Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

    Забравяте нещо. Преди години шофьор на НСО с цената на живота си спря камион който караше срещу кортежа на малтийския президент до с. Мурсалево.
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • #92
      От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

      Нищо не забравяме! И в описаното от теб няма нищо извънредно - това му влиза в професионалната характеристика. След като аз го знам, се предполага, че тези които упражняват въпросната професия са длъжни да го знаят.
      Само че, да се втурваш в таран, срещу всеки на пътя, понеже някога, някой нещоси - не е проява на професионализъм вследствие някаква подготовка, а напротив!
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #93
        От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

        Нека направят накрая един закон и да си доиде всичко на мястото ...... Как може да има закон за един редник с калашник когато е на пост а да няма закон за половин автобус елитни служители които винаги се водят по гаидата на някои дебел чичко .................. е можем да станем за смях и като братушките : http://www.youtube.com/watch?v=tkGJa...feature=fvwrel

        Коментар


        • #94
          От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

          Някой го каза " рибата от към главата"... Тука за повече от 10 години само веднъж съм виждал кола с такъв буркан. Може би защото сме на село /Сан Диего е само към 3 милионен град/. Без да оправдавам никого- на тези шофиори работата им е да изпълняват заповеди. Башибозука отзад вечно бърза. Бърза, защото е богопомазан и плебеите му се моткат пред лимузинката.
          Някой да се сеща как се каца с полски птезидент в мъглата? Каца се защото "няма не искам". После с псуване под сурдинка се пълнят пепелници с размерите на форма за кекс. Израстнах около пепелниците. Кекс така и не видях...
          Ако шофиорите могат да избират, скоростите ще са по малки, карането в насрещното платно почти няма да има... Е, има и каубои, ама за това има началство- да отбира плявата.

          Пазате се и не се ядосвайте. Има и по-лошо. Да видите как кара камион натоварен с алкохол Акапулко по тъмна уличка. Че и гавазин с помпа се вози отзад. Високо трениран... Високо, защото е горе на черешата... За кураж...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #95
            От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

            Тъкмо мислех да отворя дума какво се получава, когато "ама аз изпълнявах заповед" - справка - катастрофата с Качински, но NIKSD ме изпревари. Законите на физиката все още никой не ги е отменял и не се очертава да ги отмени в близките няколко милиона години. Щото утре като се наиграеш под някой ТИР (а по начина по който се кара това е въпрос единствено на време), твоето семейство ще остане зачернено, а тулупа на задната седалка ще плюне и ще си замине.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #96
              От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

              Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
              Тъкмо мислех да отворя дума какво се получава, когато "ама аз изпълнявах заповед" - справка - катастрофата с Качински, но NIKSD ме изпревари. Законите на физиката все още никой не ги е отменял и не се очертава да ги отмени в близките няколко милиона години. Щото утре като се наиграеш под някой ТИР (а по начина по който се кара това е въпрос единствено на време), твоето семейство ще остане зачернено, а тулупа на задната седалка ще плюне и ще си замине.
              Тъй де, ама нали трябва и да се яде. Я ги питай полските пилоти каква им е алтернативата. Имаш тапия за ТУ 154 и милион часове на него. Военен си, към 45-50 годишен. Само това си правил цял живот. И си под пагон. И е заповед /устна ама си е заповед/.
              Между чука и наковалнята... Изкаралите по 20 години нямат един черен косъм по главата.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #97
                От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                Тъй де, ама алтернативата безработен <-> 2 метра под земята + вдовица и деца на държавна пенсия.... И то да е за нещо смислено, ама за кефа на оял се унтерменш. М ?
                Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                Коментар


                • #98
                  От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                  ....Нищо не забравяме! И в описаното от теб няма нищо извънредно - това му влиза в професионалната характеристика....
                  И в живота на неговото СЕМЕЙСТВО,дъщеря му е колкото моята-12 годишна към момента.
                  Стефан Янчулев беше най добрия колега с който съм работил-професионалист и човек.
                  Не мога да седя и да гледам как се използват клишета-за дадена работа и последствията от нея.
                  А когато умират хора винаги има грешка-защото на тази делегация имаше инструктаж,НО УСТЕН и поради тази причина СТАРОТО ръководство не понесе последиците.
                  Някой хора биха не нарекли лъжец защото не мога да подкрепя моите думи с доказателства,но тези от вас които имат приятели там могат да ги попитат.

                  П.П. След случая в Мурсалево,този който водеше колоната получи инфаркт на входа на Президенството и почина на път за болницата.
                  Спирам до тук защото навлизам в зоната на здрача и не знам дали ще има последствия.

