Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

    Имам над 20 пъти вече пътуване из Румъния, включително две обиколки на Румъния с кола за туризъм. Истината е, че първокласните пътища на комшиите са великолепни, второкласните им пътища също са много хубави но тесни, а третокласни просто няма...... калдаръм и черно. Но начина им на мислене, да започнат от най-належащите ремонти впечатлява.....
    Да обобщаваш за цяла Румъния ситуацията само по този път не е удачно. Отделно за полицаите - не знам тебе защо са те спирали, но мен за толкова години и пътувания из Румъния не са ме спирали нито веднъж....

    Така че - както съм казвал неведнъж - GPS-a е чудесен за офроуд и гората, но за големите пътища, особенно в Източна европа, ако не четеш табелите - само може да ти навреди. Предоверяването на тая играчка, съчетано с многото километри без сериозна почивка и то в съвършенно непознат терен са довели до твоя "лош късмет" Сигурен съм, че следващия път пътя през Румъния ще ти хареса повече...

    Коментар


    • #47
      До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

      Пътуване с пътуване не може да се сравни! Надявам се и аз да е по-приятно следващия път! Но през деня!
      А по отношение на ЖПСа - умна "играчка" е и при добри карти /а такива вече всички имат, само в България здраво изоставаме.../ пътуването с него е наистина приятно и удобно! Картата на Румъния е просто превъзходна! На мен не ми се налага нито веднъж да гледам хартиени карти! И в Румъния, и в Украйна! И то преминавайки през огромни градове! За туризъм и бизнес вече е просто наложително наличието на ЖПС!

      Коментар


      • #48
        До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

        Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
        Пътуване с пътуване не може да се сравни! Надявам се и аз да е по-приятно следващия път! Но през деня!
        А по отношение на ЖПСа - умна "играчка" е и при добри карти /а такива вече всички имат, само в България здраво изоставаме.../ пътуването с него е наистина приятно и удобно! Картата на Румъния е просто превъзходна! На мен не ми се налага нито веднъж да гледам хартиени карти! И в Румъния, и в Украйна! И то преминавайки през огромни градове! За туризъм и бизнес вече е просто наложително наличието на ЖПС!
        Хубавото на GPS-а, че винаги ще ти заведе там където си тръгнал, на практика не можеш да се загубиш тотално, а когато на някоя детелина завиеш по грешната отбивка разбираш веднага, а не след 100 километра. Лошото е, че го прави или по най-краткия или по най-бързия(според него) път, а много често истината е някъде по средата .
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #49
          До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Чак пък 500... Едва ли има и 200, които обаче се изплащат заради това че караш като по магистрала. Иначе през Силистра е най-добрия път, но ферибота не работи през ноща .
          Специално четох работното време на ферибота на Силистра пише до 0.00 часът ( това се сетих от румънска страна на връщане ) друг е въпросът колко се спазва.
          Иначе в Румъния през деня не сме имали никакви проблеми по пътя. Никой не ни е спирал за нищо.
          Все пак във всяко стадо си има мърша.Преди години влизайки в Македония - след нормално преминаване на границата на Гюешево - ни спря пиян полицай и искаше да вземе сакото на майка ми ( много му хареса ).Там отивахме при приятели и носехме шоколадчета за децата - взе ги всичките.
          Женя Вълчанова 0888272565

          Коментар


          • #50
            До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            На моето минаване през страната едвам изхвърлих един "Сиукс" които се напъха през стъклото да проси, страх ме беше че като карам ще падне и ще се нарани и тогава ще ме съдят че съм го сгазил
            Много навремето когато пътувахме по Румъния ( в годините когато аз бях дете ) баба ми пълнеше торбичка с лукчета и дъвки.На местата където се кара по-бавно ( а те си ги знаят сиуксите ) направо скачаха върху колата.Като наближим такова място баба отваряше торбичката и хвърляше зад колата една шепа бонбони.Всички хукваха на там , а ние продължавахме на пред.Ама предполагам , че сега вече не се лъжат с лукчета.
            Женя Вълчанова 0888272565

