Обява

Свий
Няма добавени обяви.

НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

    Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
    Прочетох внимателно всички мнения и мога да кажа,че колегите KURDOV и KAK горе долу се доближават до истината.о

    1.Програмите на властоимащите се пишат от хора които не правят сметка за пътните условия.
    ЗАПОВЕДТА е в еди колкоси часа ТРЯБВА да сме еди каде си.......ако не изпълниш УСТНАТА заповед НАКАЗАНИЕ.......
    2.Както всяка военизирана структора заповеди се издават от ОФИЦЕРИ за които и дума никой не казва,НАЛИ не мислите че шофьора определя движението на кортежа или автомобила който управлява, НО това не пречи да носи ЦЯЛАТА отговорност.
    3.В много от случаите ПОСТРАДАЛИТЕ са се опитвали да се състезават с колите на НСО или нарочно карат плътно зад тях за да може да се предвижат по бързо из София или др.градове
    4.Относно наказанията нямате представа колко са много...Освен КАТ те разследва Военна прокуратура и различните отдели в службата.
    Мага да изброявам много точки в защита на ШОФЬОРИТЕ които вие не знаете или не се казват,но истината е една зад всеки седи по един ОФИЦЕР който издава УСТНИ заповеди и когато стане нещо те си измиват ръцете....
    ПОМИСЛЕТЕ-ПРОВЕРЕТЕ и тогава ПЛЮЙТЕ шофьорите от НСО.

    П.П. Практикувах тази професия 7 г.
    Mного трогателно писание, ча се просълзих.
    Ако не се бяхме се срещали по пътищата замалко и да повярвам!
    А какви карачи сте се вижда-само си купете вестник или пуснате телевизора...

    Груб съм но не е случайно-като сте такива професионалисти елате с нас да се пробвате!Нали великото НСО има джипки достатъчно.Само че в гората буркана и картата не помагат.

    ПЪТИЩАТА НЕ СА НА НСО НЕЗАВИСИМО КОЙ ВЛАСТИМАЩ ЧУКУНДУР Е В КОЛАТА!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #77
      От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

      Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
      Кервана си върви,кучетата си лаят.
      Колеги предлагам да пекратим тази дискусия защота няма да променим НИЩО.
      Просто исках да хвърля малко светлина за РАБОТАТА на тази СЛУЖБА,но както винаги се гледа много повърхносно на един важен въпрос,че НЯМА ЗАКОН вече 20г.
      Тези които трябва да приемат закона няма да го направят защото нама да се лишат от БЛАГИНИТЕ на власта.
      Аз пуснах темата за да се разясни фактическата ситуация с обучението и тренировките. Това със заповедите и кой как карал с лампа или без лампа на завой при ограничение 50 е относително и колко е безопасно зависи именно от натренираността на водача.
      По ваше мнение - като човек от бранша - подготовката на шофьорите в НСО и тренировъчния им план прави ли ги годни да карат по начина по който карат без да са опасни за превозваните и най-вече - годни ли са да овладеят истински критична ситуация с атака на кортежа например...

      Коментар


      • #78
        От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

        И най-подготвения не може да се опази от добре планиран атентат.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #79
          От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

          Пак сте се изплеснали в нищото.
          Я някой да напише списък на инструкторите, които могат да подготвят шофьори за поне междуселски пътища? А за офроуд? . За контрааварийно каране? За защитно? За аварийно? За спасително?
          Или и думите вече са непознати?
          Теоретици ...

          Коментар


          • #80
            От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

            В момента не мога да кажа каква е подготовката.
            Когато аз бях там тренирахме на летището в Божурище,което ме подсеща-не покриеш ли норматива следва НАКАЗАНИЕ.

            Коментар


            • #81
              От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              ..Аз предлагам "големците" да си пътуват с обществения транспорт, без никакви глезотии. Така ще слязат и по-близо до народа .... Как ще ги пазят от народната любов, да му мислят НСО.
              E това е Решението!

              а то за любовта народна, големците да мислят ,не НСО
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • #82
                От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Mного трогателно писание, ча се просълзих.
                Ако не се бяхме се срещали по пътищата замалко и да повярвам!
                А какви карачи сте се вижда-само си купете вестник или пуснате телевизора...

                Груб съм но не е случайно-като сте такива професионалисти елате с нас да се пробвате!Нали великото НСО има джипки достатъчно.Само че в гората буркана и картата не помагат.

                ПЪТИЩАТА НЕ СА НА НСО НЕЗАВИСИМО КОЙ ВЛАСТИМАЩ ЧУКУНДУР Е В КОЛАТА!
                Така както ги каниш в гората бих се радвал ако те поканят на полигона,но това едва ли ще стане.
                Пътищата не са на НСО,но и службата дава ЖЕРТВИ лека им пръст.

