Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за пътуване до Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Запитване за пътуване до Гърция

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Хм... Това ме навежда на мисълта, че явно информационната система има гафове - може да е било нещо както при моята щерка - недовъведени данни в системата...
    Просто се изисква неистово усилие да направиш няколко щракания с мишката, но пък и трябва да знаеш за това "тайнство". Я си представи пък ужаса, ако трябва да се натисне някой функционален клавиш или да се напише нещо, за да провериш кои са родителите ? Чеки ся, тия хора ПГР (паспортно-граничен режим) ли им е работа да осъществяват или някакви Ай-Ти функциЙ ?! Аре, кой за квото учИл, дай тук дукимента !
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Запитване за пътуване до Гърция

      Граничарите не могат да коригират данните... Това могат да го правят само друг отдел на МВР (Лични документи или нещо подобно беше)...
      Та е възможно ако в информационната система данните не са коректни (или липсват), то граничаря да иска допълнителна информация кой кой е...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #33
        От: Запитване за пътуване до Гърция

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Та е възможно ако в информационната система данните не са коректни (или липсват), то граничаря да иска допълнителна информация кой кой е...
        Не е възможно и стига си внушавал илюзиЙ. Съветвам всички, които пътуват с малки деца, да си носят акт за раждане на децата. Информацията за родителите я ИМА в системата "БДС", там е прехвърлен целият ЕСГРАОН, но или граничните полицаЙ не знаят как да работят с кЮмпютър, или не искат, или просто когато са / не са на кеф, искат акт за раждане (може би, надявайки се да се окаже, че няма). Щото в системата има и пръстови отпечатъци, ама ти искат документ за самоличност на границата, а не да сложиш пръст на скенера, нали ? А скенер си имат (да не изпадаме сега в такива обяснения - имат ли, нямат ли).
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #34
          Re: Запитване за пътуване до Гърция

          По принцип не искат, но носете си документите.

          Коментар


          • #35
            От: Запитване за пътуване до Гърция

            Лични наблюдения от 1 септември, Кулата - от възрастните хора в колите с малки деца, полицаите взимаха пачка документи и ги обработваха в кабините си поне по 5 мин., понякога разпитваха и хората. Преди не ми е правило впечатление да се бавят толкова.
            На нас, дъртите, за миг ни поглеждаха картите и ни пожелаваха приятен път.
            От гръцката страна нема никой.
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • #36
              От: Запитване за пътуване до Гърция

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Не е възможно и стига си внушавал илюзиЙ. Съветвам всички, които пътуват с малки деца, да си носят акт за раждане на децата. Информацията за родителите я ИМА в системата "БДС", там е прехвърлен целият ЕСГРАОН, но или граничните полицаЙ не знаят как да работят с кЮмпютър, или не искат, или просто когато са / не са на кеф, искат акт за раждане (може би, надявайки се да се окаже, че няма). Щото в системата има и пръстови отпечатъци, ама ти искат документ за самоличност на границата, а не да сложиш пръст на скенера, нали ? А скенер си имат (да не изпадаме сега в такива обяснения - имат ли, нямат ли).
              Не си прав Боголюбе... Горе споделих личния пример с грешки в системата, с която работят Гранична полиция... В ЕСГРАОН всичко е коректно (проверявано е лично от съпругата ми)... Докато в МВР системата за лични документи, от която черпи информация гранична полиция има разминаване (там пък проверявах аз, а и няколко граничари на няколко въздушни граници караха да чакаме за допълнителни проверки (не са ни искали Акт за раждане - явно изглеждахме убедително, пък и децата бяха вече доста големи - на 11г бе щерката, когато за първи път излизахме заедно)...
              А за скенера за пръстов отпечатък - НЯМАТ навсякъде (имат скенери за паспорти).... Скенери за пръстови отпечатъци съм гледал в ГКПП на местата, където могат да издават визи...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Запитване за пътуване до Гърция

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Не си прав Боголюбе... Горе споделих личния пример с грешки в системата, с която работят Гранична полиция... В ЕСГРАОН всичко е коректно (проверявано е лично от съпругата ми)... Докато в МВР системата за лични документи, от която черпи информация гранична полиция има разминаване (там пък проверявах аз, а и няколко граничари на няколко въздушни граници караха да чакаме за допълнителни проверки.
                Оправдаваш тяхната некадърност с "грешки в системата" Когато искаш издаване на документ за самоличност, всички данни се извличат автоматично от ЕСГРАОН-а, дават ти да прочетеш отпечатано от тях в полицията заявление и го подписваш.

