Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Кения и назад...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: До Кения и назад...

    Вече живи и здрави (макар и адски скапани от дългия път и безсъние) сме си в къщи. Ще ми отнеме малко време да прехвърля видеото и снимките и да ги сортирам, че сме снимали като невидяли и продължавам. Има много за живота на обикновените хора в Кения, за природата и каквото се сетите. Извинявам се за паузата, но няма как...

    Коментар


    • #92
      От: До Кения и назад...

      Наспи се първо, посмели малко впечатленията, ще изчакаме 2-3 дни и тогава......
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #93
        От: До Кения и назад...

        И така, сафарито бе спазарено и капарирано, океана не ставаше нито за риболов, нито за гмуркане, а аз трябваше да измисля какво да правя 3 дни, ако не исках да умра от преяждане. Климата някак си не ме предразполагаше към сериозно пиене въпреки, че не съм спирал... Просто коктейлите не ми влияеха особено (идваха ми слаби), а местният алкохол нещо не ми беше по вкуса, да го пия чист (какво нещо е навика - 10-те литра десет годишна домашна гроздова, които изоставих в къщи ми липсваха силно...). Понеже доста хора искаха снимки от ресторанта, да видят кльопачката - пускам кратка фотосесия от ресторанта. Обяснявам, защо не снимах повече там - Кения е място и за секс туризъм. Богатите чичковци от Европа и САЩ идват да опитат "вкуса на шоколада", като имаше един-двама шампиона (куфарите им сигурно бяха тъпкани с Виагра) които направо преяждаха със шоколад - често и по два на ден си купуваха. Момичетата макар и много красиви и докарани, бяха бедни - до една се скъсваха да снимат с телефоните си в ресторанта, а после се нахвърляха като невидяли (след малко ще разберете и защо е така...). Затова и ми бе неудобно да се развихрям с фотоапарата и камерата там...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3897.jpg
Прегледи:1
Размер:136.9 КБ
ID:5590998

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3899.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5590999

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3900.jpg
Прегледи:1
Размер:116.7 КБ
ID:5591000

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3901.jpg
Прегледи:1
Размер:133.6 КБ
ID:5591001

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3902.jpg
Прегледи:1
Размер:126.9 КБ
ID:5591002

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3903.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5591003

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3904.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5591004

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3905.jpg
Прегледи:1
Размер:139.3 КБ
ID:5591005

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3906.jpg
Прегледи:1
Размер:142.6 КБ
ID:5591006

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3907.jpg
Прегледи:1
Размер:124.6 КБ
ID:5591007

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3908.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5591008

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3909.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5591009

        Следва...

        Коментар


        • #94
          От: До Кения и назад...

          Е аре Африка вече де! Само манджи и поркане....

          Коментар


          • #95
            От: До Кения и назад...

            И така - задаваха се 3 дена ядене и пиене, а на мен ми беше топло и най-вече задушно! Освен стандартните плажни отпускарски маймунджелъци:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3401.jpg
Прегледи:1
Размер:159.8 КБ
ID:5591011

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3404.jpg
Прегледи:1
Размер:93.2 КБ
ID:5591012

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3405.jpg
Прегледи:1
Размер:78.5 КБ
ID:5591013

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3407.jpg
Прегледи:1
Размер:51.1 КБ
ID:5591014

            Тука показвам на местните как се берат кокосови орехи в Перник:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3403.jpg
Прегледи:1
Размер:64.4 КБ
ID:5591015

            Кефене на прекрасните гледки и време:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00072.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5591016

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00074.jpg
Прегледи:1
Размер:68.0 КБ
ID:5591017

            (Да бе! На това му викат "Дълъг дъждовен сезон"..?!!!)

