http://maps.google.com/maps?f=q&sour...=h&z=5&iwloc=A

    или може би аз бъркам с конвертирането?
    http://www.boulter.com/gps/?c=35+54.....8%2041%2035.5

    Коментар


    • #17
      До: Тасос - плажове и зеленина

      Първоначално публикуван от topche Преглед на мнение
      Тези координати сочат някъде в така привлекателния Ирак

      http://maps.google.com/maps?f=q&sour...=h&z=5&iwloc=A

      или може би аз бъркам с конвертирането?
      http://www.boulter.com/gps/?c=35+54.....8%2041%2035.5
      Аз съм дал координати, по стандарт утвърден от МСС и на GARMIN-а ми излизат съвсем точно.
      hddd mm ss.s - градуси минути секунди

      По стандарта на този линк, който си дал, координатите трябва да са:
      40* 35.914'
      24* 41.951'
      Пробвай - този път ще стане.

      Поздрави

      ПП: По късно ще дам координти на Giola (гьола), защото са ми в колата.
      Последно редактирано от niki p; 15-08-09, 13:54. Причина: ПП
      http://www.nakladkibg.com
      накладки, спирачни дискове, съединители

      088 8613380

      Коментар


      • #18
        До: Тасос - плажове и зеленина

        Перфектна разходка! Браво .



        ПП. Кординатите са перфектни.
        LZ1VMH

        Коментар


        • #19
          До: Тасос - плажове и зеленина

          Благодаря за добрите думи!

          Ето и координатите на Giola:
          N 40*35'12.4''
          E 024*40'41.0''
          Аз не разбрах, дали е минерален извор или само морска вода, защото вътре си беше солена водата, но е възможно и да се смесва от преливащите вълни.

          Както по-горе каза колегата Симеон, обиколихме повечето интересни места. На Манастира ходихме миналата година. Сега минавайки покрай него, нямаше къде да спрем - паркинга беше пълен и бяха наспирали по и без това тесния път. Кариери за мрамор - само минавахме и защо ли не спрях - друг път...
          Друго място, което ни препоръчаха миналата година(и отидохме) е изоставеното селце Кастро. Не мисля, че си струва - над час черен път в едната посока и нищо впечатляващо - поне за нас.
          Надявам се да ви е полезна информацията, защото е близка дестинация и си струва, да се отиде.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #20
            До: Тасос - плажове и зеленина

            Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
            Благодаря за добрите думи!

            Ето и координатите на Giola:
            N 40*35'12.4''
            E 024*40'41.0''
            Аз не разбрах, дали е минерален извор или само морска вода, защото вътре си беше солена водата, но е възможно и да се смесва от преливащите вълни.

            Както по-горе каза колегата Симеон, обиколихме повечето интересни места. На Манастира ходихме миналата година. Сега минавайки покрай него, нямаше къде да спрем - паркинга беше пълен и бяха наспирали по и без това тесния път. Кариери за мрамор - само минавахме и защо ли не спрях - друг път...
            Друго място, което ни препоръчаха миналата година(и отидохме) е изоставеното селце Кастро. Не мисля, че си струва - над час черен път в едната посока и нищо впечатляващо - поне за нас.
            Надявам се да ви е полезна информацията, защото е близка дестинация и си струва, да се отиде.
            От пет години ходя само на Тасос и още не съм видял всичко - хем прекарвам там поне по месец и половина годишно. Дори Нова година посрещам там. Не знам как го постигам, но всеки път навъртам по поне 1000 км по острова, и то основно по черни пътища - което е постижение за парче земя с обиколка 100 км. Заслужава си да се иде с джип и да се тръгва по всяко черно пътче - ще откриете невероятни места.

            Но за Кастро не съм съгласен - много е приятно високо горе в планината, селото изобщо не е изоставено, има дори нови къщи и чудесна, функционираща кръчма. До малката църквичка на най-високото място на селото има много интересна костница





            така изглежда отвън



            а това се вижда през прозорчето











            А това е кръчмата на Кастро







            Струва си да се качите и на връх Ипсарио (1204 м. надм. вис.) - гледката отгоре е зашеметителна. До 2006 г. горе имаше някакви остатъци от радарна антена, но през 2007 г. ги демонтираха.







            Има страхотни места, до които може да се стигне само със Жип (или доста ходене пеша), като този плаж например







            Ето как изглежда РАВ-чето, снимано от най-близката цивилизация - доста каране по камъняците е, и затова винаги е абсолютно пусто, а и самия плаж изобщо не се вижда отникъде, докато не се мине по камъните и през драките





            или този, който е на толкова "завряно" място, че го открих чак тази пролет, и то благодарение на Гранд Черокито, щото дотам "паркетник" не може да се добере













            Друго задължително място е мраморния плаж - дотам се стига и с лека кола, но по черен път















            Уфф, имам поне 10 гигабайта снимки, ще трябва да ги сортирам някой ден
            Последно редактирано от Carburettor; 17-08-09, 02:51.
            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
            Volvo XC90 D5 Executive '12
            Volvo XC60 D5 Summum '11
            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

