Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Чак пък 500... Едва ли има и 200, които обаче се изплащат заради това че караш като по магистрала. Иначе през Силистра е най-добрия път, но ферибота не работи през ноща .
    Да не са 500... но са около 300...не, това е немислимо, а и аз нямах възможността да правя такива експерименти през нощта, особенно в тая обстановка...гледах си царския път и толкова.... На мен преходът ми беше от Украйна /Волочиск / до Гулянци в България - 1020 км ! Преценен! За повече км - не!

    Коментар


    • #32
      До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

      Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
      Да не са 500... но са около 300...не, това е немислимо, а и аз нямах възможността да правя такива експерименти през нощта, особенно в тая обстановка...гледах си царския път и толкова.... На мен преходът ми беше от Украйна /Волочиск / до Гулянци в България - 1020 км ! Преценен! За повече км - не!
      Това е малко като да кажеш, че царския път от Стара Загора към София е Подбалканския, а не магистралата, която заобикаля покрай Пловдив... ама както и да е . Все пак си имал късмет, че си минал по този път през ноща, защото до колкото разбрах през деня се озоваваш в толкова голям кошмар около Букурещ, че почваш да си мечтаеш за 200 км обиколка... ама е вече късно .
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #33
        До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

        Генади, не ми се сърди, но плана за пътуването ти е бил лош. Не зная точно откъде си тръгнал в Украйна, но за този ден си пътувал поне 1000 км. до Гулянци. Това прави поне 12 часа каране. Щом си влязъл по тъмно в Румъния откъдето ти остават още около 700 км значи си тръгнал мнооого късно и от 20 часа вечерта (смрачаването на входа на Румъния) са ти предстояли още около 9-10 часа каране, което означава да се прибереш около 6 сутринта ... ако пък си карал и четири-пет часа по прекрасните украински пътища преди това, умората си е била факт и, обърни внимание - където и да ти се наложи по света да си причиниш това, ако не си тираджия с около 2 млн. километра зад гърба си ще виждаш светлини и шумове и стрес доста дълго след края на пътуването. Борбата със съня е започнала още около ... ти си знаеш. Лошото е, че тази борба е предварително загубена. Той е по-силен от нас. От там нататък, няма какво да ти хареса в Румъния. И пътят ще ти е тесен, и фаровете им силни, и все някой ще те бута навън. Уверявам те, че по някоя от прекрасните германски примерно магистрали ситуацията щеше да ти се стори много по-тежка. Там скоростта е над 150 средно и няма как да караш бавно. При такава скорост малките грешки се наказват мигновено. Мисля, че си си причинил едно твърде голямо натоварване сам -дано да е имало смисъл.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #34
          До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

          Ами аз по принцип усетих движението в Румъния още на отиване и за това рискувах през нощта... вече имах 1 на ум!... Но пък с друго се сблъсках....

          Коментар


          • #35
            До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

            Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
            Генади, не ми се сърди, но плана за пътуването ти е бил лош. Не зная точно откъде си тръгнал в Украйна, но за този ден си пътувал поне 1000 км. до Гулянци. Това прави поне 12 часа каране. Щом си влязъл по тъмно в Румъния откъдето ти остават още около 700 км значи си тръгнал мнооого късно и от 20 часа вечерта (смрачаването на входа на Румъния) са ти предстояли още около 9-10 часа каране, което означава да се прибереш около 6 сутринта ... ако пък си карал и четири-пет часа по прекрасните украински пътища преди това, умората си е била факт и, обърни внимание - където и да ти се наложи по света да си причиниш това, ако не си тираджия с около 2 млн. километра зад гърба си ще виждаш светлини и шумове и стрес доста дълго след края на пътуването. Борбата със съня е започнала още около ... ти си знаеш. Лошото е, че тази борба е предварително загубена. Той е по-силен от нас. От там нататък, няма какво да ти хареса в Румъния. И пътят ще ти е тесен, и фаровете им силни, и все някой ще те бута навън. Уверявам те, че по някоя от прекрасните германски примерно магистрали ситуацията щеше да ти се стори много по-тежка. Там скоростта е над 150 средно и няма как да караш бавно. При такава скорост малките грешки се наказват мигновено. Мисля, че си си причинил едно твърде голямо натоварване сам -дано да е имало смисъл.
            Димо, твоята преценка за нещата май е най-точна!
            Тръгнах от началната точка в Украйна в 16.30ч, на укр. граница бях в 21 часа, на излизане от румънската и разправията с ония полицай - 22часа.. Такъв ми бе планът!..
            А за умората от украйна - никаква!
            Просто пътят в Румъния е сложен, в пресечена местност , макар и поизправен - ТЕСЕН ЗА ПОТОКА!
            Всичко , което написах за неговите характеристики си е така!!! И ако някой пътува там, а то в тази посока друг път няма - много да внимава! И само денем!!! И не забравяйте тези пусти факти - липса на банкет и бетонирани канавки !!! Без мантинели!

