Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да не загинем при ПТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Как да не загинем при ПТП?

    Първоначално публикуван от CJ_7 Преглед на мнение
    Има много смели водачи на мпс по нашите пътища.Това лично го заснех вчера ...да се чудиш как се е озовал там

    много просто искал е да види ценорасписа на горивата по отблизо
    ПАВКО
    0888802068

    Коментар


    • #47
      До: Как да не загинем при ПТП?

      Преди една година един кретен ме изби от пътя. Беше с някакво рено май, не видях. Карах с около 70. Тръгна да ме изпреварва, изравни се с мен и се наби в предна лява гума. Натиснах спирачки и навих наляво за да не ме изкара от пътя, но късно. Валеше дъжд, джипа поднесе, мина през тротоара и се цепна в един дирек за осветление. Ударът беше централно на предницата, но под ъгъл, не директно челен. Стълбът беше изкривил предната греда и беше ударил шайбата на коляновия вал. Цялата кола се завъртя около стълба и застана обратно на движението. Добре че отзад нямаше други коли и никои не ме натресе. Онзи изду колата до дупка и дим да го няма. Двама се возехме, само синки от коланите и синки по колената от таблото. Наистина спирачката изигра решаваща роля за да се ударя. Още се чудя защо не дадох газ да го вкарам в насрещното. Нямаше коли, път широк.
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #48
        До: Как да не загинем при ПТП?

        Не карайте по бързо отколкото може да лети ангелът Ви.

        Коментар


        • #49
          До: Как да не загинем при ПТП?

          Сега се смеем с жена ми,тогава обаче не.Първия Опел "капка" в Русе-моя.Тъкмо си го бях докарал от немско.Лято,централно кръстовище с три платна,събота вечер(всички "русенци" са по селата).Пред мен на червено чака жигулка,аз зад нея и никой друг наоколо.Както чакаме му светва задната и тръгва към мен.Свиря,давам и аз заден ход и след 5-6м. телето ме стигна и ми счупи фаровете.След което обясни,че се бил замислил.Страшни МАЛОУМНИЦИ има по пътищата,лошото е,че не затриват само себе си и вредят на естествения подбор.

          Коментар


          • #50
            До: Как да не загинем при ПТП?

            Преди 8 години, рано сутринта на месец май тръгвам с Вартбурга за риба към яз."Искър" . Вече в дефилето карам след някакъв джип, скорост 60 - 70. На първата възможна отсечка решавам да изпреваря, газ до 80, а тоя тип като видя, че го изпреварва някакво си соцвозило почна да дава и той газ - няма изпреварване. Наближава завоя - 10на метра, няма как, трябва да се прибера, само че Вартбурга няма моторна спирачка, а отдолу лед/в овразите слъцето още не е разтопило росата/, та натискам леко спирачката. Колата започва да играе "танца на Змията" и така влизам в завоя, нито мога да намаля, нито да се прибера в моето платно/ от ляво урва, от дясно изверга, който си изкарва комплексите/. И, ето, насреща микробус. Челния удар изглежда неизбежен. И тогава, инстинкт ли ще го наречете, съдба ли, защото никога до тогава не бях изпадал в подобна ситуация, завъртях волана на дясно и дадох газ. Е, микробуса, все пак, ме удари, но странчно и се оттървах само с драскотина и Вартбург " на банан". Та поуките за мен са:
            1. Пазете се от комплексари с "големи коли" по пътя, те също могат да са фактор в движението.
            2. Колана помага.
            3. По-добре газ отколкото спирачка, особено на хлъзгаво.
            Ако се колебаеш дали някой е боклук, значи той си е.

            Коментар


            • #51
              До: Как да не загинем при ПТП?

              За близо 20 години активно шофиране и на мен са ми се случвали разни ПТП-та. Като шофьор сериозни контузии нямам, но като пешеходец голям го изядох 97ма... Една година се влачих по болници.

