Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да не загинем при ПТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Как да не загинем при ПТП?

    Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
    хм май разрешената скорост на магистрала у нас си е 130 км/ч. та кой е виновния в случая??? ако се спазват законите няма да ги има и тия ситуации....
    Май,ако обекта който изпреварваш се движи с 130км/ч (законно),трябва да превишиш тази скорост,за да го минеш. Плюс,закона гласи,че превишаването на разрешената скорост е разрешено при изпреварване.
    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
    Volkswagen Bora AKL

    Коментар


    • #92
      До: Как да не загинем при ПТП?

      Да споделя и аз малко челен опит от тази вечер.
      В 18.10 тръгвам за Слънчев бряг на банкет, реших да мина през Каблешково.Минавам тухлената фабрика и си карам с 80-90 и изпреварих някакъв бус и се залепих зад една Корса.Стигнахме до Вромос и тъкмо ще я изпреварвамл, когато мацката набива спирачки, дава ляв мигач и се опитва от 70 км. да завие 90* наляво към Геотон. Корсата е лека и спира бързо, ама аз съм натоварил буса с апаратура и просто нямаше как да спра. Бях на 2-3 метра след нея и само успях да скоча на спирачката. Естествено ефекта беше никакъв, така я ударих отзад че багажника се събра до задните врати, от там в комлект наляво към нивата, където тя спря в пръста, а аз минах през някакви храсти, стръмно спускане и след 20-30 метра спрях в нивата. Корсата тоталка, аз съм назад с един фар, мигач смачкана лява част на предницата и изтървал преден ляв спирачен апарат.Оказа се че мацката скоро е взела книжка и сега с приятеля и отивали да и подобряват шофьорските умения. Освен материални щети, мацката от камшичния удар си наранява леко главата в облегалката и се наложи да я зашият с два шева. Извода е, не се пречкайте на бус, когато сте с малка кола Интересното че бях с включени фарове (ксенонови) и се виждам отдалече, направо нямам думи.
      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
      Skype: pach_bs

      Коментар


      • #93
        До: Как да не загинем при ПТП?

        Оф, лошо. Добре, че няма сериозно пострадали. А и хубаво, че Корсата е мека като кашкавал, защото при теб каквато е плоска предницата...
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #94
          До: Как да не загинем при ПТП?

          Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
          Оф, лошо. Добре, че няма сериозно пострадали. А и хубаво, че Корсата е мека като кашкавал, защото при теб каквато е плоска предницата...
          Предницата плоска ама отдоло на бронята е бая усилена, утре снимки.
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #95
            До: Как да не загинем при ПТП?

            Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
            Май,ако обекта който изпреварваш се движи с 130км/ч (законно),трябва да превишиш тази скорост,за да го минеш. Плюс,закона гласи,че превишаването на разрешената скорост е разрешено при изпреварване.
            Прочети закона,къде ще го изпреварваш след като максималната разрешена скорост е 130.В нормалните държави хората карат в колона с тази скорост.Затова в Англия при население от 70милиона има по-малко от 3000души загинали.А в България при 7 милиона повече от 1000.Аман от бесмъртни шофьори.

            Коментар


            • #96
              До: Как да не загинем при ПТП?

              Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
              ... Плюс,закона гласи,че превишаването на разрешената скорост е разрешено при изпреварване.
              Член, алинея?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #97
                До: Как да не загинем при ПТП?

                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                ...карам с 80-90...
                ...Бях на 2-3 метра след нея...

                ...Извода е, не се пречкайте на бус, когато сте с малка кола Интересното че бях с включени фарове (ксенонови) и се виждам отдалече, направо нямам думи.
                Интересно как от тая случка си извади толкова погрешен извод? 80км/ч и дистанция 2 - 3 метра. Нали не смяташ, че не си виновен за ПТП-то?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #98
                  До: Как да не загинем при ПТП?

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Интересно как от тая случка си извади толкова погрешен извод? 80км/ч и дистанция 2 - 3 метра. Нали не смяташ, че не си виновен за ПТП-то?

                  Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                  .........Стигнахме до Вромос и тъкмо ще я изпреварвам, когато мацката набива спирачки, дава ляв мигач и се опитва от 70 км. да завие 90* наляво към Геотон. ........
                  Може би заади това, от личен опит - много е гадно. Друга тема е че преди кръстовище не се изпреварва.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Как да не загинем при ПТП?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Член, алинея?

