Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плюсове и минуси на джипа като МПС в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от Stalin
    Извиняваи за въпроса ама какво точно имаш предвид.
    Има си достатъчен клиренс ако е и с адаптивното въздушно окачване( така ли се казваше???) си е пушка.Няма какво повече да искаш.
    Колега, както вече вероятно си разбрал, и през ум не ми е минало да обиждам ТЛК-то Само че вече неведнъж вече съм бил свидетел как с всичкия си достатъчен клиренс и не знам си какво окачване, това возило се кара като крехка лека кола. Също така съм видял и достатъчно джипки и пикапи, които са накачулени с маркови брони, лебедки и шнорхели, но по боята им няма и най-микроскопична драскотинка, която да подскаже, че те някога са влизали на места, на които може да им потрябват подобни внушаващи респект офроудни атрибути.

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
    ти може да нямаш нужда, ама мерцедеса до който паркираш /примерно/ струва 100хлв и няма да искаш да го задереш нали?
    Не казвам, че нямам нужда, а че такава глезотийка не ще да оцелее дълго в задната броня на джип, който излиза там, където им е мястото на джипките ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от kinex
      Първоначално публикуван от buldog
      Тойота ЛК 120 си е хубава джипка(SUV)и на мен много ми харесва но за OFFROAD си е пари на вятара
      Забележете кои го казва
      Ако тази която имаш има някакви минуси купуваш втора за жената с повече плюсове и обясняваш че е по подходяща за разходки и е добре за семейния бюджет но как да и обясня че няма да може да я кара там е проблема и като ти се наложи да избираш "или аз или джипа" си купуваш УАЗ там всичко е възможно

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        друг голям плюс /на големия джип/ е огромният багажник - например вчера без проблем събрах 2 големи куфара + напълно разпъната детска количка /от големите, с надуваеми гуми, не тип "чадър"

        ...
        лично за мене това е минус питаш ли ме как се събират топки за голф попиляни в багажника на трък със задна врата тип "падащ борд на ифа" катерИх се като маймун. затова сегашния ми джип си го взех с багажник голям точно колкото да побере 2 носни кърпи (добре сгънати) и шише гроздова (ама с размерите на шанел5)
        Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
        http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
        http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

        Коментар


        • #34
          Бъдещата колежка иска съвет,а вие се карате.
          Дима аз съм от Ямбол и едва ли улиците в Ст.Загора са по-добри от нашите и зимата едва ли е по -тежка.Всичко което писаха колегите е вярно.Но според мен на първо място са парите които си готова да отделиш за покупка и за ремонт,както и за поддръжка.Второ ако нямаш желание за екстремни спортове и хобита,като лов и риболов не си заслужава да купуваш джип.Ако е само заради комфорта и по-високата гледна точка си вземи ван.В момента има много подходящи модели които се справят чудесно и през зимата при градски условия.До скоро притежавах "Крайслер Вояджър" и за мен е един чудесен автомобил който ако се поддържа в ред и с подходящи гуми/ако се налага и вериги/ се справя чудесно,но само за град и шосе.
          Иначе,темата която подаде е благодатна-кой е най-добрия джип/кои са най-добрите гуми,сервиз/и т.н. ,т.н.
          Каквото и да избереш твое си е-има една приказка при рибарите-"мойта риба никой не може да я хване".
          Пожелавам успех при избора и дълга и безаварийна.
          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

          Коментар


          • #35
            а и в момента съм с Ланд Ровър-Дискавъри,ако имаш въпроси за този автомобил чукни ЛС.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от митко
              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
              друг голям плюс /на големия джип/ е огромният багажник - например вчера без проблем събрах 2 големи куфара + напълно разпъната детска количка /от големите, с надуваеми гуми, не тип "чадър"

              ...
              лично за мене това е минус питаш ли ме как се събират топки за голф попиляни в багажника на трък със задна врата тип "падащ борд на ифа" катерИх се като маймун. затова сегашния ми джип си го взех с багажник голям точно колкото да побере 2 носни кърпи (добре сгънати) и шише гроздова (ама с размерите на шанел5)
              Мите не си прав в "багажника" се събира газова бутилка от 50л (е, с малко съветване на вратата и премахване на всичко излишно по сондата), така че Вранглера си е сериозен джип
              Макар че за какво ти е багажник, като имаш задни седалки които така или иначе не се ползват (щот са за пигмеи и деца)
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X