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00075.jpg
Прегледи:1
Размер:153.6 КБ
ID:5591018

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00078.jpg
Прегледи:1
Размер:124.8 КБ
ID:5591019

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00080.jpg
Прегледи:1
Размер:117.8 КБ
ID:5591020

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00052.jpg
Прегледи:1
Размер:91.4 КБ
ID:5591022

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00084.jpg
Прегледи:1
Размер:116.8 КБ
ID:5591023

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3946.jpg
Прегледи:1
Размер:78.6 КБ
ID:5591024

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3953.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5591025

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3951.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5591026

            Взе да ми стяга шапката... За разлика от съпругата ми, аз не бях дошъл да си пека задника край басейна и да гледам Индийският океан от стълбите към плажа, а заради това - зад оградата на хотела! Трябваше ми актуална информация, преди да си набия камшика и да оставя лукса на хотела зад гърба си! Като по поръчка се запознахме с ето това много симпатично семейство индийци (родени са си в Кения и живеят в Найроби):

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3555.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5591027

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3561.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5591028

            Представям ви семейство Анвар! Не съм предполагал, че човек като Ахмед (симпатягата с брадата) - роден толкова далеч от България (но учил медицина в СССР през 60-те) и живеещ в толкова различни условия и сред толкова различна култура, може да има чувство за хумор като типичен българин!?! Разказвахме си вицове и се заливахме от смях (всички европейци ни гледаха като извънземни), като се бъзикахме здраво и с персонала, който вече ни бе спретнал върл фен клуб - просто говорихме с тях като със стари приятели, дадохме си зор да научим как да си поръчваме пиене на суахили, и не на последно място - давахме по някой дребен шилинг (100 кенийски шилинга се равняват на един американски долар и малко) бакшиш, за разлика от богатите самодоволни задници наоколо. Ахмед има сериозен бизнес за внос на автомобилни резервни части и гуми! От приказка на приказка му разказах за форума. Оказа се, че човека търгува и с части и гуми за джипове (вкл. и тунинг такива) основно за Ленд Ровър, Тойота и Нисан. Внася ги от Англия, Япония и Австралия... Поразпитах го и се оказа, че човека е находка - на територията на почти цяла Африка може да достави абсолютно всичко и си предложи услугите при евентуална нужда от помощ в тази насока, за наши хора там (при проявен интерес ще предоставя координатите му), като доста от нещата държи налични на склад и няма нужда от чакане!!! Страхотно нали..?!!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3554.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:5591029

            Следва...

            Коментар


            • #96
              От: До Кения и назад...

              Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
              Е аре Африка вече де! Само манджи и поркане....
              Гоше, ето ти доказателство, че през тези дни освен ядене, пиене и ......., не съм спирал да мисля (и пиша) за форума и всички вас...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3288.jpg
Прегледи:1
Размер:97.7 КБ
ID:5591030

              Имай малко търпение брат! Знам какво искаш и то се задава в огромни количества (смятам, че вече ме познаваш що за диване съм...)...

              Коментар


              • #97
                От: До Кения и назад...

                Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                Представям ви семейство Анвар! Не съм предполагал, че човек като Ахмед (симпатягата с брадата) - роден толкова далеч от България (но учил медицина в СССР през 60-те) и
                Марто, в Мавриций попаднах на такъв доктор....
                Завършил университета на дружба на народите "Патрис Лумумба"
                С една дума - шпионин Перфектен Руски (е, че чак перфектен, но добре разбираем)....
                На 99% съм сигурен, че с твоя човек са били колеги в университета Хубави хора
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #98
                  От: До Кения и назад...

                  Понеже стана дума за персонала, сприятелихме се и с ето това момче:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3320.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5591031

                  Със съпругата ми го кръстихме Мартин Лрурънс, не само заради физическата прилика, а и заради работата му - работеше в аниматорския екип на хотела (много големи симпатяги всичките). Интересуваше се от България много живо - от културата ни, начина на живот и най-вече от музиката ни. Хобито му бе да събира и записва местен фолклор (след малко ще разберете защо изпитах толкова голям респект към него). Пуснах му наши народни песни от различните региони на страната, разказах му за Валя Балканска и космическото пътешествие на "Излел е Делю Хайдутин" - беше като омагьосан! Така дойде и предложението от негова страна, да ни разходи зад оградата и да ни покаже истинската Африка - фулл контакт! Покани ни и да гостуваме в дома му (малко тарикатски маркетингов ход от негова страна, но си заслужи 10-те евро. Не се цупете - момчето работи за 150 долара на месец само с 2 почивни дни и принципно това е невиждан бакшиш там...). Речено сторено (въпреки паническият пристъп на жена ми) - наехме такси и това което ще последва от тук нататък, няма нужда от коментар - снимките говорят сами за себе си (качвам всичко наред - много е и няма време да избирам...):