                    Чл. 23 (1) Водачът на пътно превозно средство е длъжен да се движи на такова разстояние от движещото се пред него друго превозно средство, че да може да избегне удряне в него, когато то намали скоростта или спре рязко.



                    Това за колегата,а за временното превишаване го имаше преди около 5-6 години,но сега не го намирам. Може да са го премахнали. Както имаше и алинея,която гласеше,че е разрешено изпреварването на бавнодвижещо се превозно средство,дори и при непрекъсната линия,ако условията го позволяват. Но преди няколко дена питах един катаджия точно за това и каза,че вече го няма в ЗдП-то. Явно и за превишаването е изчезнало.
                    Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                    Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                    Volkswagen Bora AKL

                    Коментар


                    • До: Как да не загинем при ПТП?

                      Как да не загинаем при ПТП никой не знае този отговор!Повечето тежки катастрофи стават от непредпазливост или заради доказване на пътя.
                      Невярвам да има някой който не виждал Пернишкия шофьор.Като го изпреварваш дава нарочно газ за да ти е гадно!Ето заради такива стават много ПТП-та.Също заради хора който незнаят както карат.Тръгнал с кола която едвам развива 80км/ч да изпреварна камион с ремърке като движението е такова че хора с много по-мощни коли седят и си карат в движението.И най-много катастрофи стават заради тарикатите по пътищата.Тези който си мислят че като са се качили на кола 300+ коня са боговете и са недосегаеми.Но незнаят че турския тираджия срещу тях не ги бръсне за нищо и за него те са дивеч!Гази и не му пука.Започвам да си мисля че като се патува в България станахме като в Африка.Всички газ до дупка и с цел никой да не те изпревари.Ако стане нещо то е голямо жертви и пълна лудница.
                      Да живее офф-роуда!
                      https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                      Коментар


                      • До: Как да не загинем при ПТП?

                        Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                        Да споделя и аз малко челен опит от тази вечер.
                        В 18.10 тръгвам за Слънчев бряг на банкет, реших да мина през Каблешково.Минавам тухлената фабрика и си карам с 80-90 и изпреварих някакъв бус и се залепих зад една Корса.Стигнахме до Вромос и тъкмо ще я изпреварвамл, когато мацката набива спирачки, дава ляв мигач и се опитва от 70 км. да завие 90* наляво към Геотон. Корсата е лека и спира бързо, ама аз съм натоварил буса с апаратура и просто нямаше как да спра. Бях на 2-3 метра след нея и само успях да скоча на спирачката. Естествено ефекта беше никакъв, така я ударих отзад че багажника се събра до задните врати, от там в комлект наляво към нивата, където тя спря в пръста, а аз минах през някакви храсти, стръмно спускане и след 20-30 метра спрях в нивата. Корсата тоталка, аз съм назад с един фар, мигач смачкана лява част на предницата и изтървал преден ляв спирачен апарат.Оказа се че мацката скоро е взела книжка и сега с приятеля и отивали да и подобряват шофьорските умения. Освен материални щети, мацката от камшичния удар си наранява леко главата в облегалката и се наложи да я зашият с два шева. Извода е, не се пречкайте на бус, когато сте с малка кола Интересното че бях с включени фарове (ксенонови) и се виждам отдалече, направо нямам думи.
                        Почти същата ситуация имах и аз преди 5-6г. Тогава карах Шкода Фелиция. Поради слабичкият двигател, й трябваше малко „засилка“ преди изпреварване. Та карам след едно такси по един път със завои. След поредният завой имаше добра права. Аз бях на разстояние от него, и още преди края на завоя започнах да „засилвам“, за да имам достатъчна скорост да изпреваря, пуснал съм и мигач.. И тъкмо да почна изпреварването, когато бакшиша решава да завие надясно извън пътя, без мигач, просто ей така, и набива спирачките. Аз вече бях с 70-80. Получи се нещо като „Лосов тест“ (който се прави с 60 по принцип) - рязко завих наляво, избегвайки на сантиметри задната броня на таксито... и видях как отивам в мантинелата.. Веднага рязко надясно, борейки се да не се забия в нея. Естествено очаквах да поднесе, затова веднага навъртях пак ляв волан. Е, поднесе така, че се влачих поне 10м настрани с вратите. За щастие овладях колата, без да се ударя никъде, и без дори да спирам, но гледката отстрани сигурно е била интересна.

                        Коментар


                        • До: Как да не загинем при ПТП?

