Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще спират от движение заради газове над нормата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Карам и купувам само газ и да мерат ако искат и в картера,но че е незаконна мярка съм сигурен 100%!Или поне е законна колкото мафията градска мобилност.Требва да избиват чивия,далаверата с боклуците им спре,ншв водопровод за Перник требва ,ремшнт на Тракия и мноог други неща.....,а в населените места и канализацияти е незаконна ,защото е правена на частни начала ,държавата не е изгридила никаква.Тръгнали за екология да говорят.Не можеш да минеш и 1 километър без да нахвърляш колата си гняс и това в градовете,даже най--суперския според общинарите ,София!Сиво ,мръсно и гадно само на километър от жълтите павета.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #17
      Ритнаха кошера, и се разбръмча и разжужа. Та, разправят едни титуловани, че изгорели газове се мерят половин-един час. При подгрят двигател, в режим и т.н. Освен това чисто нов дизел като реши да си продухва DPF и ти метнат с хранилката да ти търсят к'вото не са оставили? Освен това пословично ментерливите горива по сиви до черни бензиностанции? Какви газове ще ми търсят, като сума народ изпищя, че промивали резервоар поради напълно негодно гориво!
      Изрусената бабишкера разправя, че избирателно щели да спират по-старите автомобили. На 2 пъти вдигнаха данъците точно на старите автомобили. Туй да удряш избирателно какво се казва? Що не влязат у махалата да видят какво излиза от всеки комин? Ами на мушката отново познатия брашнян чувал, че най-лесно се тупа. Да бяха махнали мафиотските порядки в Топлофикация, хората да не ги е страх да пуснат топлото в блока си! Сега всеки се грее с к'вото намери, само да няма общо и с тая мафия. Може да се разведеш с жена си, може да се откажеш от сина си, ама от Топлото не можеш!
      Отделно аз дето си карам колата по изключение, и си сменям маслото поради изтекъл срок на годност, а не по километри? Къде го има това по света, да тръгнеш и да не знаеш дали ще стигнеш, с една папка документи в раницата? ГТПреглед за кво е, като не му признават измерванията? Гледам англичаните реставрират стари трошки, сбирщайн, и си ги карат, че и предавания правят с много драма и щастливи сълзи. Дори от данък са освободени, нежели да им се лепят всички възможни кърлежи с фуражка.
      Демагогия! Поне съвестта ми е чиста, не съм гласувал за тия мародери! Да удряш по 80-те процента бедни в България си е чисто мародерство. Почти всеки би карал нова кола, ако не работеше за 700 лева подаяния! Отделно, че и нова да си купиш - не знаеш дали ще я намериш на сутринта. На колега откраднаха нова кола, и после застрахователят се ослушва да плаща, с пълно каско!

      п.с. И да не забравя - общинските музейни експонати кой ще спира от движение? Или пак за едни тако, за други вако. Ваще и наще и т.н. познати от соца понятия!
      Последно редактирано от ikirov; 12-02-20, 08:32.

      Коментар


      • valyon
        valyon коментира
        Редактиране на коментар
        +1 Съгласен на 100%

    • #18
      Центъра трябва да остане свободен за комсомола , кифлите , "звездите", хай лайфа , и останалата тиня , останалите по градския транспорт с билет по 1.60. Ходи и обяснявай на манго кметица , че с автомобил на газ излиза по-евтино и замърсява значително по-малко. А манго избирател изсича парковете и гори сурови дърва с боклук от кофите. Манго кметица да се разходи из Факултета и да мери с новите устройства , не и трябва ауспух.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • ikirov
        ikirov коментира
        Редактиране на коментар
        Центърът има градски транспорт, и е много по-удобно да щъкаш пеш. Гледам ги сутринта по новините. Мародерите се изтъпанили на околовръстното, и рекетират поредния дето няма фуражка. И някакво противно същество от женски пол ми обяснява за екология. Как па все такива крокодили пускат да ни определят дневния ред! Бабка до слон се наредили да ни оправят!
        Направо ми се додрайфа! Около мене всичко е бръмнало срещу КАТ, сега сипаха сол в раната!

    • #19
      Газанализаторите са Kane , английски, без показания за NOx, номерът е , че от Кейн може да се поръчат със и без сертификат, като разликата в цената е около 800 паунда.
      Цената по ценоразпис на едро е около 1400 паунда за несертифицирания Kane Auto 4-2 в комплект с принтера.
      Не съм сигурен, че могат да работят с уреда, щото менюто е на английски и иска номер на автомобил за разпечатката, пък буквено-цифрова клавиатура няма.
      Може да се върже и към лаптоп, но кабелът е екстра.

      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • ikirov
        ikirov коментира
        Редактиране на коментар
        Някакви 70 000 лева се размятат че са платили, и се чудели какво да ги правят.
        Да рекетират бедните, кво друго! Брат срещу брата!

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Ако нямат заверка от нашата метрология показанията им със сигурност ще паднат в съда . Вече Англия е извън ЕС та дали сертификат издаден от там важи на територията на ЕС също е много спорен въпрос . Тези които ще работят с въпросните уреди дали имат квалификацията да го правят също е неизвестно .