            Коментар


            • #51
              До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

              Странна работа.Аз обиколих Румъния с жената и детето-никакви проблеми-нито от страна на полиция нито по митниците.Вярно,че пътищата им са теснички и без мантинели,но се свиква.GPS-a още с влизането в Румъния го изключвам,понеже започва да има странно чувство за хумор....Момента в,който обаче пресечеш Карпатите и влезеш в Трансилвания нещата се променят коренно-дори табелите им са на някаква смесеца между румънски и нещо като немски(а са писани и на нещо като готически шрифт)...Абе северна Румъния си е значително по-богата от южната.Градове като Сигишоара или замъка Бран без проблем могат да те заблудят,че се намираш в Германия,а не в Румъния...
              Виж-не така стоят нещата(поне за мен) в Турция...Още на митницата ми е...ха мамата-всичкият багаж на земята след,което бе надеждно разхвърлян по асвалта(часът е около 12-13 и слънцето вече 30 минути ни напича ужасяващо).Последва малоумният въпрос какво има в газовата бутилка на колата(бяхме с леката кола тогава)...ми майка ти съм скрил вътре си рекох на ум...турчинът обаче явно беше телепат и реши наистина да търси майка си вътре при,което бутилката беше демонтирана а след нея и всичко останало,което можеше да се свали-резервна гума,седалки,кори на вратите и т.н.Понеже явно не успяха да намерят това,което търсеха взеха книжките на детето и започнаха да ги прелистват страница по страница.За мое нещастие книжката,която взеха беше "Великите победи на Българите след освобождението" и момента в,който започнаха да разглеждат картинките за одринската операция почервеняха като домати и почнаха да говорят нещо предполагам за моята майка....Тъй като повече нямаше какво да се разкачи по колата ме беше страх да си помисля: "бе ти що не провериш какво има в цилиндрите",че оня -телепата беше наблизо...нейсе посглобиха ми колата най-накрая така,че два километра по-надолу от митницата отбих,извадих инструментите и си плюх на ръцете(и на акъла с,който дойдох при тея мизерници).Въобще не искам да си спомням за четиризвездния хотел в,който отседнахме и пред,който сутринта намерих колата си зарита с дини-някакъв олигофрен с потник ме гледаше недоумяващо защо му се нервирам...абе не е за приказки...Та на фона на Истанбул северна Румъния ми се стори истински рай....Дано не съм засегнал някого с мнението си за нашата югоизточна съседка,но по-кошмарни четири дена не съм прекарвал никъде другаде...
              08седемшест5едно513четири

              Коментар


              • #52
                До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                Това е проблемът, като цяло на Балканския полуостров.
                Ако обобщим всички изказвания по-нагоре, основният извод, който може да се направи е : НЕПОСТОЯНСТВО !
                Едни са изкарали добре, други - зле, сякаш говорят за различни държави ))))
                Както се казва : Според ... зависи ! ))
                Такова е впечатлението на чужденците и от България. Едни са във възторг, други им се реве.

                Накой да е чул противоречиви отзиви за пътното движение и работата на институциите в Германия ?
                А в Швейцария, Австрия, Франция ??? Полицай , да му е искал подкуп, или нещо подобно ??
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #53
                  До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                  Единственото място, където съм имал проблем, беше на унгарско-словашката граница (когато имаше такава). Нещата бързо се оправиха, когато започнах много убедително да псувам на български всички словаци. Кретените дори ми спаднаха резервната гума, търсейки хероин и ядосвайки се, че не го намират. Това на Бъдни вечер при баси температурата с две деца в хечбек с отворен багажник... Митничарят ми тръскаше паспорта, недоумявайки, че вътре няма нещо за него
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Още миналата година предупреждавах, че в Румъния цари беззаконие и дивотия. По добрият път за Европа е през Сърбия. Тогава доста хора ме обориха, и вследствие на това , както виждам и опитни колеги са се опарили. Аз минах веднъж , през ноща вярно, и повече не искам.
                    Явно условията , коренно се различават, дори през деня и ноща. Полицейския рекет е доста по-развит от България, а като се има в предвид, че пътят преминава през всички населени места, и навсякъде искат. Даже се обаждат по GSM ите , че пуяка за скубане идва.
                    ако си мислите, че нашите полицаи не скубят по същия начин румънците и гастарбайтерите ... много се заблуждавате...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X