              Както и да е, по темата: изградил съм си някакви правила, дето до сега са ме опазили.

              1. Винаги спазвай дистанция. Смятай, че този пред тебе е малоумен и че трябва да можеш да спреш без да го удариш. (нова предница на passat ;-))

              2. Няма значение какво пише по правилника и по знаците - скоростта ти да е такава, че да имаш време да реагираш. (броня и радиатор на Opel от чакал ;-))

              3. Хубави фарове, добре настроени, ако ти е надрано предното стъкло - смени го, задължително дясно огледало и навик, завиваш ли на дясно, да го гледаш! (нова боя Opel)

              4. Не разчитай на това, че си с предимство... " А другой джигит?" (ляв фар и калник Opel)

              5. Влизаш в завой без газ, а излизаш с газ. Трябва да прецениш скоростта, с която влизаш в завоя и да намалиш преди да си навлязъл в кривата.

              6. Ако колата занесе: ако е с предно предаване - подаваш газ, ако е със задно - отнемаш газта, ако е с двойно - зависи... Във всеки случай нищо не ти пречи, като се качиш на нова кола, да отидеш някъде и да я пробваш как се държи при поднасяне, аз поне така правя.

              7. Свиквай да ползваш моторната спирачка - при рязко спиране и ако не се панираш, спирачният път чувствително намалява, ако успееш да ръгнеш 3та или 2ра... Още можеш да намалиш спирачния път, когато леко разклатиш колата в ляво и вдясно (на крайния етап на спирането). (На пътя ми изкочи Corsa и спря напреки... карах УАЗ с 60км/ч.. Успях да спря на 20см пред шофьорската врата на опела, който беше каран от жена и пълен с народ.... А задните седалки ми се качиха на врата...)

              8. Мястото на багажа е в багажника!

              9. Поне лявата ти ръка трябва да е здраво на волана, опъната и държаща го в в горния край.

              10. Задължително облегалка за главата... камшичния удар е нещо гадно, вервайте ми! Боля ме врата 4 месеца и още ме боли, ако си изкривя главата рязко назад.

              11. Ако чуеш зад гърба си да пищят спирачки и има на къде: ГАЗ!!! (Бракувано купе на УАЗ... пак че олигофрена се удари в гумата, а не в теглича)

              12. Научи се да гледаш два завоя напред! По този начин имаш шанс да бъдеш подготвен - и да изпреварваш, и да се пазиш.

              13. Ако ще изпреварваш, подготви се от далече. Никога не се лепвай на гъза на предната машина, остави си дистанция, събери скорост и изпревари поне с 20-30 км. в час отгоре. Ако не можеш - кютай си и не се нерви.

              14. Ако усетиш, че ти се приспива - отбий, спри и дремни 10 мин..... по добре е от всякакво кафе, енергийни напитки и др.

              15. Ако пушиш (като мен), оправи си запалката на колата и никога не си пали с кибритена клечка цигарата.

              16. Или ще пиеш, или ще караш. Не дай си боже да стане беля и да не си виновен, пил ли си - виновен си. (три месеца без книжка)

              Разбира се, хубавата кола те пази, но най-важно е задволанното устройство.


              Последно: видиш ли лада с четири огледала и антена, "кармазъ" - пай сееее! Тъмнозелените братчеди са непредсказуеми. ;-)
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • #52
                До: Как да не загинем при ПТП?

                http://w1.ohoboho.com/playvideo.php?id=339
                Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                Дий Снайдер

                Коментар


                • #53
                  До: Как да не загинем при ПТП?

                  Първоначално публикуван от Kaskadiora Преглед на мнение
                  Преди 3 години. Карам YAMAHA XJ 900. Летя си по МАГИСТРАЛАТА с около 200.
                  Петре то верно ,че имаше таквоз приключение !
                  Абе ти си луд с това нещо ( защото това определено не е мотор ) дето нетрагва,незавива и неспира да караш с 200
                  Но експериментите с Бъстър ( Каскадьора ) продалжават
                  Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                  Коментар


                  • #54
                    До: Как да не загинем при ПТП?

