Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за пътуване до Гърция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване за пътуване до Гърция

    Здрвейте,
    предстои ми пътуване до Гърция,ще имам ли проблеми на границата и на териториятя на Гърция,ако джипката е натоварена така отгоре.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:192.7 КБ
ID:6066182

  • #2
    От: Запитване за пътуване до Гърция

    Лодката върху колата е почти абсолютен пропуск за Гърция.

    Коментар


    • #3
      От: Запитване за пътуване до Гърция

      Ако имаш теглич, и няма да го ползваш по предназначение, го махни, щото е проблем.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #4
        От: Запитване за пътуване до Гърция

        ако минаваш през кулата задъльително голям талон на афтомобила,за да нямаш проблем минавай през илинден

        Коментар


        • #5
          От: Запитване за пътуване до Гърция

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ако имаш теглич, и няма да го ползваш по предназначение, го махни, щото е проблем.
          1. Това не е ли само за тегличите които са сваляеми? Май за тези които са твърдо вързани /с болтове/ не правят проблем.
          2. Как ли стоят нещата със затъмнени стъкла - виждам, че колегата е с такива отзад.

          Използвам темета на колегата, понеже аз съм с Pajero с твърд теглич и затъмнени задни прозорци.
          Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
          Бахти, как се изказах...

          Коментар


          • #6
            От: Запитване за пътуване до Гърция

            От опит : години 2007-2010. Три посещения в Гърция, два пъти съм спиран за проверка от полицаи. Отзад стърчеше якия 3.5-тонен теглич, който е сваляем, ама не беше свален, а в джоба на шофьорската врата имах боен нож тип Рамбо (не че някога ми е трябвал, просто ей така). Нищо не последва, ама това и нищо не означава, защото скоро разбрах, че при "добро" желание от страна на полицаите съм бил за глоба заради теглича и за съдия заради ножа. Сега ми предстои пътуване, свалих теглича и махам ножовете.
            Ако имаш антирадар (не че ти трябва с тая лодка на покрива, но и други четат...) остави го в БГ. Дори да е в багажника пак е проблем.
            Не прекалявай със скоростта (пак за другите, които нямат лодки ) защото освен, че глобите са големи, често са съпроводени със сваляне на номерата докато ги платиш или вземане на книжката и други подобни разправии.
            И моята е със затъмнени стъкла ОТЗАД, но доколкото съм чувал и чел за това няма проблеми никъде. Но сигурен не съм.
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #7
              От: Запитване за пътуване до Гърция

              Ако са затъмнени само стъклата на задните врати - няма проблеми, само са искали да ги сваля за оглед. До скоро пътувах с цялото ми професионално ловно оборудване, че ме мързи да го местя и после не знам къде е, но сега ще нося само нокторезачка, и то малка ... А рибата ще я цистя като като Робинзон - с хирургическа ножица .
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                От: Запитване за пътуване до Гърция

                Aко си с лодката на тавана никой в Гърция няма и да си помисля да те спира, камо ли проблеми да прави.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Запитване за пътуване до Гърция

                  Малко да поизтупам прах от тази тема.

                  Предстои ни пътуване до Гърция следващият месец със собствен автомобил,но не мога да открия къде съм оставил големия талон.Имам копие което винаги нося в колата (дори с него преминавам и ГТП).
                  Погледнах и тази тема,но не открих отговора:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...96#post2611596

                  Питането ми е към някой, който скоро е пътувал или често пътува до Гърция-към този момент дали изискават големия талон.
                  Дори колеги ме уплашиха,че ако отида в КАТ да ми издадат нов голям талон трябвало да сменя и регистрационните табели.Дали наистина е така?

                  Предварително благодаря за отговорите.

                  Поздрави.


                  "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
                  ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Запитване за пътуване до Гърция

                    Относно регистрационните табели - наскоро преди 'голямата обиколка' смених малкия талон...
                    Но само смяна на стар с нов, а не промяна на данни, регистрация и т.н.
                    При такъв случай няма нужда дори да представяш автомобила, пък камо-ли да сменяш номера - всичко е чисто административна/документална процедура...
                    Предават се старите малък/голям талон, и вземаш нов комплект малък/голям талон (малкия е от две части, като съдържа много голяма част от данните в големия талон, но сгънат е с размер на стария малък талон).
                    Иначе поне моите познати, пътували в Гърция с леки автомобили в последния месец никой не ги е закачал в Гърция... Но както се казва - ако те спрат за нещо друго (което поне на мен не ми се е случвало, но последно бях там преди около година и половина), не се знае дали няма да решат да те захапят за всякакви други нарушения и нарушенийца..
                    Последно редактирано от slowtraveler; 25-08-15, 12:26.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Запитване за пътуване до Гърция

                      Скоро пътувах до Гърция, на границата(Кулата), проверяват само от българска страна, от гърци и помен няма. За теглич не знам, големия талон го носех, но никой никъде не го е искал.Поискаха малкия, защото пътувах с детето...декларации от майката и т.н., но това са подробности.
                      Искат големите талони на гърците, които карат коли регистрирани в БГ-информацията е от грък, каращ кола с БГ регистрация.
                      Ако си спазваш правилата и ограниченията за скорост, никой няма да те притеснява.
                      Приятен път.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Запитване за пътуване до Гърция

                        Правят проблем ако имаш теглич на мотора,мотопеда,и не си го свалил.
                        878511557

                        Коментар


                        • #13
                          От: Запитване за пътуване до Гърция

                          Вчера се прибрах от там и видях поне 5-6 автомобила с тегличи и хората си джиткаха смело Българи и Сърби.Отделно,че за 500км там срещнах само 1 патрулка.
                          Нещо което ми направи впечатление на границата е,че ми искаха на децата и актовете за раждане..за сефте! А съм минавал досега със задграничните им паспорти поне 4 пъти
                          Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #14
                            От: Запитване за пътуване до Гърция

                            Преди няколко дни минавах границата при Гоце Делчев в посока Гърция-България. Пътувахме с дете, чиято майка беше в колата. Гръцкия граничен полицай поска да види пълномощното от бащата. Първо ми беше интересно какво разбра от него, защото то е на български и е предназначено за българските гранични власти. Второ на върха на езика ми бе да попитам ако нямаме пълномощно какво следва : ще оставят детето с български паспорт в Гърция ли, но се въздържах за да не ме мотаят на границата. Гъркът беше някакъв младолик келеш и явно се правеше на интересен. После попитах българския полицай, който се засмя и каза, че не му е работа на гърка да иска пълномощно в случая, но "понякога гръцките колеги се заяждат".
                            Според мен гърците са малко изнервени това лято покрай тези истории с милиардите заеми.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Запитване за пътуване до Гърция

                              Значи да разбирам, че освен паспорта трябва да нося и акта за раждане на детето ли? Това ако сме двамата родители необходимо ли е ?
                              Александър

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X