Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Плюсове и минуси на джипа като МПС в града

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Плюсове и минуси на джипа като МПС в града

    Темата произлиза оттук:
    Да ви представя новата ми джипка...


    Може ли някой да ми обясни плюсовете (и минусите) на джипа като МПС за в градски условия? Благодаря предварително.
    Никому угода, на никого напук.

  • #2
    Първоначално публикуван от дима тонева
    Може ли някой да ми обясни плюсовете (и минусите) на джипа като МПС за в градски условия? Благодаря предварително.
    Плюсове (по опит от София)
    ..........................................
    1. По-лесно преодоляване на издупчени улици, бордюри и т.н. препятствия
    2. По-добра видимост напред заради по-голямата височина (ако джипът е джип, а не по-височка лека кола)
    3. Често пъти по-лесно преминаване по тесни улици, защото огледалата са по-високо от тези на другите коли. (зависи от джипката)
    4. Малко по-внимателно отношение отстрана на другите участници в движението и по-малка склонност да те притискат. (Колкото по-голяма и кална е джипката - толкова по-добре в това отношение).

    Минуси
    ...........
    1. Разход на гориво
    2. Евентуални проблеми с достатъчно място за паркиране и/или маневриране в тесни улици предвид на по-големите габарити (силно относително.
    3. Ограничена видимост при движение назад. Това е сериозен проблем, който не трябва да се подценява. Шофьорът на по-голям джип просто няма шанс да види дете, преминаващо зад него!
    4. Финансов. Като те видят с джип, всеки вади голямата секира ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Към плюсовете бих добавил и по-добра видимост в страни, когато се излиза от малка уличка и има спрели коли буквално до двата й ъгъла. Също не трябва да се подценява и качването па стръмни заснежени и заледени улици, паркирането в недостъпни за другите преспи и излизането без половин час копане след силен снеговалеж.

      Към минусите за видимоста назад. При доста модел половината заден джам е закрит от резервната гума... А иначе другия основен недостатък е твърдата возия(ако е истински джип, а не повдигната кола).

      Общо взето решава сам, но лично за мен съм преценил да имам две машини и да ползвам джипа само когато има нужда, т.е. не и в града(плюсовете за видимоста и огледалата ги имам и в двата случая щото другата машина е микрован, де). Е, в лютите зимни дни със сигурност ще прибягвам до него и в града .
      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

      Коментар


      • #4
        Сега ако ми кажете и марки(хитови, особено предпочитани за наши условия), и цени, ще ви призная!
        Никому угода, на никого напук.

        Коментар


        • #5
          Аз честно казано предпочитам джипа и в града и извън него. Паркирането не ме плаши и мнооого рядко размера има значение при паркиране, дори в центъра на София.
          Останалите плюсове са същите както по-горе изброените. .. за минуси .. май не се сещам.
          Виж вече с "хитовите" марки ще видиш зор .. щото в ХИТ не знам да се продават "жипки"
          Въпрос на предпочитание дълъг -къс (база) .. мек-твърд (таван), ... и прочие зависимости.
          Джипа по принцип си е по-скъп за поддръжка (и консуматив) от нормална лека кола.
          Освен ако не е УАЗ или Нива.

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от дима тонева
            Сега ако ми кажете и марки(хитови, особено предпочитани за наши условия), и цени, ще ви призная!
            Е, тука има мнооооого зависи . Тъй като както си каза джипа ще се ползва предимно в града трябва да се търси маневреност и комфорт, а не толкова проходимост и здравина при яки натоварвания. Лошото е, че в общия случай първото означава къса база, а второто дълга база... Кажи поне нов или втора употреба и някакъв ориентировачен ценови клас, че иначе варянти ужасно много .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              друг голям плюс /на големия джип/ е огромният багажник - например вчера без проблем събрах 2 големи куфара + напълно разпъната детска количка /от големите, с надуваеми гуми, не тип "чадър" /

              повечето дълга база са 6+1, което също е предимство за големите фамилии...

              мога да ви уверя, че например новият ми пасат е по-труден за паркиране и маневриране от галопера...

              вече се предлагат доста евтини парктроници и не е проблем да се монтира на който и да е джип...

              за мен също най-големият минус на джипа е разхода на гориво, иначе за в града возията не е толкова важна - по-важно е, че джипа не се плаши от дупките...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Знаеш ли. Я влез в mobile.bg и разгледай джипките там. Харесай си няколко модела и питай тук за тях. Ако не стават опитай с други и така докато постигнеш максимална информираност.Във форума като че има представители за почти всички модели. И късмет.
                Румен Николов

                0888 358 572

                Коментар


                • #9
                  Ами има плюсове разбира се.Както казаха по горе големия багажник.Веднъж баща ми бързаше за някакви документи и кара по една малка уличка и 10 метра преди края излиза мазен и дърт таксиджия.Баща ми му вика мръдни че бързам,ония с таксито вика няма дай назад.На баща ми му прещрака мозъка и почна да го бута с джипа назад,ония таксиджия почна да се шашка,обади се на полиция.Баща ми даде назад мина през полянката и му тегли една майна.

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от дима тонева
                    Сега ако ми кажете и марки(хитови, особено предпочитани за наши условия), и цени, ще ви призная!
                    Ще си останем без признание значи
                    Какво означава "хитови" марки? Хитови, като Мерцедес G-класа с нископрофилни гуми, черни задни стъкла и "ролбари" на мигачите ?!?
                    Или като Тойота ЛК 120, предназначени за бавно и внимателно преминаване през трамвайни релси? Или като УАЗ-ка с редукторни мостове?

                    Зе цените пък - хептен. От няколко хиляди - до над 100 хиляди ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                      вече се предлагат доста евтини парктроници и не е проблем да се монтира на който и да е джип...
                      Какви парктроници, какви 5 лв бе, Тедо?!? Хората задни брони нямат - ти за парктроници говориш ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        Аз от съвсем скоро карам голям джип в града и съм определено много доволен. За горивото е въпрос на елементарни сметки. Аз прецених че дори да запазя старата си корса която харчи над 8/100 в града ще спестя максимум 20 %, което няма да оправдае дори само плащането на задължителните данъци и такси на втората кола. Ако пък малката кола е съвременна и икономична разликата може да стане доста сериозна, но и това си е една сериозна инвестиция (за мен с по 10 000 км градско нан гопдина пак не се оправдава). Ти обчче може да правиш 50 000 градско и 5 000 извън, тогава сигурно е по добре да има и малка икономична кола. Смятай.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Zaarin
                          А иначе другия основен недостатък е твърдата возия(ако е истински джип, а не повдигната кола).

                          Първоначално публикуван от V93
                          Или като Тойота ЛК 120, предназначени за бавно и внимателно преминаване през трамвайни релси?

                          Това не е вярно.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от kinex
                            Първоначално публикуван от V93
                            Или като Тойота ЛК 120, предназначени за бавно и внимателно преминаване през трамвайни релси?
                            Това не е вярно.
                            Каак да не е вярно?!? Че знаеш ли колко такива съм виждал. Ама изобщо не твърдя, че причината е в ТЛК-то ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от V93
                              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                              вече се предлагат доста евтини парктроници и не е проблем да се монтира на който и да е джип...
                              Какви парктроници, какви 5 лв бе, Тедо?!? Хората задни брони нямат - ти за парктроници говориш ...
                              ти може да нямаш нужда, ама мерцедеса до който паркираш /примерно/ струва 100хлв и няма да искаш да го задереш нали?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X