Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Никога повече там.

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Никога повече там.

    Отдавна си мисля за подобна тема. Чашата преля последната ми "почивка" и ето я темата. Нека тук се публикуват места за "отдих", които не препоръчвате да се посещават. Ето и първото такова място: http://hotel-palmira.com/
    Тези дни си избрахме за почивка хотел "Палмира"-Арбанаси. Браво на този, който го е направил. Малък, с 5 стаи, ресторант и басейн. Лоша оценка за този, който го стопанисва сега. За ресторанта-цени като на Марс. Българска водка-5 лева. Салата домати-5 лева. За "специалитетите" да не говорим. На 200 метра от там-ресторант с нормални цени. Стаите, горе-долу, добри. Докато не се загледаш по-подробно и не откриеш купища прах и боклуци навсякъде. В банята мирише на канал, заради септичната яма ще да е. Персонала-под всякаква критика. Сутрин се събуждаш от викове и смях и когато погледнеш, те се гонят в ресторанта и си разказват весели истории от предната вечер. И управителя в това число. Става дума за 08:00 сутринта. Без значение кой ден е, там сме на почивка. Пълен абсурд. Един път им направих забележка и за малко имаше ефект. После същото. Вечер до 24:00 часа, сутрин от 08:00. Та, бяхме платили за 7 нощувки, а си тръгнахме 2 дни по-рано. Скарах се с управителя и ни върнаха парите за останалото време, но не е това начина да се прави бизнес.....според мен.

  • #2
    До: Никога повече там.

    Къща за активна почивка Митреви с Варвара общ. Царево.Няма елементарната топла вода...... Разчитат на един слънчев колектоер и не разрешават да се включи бойера на ток. Собствениците непрекънато досаждат,да не би да им направиш нещо на къщичката.Искат допълнително пари за деца на 8 месеца и година и полвина.Уникални МАЛОУМНИЦИ. НИКОГА ама НИКОГА не ходете там!
    http://pochivka.bg/o-3411-%D0%BA%D1%...B5%D0%B2%D0%B8

    P.S. Липсват и климатици......
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-09, 14:36.

    Коментар


    • #3
      До: Никога повече там.

      Старозагорски мин. бани. Хотел бивша почивна станция и ресторант под нея със самодържец и владетел Бай Вълчо. Ако имате въпроси прочетете по темата:
      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=29038
      за Бай Вълчо или попитайте учстниците тогава.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        До: Никога повече там.

        Няма как в тази тема да пропусна хотелът, който май беше една от последните "капки", които ни накараха да зачертаем дебело нашето Черноморие като място за почивка.

        Ето как в хотел "Рони" - Несебър (Стария град) се грижат за приятното прекарване на гостите си.

        Това беше всеки следобед, в продължение на 10 дни, ... Просто хората бяха решили, че краят на юли и началото на август е чудесно време за ремонт и/или разширение на хотелчето. Хвала на такива хотелиери!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          До: Никога повече там.

          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
          .....
          Да не забравяме и "Кованлъка" - заслужиха си споменаването в тази тема. Там беше едно от местата за нощуване по време на "Адвенчър 2008". Персонала беше крайно неадекватен - при опита ни да вечеряме ни казаха че незнаят какво могат да ни предложат и колко време ще го чакаме. За сметка на това не пропуснаха да минат и да вземат по едни 15 лева (!) на палатка.
          Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-09, 14:36.
          “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
          Walter Rohrl
          GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

          Коментар


          • #6
            До: Никога повече там.

            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
            Да не забравяме и "Кованлъка" - заслужиха си споменаването в тази тема ...
            За малко да ги пропусна!
            Какво не ми хареса в този хотел край Разград, накичил се с 3 звезди (ама като "семеен хотел", че там категорията се дава от местните власти, а не от държавната Комисия по категоризация).
            При резервация за стая за трима ни беше предоставена двойна стая с 2 отделни и доста тесни легла. Всякакви опити да получим някакво съдействие от персонала удариха на камък. Жената, която беше на рецепция измрънка нещо за управителя, а след това зачезна и през повечето време на рецепция нямаше никой.

            Стаята беше малка и тясна (място - колкото да се процедиш около леглата). Има уж телевизор и телефон, ама телевизорът не беше свързан към никакъв кабел или антена, телефонът също не работеше.
            Според предварителната информация в хотела имало достъп до Интернет. На място се оказа, че май било имало, ама нещо се било повредило, та май имало само на рецепция, ама бил много бавен, та май все пак нямало Интернет ...