            Коментар


            • #36
              До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

              В твоя случай спестяването на 30-50 евро за хотел са ти излязли солено.
              А да не говорим, че пътуването денем разкрива смайващи окото гледки.
              Свят голям, хора всякакви с различни очи гледат на света , всеки знае себе си.

              ПП Нищо лично към теб Гена

              Коментар


              • #37
                До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                Не виждам смисъл от хотел при преход 1000 км и то с Еспейс!!!
                Разтоянието и стратегията бе прецена - тръгване около 17ч и около обяд на другия ден в къщи!
                Мисля , че ми търсите грешки - приемам, но смисъла на моето описание бе да видите опасностите точно на този път и неговите особенности...
                Аз не ги знаех, видях и за това споделям! За да знаете и запомните, че не се знае кога ще минете от там...
                Кошмарът не бе от приспиване!!! Толкова бях възбуден , че и на другия ден едва заспах!
                Кошмарите са тези , които описах.... и започнаха 6 часа след тръгването ми /преумора не е имало.../

                Коментар


                • #38
                  До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                  Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                  Генади, не ми се сърди, но плана за пътуването ти е бил лош. Не зная точно откъде си тръгнал в Украйна, но за този ден си пътувал поне 1000 км. до Гулянци. Това прави поне 12 часа каране. Щом си влязъл по тъмно в Румъния откъдето ти остават още около 700 км значи си тръгнал мнооого късно и от 20 часа вечерта (смрачаването на входа на Румъния) са ти предстояли още около 9-10 часа каране, което означава да се прибереш около 6 сутринта ... ако пък си карал и четири-пет часа по прекрасните украински пътища преди това, умората си е била факт и, обърни внимание - където и да ти се наложи по света да си причиниш това, ако не си тираджия с около 2 млн. километра зад гърба си ще виждаш светлини и шумове и стрес доста дълго след края на пътуването. Борбата със съня е започнала още около ... ти си знаеш. Лошото е, че тази борба е предварително загубена. Той е по-силен от нас. От там нататък, няма какво да ти хареса в Румъния. И пътят ще ти е тесен, и фаровете им силни, и все някой ще те бута навън. Уверявам те, че по някоя от прекрасните германски примерно магистрали ситуацията щеше да ти се стори много по-тежка. Там скоростта е над 150 средно и няма как да караш бавно. При такава скорост малките грешки се наказват мигновено. Мисля, че си си причинил едно твърде голямо натоварване сам -дано да е имало смисъл.
                  Много си прав освен за скоростта по магистралите в Германия, де, щото минах през цяла Европа почти, преди 10 дена ... Специално в Германия в най-дясната лента се движат предимно камиони с около 100 км/ч, в средната лента скоростта е около 130 км/ч, а в най-лявата понякога прелита някой с над 160, но са единици. Лично аз поддържах скорост 140-150 в най-лявата лента и през цялото време изпреварвах, като от време на време се прибирах в средната за да освободя лявата на някой пилот . Същото беше и в Австрия преди това, и в Холандия и Белгия след Германия, въпреки че в тях има ограничения по всички магистрали. Както и да е, мисълта ми беше, че доброто планиране на пътуването, както казваш, може да ти спести много неприятности. Аз също смятах, че не е проблем да тръгна в 6 сутринта от София и около 11 вечерта да стигна до Франкфурт на Майн.... Да, ама не, както се казваше в едно предаване .... Факторът умора от недоспиване, напрежение от дългото шофиране с висока скорост, ремонти по пътищата, при които се налага дълго да караш със 100 на боя разстояние от съседните коли и камиони и лоши метеорологични условия си оказа влиянието и в 8 вечерта след 1200 км път все още бях в Австрия .... А вече усещах, че реакциите ми са неадекватни и ако трябваше да шофирам още 500 км през ноща и при дъжд, просто със сигурност щях да се пребия някъде. Затова отбих в първия хотел, който ми попадна, взех душ и се наспах като пич . Беше грешка и надценяване от моя страна да смятам, че мога да изкарам 16-18 часа зад волана само с малки почивки, но в моя случай нямаше никакви последствия и отрицателни емоции. Просто отидох на другия ден .....
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                    Колеги В румания средната скорост е максимум 70 км /ч.Колкото и да бързаш селата са нагъсто движението е ужасно и въобще ...
                    Аз когато имам възможност избягвам да минавам оттам, но за съжаление понякога се налага.Принципът на дългото шофиране е много прост- уморен ли си, дори и да си на 30 минути от къщи спри и поспи поне половин час.Стигал съм и 1400 км без да спирам ,но всичко зависи от конкретните условия.
                    А ме учудва това за ГПС а очевидно той наистина би трябвало да бъде допълнение кам картата.Аз засега се оправям и без него ,но все се замислям за такова удоволствие.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                      Минавал съм по този път поне двайсетина пъти! По принцип не обичам нощното каране (не само в Румъния, изобщо)!! Пътя наистина е натоварен, но е с много добро покритие и през деня, без да бързаш за около 9 часа се пресича цяла Румъния от Русе до Сирет! Сблъсквал съм се с румънската полиция често, има го момента на изнудването понякога (бих казал много по-рядко в последните години), но бързичко се отказват при едно по-твърдо държане! Аз обикновенно нощувам на около 100-150 км. преди Сирет при пътуване от България към Украйна! Мотелите са им прилични, ресторанчетата също, паркингите отпред са охраняеми! Проблеми никога не съм имал!
                      Разбира се сравнено с пътищата и поведението на полицията в Западна Европа е небе и земя! Но да не забравяме и нашите полицаи - по отношение на чужденците те въобще не са стока!!
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #41
                        До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                        Този маршрут не съм го пътувал от 15 години и нещата много са се изменили но когато бях студент в Киев го минавах без спиране от Русе да Киев.тогава се минаваше с кутия цигари или бурканче нескафе, а в Русия/Украйна/ за бутилка коняк зареждаш един резервоар колкото може да събере.Военната нафта им е хубава и няма нищо общо с тази на запстанцията.
                        Минало.....

