Обява

Свий
Няма добавени обяви.

До Кения и назад...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До Кения и назад...

    Това, което остана неразказано е сафарито ни в националният парк "Tsavo West" (половината от най-големият по площ резерват на планетата) и прибирането ни към България.

    Изчетох и прегледах всичко което съм писал и показал до монета, върнах лентата назад, сипах си един скоч и.....

    В края на разходката ни, посетихме местна манифактура за дърворезби и сувенири. Снимките говорят сами за себе си, но все пак държа да подчертая, че местните са наистина талантливи - всички пеят, танцуват, и за минути могат да ти издялкат фигурка на лъв или носорог, от първото им попаднало парче дърво.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00165.jpg
Прегледи:1
Размер:69.4 КБ
ID:5638308

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00166.jpg
Прегледи:1
Размер:139.2 КБ
ID:5638309

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3540.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5638302

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3541.jpg
Прегледи:1
Размер:179.7 КБ
ID:5638303

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3542.jpg
Прегледи:1
Размер:142.2 КБ
ID:5638304

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3543.jpg
Прегледи:1
Размер:140.7 КБ
ID:5638305

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3544.jpg
Прегледи:1
Размер:228.5 КБ
ID:5638306

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGP3545.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5638307

    Коментар


    • От: До Кения и назад...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00168.jpg
Прегледи:1
Размер:219.7 КБ
ID:5638310

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00170.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5638311

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00171.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5638312

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00172.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5638313

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00173.jpg
Прегледи:1
Размер:154.5 КБ
ID:5638314

      Коментар


      • От: До Кения и назад...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00174.jpg
Прегледи:1
Размер:160.3 КБ
ID:5638315

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00175.jpg
Прегледи:1
Размер:166.3 КБ
ID:5638316

        Коментар


        • От: До Кения и назад...

          Тук искам да отворя една скоба за всички пътуващи в Африка - поинтересувайте се какво и по колко можете да изнасяте от държавата която смятате да посетите. Още на влизане питайте и на митницата! Внимавайте какво и от кого купувате - рискувате да ви измамят, да платите в пъти по-висока от реалната цена или да се превърнете в "куриер" на забранени стоки и предмети, без дори и да подозирате за което. Нещата са така поставени, че дори и неумишлено да убиете човек, няма да имате проблеми в сравнение с това, да ви хванат със слонова кост (има много ментета - най-вече от черупка на костенурка), наркотици или скъпоценни камъни - законите им са жестоки и в това отношение са безкомпромисни (а в затворите им по-добре да не разбирате как е - някои неща ги няма и във филмите...).

          Коментар


          • От: До Кения и назад...

            Докато разглеждахме полуготовите сувенири и снимахме хората които ги правят, вниманието ми бе привлечено от весела и много шумна гълчава - в съседство с колибите на дърворезбарите имаше стадион, а на него - местна сватба! МС-то беше гениален - не разбирах какво им говори на сватбарите, но буквално им "спираше тока" - имаше хора, които се бяха натъркаляли по земята от смях, други бяха изпаднали в супер превъзбуда и търчаха крещейки наоколо - най-малкото всички бяха пияни на мотики. Тук е момента да отбележа, че се изнизах към сватбата без да се обадя на гид-а ни, който като разбрал в крайна сметка, къде съм отишъл, по думите на съпругата ми щял да припадне - и в Кения една сватба не минавала за истинска без масов бой, в който често вземали участие ножове, колове, бутилки и т.н. Намериха ме преди да седна на масата между хората...

            Коментар


            • От: До Кения и назад...

              Разходката приключи благополучно. Когато се прибрахме в хотела и седнах на бара с лаптопа да вадя снимките от камерата и фотоапарата, зад мен се събра малка интернационална група от гости на хотела - гледаха снимките с огромно любопитство и ме разпитваха и за най-малките детайли. Въпреки това, поне до края на престоя ни, никой не посмя да повтори упражнението. Едно германско и едно руско семейство пискаха да им копирам, част от снимките, за да могат да покажат Африка на близките си (по техните думи). Група от американски студенти - купонджии (не изстрезняха милите до последно), директно си ме обявиха за "Crazy mother fucher!" Оставаше само ден до сафарито - това за което основно бях дошъл! Използвах всяка минута да се сработя с местната фауна... Отдаваше ми се! Оказа се, че обикновените български солети, съчетани с правилната интонация на гласа - вършат чудеса:











              Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-02-15, 15:50.