                    Много километри имам зад гърба си, но да чукна на дърво инстинкта и хладнокръвието са ме спасявали до сега. Имам сигурно 15-на леки катастрофи и една тежка, като само една чукната броня беше по моя вина..... и то на заден ход на бензиностанция.. Та по-тежката катастрофа беше точно по Коледа, с жена ми бременна в 6-я месец и големия син, тогава на 4.... Карам си със 100-120 по междуселски път, малко преди Езерово, няма никой на пътя, 26-ти Декември е..... Виждам отдалеч един бял москвич от новите че идва срещу мен в насрещното, няма никой в неговото, чисто и ясно време, по обед или малко след обед, пича нещо наведен, касетофон ли бърникаше, в жабката ли гледаше.......... Намалих колкото можах, там има секунди само за размишление - викам си, ако отида в неговото платно може дая се изправи внезапно и да свие в неговото си платно - отиде... Ще карам по банкета... карам по банкета, тоя идва срещу мен, карам по банкета - тоя срещу мен... това в рамките на 1-2 секунди разбира се.... Накрая хванах къра... Ама къра там е с денивелация спрямо платното - 4 метра поне..... И почна едно слизане - земя, небе, земя , небе.... Подскача Вектрата, подскача, аз се държа здраво за волана и се приземи на колела... То всъщност и така си се движеше надолу по дерето - от време на време във въздуха, от време на време на колела..... Всичко това от виждането на москвича до падането дали е имало 5 секунди не знам..... Но все пак съм имал време да избера къра, пред челния удар. Като се спря в земята колата първо погледнах назад да видя дали жената и детето са добре... Освен Огромни Очи пълни с ужас, друго им нямаше.... Не помня дали съм имал колан.... сигурно съм имал.... Веднага изтичах горе на пътя да убия оня с москвича, ма беше изчезнал..... Пораженията - усукана предница на Вектра-та и пробит картер, и някакви тръбички отдолу намляни - за бензина.... От тогава си правим курбан за здраве на тази дата... Не знам дали помага, не пречи.... Имали сме още да живеем....
                    От огромния си опит - колкото може по-ниска скорост, в тъмно и мъгливо и влажно и снежно - максимална концентрация и възможно най-ниска скорост с максимум осветяване на колата..... И друго - трябва да предвиждате ходовете на останалите участници в движението... Това ме е спасявало най-много.....
                    Последно редактирано от Георги Иванов (gorbi); 21-12-07, 18:26. Причина: едит

                    Коментар


                    • #55
                      До: Как да не загинем при ПТП?

                      Твърде много имам за разказване тук... Чак ме е страх да не оспамя темата..., но почнал съм.
                      И аз като вас всеки ден съм на пътя (или извън него ). Все едно (макар и не съвсем) дали с кола, мотор или джип. Преживял съм лично няколко катастрофи (Слава на Бога без човешки жертви!!!), бил съм и свидетел на няколко доста тежки такива и непосредствените резултати от тях. Нагледал съм се на смачкани ламарини, тела,
                      ...кръв...

                      Не казвам това за да плаша някого или да се хваля. Не се гордея с това. Много ми се иска да не съм бил там, да не съм видял, или най-добре изобщо да не са се случвали. Иска ми се само да споделя преживяванията си и мислите породени от тях с колкото се може повече хора. Иска ми се да ги накарам да го почувстват, мъничко да се замислят, да се постреснат и поне да опитат да променят мисленето и поведението си зад волана.

                      Иска ми се да направя НЕЩО! Може това да спаси утре моето дете... или твоето...