            Най-интересната част дойде, когато се опитахме да хапнем нещо от заведението. Въпреки, че на него разчитаха една не особено голяма част от участниците в състезанието, обслужването на дейност "хранене" беше, меко казано, мизерен провал. Още преди да седнем на една от всичко 5-6 маси отвън чухме гневния протест на колега-ендурист, който заяви, че след 2 часа безплодно чакане да си получи поръчаната храна, се отказва от поръчката.

            В продължение на над половин час се опитвахме да привлечем вниманието на сервитьорката (или жената, изпълняваща такива функции). Когато след неколкократни повиквания тя все пак дойде ни беше заявено, че може би не, ами сигурно сме щели доста да почакаме за да се изпълни поръчката ни, а в същност, изобщо не било сигурно дали въобще ще можем да получим нещо за ядене ...

            Направен беше някакъв плах опит да се даде някакво обяснение, че в кухнята нещо не могли да се справят. На съвсем резонната ни забележка, че нас това не ни вълнува, а искаме само да разберем дали ще могат да ни нахранят, отговорът беше смънкано "По-скоро не" и ядна забележка, че било имало и хора, които все още чакали да им се вземе поръчка ...

            Дето се вика "Шах и мат!"


            А като капак на всичко после разбрахме, че управителят на хотела + някаква кака били минали през разпънатите в двора на хотела палатки за да съберат по 15 лв. За какво точно - не е ясно. Естествено, че тази "такса" не е било обявено предварително пред организаторите на състезанието.

            На собствениците на такива "хотели" мога да пожелая само много празни стаи и маси!
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Никога повече там.

              Колеги, тази тема е само за негативни коментари. Положителните са преместени в тази тема, моля и други такива да бъдат пускани там:
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=40509
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #8
                До: Никога повече там.

                Щерев - Карлово. За бога колеги, разходете се до Пловдив или до Хисаря, но в никакъв случай не отсядайте в комплексите на този измамник.

                Дълго мога да ви разказвам за приключенията си там, но не си заслужават думите... НЕ Ходете там! И в двата му хотела ситуацията е ГНУС,...

                Коментар


                • #9
                  До: Никога повече там.

                  Първоначално публикуван от kolonal Преглед на мнение
                  Отдавна си мисля за подобна тема. Чашата преля последната ми "почивка" и ето я темата. Нека тук се публикуват места за "отдих", които не препоръчвате да се посещават. Ето и първото такова място: http://hotel-palmira.com/
                  Тези дни си избрахме за почивка хотел "Палмира"-Арбанаси. Браво на този, който го е направил. Малък, с 5 стаи, ресторант и басейн. Лоша оценка за този, който го стопанисва сега. За ресторанта-цени като на Марс. Българска водка-5 лева. Салата домати-5 лева. За "специалитетите" да не говорим. На 200 метра от там-ресторант с нормални цени. Стаите, горе-долу, добри. Докато не се загледаш по-подробно и не откриеш купища прах и боклуци навсякъде. В банята мирише на канал, заради септичната яма ще да е. Персонала-под всякаква критика. Сутрин се събуждаш от викове и смях и когато погледнеш, те се гонят в ресторанта и си разказват весели истории от предната вечер. И управителя в това число. Става дума за 08:00 сутринта. Без значение кой ден е, там сме на почивка. Пълен абсурд. Един път им направих забележка и за малко имаше ефект. После същото. Вечер до 24:00 часа, сутрин от 08:00. Та, бяхме платили за 7 нощувки, а си тръгнахме 2 дни по-рано. Скарах се с управителя и ни върнаха парите за останалото време, но не е това начина да се прави бизнес.....според мен.
                  мда, там ми се случи, докато паркирам, жена ми да ми поръча шкембе чорба

                  -О, нямаме - любезно отговаря сервитьорката

                  паркирам, сядам на масата, в същото време жена ми се заплесва нещо покрай детето

                  -Добър ден - шкембе чорба?
                  -Ама разбира се, гласи ответа
                  -Добре - една, и там всички останали неща от поръчката

                  след три минути жена ми сяда на масата и взаимно почваме да се изкарваме полуидиоти, че не можем да се разберем какво поръчваме

                  след още 30 минути пристигна разрешението на въпроса - шкембе чорба, която беше направена от дроб.....

                  семейния скандал се размина...
                  чорба така и не ядох....
                  та това на същото място - Палмира

                  Коментар


                  • #10
                    До: Никога повече там.

                    1. Х-л Чилингира /на яз. Въча/
                    - стаите - горе-долу, но занемарени - плесенясали тапети, отвратително неудобни легла... 60лв/вечер!?