            Коментар


            • #21
              До: Тасос - плажове и зеленина

              Ще ти бъдеме благодарнир, ако пуснеш координати на тези красиви места.
              LZ1VMH

              Коментар


              • #22
                До: Тасос - плажове и зеленина

                Колеги, а има ли морски таралежи в морето там и кога, постоянно или само в определени месеци?
                Иии, благодарим за прекрасните разкази и пейзажи!
                ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                Коментар


                • #23
                  До: Тасос - плажове и зеленина

                  Колега Carburettor ,
                  бихте ли пуснал координатите на местата от снимките, тъй като до сега след доста обикаляне и затъване по разни забутани пътчета не съм попадал на нито едно от въпросните места?
                  08седемшест5едно513четири

                  Коментар


                  • #24
                    До: Тасос - плажове и зеленина

                    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                    Колеги, а има ли морски таралежи в морето там и кога, постоянно или само в определени месеци?
                    Иии, благодарим за прекрасните разкази и пейзажи!
                    Фани, таралежи има винаги.Внимавай много с въпросните твари, понеже счупено връхче от въпросните бодли в стъпалото, миналата година ми докара доста ядове.При това бях с плажни обувки.
                    08седемшест5едно513четири

                    Коментар


                    • #25
                      До: Тасос - плажове и зеленина

                      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                      Колеги, а има ли морски таралежи в морето там и кога, постоянно или само в определени месеци?
                      Иии, благодарим за прекрасните разкази и пейзажи!
                      Морски таралежи има, но те са около по-големите камъни във водата и лесно се избягват. Освен това там се продават едни обувки, които ти пазят краката от камъните във водата, а и от подобни гадинки. Има ги по всички супермаркети и струват между 5 и 10 EUR. Гледах, че много ги носят, осбено децата.

                      ПП: Не съм обърнал внимание, че колегата valio stoilov е писал за такива плажни обувки.
                      Последно редактирано от niki p; 17-08-09, 13:50.
                      http://www.nakladkibg.com
                      накладки, спирачни дискове, съединители

                      088 8613380

                      Коментар


                      • #26
                        До: Тасос - плажове и зеленина

                        Колега Carburettor, пускай още снимки - ще бъде интересно за всички.

                        За Кастро изказах мое мнение, а това, че е изоставен ми го каза нашата хазайка (холандка) на немско-английски с холандско звучене. Иначе ето и две снимки от мен, но от миналата година







                        До там GARMIN-а ни отведе без проблем, така че координати така и не съм записвал.


                        ПП: Мислехме тогава, да отидем до Ипсарио, но времето напредна и се отказахме. А си е заслужавало...
                        http://www.nakladkibg.com
                        накладки, спирачни дискове, съединители

                        088 8613380

                        Коментар


                        • #27
                          До: Тасос - плажове и зеленина

                          Браво на тази хубава разходка.Някои знае ли от Керамоти до Одрин - Турция как е пътя покрай морето.И на коя граница е най-добре да се мине за Турция и колко километра е?
                          0887 526 564/ 0897 933 755 /

                          Коментар


                          • #28
                            До: Тасос - плажове и зеленина

                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                            Ще ти бъдеме благодарнир, ако пуснеш координати на тези красиви места.
                            За съжаление не съм си записвал координатите на нито едно от тези места. Въпреки че винаги нося в мен навигация (PDA с вграден GPS и всякакъв софтуер и карти), никога не съм си записвал координати на местата, където ходя. Просто нямам такъв навик.

                            На 12 септември заминавам на Тасос за около месец и този път ще записвам
                            ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                            Volvo XC90 D5 Executive '12
                            Volvo XC60 D5 Summum '11
                            Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                            Коментар


                            • #29
                              До: Тасос - плажове и зеленина

                              Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                              За съжаление не съм си записвал координатите на нито едно от тези места. Въпреки че винаги нося в мен навигация (PDA с вграден GPS и всякакъв софтуер и карти), никога не съм си записвал координати на местата, където ходя. Просто нямам такъв навик.

                              На 12 септември заминавам на Тасос за около месец и този път ще записвам
                              Значи е твърде вероятно да се засечем на острова.Ако не възразяваш ще те ползвам за гид до някои от местенцета, които описваш.

                              Поздрави.
                              08седемшест5едно513четири

                              Коментар


                              • #30
                                До: Тасос - плажове и зеленина

                                Първоначално публикуван от lyubo73 Преглед на мнение
                                Браво на тази хубава разходка.Някои знае ли от Керамоти до Одрин - Турция как е пътя покрай морето.И на коя граница е най-добре да се мине за Турция и колко километра е?
                                Пътя е ок, единствено след Александруполи имаше малко строителна дейност.Магистралата е почти до края и е безплатна.Мини Гръцко-Турската граница.
                                Бъди изряден, че заради пограничната зона е пълно с военни и полиция-спират както заради нарушения, така и за проверка на документи.
                                08седемшест5едно513четири

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X