                За да подаде заявление за издаване на паспорт българският гражданин (заявител) се явява лично в звеното „Български документи за самоличност” (БДС) при ОДМВР/СДВР или РУ към тях по постоянен адрес, удостоверява своята самоличност и му се предоставя отпечатано заявление по образец, съдържащо автоматично попълнени актуални данни по гражданското състояние. Заявителят проверява попълнените данни, като маркира вярно/невярно и попълва празните полета. Ако е необходимо, нанася корекции в заявлението, като за всяка една корекция представя съответен удостоверителен документ по гражданско състояние....
                Данните ги има, а че КПП-ейците "не ги откриват" в тяхната система, е техен проблем, не на системата.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Запитване за пътуване до Гърция

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Оправдаваш тяхната некадърност с "грешки в системата" Когато искаш издаване на документ за самоличност, всички данни се извличат автоматично от ЕСГРАОН-а, дават ти да прочетеш отпечатано от тях в полицията заявление и го подписваш. ...
                  Пак ти казвам - явно достъпа не е директен, и данните не се извличат пряко от ЕСГРАОН. А явно се работи с копие на базата данни...
                  Не си обяснявам по друг начин разминаването в данните... (може би едната причина е, че на съпругата ми по някое време и смениха ЕГН-то....)
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Запитване за пътуване до Гърция

                    Бих си позволил да цитирам подписа на един уважаван съфорумец, ако имаше смисъл.

                    Това за козата и синджира..

                    Баща ми, лека му пръст, се казваше Илия. Респективно, второто ми име е Илиев. По акт за раждане, по кръщелно, по всичко, дето ме идентифицира - по цялата система ЕСГРАОН-ска, и прочее.

                    Обаче, в системата на НЗОК, второто ми име е ИлЧев, и няма сила, която да го промени.

                    Добре, че тия серсеми ползват шрифт, при който Ч и И са почти неразличими, и досега проблеми не съм имал.

                    Имам и един още по-странен пример, отново за точно това И и Ч в бащиното ми име, но коментари за него бих правил само на ЛС, че инфото не е за форумно коментиране.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Запитване за пътуване до Гърция

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Възможно е да си случил на такъв...
                      Ама това нашенците ли го искаха?
                      Защото днес щерката отново летя и премина паспортна проверка без никакъв проблем и без намек за поискване на Акт за раждане....
                      Нашите ми искаха Акта, на връщане гърците едва погледнаха личните карти, акт не са искали, а паспорта не го и отвориха...
                      На отиване беше натоварено, сигурно бяхме 15та кола в редицата, като се престроихме. На връщане бяхме 2 коли на бариерата.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Запитване за пътуване до Гърция

                        Преди 2 седмици - с две деца единия родител на едното го нямаше - искаха само пълномощно което задържаха и талона на колата - бмв x5 това българите - гърците само полгеднаха паспортите и туй то.
                        When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Запитване за пътуване до Гърция

                          Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                          Преди 2 седмици - с две деца единия родител на едното го нямаше - искаха само пълномощно което задържаха и талона на колата - бмв x5 това българите - гърците само полгеднаха паспортите и туй то.
                          При липса на единия родител и многократно пълномощно задължително се представя копие и оригинал. Искаш си оригинала след проверка.
                          GPS системи https://www.easytracking.bg/
                          Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                          Коментар


                          • #43
                            От: Запитване за пътуване до Гърция

                            Ходихме и се завърнахме благополучно след тридневно плажуване.
                            Границата преминахме през ГКПП-Маказа.

                            Носехме акта за раждане на детето и проблеми не сме имали.Гледаха го и на влизане и на излизане.
                            Случихме време без трафик и самото преминаване стана за около 5 мин.Влизането бе около 11ч.,на излизане около 16ч.

                            В Fanari,се запознахме и говорихме с един хасковлия,който каза,че идва редовно на плаж и миналата седмица са чакали над 3 часа за да преминат границата на излизане от Гърция.

                            Самото пътуване е приятно,само около Димитровград не ни хареса пътя.В гръцко не са жалили средства за пътя и са надупчили планината с няколко тунела.

                            Дори е по-близо от Ахтопол,където отсядаме от няколко години.От входа на блока до плажа-317км.

                            "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                            ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X