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3421.jpg
Прегледи:1
Размер:119.3 КБ
ID:5591039

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3422.jpg
Прегледи:1
Размер:151.7 КБ
ID:5591041

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3423.jpg
Прегледи:1
Размер:144.1 КБ
ID:5591044

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3424.jpg
Прегледи:1
Размер:165.5 КБ
ID:5591046

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3426.jpg
Прегледи:1
Размер:114.9 КБ
ID:5591048

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3427.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5591049

                  До тук бе цивилизацията на Diani Beach. Важното следва...
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 30-05-14, 22:59.

                  Коментар


                  • #99
                    От: До Кения и назад...

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Марто, в Мавриций попаднах на такъв доктор....
                    Завършил университета на дружба на народите "Патрис Лумумба"
                    С една дума - шпионин Перфектен Руски (е, че чак перфектен, но добре разбираем)....
                    На 99% съм сигурен, че с твоя човек са били колеги в университета Хубави хора
                    На моя руския му беше ръждясал. Бил учил в Харков! Изгонили го за "добро поведение" на третата година (живота много го дърпа за крачола...)

                    Коментар


                    • От: До Кения и назад...

                      От тук нататък рядко бе стъпвал туристически крак, а на някои места - хич! Местните ни гледаха с нещо в погледите - все едно сме нещо средно между панаирджийски мечки в центъра на Монте Карло, голи женски фотомодели в Пазарджишкият затвор и стари набори от казармата, които не са виждали двайсетина години...

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3428.jpg
Прегледи:1
Размер:104.1 КБ
ID:5591053

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3429.jpg
Прегледи:1
Размер:150.4 КБ
ID:5591054

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3430.jpg
Прегледи:1
Размер:102.3 КБ
ID:5591055

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3432.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5591056

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3434.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5591057

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3435.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5591058

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3437.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5591059

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3438.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5591060

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3440.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5591061

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3441.jpg
Прегледи:1
Размер:114.1 КБ
ID:5591063

                      Това както се досещате, бе малкият симпатяга на нашия домакин! Следва (много тегаво се качва снимка, по-снимка - преди можех да качвам по няколко файла едновременно, а имам стотици..?!)...

                      Коментар


                      • От: До Кения и назад...

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        ...много тегаво се качва снимка, по-снимка - преди можех да качвам по няколко файла едновременно, а имам стотици..?!)...
                        Качваш снимките на фтп-то, отваряш ги в броузъра през http://htftp.offroad-bulgaria.com/папка/снимка.jpg и после си пишеш текста отделно в коя да е текстова програма понасяща кирилица (wordpad на уиндоуса става, notepad не и отърва кирилицата) и вкарваш снимките с [ i m g ] http://htftp.offroad-bulgaria.com/папка/снимка.jpg [ / i m g ] (без интервалите).

                        И така с копи пейст, сменяш само името на жпега и си готов. Аз така ги редя, иначе откачам.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: До Кения и назад...

