Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Управление на 4х4 на плажа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Управление на 4х4 на плажа

    За хората които неса от крайморието !!!!
    НИКОГА,АБСОЛЮТНО НИКОГА НЕСЛИЗАИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ ДО ВОДАТА !!! ТОВА Е НАЙ-ГРУБАТА ГРЕШКА
    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

  • #2
    До: Маневри на плажа

    Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
    За хората които неса от крайморието !!!!
    НИКОГА,АБСОЛЮТНО НИКОГА НЕСЛИЗАИТЕ С ДЖИПОВЕТЕ ДО ВОДАТА !!! ТОВА Е НАЙ-ГРУБАТА ГРЕШКА
    Точно до водата пясъка е най твърд и се кара най лесно но ако се объркаш да влезеш във самата вода вълните подкопават под гумите и направо засмукват джипа навътре ... абе трябва да напишем една тема за техника на каране на пясък и всеки да сподели опит .
    Последно редактирано от v0id; 11-07-07, 14:46.
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #3
      До: Маневри на плажа

      Най-твърд само по някога там нямаш работа бягаш от мокрия пясък като дявол от тамян
      1. Щом е мокър пясака значи вълните стигат до там
      2. Мого често под мокрия пясък на 4-5 см. дълбочина има нанос от заровени водорасли меки да неказвам като какво
      3. Вазможно най-широките гуми без грайфер междудругото на BFG Mud teren-a доста добре се представя на пясък
      4. тръгване от място по баир е почети невъзможно несе опитваите ! тръгва се успоредно и като се набере инерция тогава се атакува косо
      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

      Коментар


      • #4
        До: Управление на 4х4 на плажа

        И още нещо много важно . На пясък винаги изпускайте гумите си на 0.8 - 1 , ако положението е критично дори и на 0.4 - 0.5 но само колкото да излезете, след това помпите до 1.2 . С големи гуми на 0.5 няма пясък през който да не може да се мине .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          До: Маневри на плажа

          Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
          междудругото на BFG Mud teren-a доста добре се представя на пясък
          Мдаааа. Спуснати на 1.2 ми хареса как вървяха гуменетките ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            До: Управление на 4х4 на плажа

            )) И ти ли бруте?))
            Общо взето шосейните Я-471 са върхът на върховете в пясъчните гонки. Безусловен лидер в последния етап на Ладогата май вече трета година. 15 дюйма са. За бавно каране - 0,5 атм., за бързото - всеки си намира своето налягане. Но в никой случай не застраховат срещу преобръщане на скорост.
            Тръгването е като на сняг - от най-високата предавка на която кандиса да тръгне. Щом почне да забавя, и се накани да превърти - газта се пуска веднага. Щото копането е по-терсене от снега.
            Съвършенното средство за самоизмъкване е креватна пружина. По-добре без чаршафи и мадами, щото като се стъмни захладнява.

            Коментар


            • #7
              До: Управление на 4х4 на плажа

              В събота едни приятели с Паджеро отидоха на Дунава за риба но към 20ч. ми се обадиха че джипа е във водата и потъва все повече и повече Те са го вкарали във реката за да го снимат и така са затънали че няма вадене Аз и Йонко-68 веднага взехме дълги въжета и с моята УАЗка тръгнахме натам да им помагаме Към 22ч. бяхме при тях закачихме въжетата и направихме няколко неуспешни опита да ги изтеглим Като видяхме че Паджерото не помръдва се отправихме към близкото село Лесковец да търсим трактор и след нощна обиколка по гаржчетата направени на кръчми намерихме един пиян тракторист който каза че ще дойде да изтегли джипа но няма фарове и трябва да кара зад УАЗката та ние да му светим Закарахме го да си вземе Булгара и тръгнахме към реката с 20км. в час щото той не можеше да кара по бързо Като стигнахме при джипа вече беше станало 3ч. опънахме дълги въжета и се започна едно тегленеее скъсахме няколко въжета но Паджерото не мърда и не мърда С една лопата започнахме да го откопаваме и пак теглене и пак скъсани дебели телени въжета Накрая като по чудо с много мъка джипа беше изваден но часа вече беше 4.30 Заведохме си трактора до селото платихме на човека и се прибрахме по светло в Бяла Слатина а моя приятел с Паджерото се закле че никога повече няма да го вкарва във вода щото после трябваше да сменява и маслата
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                До: Управление на 4х4 на плажа

                А е толкова просто Теглото на автомобила към Контактната площ на гумите към здравината на грунта или по просто - колкото по-широки гуми на по-лек джип, на толкова по-рохкав пясък може да се кара
                Аз карам сравнително тежка машина и не съм фен на широките гуми - следователно нямам работа на плажа (освен ако не ми се налага да Прелетя сравнително тесен участък на скорост), Не съм и голям фен на спускането на гумите, защото без БедЛоци (нещо което все още не съм видял на живо у нас) често води до разбортиране! А и всякакви лепенки и платки по гумата (Казвали са ми) Падат (ако ги имате де)
                Така че отново опираме до Мъдроста че Универсални машини няма, тези който летят по плажовете, не са много подходящи за други мест и обратно Но около София Плажосете не са много А и аз си падам по Планините

                Коментар


                • #9
                  До: Управление на 4х4 на плажа

                  Може би това е подходящата формула. Вярно на снимката е на сняг, но май ще стане и за пясък?
                  Прикачени файлове
                  Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                  NULLA TENACI INVIA EST VIA

                  Коментар


                  • #10
                    До: Управление на 4х4 на плажа

                    Ако пясъкът е мокър,преодоляването му е сравнително по-лесно,отколкото при сухия защото мокрият е по сбит и твърд.
                    При преминаване на пясъчни участъци небива да се спира върху пясъка,защото повторното потегляне е доста по трудно поради боксуване на колелата при това още повече потъват.
                    При преминаване на пясъчни участъци трябва да се направи такъв разчет че да не става нужда от завиване.
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • #11
                      До: Управление на 4х4 на плажа

                      Ето малко видеоматериал от плажа

                      Ако на някой му се стори, че има нарушения на "10-те божи заповеди" за каране по пясък, нека все пак да припомня, че на 4 джипа там имаше 3 лебедки + разнообразен друг инвентар, което определено дава увереност ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Управление на 4х4 на плажа

                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=13988
                        ------------------------------------
                        тел. O878 9ЧЧ 999

                        Коментар


                        • #13
                          До: Управление на 4х4 на плажа

                          Още един интересен стар материал относно борбата на плажа:

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...1&postcount=28

                          Коментар


                          • #14
                            До: Управление на 4х4 на плажа

                            Леле мале...

                            Умната хора, плажа не прощава!!!

                            Последния линк на Яро ме втрещи като знам, че и аз мислех да къпя джипа на Велека...

                            Поздрави,
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Управление на 4х4 на плажа

                              Понякога и твърдият пясък омеква

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X