                    - храната - на вкус не лоша, НО в неделя 15ч се връщаме от целодневен риболов... сядаме на една маса, сервитьорката-рецепционистка /за която "Вие" беше непознато и префърцунено обръщение/ ми казва "Аа, ти си наш човек от хотела - иди да се наспиш и ела в 18ч, че сега има много народ и ще трябва да чакаш!"
                    Аз обаче упорит - "Как се спи на гладно - станал съм в 5ч? Кажете какво има сготвено за ядене - нямам претенции!"
                    Та в крайна сметка с много молби и упоритост успяхме да хапнеме "само" за един час...

                    Мога да направя генерално заключение, че персоналът в повечето провинциални хотели и заведения не е свикнал да има клиенти и като се понапълни се ошашкват тотално... Освен това масово се предлага залежало замразено месо...

                    2. Пицария Виктория в Младост, ТЦ Кондор
                    Там имаха наглостта на ни нахранят с вкисната пилешка супа... Цената й разбира се, беше "свежа"... За съжаление на момента не я усетих, защото имахме глупостта да си изстискаме лимончетата, които сервират със супата преди да "дегустираме"... Същата вечер аз и дъщеря ми посетихме "овалния кабинет" по 3-4 пъти...

                    3. Хотел Дион Палас, Дион. 10-ина км южно от Катерини /Гърция/
                    5 звезди, ама от тях 2 май сами са си ги присъдили...
                    Скромна шведска маса, нагъчкани тесен ресторант, амортизирана база... Само цените са 5*...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Никога повече там.

                      Спа-хотел "Виктория" Брацигово. Ужас. Бяхме запазили две стаи на първия етаж. Отиваме, влизаме в едната и цялото легло разхвърляно. Веднага поискахме друга стая на същия етаж, но се оказа, че няма свободна. Рецепционистката ни предложи стая на втория, но отказах. И след това се получи следния диалог:
                      -А тази няма ли кой да я оправи?-аз.
                      -Няма.-тя.
                      -Как така няма? Чистачка няма ли?-аз.
                      -Няма я. Идва сутрин.-тя.
                      -И сега кой ще оправи стаята?-аз.
                      -Ми аз ли да я оправя?!!!-тя.
                      Аз я погледнах изненадано и я питам:
                      -А ако искаш аз да си я оправя
                      Следващите ми реплики не са за описване , разговор по телефона с някакъв управител (който за трите дена, които бяхме там, изобщо не се появи) и т.н. После дойде момента да попитам какви СПА услуги предлагат и отново изненада. Почна се едно мънкане, че СПА-то е бъдещ проект, а надписа бил сложен отсега, за да не се поръчва на два пъти Като повдигнах пердето се оказа, че зад него е пълно с боклуци и умрели мухи. Имаше и ресторант в който, едва ли е нужно да ви споменавам, че изобщо не влязохме.
                      Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-09, 14:38.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Никога повече там.

                        Хаиде и аз да напиша нещо тук.
                        Първо искам да кажа ,че критериите дали едно място е добро или не са строго субективни.Всеки има различни изисквания и това което е нормално за човек свикнал да отсяда в хотели 2 звезди ,ще се стори пълна мизерия на човек свикнал да отсяда в 5 звезди.
                        Аз съм човек непретенциозен и когато съм на туризъм ,най-важните условия на които трябва отговарят местата за настаняване са:
                        1 - Да има течаща топла вода за да се изкъпя
                        2 - Да има поне един работещ контакт за да си заредя фотоапарата и телефоните.
                        - Всичко останало са екстри ;-)
                        .....Та....първото място което ще спомена е бившия хотел на Балкантурист в Димитровград до къщата музеи на Пеньо Пенев.Сега е даден под аренда на някакъв турски гражданин и тои явно иска да изстиска каквото може преди сградата да се срути.Там за цена от 30лв. получаваш стая без телевизор ,а за 40лв с телевизор.Горните условия бяха изпълненени,но за тези пари в други аналогични хотели условията бяха светлинни години напред.В този хотел беше толкова мизерно,че ...... не ви го препоръчвам.
                        Друго едно местенце е "При безгрижника" гр.Елхово.Малко кръчме срещу Регионалния исторически музеи.Вярно че и аз съм фен на екологията и на това нищо да не се изхвърля докато може да се използва,но не мога да приема да ям остатъците от храната на други хора.Явно на въпросния БЕЗГРИЖНИК това му е останало от времената когато Елхово беше военно градче,и за войската всичко сервирано извън столовата е лукс.(катп се замисля - дори и в казармата не съм ял остатъци от предишно хранене).
                        Накратко:
                        - сервират ми таратор ,а тои ми мирише на печени чушки.Помислих че са сипали марината от някои буркан с печени чушки вместо олио.Изядох си го.
                        - следващото ястие беше гюведже със месо.Бярно че имаше доста месо вътре.Пържола,кебапче,кюфте,луканка,шпеков салам и други разни нещица като лук,домати,чушки.На вкус беше отвратително....но се напъвах да ям - все пак пари съм дал :-) (пък и не съм глезльо).Спрях като намерих нахапано парче салам .......Скандали не съм вдигал - човека имаше внушителна колекция ножове над бар плота,до заведението се стига по един лабиринт с високи зидове минаващ през няколко съседни имота и Елхово е в средата на нищото.Никои не ме знаеше че съм там.
                        ......та му от тогава му правя реклама на БЕЗГРИЖНИКА.