                          Крайна бедност - живот без течаща вода и електричество, месо в менюто максимум 2-3 пъти в месеца, липса на каквато и да е нормална инфраструктура - нечистотиите се стичат по средата на "улиците", миризмата те блъска в носа като ковашки чук и за малко не те поваля на земята, но въпреки това болшинството от хората са удивително спретнати и чисти на вид! Бих казал, че са красиви - с неугасващите усмивки на лицата им и разнообразието от погледи! Очи изпълнени с любопитство, радост и тъга едновременно.. Не са глупави! Знаят колко богата всъщност е държавата им и какви нищожни трохи от това богатство достигат до тях в действителност! Имам чувството, че ако не е силната армия и изключително корумпираната полиция, оставена да безчинства на гърба на хората, за сметка на лоялността и към управляващите, които са на път да продадат Кения на китайците за жълти стотинки, много скоро ще станем свидетели и на "Кенийска пролет", ако и там да има само два сезона - дъждовен и сух! Според местните, атентатите от последната година не са в следствие на нахлуването на кенийската армия в Сомалия, която наистина разцепва задниците на ислямистките групировки и пиратите там, а са следствие на вътрешно-политически борби - платени от хора които искат да останат на власт или искат да се доберат до такава! Разделяй и владей - нищо ново под слънцето... Мнозина съзират дългата ръка на Чичо Сам в ситуацията - опитват се да спрат инвазията на китайците и да защитят огромните си интереси в Кения (държат добива и износа на много ключови суровини там, една от които е естественият чист восък, събиран от някои видове палми).

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3443.jpg
Прегледи:1
Размер:150.0 КБ
ID:5591071

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3445.jpg
Прегледи:1
Размер:86.1 КБ
ID:5591072

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3446.jpg
Прегледи:1
Размер:49.6 КБ
ID:5591074

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3448.jpg
Прегледи:1
Размер:56.7 КБ
ID:5591075

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3449.jpg
Прегледи:1
Размер:109.9 КБ
ID:5591076

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3450.jpg
Прегледи:1
Размер:97.1 КБ
ID:5591077

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3451.jpg
Прегледи:1
Размер:173.9 КБ
ID:5591078

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3452.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5591079

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3453.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5591080

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3454.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5591081

                          Следва продължение...

                          Коментар


                          • От: До Кения и назад...

                            "Хакуна матата", което ще рече "Няма проблеми" - може би най-известната фраза на суахили в света, благодарение "Уолт Дисни" и анимацията "Цар Лъв", се е превърнала в нещо като национален девиз и самоопределение за кенийците! Животът им тече някак си като на забавен каданс - никой не бърза особено и не си дава много зор, но това в никакъв случай не означава, че са мързеливи. Изключително добри търговци - готови да водят пазарлъци с часове независимо от мащабите на сделката, която сключват (направо си е като национален спорт), с изключителен усет за красивото и много артистични (приложните и художествени изкуства им идват отвътре и отръки), тези хора ме грабнаха почти веднага! Всеки се бори с цената на всичко, да е едни гърди пред другите - като се започне от украсата на мотоциклета, буса, автобуса или камиона, мине се през фирмата на начинанието с което се занимават и се стигне до външният им вид. Доста суетни хора са - всяка 4-та или 5-та врата е вход на фризьорски или бръснарски салон. Мъжете ходят с перфектно изгладени панталони и ризи, а доста често и с костюми дори и ако да продават мобилни телефони втора употреба, подредени върху някой кашон на улицата. Жените са докарани и винаги с прическа, а най-често и с перука (много искат да са с прави коси милите). Естествено е, че най-голям процент от хората са облечени в традиционните за племената и религията им дрехи. Независимо дали са бедни или малко по-заможни, дали клечат на сянка под някое дърво, вървят по улицата, или са седнали в някое улично заведение - почти всеки е с мобилен телефон в ръката и води оживен разговор с някого, все едно управлява мулти-милиардна компания. Явно цените на мобилните услуги там са изключително евтини и по джоба на всеки (за разлика от нашите, които ме накараха да се страхувам да си пипам телефона докато бях там - входящи в роуминг - 2.49 лв/мин, изходящи в роуминг - 6.99 лв/мин и култовите 24.99 лв/МВ за данни в роуминг...). В живота им здраво е навлязъл и интернет - почти на всякъде има реклами на компютърни клубове и точки за достъп през Wi-Fi (както се оказа - това е така дори и във вътрешността на страната, буквално в средата на нищото...). Не знам дали бе заради дъждовният сезон, дали заради електропреносната им мрежа от "американски тип" (дори и трансформаторите им са по стълбовете), но имаше доста проблеми с електричеството. Който има възможност си е взел генератор, който няма - стои на тъмно или на свещи, както са и болшинството през цялото време...