                        Коментар


                        • #42
                          До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          За мен ГПС-а все още е допълнение към картата и компаса, а не обратно.

                          По пътя за Вилково в Украйна по едно време Явор се обади по станцията, че ГПС-то показва движението ни по средата на Дунав.

                          При Гюргево като минахме по прекия път към моста, NUVI-то показваше че сме насред полето докато не стъпихме на моста.

                          Там ни спряха полицаи /единствените, в 01:15ч./ само дето не козируваха на знамената.
                          Беше повод за гордост

                          Май сме имали късмет, а и знамената ги респектираха.
                          На мен нещо ми се губи това спиране от страна на румънските полицаи... Умората бие всичко.

                          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                          Не виждам смисъл от хотел при преход 1000 км и то с Еспейс!!!
                          Разтоянието и стратегията бе прецена - тръгване около 17ч и около обяд на другия ден в къщи!
                          Мисля , че ми търсите грешки - приемам, но смисъла на моето описание бе да видите опасностите точно на този път и неговите особенности...
                          Аз не ги знаех, видях и за това споделям! За да знаете и запомните, че не се знае кога ще минете от там...
                          Кошмарът не бе от приспиване!!! Толкова бях възбуден , че и на другия ден едва заспах!
                          Кошмарите са тези , които описах.... и започнаха 6 часа след тръгването ми /преумора не е имало.../
                          Нека ти дам няколко примера. Карал съм максимум ~900 км (2х 450 за един ден). Накрая след много red bull-и и всчкакви такива течности не фаровете, а очите ми светех на дълги... Прибрахме се на автопилот. Правил съм и 900 км наведнъж, но не карах само аз (и имаше само българо-гръцка граница). Ти си имал 1000 км. и 2 или 3 (не ми се смята колкото точно) истиснки граници. Подкрепям останалите, една почивка би направила пътуването много по-приятно и по-безопасно.

                          Радвам се, че си се прибрал успешно!

                          ПП. Преди няколко седмици ходих до Букурещ. ДА, има ги тези гнусни канавки, но качеството на пътя до там е прекрасно (няма да коментирам как карат).
                          Георги Гатев

                          Коментар


                          • #43
                            До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                            Да, и аз се зарекох никакви нощни пътувания!... Макар това да коства голяма умора при дневното каране също и задължително преспиване за по-нататък! През деня в градовете е много натоварено, а по този път се минава през много градове! - през центровете им... Но какво да се прави... 600 и повече км на тяхна територия само не са шега... Страх ме хваща само като се сетя за тези канавки! - да караш на скорост от Букурещ до Сирет или обратно на педя разстояние от тях е .... нямам думи!..

                            Коментар


                            • #44
                              До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                              този път конкретно не съм го минавал, но съм карал с кола доста през Румъния за Унгария (и през Видин и през Оряхово) и впечатленията ми са МНОГО ДОБРИ.
                              Да, вярно е селата им са през 2-3 км и все едно караш само градско, но иначе нещата са много културни и няма никакви проблеми и полицаи.
                              Вероятно gtsvg просто е имал лош късмет и определено лоша карта / навигация.
                              Последно редактирано от lubo777; 07-06-08, 07:01.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                                За лош късмет - може би... Макар и други колеги да са имали подобен "лош късмет"... За качеството на пътищата им - писах неколкократно, че са добри, даже отлични! като асфалтово покритие!... Но този път е тесен за потока транспорт, който обслужва! За кошмарните канавки - има хора, които са ги виждали... А за навигацията - писах, че не съм имал никакви проблеми с нея, разбирам нещата доста добре, ползвам най-новите и "наточени" карти, които съществуват до момента! Дай ,боже, всекиму такава навигация като моята!... А за пътя България - Австрия през Румъния... не съм минавал там - но навсякъде се говори за поне 250 км калдаръм!.... така че , май, ти си късметлията с хубавия път на там!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X