                  Коментар


                  • #99
                    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                    Да, със всички възможни последствия за неговото семейство...
                    Или какво: "Напълно ясно ми е какво се очаква от мен и какво това би могло да причини на семейството ми, но ще се възползвам максимално от предоставените ползи и ще се надявам точно на мен да не ми се налага да поемам пасиви"
                    Това вече, освен непрофесионално е и несериозно до инфантилност.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Да, със всички възможни последствия за неговото семейство...
                      Или какво: "Напълно ясно ми е какво се очаква от мен и какво това би могло да причини на семейството ми, но ще се възползвам максимално от предоставените ползи и ще се надявам точно на мен да не ми се налага да поемам пасиви"
                      Това вече, освен непрофесионално е и несериозно до инфантилност.
                      Именно - ами да раздадем буркани и мигалки и на шофьорите на бусове за доставки. А може и на маршрутките. И те график гонят, и те деца хранят.

                      П.С. Уважение и почит към смърта на офицера от НСО (не съм запознат със случая).
                      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                      Коментар


                      • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                        Задълбаваме в грешна посока. Темата май не беше за това дали да се рискува в работата или не. Аз например в моята професия всяка седмица рискувам та чак не искат да ми дадат застраховка живот. Само като чуят какво работя и... Имам семейство, дъщеря ми е на 6 месеца. Сега какво, шахматист ли да стана?
                        В нормалните държави тия дето рискуват ги уважават. Доктор опериращ пациент болен от spin, пожарникар, спасител на плажа, военен, тия дето се катерят по стълбовете за високото напрежение, кранисти, строители, рибари... Не залитайте в грешната посока. Тоя дето кара си е сложил главата в торбата и това не е проблема. И такива като него трябва да има. Проблема идва от самозабравили се тумбаци с голямо его. Не плюйте по шофьорите, повече са виновни началниците им. А най сме виновни ние, че ги траем.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                          Предмета на темата е: Имат ли подготовка, или нямат - Не оспорвам, че за липсата на подготовка е възможно виновни да са началниците им (всъщност, това е до голяма степен естествено).
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                            Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                            На мене ми е чудно ако место vw пасат отсреща караше някои камион с чакъл от близката кариера - на тия всичките навярно мега професионалистите щеха да им палят свещи пък след това щяха останалите братовчеди у фирмата да се замислят как се кара в насрещното.
                            Не просто щеше да се прибере в неговото платно и да се разминат съвсем нормално едва ли има толкова луд и от тях да кара челно срещу 40 тонен камион.
                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Което значи единствено, че никой сериозно не е искал да го направи. Иначе - Зоран Джинджич ...
                            Там си го гръмнаха неговите както Кенеди Садат и много други от това спасение няма решат ли тези които трябва да те пазят че вече си излишен изхода винаги е един.
                            Последно редактирано от sek.1; 22-02-11, 06:25.
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                              Задълбаваме в грешна посока. Темата май не беше за това дали да се рискува в работата или не. Аз например в моята професия всяка седмица рискувам та чак не искат да ми дадат застраховка живот. Само като чуят какво работя и... Имам семейство, дъщеря ми е на 6 месеца. Сега какво, шахматист ли да стана?
                              В нормалните държави тия дето рискуват ги уважават. Доктор опериращ пациент болен от spin, пожарникар, спасител на плажа, военен, тия дето се катерят по стълбовете за високото напрежение, кранисти, строители, рибари... Не залитайте в грешната посока. Тоя дето кара си е сложил главата в торбата и това не е проблема. И такива като него трябва да има. Проблема идва от самозабравили се тумбаци с голямо его. Не плюйте по шофьорите, повече са виновни началниците им. А най сме виновни ние, че ги траем.
                              Нещо бъркаш честния труд и риск с държавно-пазеното дерибейство, според мен. Приносът на крайните изпълнители наистина е малък, но го има.

                              А аз ще ви кажа как карат срещу 40-тонен камион. Просто си се прибират в лентата, независимо дали там има или няма друго ПС, което в момента изпреварват.

                              Коментар


                              • От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                                Виждам,че много хора тук се изказват напълно неподготвени и защо-защото и идея си нямат как стоят нещата.Не искам да споря с никого и да налагам мнение- ни най-малко!Познавам се с хора работещи в НСО и за мен те са напълно нормални хора избрали да работят тази работа,която повярвайте ми ги подлага на изключителен стрес и натоварване.Тези хора са преминали специално обучение за да практикуват тази работа и подготовката им е наистина на ниво,а колкото до това дали им се търси отговорност,дали биват наказвани за свои грешки-мога само да кажа,че при тях всеки един инцидент или каквото там е станало се гледа под лупа.Друг е въпроса,че някой служител бил човек на някой си и така отървал наказанието-това вече е друго.Лошото е че го има навсякъде,но не бива да се слагат всички под един знаменател.От както е отворена темата са изписани доста глупости,които още веднъж доказват че много хора се изказват без да са компетентни по въпроса,а и си нямат хабер от това за което говорят!
                                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X