              Коментар


              • От: До Кения и назад...

                Маймуната живееща в близост или редом до човека, ако ми позволите да се изразя по този начин, е едно "долно копеле"... Хитри, умни, находчиви и изучили навиците ни в най-малки детайли, тези животни ни манипулират или тероризират (в зависимост какво е отношението ти към тях и/или на какъв кеф са в момента) когато и както си поискат - просят като хора, като буквално те викат с жестове, отвличат ти вниманието, успиват те, дори и ако трябва да се държат мило с теб (една женска направо си ме пощеше срещу храна). Запомнете - каквото и да става, става дума за храна и най-вече за захар! Пристрастени са към нея, като наркомани и са готови да водят войни заради нея (истински войни с персонала на хотела, правят разлика между гостите и персонала...)





















                П.П. Не знам какво става - снимките излизаха нормално допреди малко...?!
                Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-02-15, 16:09.

                Коментар


                • От: До Кения и назад...

                  Ресторанта бе нападан координирано от две многочленни семейства маймуни, живеещи на огромен боабаб досами ресторанта всяка сутрин - точно по часовник! Нападаха по време на закуска именно - заради захарта за чая и кафето! Тактиката им е разнообразна и изненадваща - обикновено една група прави фалшиво нападение и привлича огъня върху себе си - вдигайки дива врява и спринтирайки (по въздух и земя) по посока на масите, докато истинската атака се случва на другия край на ресторанта! Един ден истинската атака бе насочена срещу бара до басейна - огромен мъжки успя да открадне цяло кило захар избягвайки кръстосания огън на ето тези "рейнджъри" въоръжени с прашки (снайперисти са - шапка им свалям): Шоуто е пълно и пада голям смях за туристите! На персонала обаче определено не им е смешно - маймуните им отварят доста работа:





                  Оказа се, че съм първия бял който се снима с тези момчета поне от както те работят в хотела! Един съвет - не се дръжте надменно с местните, не парадирайте с нищо, уважавайте ги и комуникирайте с всички - показвайки истински интерес от живота и работата им, и ще си изкарате по начин, който не е описан в туристическите брошури... Заслужава си!
                  Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 01-02-15, 16:35.

                  Коментар


                  • От: До Кения и назад...

                    Бе нещо снимките - само на мен ли така!
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: До Кения и назад...

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Бе нещо снимките - само на мен ли така!
                      Абе не е само при тебе! Един път излизат нормално, след малко - само като линкове на прикачените файлове..?!! Нещо не е наред с форума.

                      Коментар


                      • От: До Кения и назад...

                        Мерси Марто че реши да ни доразкажеш и чакаме края, хубаво разказваш

                        п.с. Снимките и аз не ги виждам на последните 3 поста, нека някой от модовете да хвърли един поглед, че така ти се прекъсва разказа ти

                        Коментар


                        • От: До Кения и назад...

                          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                          Абе не е само при тебе! Един път излизат нормално, след малко - само като линкове на прикачените файлове..?!! Нещо не е наред с форума.
                          Ма не са и „линкове", 'щот кат щракна и ме праща да се жалвам на администратор.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: До Кения и назад...

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Ма не са и „линкове", 'щот кат щракна и ме праща да се жалвам на администратор.
                            Нямам идея какво става!?! И без това е мъка - качвам снимките една по една...

                            Продължавам нататък, докато ми е дошла музата... После ще пиша до някой от админите, да види какво става със снимките.

                            Коментар


                            • От: До Кения и назад...

                              Марто, докато се оправи проблема със снимките можеш ако искаш да продължиш разказа си и пишеш на word например и после само копи и пейст тук, като само снимките ще прикачваш когато се реши проблема

                              Коментар


                              • От: До Кения и назад...

                                Проблема с качването на няколко снимки и без тва си е силно изнервящ. Аз лично вече избягвам ...
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X