Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети при пътуване в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети при пътуване в Сърбия

    Към всичко написано - имаш платени магистрали ,може да платиш с карта, в евро или динари.Плаща се на излизане от платеният участък.Провери си оборудване на автомобила/триъгълник,аптечка- има срок на годност, въже,светлоотразителна жилетка и резервни крушки/.Карай с ограниченията на скоростта и внимавай къде паркираш.Ако имаш каско звънни на застрахователя и се поинтересувай за Сърбия/лично моето каско след проверка ми казаха ,че важи без никакви ядове/.Зелената карта не я искат но не е зле да я имаш.Минавал съм няколко пъти през Сърбия и за GPS не са ми правили ядове.Спираха ме с 5 км превишена скорост.............провериха оборудването и ме предупредиха да карам внимателно.По точка 5.- ако видиш полиция не си прави експерименти.Приятно пътуване.
    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
    GSM +359 895 236 182

    А Rhf +

    Коментар


    • #17
      От: Съвети при пътуване в Сърбия

      Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
      ...Спираха ме с 5 км превишена скорост..............
      Къде в Сърбия се е случило това и преди колко време?

      По "т.5" не знам за трактор, но преди години на прибиране към БГ на влизане в Димитровград в 3ч през нощта изпреварих една полицейска "юго 55" с такава скорост, че й видях буркана почти като се бях изравнил с нея... После върнах малко газта и 1-2км бях на тръни дали ще ме подгонят, но нямаше проблем. сигурно не са успели да реагират
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Съвети при пътуване в Сърбия

        През последните две години ходя в Сърбия на всеки три месеца за по десет дена,проблеми съм имал само по моя вина.
        1.Относно спирането за което всички предупреждават,предполагам че е за изпращане на SMS за паркиране,иначе си е проблем/финансов/.
        2.Както каза колегата,спазвай ограниченията.
        3.И никога не спирай на светофар в дясната лента ако няма да завиваш,там десния завой е постоянно разрешен и пречиш на останалите поради което отнасяш глоба/казна/.
        Иначе полицаите не са като нашите да се заяждат за нищо,както нашите.
        Приятно пътуване.

        Коментар


        • #19
          От: Съвети при пътуване в Сърбия

          Да не текста по т. 6 да си го чел някъде за товарни камиони?
          edoors.bg- Джаджи за врати и врати

          Коментар


          • #20
            От: Съвети при пътуване в Сърбия

            Ако говорим за паркиране в централната част на Белград - няма я нашенската "анархия".
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: Съвети при пътуване в Сърбия

              SMS от българска карта не става да се плати паркинга /аз поне не успях/, талоните се продават в будките за цигари, проверяващите се появяват много бързо и НЕ ПРОДАВАТ талони! В Белград има многоетажни паркинги в центъра, има места и са удобни, па не са и скъпи.
              ________________________________________________
              Subaru OUTBACK 2,5
              Hyundai TUCSON 2.0

              Коментар


              • #22
                От: Съвети при пътуване в Сърбия

                Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                Ако говорим за паркиране в централната част на Белград - няма я нашенската "анархия".
                Не само в Белград а навсякъде.Просто трябва да се оглеждаш за табели,ако няма такава значи е свободна зона.

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети при пътуване в Сърбия

                  Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                  Къде в Сърбия се е случило това и преди колко време?

                  По "т.5" не знам за трактор, но преди години на прибиране към БГ на влизане в Димитровград в 3ч през нощта изпреварих една полицейска "юго 55" с такава скорост, че й видях буркана почти като се бях изравнил с нея... После върнах малко газта и 1-2км бях на тръни дали ще ме подгонят, но нямаше проблем. сигурно не са успели да реагират
                  Миналото лято на прибиране от Хърватска, точно къде не мога да кажа/по средата на нищото/ в една градче, дори не му помня името.
                  Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                  GSM +359 895 236 182

                  А Rhf +

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети при пътуване в Сърбия

                    Сигурно си прав.Аз имам тяхна,ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвети при пътуване в Сърбия

                      Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                      Да не текста по т. 6 да си го чел някъде за товарни камиони?
                      Не е за товарни. Написано е "МПС". По-интересното е, че такава безсмислица е публикувана в официалния сайт на нашето Министерство на Външните работи. Е, може да са цитирали 1:1 сръбския закон, не знам И те са балканджии...
                      Ето линка (някъде по средата на текста, глава "Движение по пътищата") :

                      http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/144/

                      Ето и още един линк, пак от същия сайт, където пише, че за изпреварване на "непрекъсната осЕва линия" се полага глоба от 15000 до 20000 динара или 30 дни лишаване от свобода. Та затова поставих в началото въпрос номер 5.

                      http://www.mfa.bg/uploads/files/Docu...Surbiq_ZPD.pdf
                      Последно редактирано от zippel; 13-03-14, 15:53.
                      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвети при пътуване в Сърбия

                        Джи-пи-ес ите не сa зaбрaнени,но яко спaзвaй прaвилa,не се кaрa нa хaлогени през деня 30евро,20км/ч нaд рaзрешенaтa скорост изгорях един път 90евро кaто полицaйaц ми е рьекaо "и помни брaто не спори со судия дa суди минимaлно",инaче сa много точни и нa митницa и въобще, дaже със съдиятa в полицейското в Белгрaд си проведохме крaтък рaзговор по неговa молбa зa Еврюниaтa у Бугaрско!Не се притеснявaй от нищо спaзвaй прaвилaтa и се нaслaждaвaй нa пътувaнето,по-крaсиво обaче е от Белгрaд нaтaм,до Беогрaдa си е кaто при нaс!Приятно пътувaне ,друже!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвети при пътуване в Сърбия

                          Въже сигурно си имаш?
                          Не е видях колегите дали са писали, но си пусни едни вериги в багажника (задължителни са към зимното оборудване), ако можеш и един комплект крушки, че и те спадат към задължителното оборудване за Сърбия, просто да не даваш излишни поводи за заяждане, ако се стигне дотам.

                          По повод пътя, прясно инфо. Последно в понеделник ходих до 60-70км след Белград, всичко е ОК' няма дупки и изненади, само от време навреме за по час-час и нещо спират движението между Ниш и Пирот, че взривяват заради нова магистрала, но има и обходен път, в случай че ти се наложи.

                          Лек път и успех!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвети при пътуване в Сърбия

                            Искам само да изразя учудването си, че всички пишат как не се търси зелена карта - на мен ми искаха съвсем сериозно за влизане/излизане в Сърбия с велосипед и успях да мина само след 30 минутна разправия и в двете посоки! Отделно в Македония, където ходя често, без този документ просто не става - демек сърбите са по-благи от македонците?!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвети при пътуване в Сърбия

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Искам само да изразя учудването си, че всички пишат как не се търси зелена карта - на мен ми искаха съвсем сериозно за влизане/излизане в Сърбия с велосипед и успях да мина само след 30 минутна разправия и в двете посоки! Отделно в Македония, където ходя често, без този документ просто не става - демек сърбите са по-благи от македонците?!
                              От 2010-а не я искат и се минава само с ЛК. Забравих още нещо. Ако стигнеш до разплащане "на място" с органа, гледай да имаш точни пари, че на 30 евро спазарени и 50 подадени, рече "тамън".
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвети при пътуване в Сърбия

                                Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
                                От 2010-а не я искат и се минава само с ЛК. Забравих още нещо. Ако стигнеш до разплащане "на място" с органа, гледай да имаш точни пари, че на 30 евро спазарени и 50 подадени, рече "тамън".
                                .....
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X