Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Защо ми е изтрита темата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо ми е изтрита темата?

    Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
    Според член 39 от конституцията на Народна Република България всеки има право да изрази мнение гласно, със звук или писмено. Кое точно от това наше конституционно право сме превишили?
    Ако аз дойда у вас да си изразявам гласно мнението със звук и картина определено няма да ти хареса, нали? Имаш пълната свобода да си упражняваш конституционните права на друго място!
    Още с първия въпрос обясних, че тази тема е за въпроси свързани с изтрити обяви в раздел Продавам. Кое точно не стана ясно на първия питащ, та да пита какво било станало с неговия въпрос???
    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

    Коментар


    • От: Защо ми е изтрита темата?

      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      Според член 39 от конституцията на Народна Република България всеки има право да изрази мнение гласно, със звук или писмено. Кое точно от това наше конституционно право сме превишили?
      Според т.6 от правилата на Форума - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=17 които всеки от нас се е съгласил доброволно да спазва с регистрацията си тук, нещата са по друг начин. Този Форум по принцип е частен и неговия собственик и действащите от негово име модератори и администратори работят за спазване на тези правила от всички пишещи тук.
      ПП Във Фейса правилата са други, който повече му харесва там, сам преценява.....
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • От: Защо ми е изтрита темата?

        Колега ние несме дошли у вас а си дискотираме в форума който е едно публично пространство точно за такива дискусии. А вие триете темата защото някои ваши приятели.................. с насрани гъзове се опитват да скрият реалноста.
        NISSAN PATROL Y61 3.0 DI В късмета вярват слабите....
        МАРИЯН ГАНЕВ ТЕЛ. 0897995019 Силните вярваме в себе си!!!!

        Коментар


        • От: Защо ми е изтрита темата?

          Правилата - ясно, няма две мнения, но защо да няма подобна тема за дискусия относно предлагани услуги?! Това е нещо подобно на недобросъвестните търговци...!!!
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • От: Защо ми е изтрита темата?

            Първоначално публикуван от mariqnski_77 Преглед на мнение
            Колега ние несме дошли у вас а си дискотираме в форума който е едно публично пространство точно за такива дискусии.
            Генерално си се объркал - казано е вече - това е частен форум, а не публично пространство. Ако беше публично пространство, нямаше да се изисква регистрация за публикуване.

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Правилата - ясно, няма две мнения, но защо да няма подобна тема за дискусия относно предлагани услуги?! Това е нещо подобно на недобросъвестните търговци...!!!
            А кой ти пречи да отвориш такава тема?
            Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

            Коментар


            • От: Защо ми е изтрита темата?

              Ами като е частен форума защо не си го заключите и да си пишете помеждуси администраторите.
              Вие от тази кауза печелите,и не е правилно дали щте има хора които искат да пишат или не.И че неви интересува.
              NISSAN PATROL Y61 3.0 DI В късмета вярват слабите....
              МАРИЯН ГАНЕВ ТЕЛ. 0897995019 Силните вярваме в себе си!!!!

              Коментар


              • От: Защо ми е изтрита темата?

                Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                Правилата - ясно, няма две мнения, но защо да няма подобна тема за дискусия относно предлагани услуги?! Това е нещо подобно на недобросъвестните търговци...!!!
                Преплитат се приятелски отношения.
                NISSAN PATROL Y61 3.0 DI В късмета вярват слабите....
                МАРИЯН ГАНЕВ ТЕЛ. 0897995019 Силните вярваме в себе си!!!!

                Коментар


                • От: Защо ми е изтрита темата?

                  Като се замисля, по-добре е май да няма такава тема! Нали се сещаш какъв ще е резултата, то няма се коментира кой какво може и е направил, а кой кого качил на черешата, намазал му ските, бръкнал му в някое отверстие и т.н Няма да се получи нищо смислено, защото винаги единия си представя нещата по един начин, а другия ги вижда различно и се получава размиване на всякакъв диалог! Виж темата за Дядо Владо е на другия полюс, т.е обратно на това което ще се заформи тук - човека си показва решения на проблемите или търси мнение от хората четящи темата му!
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • От: Защо ми е изтрита темата?

                    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                    Като се замисля, по-добре е май да няма такава тема! Нали се сещаш какъв ще е резултата, то няма се коментира кой какво може и е направил, а кой кого качил на черешата, намазал му ските, бръкнал му в някое отверстие и т.н Няма да се получи нищо смислено, защото винаги единия си представя нещата по един начин, а другия ги вижда различно и се получава размиване на всякакъв диалог! Виж темата за Дядо Владо е на другия полюс, т.е обратно на това което ще се заформи тук - човека си показва решения на проблемите или търси мнение от хората четящи темата му!
                    Хем те сърби, хем те боли. Първо защо нямало не знам каква си тема, като те питат защо не отвориш такава, ама то било ясно какво щяло да се случи.

                    Първоначално публикуван от mariqnski_77 Преглед на мнение
                    Вие от тази кауза печелите,и не е правилно дали щте има хора които искат да пишат или не.И че неви интересува.
                    От зор да ръснеш поредната велика констатация, така я написа, че само ти си я разбра.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • От: Защо ми е изтрита темата?

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      Хем те сърби, хем те боли. Първо защо нямало не знам каква си тема, като те питат защо не отвориш такава, ама то било ясно какво щяло да се случи.


                      Успокой се малко, питам защо не може, понеже виждам, че има някаква конфронтация, а не че, аз искам да има или пускам такава! Аз проблеми с майстори нямам, всички са работили по нещо на мои машини и място под слънцето има за всеки, просто трябва да си го открие!
                      мисля, да зема а се замисля...

                      Коментар


                      • От: Защо ми е изтрита темата?

                        Тема за некоректни търговци и доставчици на услуги има - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=45355 но като гледам аватара на колегата Марински 77 явно и той е в бранша с ремонтите. Може и аз да бъркам, но ако някой е недоволен от предоставена услуга, дал съм линка.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • От: Защо ми е изтрита темата?

                          Тази тема е само за сделки осъществени във форума.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • От: Защо ми е изтрита темата?

                            Защо не пробвате да пренесете подобна дискусия в някое друго "публично" пространство като частна телевизия или вестник, да видим как ще реагират там. Да си "дискотирате" и там с намеци и неоправдани твърдения. За пореден път напомням, тук сме в частно медийно пространство със строго определени правила, приети от всеки още с регистрацията му. На който не му харесва, света е широк....
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Защо ми е изтрита темата?

                              Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                              Тази тема е само за сделки осъществени във форума.
                              Но пак е по-близо до темата. Не пречи, както се предложи, да се отвори нова тема.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Защо ми е изтрита темата?

                                Несъм майстор само съм коректен платец.
                                NISSAN PATROL Y61 3.0 DI В късмета вярват слабите....
                                МАРИЯН ГАНЕВ ТЕЛ. 0897995019 Силните вярваме в себе си!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X