                          Всичко преди да стане е ЗАЩО!!! - всичко след това е АКО!!!
                          Ако си решил да пиеш и караш - по-добре се напий така, че да не си намериш колата.
                          Ако мислиш, че 150км/ч. е разумна скорост - по-добре пробвай на 250км/ч. тогава маже да избегнеш точката на която ти е било писано да умреш.
                          Ако мислиш , че тоз дето те изпревари рисково преди малко е искал ти докаже колко е добър - върниму го 3 пъти показно за да разбере кой е по- добър - може и да успееш 4 пъти.

                          За съжаление няма учебници "как да не загинем при ПТП" по простата причина, че тоз който е оживял не иска да повтаря грешката за да се докаже, че има начин и да умреш а другия който е умрял, няма как да я разкаже и повтори за да докаже, че е можел и да живее.

                          Ако абсолютно всеки водач спазва закона за движение по пътищата, вероятността за жертва от катастрофа ще е като при ТоТо2 да уцелиш шестица.

                          п.п. всеки върши глупости но нека ги сведем до минимум.
                          Impreza WRC STI

                          Коментар


                          • До: Как да не загинем при ПТП?

                            Иначе ако трябва да отговоря точно на темата - универсален съвет е ДА НЕ си помисляш и за миг, че ще катастрофираш при никакви обстоятелства. Говоря за граничните ситуации. В момента, в който си го помислиш, ти вече си катастрофирал. Много хора в секундите преди катастрофата си казват просто „край“, хващат се за волана, стягат се, и чакат удара. А всъщност всяко действие е от значение, важно е дори и когато катастрофираш, КАК ще го направиш.
                            Например - гледайте това клипче:
                            http://www.youtube.com/watch?v=4XRXuiru_GI

                            Пилотът караше на ръба. Едно леко излизане от бордюра причинява завъртане. Благодарение на това, че дори и за миг той не изпусна колата и не загуби концентрация, избегна два челни удара в мантинелите, които при скорост от 250км/ч щяха да са фатални. За сметка на това направи така, че с два леки странични удара, колата уби от скоростта си, продължавайки да се движи напред.

                            А най-важното правило е да не се надценявате. По-нагоре прочетох за скорост от 150км/ч на дъжд на магистралата. Точно нашите магистрали са толкова зле, че не само водата не се отича, ами и на места се образуват огромни локви с дълбочина няколко сантиметра. Колкото с по-широки гуми е колата, толкова по-бързо се образува аквапланинг. Моята кола е с 205 гуми, и пълен аквапланинг се образува още при 100-110км/ч. При джиповете нещата са още по-зле. При 100-110 км/ч и аквапланинг все още имаш как да реагираш (можеш да отпуснеш газта, и да държиш волана здраво напред, сцеплението се възстановява почти ведната), но ако си със 150 и нагоре, просто нямаш АБСОЛЮТНО никакъв шанс..

                            Коментар


                            • До: Как да не загинем при ПТП?

                              Първоначално публикуван от MIKI 11 Преглед на мнение
                              Може би заади това, от личен опит - много е гадно. Друга тема е че преди кръстовище не се изпреварва.
                              Да ама там не е кръстовище, просто отбивка на пътя.Който е решил да завива там дава мигач отдалече и намаля постепенно.То за това и направиха акт и на нея че не спазила правилата за движение, интересно дали в такава ситуация като и двамата сме виновни, дали нейния застраховател ще ми изплати някакви щети ?
                              DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                              Skype: pach_bs

                              Коментар


                              • До: Как да не загинем при ПТП?

                                Първоначално публикуван от PACH - Иван Тодоров Преглед на мнение
                                Да ама там не е кръстовище, просто отбивка на пътя.Който е решил да завива там дава мигач отдалече и намаля постепенно.То за това и направиха акт и на нея че не спазила правилата за движение, интересно дали в такава ситуация като и двамата сме виновни, дали нейния застраховател ще ми изплати някакви щети ?
                                За жалост може и да не. Има такива идиотски компании. Преди няколко месеца,наши приятели, се прибират от морето. Колата е ФВ Венто. В Ст.Загора отзад ги блъска Рено Клио,при което сгъва багажника до задните седалки и пътниците получават сериозен камшичен удар. Доста време след това бяха с яки,за да не си въртят главите. От застрахователната компания решават,че Клиото не може да нанесе такива щети при описаната скорост. А всъщност ги блъска с около 30-40 км над тяхната скорост,но заради броните пълни с пенопласт не му личи изобщо,че е блъскано. Нямало маса,размерите не съответсвали и тн. и не им платиха нищичко за цялата работа.
                                Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                                Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                                Volkswagen Bora AKL

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X