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3456.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5591083

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3460.jpg
Прегледи:1
Размер:115.0 КБ
ID:5591084

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3461.jpg
Прегледи:1
Размер:114.7 КБ
ID:5591085

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3462.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5591086

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3464.jpg
Прегледи:1
Размер:131.6 КБ
ID:5591087

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3465.jpg
Прегледи:1
Размер:122.9 КБ
ID:5591088

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3467.jpg
Прегледи:1
Размер:121.8 КБ
ID:5591089

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3469.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5591090

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3470.jpg
Прегледи:1
Размер:107.7 КБ
ID:5591091

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3474.jpg
Прегледи:1
Размер:134.8 КБ
ID:5591092

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3475.jpg
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5591093

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3477.jpg
Прегледи:1
Размер:135.7 КБ
ID:5591094

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3478.jpg
Прегледи:1
Размер:121.7 КБ
ID:5591095

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3481.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5591096

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3482.jpg
Прегледи:1
Размер:127.8 КБ
ID:5591097

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3483.jpg
Прегледи:1
Размер:143.8 КБ
ID:5591098

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3484.jpg
Прегледи:1
Размер:122.3 КБ
ID:5591099

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3485.jpg
Прегледи:1
Размер:115.1 КБ
ID:5591100

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3486.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5591101

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3487.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5591102

                            Следва продължение...

                            Коментар


                            • От: До Кения и назад...

                              За днес приключвам с една кратка рекламна пауза посветена на форума (видът ми определено плашеше местните, ако и логото ни, да вадеше очите от далече - за тях си бях военен и толкоз...):

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3615.jpg
Прегледи:2
Размер:81.8 КБ
ID:5591106

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3683.jpg
Прегледи:1
Размер:91.6 КБ
ID:5591107

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00197.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5591108

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00198.jpg
Прегледи:1
Размер:152.3 КБ
ID:5591109

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00239.jpg
Прегледи:1
Размер:92.8 КБ
ID:5591110

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00280.jpg
Прегледи:1
Размер:84.3 КБ
ID:5591111

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00321.jpg
Прегледи:2
Размер:83.8 КБ
ID:5591112

                              Следва продължение...

                              П.П. Маската не е заради някаква изродена гъзария, а заради насекомите! Когато главата ти стърчи над МПС което се движи с 30-40 км/ч а наоколо е пълно с насекоми големи колкото врабчета, е добре да вземеш мерки, за да не обядваш преди да си седнал на масата... Очилата са с балистична защита (устойчиви на удар с летящи обекти, с висока скорост). Якето е "Mac in a sac" - водоустойчивост 5000 ml воден стълб, с подлепени водонепроницаеми шевове. Доказало се при ходенето на нашите на RFC в Малайзия миналата година. В походен вид се събира в торбичка голяма колкото бирен кен 500 ml. Тежи някакви си стотина грама - изключително удобно и подходящо за експедиции - не заема никакво място в багажа, можеш да си го носиш и по джобовете. При нужда може да се използва за носене на вода (завързват му се ръкавите...). Ще събере някъде около 5-6 литра, а може и повече.
                              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 31-05-14, 10:16.

                              Коментар


                              • От: До Кения и назад...

                                Хубаво написано.Бързам сутрин да погледна за нови снимки
                                ...това за насекомите ми припомни ,че нямам отговор на един въпрос:-как е възможно в хотел,отделен от ширината на магистрален път от джунглата да няма никакви насекоми,когато отсреща е пълно с какви ли не летящи и пълзящи?Да,явно се пръска,ала нима въздушните течения не разнасят веднага всичко
                                Колкото по божествено красиво е нещо,толкова по безбожно скъпо е...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X