Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

    Имам усещането че тия от пътното поддържане нямат представа как се поддържа чисто пътното платно при обилен снеговалеж.
    Доста зими съм пътувал до другата част на Европа ,както и повечето от Вас, и там цвят на платното през зимата различен от черен не съм виждал.По платното не се задържа никакъв сняг. Отстрани може да е един метър, но платното е черно.
    Толкова ли е сложно да се следи прогнозата и още с първите снежинки да се мине и разхвъля магнезиев сулфат след час два -пак и така платното ще е чисто.

  • #2
    До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
    Имам усещането че тия от пътното поддържане нямат представа как се поддържа чисто пътното платно при обилен снеговалеж.
    Доста зими съм пътувал до другата част на Европа ,както и повечето от Вас, и там цвят на платното през зимата различен от черен не съм виждал.По платното не се задържа никакъв сняг. Отстрани може да е един метър, но платното е черно.
    Толкова ли е сложно да се следи прогнозата и още с първите снежинки да се мине и разхвъля магнезиев сулфат след час два -пак и така платното ще е чисто.
    Така излиза много евтина поддръжката. Не може да се крадат големи суми. Друго си е бедствено положение.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

    Коментар


    • #3
      До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

      Не е сложно, скъпо е! Идиотите са тези, които дават по един джоб пари за минетка, а си мълчат. Пътувах с един австриец по пътя Кричим-Девин и ми казва ако в Австрия имаме такъв път ще има някой влезнал в затвора. Сам си прави изводите!
      Последно редактирано от Танасе; 04-01-09, 14:53.
      Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

      Коментар


      • #4
        До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

        В много градове из Европа помага и това, че е мислено малко повече от къде точно да минават тръбите за топла вода и парно...
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #5
          До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

          Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
          В много градове из Европа помага и това, че е мислено малко повече от къде точно да минават тръбите за топла вода и парно...
          E тука ме разби. Тръбата е само една - от и обратно в теца. После има абонатна. По тръбата минава подгрята вода ЦЕЛОГОДИШНО.
          Те трябва да са доста луди, за да не ги топлоизолират тези тръби и тяхния Вальо топлото отдавна да е изгнил в затвора.

          Коментар


          • #6
            До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

            За тръби не знам, но знам, че поне виадуктите са с подгряване на пътната настилка. Същото съм чувал и за тунелите и въобще места при които поради постоянното течение се заледява непрекъснато.

            Коментар


            • #7
              До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

              Уважаеми колеги, нека все пак да гледаме по-реално на това което е оттатък... В Германия не са чак с перфектно почистени пътища... я вижте това:
              http://dnes.dir.bg/2009/01/04/news3803517.html
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                аз днес малко мръднах извън софия и чистеха снегорините не е като нищо да не са правили
                но сигурно може и по-добре
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                  http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=317571
                  Това поне за нашия раион не отговаря на истината.
                  По главния път за Свилянград в раиона на Хасково
                  от заранта до сега е минал един вчупен Белорус от воината,а снега е вече 18 см.
                  Вместо да почистват подстъпите към бензиностанциите те умишлрнно ги запушват,сещате се за какво.И това е практика от години.Говоря за бензиностанциа Шел на главния път.Търпелив народ сме.
                  Колкото повече ни тъпчат маи по хубаво ни става.
                  LZ1HAH
                  0888705588

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                    Дали им липсва технология или не , не знам ,но как може центъра на София да е излизан, а по пътищата да е ужас нещо не ми увира тиквата.Може би просто като всичко лафа е " и така може ,кво ми пука на мене че някой се тормози по пътя "

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                      Уважаеми колеги, нека все пак да гледаме по-реално на това което е оттатък... В Германия не са чак с перфектно почистени пътища... я вижте това:
                      http://dnes.dir.bg/2009/01/04/news3803517.html
                      Значи и там напоследък си имат Етемки, Гагаузовци и батковци (списъкът не претендира за изчерпателност).

                      Не е да не може. По Тошово време (с всичките му кривици на онова време и с технологиите и техниката оттогава) май се правеше повече. Пътища почти не са строени оттогава, та да е работата много повече. И климатът се променя изцяло към улеснение на зимното поддържане.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                        Както се видя миналата зима, проблема май е, че с една машина се чистят два окръга едновременно. Та проблема според мен не е до ноу-хау, а само ноу, без хау...
                        Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                          Първоначално публикуван от imageo Преглед на мнение
                          Та проблема според мен не е до ноу-хау, а само ноу, без хау...
                          Нашето ноу хау е донт ноу
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • #14
                            До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            Уважаеми колеги, нека все пак да гледаме по-реално на това което е оттатък... В Германия не са чак с перфектно почистени пътища... я вижте това:
                            http://dnes.dir.bg/2009/01/04/news3803517.html
                            Да, но там е изключение, а тук правило!


                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не е да не може. По Тошово време (с всичките му кривици на онова време и с технологиите и техниката оттогава) май се правеше повече. Пътища почти не са строени оттогава, та да е работата много повече. И климатът се променя изцяло към улеснение на зимното поддържане.
                            По тошово време се пързаляхме по цяла зима с шейни по стръмните улици. От много години не си спомням да е имало такава възможност.


                            Само един пример от "глупавите" американци. Във Вашингтон само при прогноза за снеговалеж всички машини се мобилизират и седят в готовност да завали. Ако не завали си се прибират.
                            Поддържането на пътища не е толкова просто нещо. Една пукнатинка да има в асфалта трябва да се обработи. Тук само гледат как да откраднат.
                            Нямаме хора, които да работят в тази посока. И разбира се финанси.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Пътното идиоти ли са или нас ни правят на такива

                              Навсякъде е зле, ама най-вече малките улички. Днес ходих до Иваняне и по стръмното някакви хора ми ръкопляскаха - кола не можеше да мине посмъртно без 4х4. Качих се догоре с блокиран междуосев диф, слязох по същия път и - ето ти пъртина....е поне за пешеходци де. Мисълта ми е, че там почистваща техника никога не е стъпвала по преките, а и на още много, много места е така. Места на които живеят хора, карат коли и си плащат данъците.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X