    • #20
      Ше рекетират ,ма на мойта мирише само.на преварен оцет от газта .Паспорта е заверяван до последно с всички ексстри.Кофти е да дърпат дявола за опашката.И защо винаги отбягват въпроса за колите с LPG и не поощряват .Иначе стари,но добре подържани автомобили,дгипове и квот се сетиш карах навсякъде ,от Тамбукту до Цивилизацията .Никъде не са им сменявали.номерата по няколко пъти и въобще никакви дискриминационни измишльотини.Само тука у мамковината се ненаиграха комсомолски мекерета от всякакъв цвят.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #21
        Ако не мерят NOx, 100% от дизелите в нормално техническо състояние минават абсолютно безгрижно дори с махнат DPF/катализатор. Щото освен това и димност, на дизел е безпредметно да се мери друго. Не и по тоя начин.

        Ако пък започнат да глобяват за димност, от това може да произлезе само добро. Дизел извън норма за димност еднозначно е абсолютна бангия.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #22
          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Ше рекетират ,ма на мойта мирише само.на преварен оцет от газта .Паспорта е заверяван до последно с всички ексстри.Кофти е да дърпат дявола за опашката.И защо винаги отбягват въпроса за колите с LPG и не поощряват .Иначе стари,но добре подържани автомобили,дгипове и квот се сетиш карах навсякъде ,от Тамбукту до Цивилизацията .Никъде не са им сменявали.номерата по няколко пъти и въобще никакви дискриминационни измишльотини.Само тука у мамковината се ненаиграха комсомолски мекерета от всякакъв цвят.
          До колкото знам, колите на газ имат около 3 пъти над нормата въглероден диоксид. Ама, те и хората са над нормата, та не знам...
          HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            До колкото се плюмчеха с тази новина по ТВ-то разбрах, че ще мерят въглероден оскид.

        • #23
          https://www.24chasa.bg/mnenia/article/8177037
          Пише и за едни бонуси в Германия. Демек освен тоягата има и морков. Тука бонусът на новата е да ти я откраднат още на първия месец.
          Давай да наказваме бедните, то отдалеч им личи и ще ги спираме. На Трабант ще мерят ли димност, на двутактовите мотори? Монката Паси нали с Трабант ни заведе у Нато!
          Вече се замогнаха, и почнаха да гледат с презрение!
          п.с. Тоя е от "Отровено общество". Винаги има някаква далавера покрай такива, няма дим без огън.

          Коментар


          • #24
            Монката те е завел у НАТО-то на кукуво лято, шъ знайш...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • ikirov
              ikirov коментира
              Редактиране на коментар
              Все тая, обаче има паметник у докторската градина. Гипсов Трабант, дето разкарваше задокеанските големци. Не разбрах ще спират ли двутактовите, или пак ще е избирателно, като общинските коли. За едни така, за други онака! Що за закон ще е тоя, дето ще важи само за бедните, ама не за циганите у Факултета? Едно кюмбе надпушва 100 таратайки.

          • #25
            И по-зле ще става. И , надявам се, знаеш защо...
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • ikirov
              ikirov коментира
              Редактиране на коментар
              Знам. Защото не гласувате, защото нямало алтернатива, защото още 100 оправдания да сме на кучето в тъмното място.
              Лично съм виждал у Виена един дето е паркирал за постоянно, насред кръстовище, върху щрихована маркировка. Това в 10 вечерта, личи, че ще домува там. В София глобиха 200 лева един приятел, щото едната гума му била стъпила в калта. Зелена площ било.
              У Германия минават на 2 години преглед.
              Тука ежегодния не им стига.
              Обаче продължавам да вярвам, че не може да натискаш народа до безкрай. Новата кола не е опция в кмб. За да я овардиш иска едни 2000 лева годишно дето отиват само по каско, данък и паркинги. Само и само да угодиш на изрусения ненаяден бабишкер. Не всеки има възможността да си прави ветрило с банкноти, като ония оядените полицаи дето на всичко отгоре се снимали и се показали като въшка на чело.
              И да не ми излезе име на сиромахомилство (какъв грях, да ти е мило за сиромаси). Един грам масло не съм доливал на колата си, т.е. не съм от най мръсните на пътя. Обаче да искаш от 20+ годишен дръгел да покаже параметри на нов си е живо издевателство. И не знам някъде по света да са забранили старите коли. Антиките се ползват с данъчни привилегии.
              Тая работа дето я мислят наще калинки си плаче за съд до дупка. Дискриминация като по учебник.Като ще затварят центъра да го затварят, не като мародери да правят засади извън града!
              Последно редактирано от ikirov; 12-02-20, 19:12.