                        Толкова за сега от мен и да ни пази Господ от таквизи "безгрижни/гостоприемни" съдържатели.
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 14-09-09, 14:38.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Никога повече там.

                          Аз също останах меко казано разочарован и бесен че някои хора могат да правят торизъм http://www.izvora.com/ . 1. Не може обора обора да е непосредствено до масите на механата.2.Подобно на други заведения в тази страна тоалетната се заплаща при положение, че си клиент на заведението.3. Кисели сервитьорки предпочитат да си пият кафето вместо да обслужват клиентите.4.Тези сервитьори забравят поръчките, но незабравят да си ги сложат в сметката.5.Невъзможно е да се нахраниш на външните маси защото име са рояци от оси.6.Цените са космически.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Никога повече там.

                            Един хубав слънчев ден решихме няколко семейства да идем из балкана за събота и неделя. Тръгване от Русе. Направих резервация в Боаза карай Елена http://www.visit.bg/staedte/photel.php?hotid=411. Резервацията бе приета. Наложи ми се обаче да пътувам до София в петък рано сутринта и с жена ми се разбрахме да не се връщам до Русе, а да тръгнем заедно включително и три годишната ни щерка. С останалата част от групата - три семейства с едно дете се срещаме направо там. Преди да тръгна от София звъннах пак по телефона за да кажа, че едната стая ще я вземем по рано от уговорения час. Пак добре. Стигнахме. Проблем. Резервация НЯМА. Питам как така? Отговор: "Ами вашата резервация мъж ли я преие?.... Ще го санкционираме вече. Не му е за пръв път да забравя" Питам ги, какво ще правим сега, и те ми отговарят, че все пак могат да ни настанят, но в новият комплекс, който е от другата страна на пътя. Няма какво да правим и отиваме там. Нов проблем. От няколкото къщички които са "налични" само 2 бяха завършени. Останалите - строителна площадка. Стискам зъби и разтоварвам багажа. Тъкмо приключих и идва един пич с пръскачка на гърба, и ми казва да не пускаме детето по тревата, защото пръскат за кърлежи и карантинния период е до неделя вечерта. След този разговор със завидна бързина натоварих багажа обратно, и за наказание минах през една пътека на която тъкмо бяха налепили камъните
                            Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

                            Коментар


                            • #15
                              До: Никога повече там.

                              Първоначално публикуван от Адриан Преглед на мнение
                              Един хубав слънчев ден решихме няколко семейства да идем из балкана за събота и неделя. Тръгване от Русе. Направих резервация в Боаза карай Елена http://www.visit.bg/staedte/photel.php?hotid=411. Резервацията бе приета. Наложи ми се обаче да пътувам до София в петък рано сутринта и с жена ми се разбрахме да не се връщам до Русе, а да тръгнем заедно включително и три годишната ни щерка. С останалата част от групата - три семейства с едно дете се срещаме направо там. Преди да тръгна от София звъннах пак по телефона за да кажа, че едната стая ще я вземем по рано от уговорения час. Пак добре. Стигнахме. Проблем. Резервация НЯМА. Питам как така? Отговор: "Ами вашата резервация мъж ли я преие?.... Ще го санкционираме вече. Не му е за пръв път да забравя" Питам ги, какво ще правим сега, и те ми отговарят, че все пак могат да ни настанят, но в новият комплекс, който е от другата страна на пътя. Няма какво да правим и отиваме там. Нов проблем. От няколкото къщички които са "налични" само 2 бяха завършени. Останалите - строителна площадка. Стискам зъби и разтоварвам багажа. Тъкмо приключих и идва един пич с пръскачка на гърба, и ми казва да не пускаме детето по тревата, защото пръскат за кърлежи и карантинния период е до неделя вечерта. След този разговор със завидна бързина натоварих багажа обратно, и за наказание минах през една пътека на която тъкмо бяха налепили камъните
                              а в старата част има мишки на тавана! не е много приятно изживяване да ти с...т на главата! кухнята е пълна отврат!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X