                Коментар


                • #83
                  От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                  Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
                  Нека не забравяме и това-Чл. 192. При приближаване на моторно превозно средство със специален режим на движение водачите на останалите пътни превозни средства са длъжни да освободят достатъчно място на пътното платно, а при необходимост - и да спрат, за да осигурят безпрепятственото преминаване както на сигнализиращото, така и на съпровожданите от него превозни средства.
                  Хубаво ще си цитираме нормативни документи, ама що избирателно?

                  Този текст масово се нарушава от колите на НСО.

                  Чл. 91. (1) Моторни превозни средства със специален режим на движение са
                  автомобилите и мотоциклетите, които при движението си подават едновременно
                  светлинен сигнал с проблясваща синя и/или червена светлина и специален звуков
                  сигнал.
                  (2) Специалният режим на движение се ползва само при необходимост.
                  Като си пуснал само мигалките, според закона ти НЕ си със специален режим.


                  Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
                  ... НО ГО ПРАВИШ ПО ЗАПОВЕД,а не за удоволствие. ...
                  Естествено, че рибата се вмирисва откъм главата и основната вина е на началниците (включително и на возещите се високопоставени лица или задници).
                  Само че на мен ми е все ми е тая дали е по заповед или за удоволствие, когато насрещно движещата се пилотна кола снове на зиг-заг из цялото платно и връхлита върху тебе все едно иска да те изхвърли от пътя, въпреки че ти си вече крайно вдясно, а неговата лента е напълно свободна и има предостатъчно място да мине дори танкова колона.

                  Какво става, като го направят този номер на някое 20-годишно моме, което е взело книжка миналия месец, или някой друг по-неопитен и лабилен водач и той вземе та се стресне и се хвърли извън пътя?!?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ..
                    Какво става, като го направят този номер на някое 20-годишно моме, което е взело книжка миналия месец, или някой друг по-неопитен и лабилен водач и той вземе та се стресне и се хвърли извън пътя?!?
                    Ами нищо, съвършено НИЩО не става, уви..

                    Или несъобразена скорост, или неспазена дистанция .. " Ти ми дай човека, аз ще му намеря параграфа.." казваше езин герой на Чудомир..

                    Коментар


                    • #85
                      От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                      Както гледам всички познават добре закона,сега си признайте как шофирате Вие,колко пъти го нарушавате,колко катастрофи сте направили,колко пъти сте минали с почерпка и кажете кой е безгрешен.

                      Коментар


                      • #86
                        От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                        Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
                        Както гледам всички познават добре закона,сега си признайте как шофирате Вие,колко пъти го нарушавате,колко катастрофи сте направили,колко пъти сте минали с почерпка и кажете кой е безгрешен.
                        А, не така. Ние си НОСИМ последствията.

                        Коментар


                        • #87
                          От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          А, не така. Ние си НОСИМ последствията.

                          ...
                          4.Относно наказанията нямате представа колко са много...Освен КАТ те разследва Военна прокуратура и различните отдели в службата.
                          ....

                          Коментар


                          • #88
                            От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                            Какво ми пука за техните наказания по техните си схеми - като стане беля, КАТ пише актове на пострадалите, а после и застраховката не можеш да му вземеш - нали си виновен. Карат скъпи и тежки коли - ако си с нормална лека кола, ще получиш ВСИЧКИ материални и здравни негативи от един удар.

                            Ние, нормалните хора, правим нарушения с ясното съзнание, че може да ни санкционират или да катастрофираме. Като се треснем някъде, не обясняваме как законите на Физиката са ни виновни, ами си лекуваме главите, ремонтираме колите и плащаме глоби. Ей това е носенето на последствията.

                            Коментар


                            • #89
                              От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                              Първоначално публикуван от lubohamar Преглед на мнение
                              ...
                              4.Относно наказанията нямате представа колко са много...Освен КАТ те разследва Военна прокуратура и различните отдели в службата.
                              ....
                              Чувал съм, че има голям наплив от мераклии да станат шофьори в НСО. Сигурно не са толкова за оплакване, както искаш да го изкараш. Пък нали после с натрупания опит някой трябва да стане шофьор на някой баровец...

                              Коментар


                              • #90
                                От: НСО от 2 години без подготовка за екстремно шофиране

                                Първоначално публикуван от Павлов Преглед на мнение
                                Чувал съм, че има голям наплив от мераклии да станат шофьори в НСО. Сигурно не са толкова за оплакване, както искаш да го изкараш. Пък нали после с натрупания опит някой трябва да стане шофьор на някой баровец...
                                Едното няма нищо общо с другото...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X