          • #26
            ikirov коментира
            Днес, 19:06
            Все тая, обаче има паметник у докторската градина. Гипсов Трабант, дето разкарваше задокеанските големци. Не разбрах ще спират ли двутактовите, или пак ще е избирателно, като общинските коли. За едни така, за други онака! Що за закон ще е тоя, дето ще важи само за бедните, ама не за циганите у Факултета? Едно кюмбе надпушва 100 таратайки.
            Трабантът в оригинал е пред входа на Министерството на външните работи.
            А на циганите е ясно, че никой копче няма да им каже - все пак те избраха кметицата (и пак ще я преизберат, ако Боко "я излъчи" отново).
            В темата за въздуха и калта в София го обсъждахме - и при Таатово (поклон-тряс) златно време, когато "Кремиковци" пушеше, завод "Зебра" кадеше, още пет-шест завода бълваха воня във въздуха, ТЕЦ-овете бяха на мазут, а колите без катализатори и с "Евро Нула" стандарт - пак не беше толкова мръсно, колкото е сега.

            Все пак - дано да изловят тия с "изтърбушените еко-глупостиЙ" (както се хвалят из форумЪт), че много гадно да караш след нещо такова
            А дано, ама надали. Прилича ми на стикерите, които лепяха на предното стъкло пак по любимото ми ТЗВ-време заради някаква световна еко-конференция в София (някъде 1989 г. преди да падне Таато наш непрежалимиЙ беше). Тия стикери бяха пълна парлама.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Я кажи ти като юрист примерно минавам утре през първия пункт за ГТП и ми замерват газовете . За това действие ми издават документ подписан от двама човека които имат квалификацията да го правят . Мятам протокола в жабката и си карам . Спират ме въпросните служители на МВР и мерят нещо на пътя . Изкарват примерно колата извън нормите и я спират от движение . Кое е меродавно според закона ? Протокол издаден от лицензиран пункт за ГТП или нещо замерено от лица с неясна квалификация да го правят ?

            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Ако не са те спрели на изхода от пункта за ГТП, каква е гаранцията, че не си разбъзикал нещо по колата, стъкмена колкото да мине прегледа? "Фау-Ве дизелгейт v.2", а? Хората фарове взимат назаем, седалки, ако се затегне контролът, сигурно бизнес с катализатори и DPF-филтри под наем ще се развихри ("Елате при нас, срещу скромна сума ви монтираме катализатор и филтър, минавате преглед и идвате да го демонтираме след това!").

            • sek.1
              sek.1 коментира
              Редактиране на коментар
              Реното ми е 2.1 ТД 1996 година . От завода няма ФАП ; ДПФ ; катализатор и прочие еко дивотии . Класическа горивна система с роторна помпа на Бош . В тази система и да искам няма много какво да пипна .

          • #27
            Нещо пак си се объркал.

            Оригиналът е във Военния музей. Другото са клонинги.

            https://www.facebook.com/MFABulgaria...01314176564424

            Коментар


            • #28
              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Нещо пак си се объркал.

              Оригиналът е във Военния музей. Другото са клонинги.

              https://www.facebook.com/MFABulgaria...01314176564424
              Ми, не си прочел публикацията, Пенчо. А и в мОзейа (туй по форумному) май не си ходѝл откакто е на територията на бившето Комендантство, а? Ето още едИн публикациЙ:
              Трабантът на бившия външен министър Соломон Паси вече е част от постоянната експозиция на щабквартирата на НАТО.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #29
                https://www.24chasa.bg/avto/article/6537617
                Евро 7, подмяна на почти целия автомобилен парк... Авто вносителите одобрявали!
                А подмяна на почти цялото правителство???

                Коментар


                • dimkaraganchev
                  dimkaraganchev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Имам 3 автомобила на възраст между 16 и 22 години. Катализаторите им са в цветущо здраве. Та, не се притеснявам кой-знае какво...

              • #30
                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                .... Прилича ми на стикерите, които лепяха на предното стъкло пак по любимото ми ТЗВ-време заради някаква световна еко-конференция в София (някъде 1989 г. преди да падне Таато наш непрежалимиЙ беше). Тия стикери бяха пълна парлама....
                Глей па ти за кво ме подсетИ ся !
                Значи че беха пълен ташак стикерите (едни зелени , на които пишеше "зелена София" , или " екологична София" , или нещо от сорта , забравил съм вече ) - беха . То сичко си беше пунтамАра.
                Обаче уредите, с които правеха анализа си беха истински . Мереха въглероден окис . Обаче ако требеше да мерят както се полага , то със съвецките таралясници София требеше да осъмне без автомОбили -

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Тука у форумът ,колко дизели има и колко народ ги кара с маслонафта ?!Направо ще стане револуция !Аз съм на газ ,обаче ако има револуция ще участвам на първа уиния !До дупка!
                Аз револуцията си я представям така : възниква тя , револуцията . Излизаме сичките на улицата (даже тогава и Ванката Терзиев може да се покаже) , правим въоръжено въЗстание , сваляме продажната фашиска сган и установяваме работническа народнодемократична власт .
                Още на другия ден излизаме с указ №1 на Държавния съвет : "Възстановява се движението по пътищата на НРБ на сички нафтови печки , дърти тарялсници , каращи на преработено масло и препържено олио , както и на секакви кадилници от типа на Голф 1 и нагоре !"

                Последно редактирано от Vlado_Ts; 12-02-20, 19:44.
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X