Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада и нейната сигурност на пътя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада и нейната сигурност на пътя?

    Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
    ... След удара педалите на колата, Лада Самара, се бяха качили на мястото на волана, а волана беше залепен за тавана...
    От което произлиза, че тези автомобили са опасни за возещите се и за околните, а не че колана е опасен .

    Баща ми кара Лада 2107, а и на мен ми се налага от време на време. По-малоумно конструиран автомобил (по-скоро всички модели на марката без най-новите) наистина няма (или поне аз не познавам).
    Като почнеш от волана, спирачките, коланите и вс. друго. Според мен са за спиране от движение.

    Да не говорим, че с тези тъпи муцуни отпред дори и при лек удар пешеходец не би имал "щастието" да легне на предния капак (според мен).

  • #2
    До: Как да не загинем при ПТП?

    Конструкция от 60-те години.Май верно са за спиране от движение , тва при краш тест на който подлагат съвременните автомобили сигурно ще се разпадне на парчета.Да не говорим за спирачки , да не говорим за удар с пешеходец.Одавна са си изпяли песента тия колици , направо са си опасни.
    0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
    Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
    Суперскан България www.decbg.com
    Машинно почистване на DPF/FAP филтър

    Коментар


    • #3
      До: Как да не загинем при ПТП?

      Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
      От което произлиза, че тези автомобили са опасни за возещите се и за околните, а не че колана е опасен .

      Баща ми кара Лада 2107, а и на мен ми се налага от време на време. По-малоумно конструиран автомобил (по-скоро всички модели на марката без най-новите) наистина няма (или поне аз не познавам).
      Като почнеш от волана, спирачките, коланите и вс. друго. Според мен са за спиране от движение.

      Да не говорим, че с тези тъпи муцуни отпред дори и при лек удар пешеходец не би имал "щастието" да легне на предния капак (според мен).
      Колега не искам да почвам спор нито съм фен на Лада но на маракат и няма нищо просто от годините когато е констроирана не е имало толкова високи изисквания за безопасност, сравния с аналогична година произведен западен автомобил и ще видиш че и при тях е същото вземи един кадет или аскона ако щеш на тях педалите къде ли ще са при такъв удар, а и тънките ламарини от които са направени не ми се мисли даже май ладата е по добре от тях

      Коментар


      • #4
        До: Как да не загинем при ПТП?

        Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
        Колега не искам да почвам спор нито съм фен на Лада но ...
        Хм, разликата е, че прословутата ВАЗ 2107 се произвежда и продава дори в момента, което според мен е недопустимо.

        Дори по времето, когато е пусната в продажба да не е имало такива изисквания е просто недопустимо 25 год. по-късно да се произвежда и продава по този начин.

        Ето и малко материали за краш-тестовете на ВАЗ. За съжаление ми е трудно да намеря такива за автомобили от 80-те години на миналия век, но ще се постарая.
        А ето и цитат от тук:
        Попытка подсчитать рейтинг по правилам EuroNCAP потерпела фиаско. Чрезмерно высокие нагрузки в "семерке" действовали на головы и шеи обоих манекенов и на грудь пассажира. Ступни водителя тоже "красные" — виной тому острая нехватка пространства в зоне ног. Поэтому результат беспрецедентно низкий — "семерка" вообще не набирает баллов! Даже Иж-2126 Ода заработал 2 балла, или 13% безопасности при фронтальном ударе. А тут — ноль баллов по шкале EuroNCAP.
        ВАЗ 2107 - http://www.vbox7.com/play:6416f48d и http://www.autoreview.ru/new_site/ye.../2107/2107.htm

        ВАЗ 2110 - http://www.youtube.com/watch?v=-c-JIFcEzkM

        Коментар


        • #5
          До: Как да не загинем при ПТП?

          Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
          Хм, разликата е, че прословутата ВАЗ 2107 се произвежда и продава дори в момента, което според мен е недопустимо.
          Тук съм съгласен с теб.

          Коментар


          • #6
            До: Как да не загинем при ПТП?

            Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
            Тук съм съгласен с теб.
            Добре, значи първата бира е от теб, а втората от мен

            Коментар


            • #7
              До: Как да не загинем при ПТП?

              Какво толкова имате против ЛАДА-та. 3 години се състезавах с такава. За да стои що-годе на пътя трябваше да сменя почти всяка част на окачването, а двигатела.... Мъка, мъка, мъка... Направих всичко както пише в дебелите книги (от 1972г.) и конете станаха над 120. Колата направо летеше (цели 2 състезания) около 3000 километра. При Нормален разход 25/100 при тренировки и над 40/100 на състезания. С пълен резервоар 36л. изминаваш 80км. и светва лампата. Като стана въпрос за светещи лампички - ладата е като дискотека - светва или t на водата или маслото, или динамото.... за сметка на това винаги някой фар не свети.
              Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
              http://www.cardomain.com/ride/2562837

              Коментар


              • #8
                До: Как да не загинем при ПТП?

                Много е бясна – как върти гуми (на пясък)...
                Прикачени файлове
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                  Я пуснал съм тема без да знам

                  Моля да се отбележи, че темата не е пусната от мен, а е изрязана от друга. Първия пост е мое мнение от другата тема: "Как да не загинем при ПТП".

                  Държа да направя това уточнение, т.к. извадено от контекста заглавието е по-скоро констатация, а не тема за обсъждане (по мое скромно мнение).

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                    Я пуснал съм тема без да знам
                    Не е и нужно, за целта си има модератори...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Не е и нужно, за целта си има модератори...
                      Тъй де, съгласен ама аз да си кажа, че да не стане после "кви са тия безмислени теми" и прочее обвинения.

                      Свалям всякаква политическа, икономическа и друга отговорност от себе си.

                      Икономическа поемам максимум до каса бира.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                        Защо да е безсмислена темата. Много даже си е хубава. След като се чуят аргументите за и против, много хора ще си направят изводи които от своя страна със сигурност ще им помогнат...

                        А колкото до касата бира не е добра идеята че почнем ли ги касите лошо ни се пише, пък и ще си развалим правописа...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          А колкото до касата бира не е добра идеята че почнем ли ги касите лошо ни се пише, пък и ще си развалим правописа...
                          Това е идея за нова тема "бирата разваля ли правописа?"
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                            Леле леле , ебати ковчега.Правилно бях предположил за краш теста.
                            Такива морги трябва да се спрат от движение.Нали ужким сме в Европа
                            0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                            Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                            Суперскан България www.decbg.com
                            Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лада и нейната сигурност на пътя?

                              Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
                              Леле леле , ебати ковчега.Правилно бях предположил за краш теста.
                              Такива морги трябва да се спрат от движение.Нали ужким сме в Европа
                              Хм, чак да се спрат не, щото тогава всички МПС-та преди 94 г. (например) също си отиват

                              Може обаче за продажбата на нови и/или вноса на стари да се изискват определени нива на сигурност и екологичност.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X