                      Иска ми се когато КАТ правят равносметка в края на годината да говорят за 50 изкривени брони и 30 счупени фара, а не за 900 или 1000 човешки живота!
                      Толкова сме свикнали с тези статистики и толкова не си даваме сметка, че това е много повече от статистика... все хора като нас, само дето не са имали онзи късмет, на който единствено са разчитали... и който, както чета, ни е помагал и на вас и на мен... За някакви си секунди минаваш от другата страна и преосмисляш кое е важно и кое не, готов си да се откажеш и от самоувереността и от арогантността и от високомерието си само и само

                      ... да не влезеш в статистиката...

                      Не винаги имаме тези секунди. Защо не се замислим преди да потеглим, вместо когато вече е късно да спрем...
                      Много съм далеч от дисциплинираните водачи. Нарушавам правилника. И мнооого обичам скоростта. Рискувам...
                      Обичам и да снимам. Нося винаги фотоапарата със себе си. Имам в компютъра дебела папка с надпис катастрофи. Някой приятели се шегуват че мародерствам, но вярвайте ми не обичам да гледам тези снимки. Но го правя отвреме навреме. Действа отрезвяващо. Можем да направим друга тема за това. Имам доста материал. Някой може да иска да пробва терапията...

                      Как да не загинем в ПТП?... най-добре е да се постараем да не ставаме участници в такова, защото законите на физиката и съпромата са безкомпромисни, а човека е много крехко същество...
                      LZ1GYY
                      0898 436 956

                      Коментар


                      • #56
                        До: Как да не загинем при ПТП?

                        през лятото на 2007-ма година с дядо ми отивахме към варна и изпреварвахме един автобус(платното беше с три ленти-едно за насрещното движение и две за нашето) и когато почти стигахме до задницата на автобуса той винаги ни засичаше.след това направи няколко доста опасни изпреварвания и изчезна на пред(за справка ние с форда се движехме с около100-110)
                        мислите ли че това е нормално-шофьор който застрашава живота на другите,засича другите и след това кара като луд?
                        Последно редактирано от gogo_spama; 04-01-08, 16:12.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Как да не загинем при ПТП?

                          Най-лесно се оцелява при ПТП ако не участваш в него. Ако пък участваш, независимо от всичко друго, твоята скорост участва на квадрат в сметката за количеството енергия. Малко по-малко - много по-добре.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Как да не загинем при ПТП?

                            Имал съм само ситуации и дано и в бъдеще е така. Точно един такъв автобус се оказа пред мен около Каблешково. Магистралата не беше готова и карах към Сл. бряг. Карах зад ено мондео, добре че имах достатъчно голяма дистанция. След един завой и както винаги става на най - тясното място, въпросния автобус изпреварваше една колона и двамата само едни спирачки ужаснии защото няма бягане в нито една посока и добре че от колоната пуснаха автобуса да се навре. Постоянно съм по пътищата и си мисля, че онзи ден просто на патя всеки действа по възможно най-добрият начин да не стане ужастно меле, заради едно тапо разписание. В този случай спирачките свършиха работа.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Как да не загинем при ПТП?

                              Вечерта на 02.01.2008 2-3километра преди Стражица посока София. Обилен снеговалеж, непочистен и неопесъчен път. Нанадолнище и дълъг ляв завой. Скорост- максимум 30. Карам си на двойно 3та без газ. Джипарката си продължава право напред без дори и да си помисли да позавие малко. С дясна врата се бухвам в стар изринат сняг- предницата захапва ската и нали си е по скоклив и хайде останах полегнал на лявата страна. Наранявания абсолютно никакви. Щети - леко поогънати лява врата и праг на дясна врата; също и скъсано въже но то впоследствие.
                              Отнесох си акта за каране с несъобразена скорост и си тръгнах. Предстой- хубави гуми и вериги за всеки случай.
                              Леко и безаварийно на всеки. Пък каквото е писано...

                              Коментар


                              • #60
                                До: Как да не загинем при ПТП?

                                познаваи твоите вьзможностти и НИКОГА НЕ ГИ НАДЦЕНЯВАИ!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X