Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

    Шофьорите в днешно време/до 25 г възраст/ са в повечето случаи странни типове за мен... По принцип това е едно поколение, дето всичко им е до колене, понеже НЯМАТ ЧУВСТВО ЗА САМОСЪХРАНЕНИЕ/КАМО ЛИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ!/ то във всички сфери на живота са така.... не трябва да се пренебрегва факта, че като цяло са изнервени, бързаци, а много и дрогирани..., алкохола вече е бедствие, а прекомерната употреба на кафе и цигари също превъзбужда... Ами манията с "тонизиращите" напитки? Кой идиот въобще ги рареши в БГ?!!!
    Определено не ми се накачват железа по колата за тая дистанция, но ми е идвало наум за някакъв светещ надпис отзад и да го пускам понякога - например - " Опасна близост" или " Имам нужда от дистанция!"...

    Коментар


    • #47
      До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

      Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
      Шофьорите в днешно време/до 25 г възраст/ са в повечето случаи странни типове за мен... По принцип това е едно поколение, дето всичко им е до колене, понеже НЯМАТ ЧУВСТВО ЗА САМОСЪХРАНЕНИЕ/КАМО ЛИ ЗА СЪХРАНЕНИЕ!/ то във всички сфери на живота са така.... не трябва да се пренебрегва факта, че като цяло са изнервени, бързаци, а много и дрогирани..., алкохола вече е бедствие, а прекомерната употреба на кафе и цигари също превъзбужда... Ами манията с "тонизиращите" напитки? Кой идиот въобще ги рареши в БГ?!!!
      Определено не ми се накачват железа по колата за тая дистанция, но ми е идвало наум за някакъв светещ надпис отзад и да го пускам понякога - например - " Опасна близост" или " Имам нужда от дистанция!"...
      Ааааа без обиди моля,аз съм на 24 пък не съм такъв Карам спокойно и гледам да спазвам колкото мога правилника и да съм колегиален на пътя.Не пия не пуша....
      А имам и доста познати като мен,така,че не мисля възрастта е виновна.Може и на 20 да си,може и да 60 и пак да нямаш нищо в главата.
      Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

      Коментар


      • #48
        До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

        Предполагах, че ще се обади някой млад човек!... казах повечето, а не всички! А иначе държа на думите си... Има и свестни млади шофьори, но тук за мен проблемът е малко по-друг - въобще психологическата постройка на младия човек днес! - някъде там се крие разковничето!

        Коментар


        • #49
          До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
          Предполагах, че ще се обади някой млад човек!... казах повечето, а не всички! А иначе държа на думите си... Има и свестни млади шофьори, но тук за мен проблемът е малко по-друг - въобще психологическата постройка на младия човек днес! - някъде там се крие разковничето!
          Е вече съм склонен да се съглася напълно Пък и вече не съм чак толкова млад аз Но като гледам още по-младите от мен-учениците за какво става дума се плаша
          Онзи ден баща ми разправя как докато пътувал в автобуса чул две ученички да говорят.И едната казала,че ако я оставили на поправка как щяла да запали училището...
          Но да не разводнявам повече темата,това го пиша като офтопик
          Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

          Коментар


          • #50
            До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

            Понеже колата ми е висока - винаги поглеждам и виждам "залетелият" се, изпреварващ ме - ЧЕСТНО , С РЪКА НА СЪРЦЕТО - в 80% от случаите са много млади хора именно в тази възраст!

            Коментар


            • #51
              До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
              Определено не ми се накачват железа по колата за тая дистанция, но ми е идвало наум за някакъв светещ надпис отзад и да го пускам понякога - например - " Опасна близост" или " Имам нужда от дистанция!"...
              Усилени задни светлини за мъгла нямаш ли?
              Ако са слаби сложи по-силни крушки. След включването им през ноща, гарантирано се отдалечават на приемлива дистанция . По светло, ако не си с пуснати фарове, просто си играеш с ключа за светлините... отзад изглежда като светене на стоповете , отново дистанцията се увеличава бързо .

              Иначе по темата, малоумници с камьони колкото искаш. Каква ти магистрала. На Дондуков в отсечката пред Исул, крарам си с около 40-50 и два самосвала(в случая празни) ме изпреварват като спрял... Чужденците пък колкото и примерни да са си у дома, като дойдат тук и си показват истинската същност. Вчера една Фронтера с немска регистрация и бабичка зад волана, ме изпревари от дясно и засече толкова грубо, че трябваше да изляза в насрещното, добре че нямаше коли. На светофара доста сериозно обимслях възможноста след като се е запознала толкова добре с шофирането в България, дали да не я запозная и с българските тенекеджии... а това ми се случва рядко.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #52
                До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                Колко и да ни се иска да набедим камионджиите да не забравяме те карат всеки ден и хубав и лош от сутрин до вечер .И колкото и да си тъп се се научиш да караш що годе.Кучето не е заровено в нашия двор
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #53
                  До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                  Ами казаха и истината тази вечер - превишена скорост - 130 км/ч!!!! за камион с ремарке , пълен с цимент!!!!! За каква кинетична енергия става на въпрос?! За какви спирачки???На всичкото отгоре е пил и малко алкохол! Вероятно 2 бири... И ако е бил гладен шофьорът- тъкмо колкото да му освободи задръжките и "мозъчните спирачки"... Тук случаят е ясен - много висока скорост и малко алкохол - типично!!!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                    Ако изпуснеш машината, не прожините на спирачките ми и някое бутало може да изхвърчи. Не те спасяват нито спирачките нито намаляне със скорости нито нищо. Иначе е вярно че няма ли въздух,спирачките блокират ,обаче има случаи на потеглили дори и спрели камиони,защотото някой идиот не е дръпнал "ватманката".
                    Да немислиш с главата си а после да се оправдаваш със спирачките , е все едно да скочиш от някой блок пък после да му мислиш как да се спасиш.

                    В ИТ средите има един лаф "Проблема е в задкомпютърното устройство" . Всеки който се качва на определено превоно средство трябва да знае какъв риск поема. Аз съм изкарал С и Е в донаборна школа. Там старшината казваше момчета запомнете вие не карате ЗиЛ а едно гробище хора.
                    Не може да се качиш на 40 тонна кола и да я караш като голф-1 . Ако си спомняте преди време до Хасково един автобус се хвърли от един мост за да не се удари в "мъъъъничко"... СНЕГОРИНЧЕ /друг е въпроса как е карал че да не го види де/ = 1 жена загина и много ранени .
                    Как ще скоча от моста като знам че карам 50 човека бе м...му , или онзи в Бяла ще натреса автобуса или ще карам 5 км. с повреда и ще обърша пет коли . Ми ще скоча от моста , ще се забия в канафката ...... дано никога да не ми се налага да вземам такова решение, но като се кача на камиона знам че си слагам главата в торбата.

                    Машините - тирове,джипове , валяци не убиват.
                    Убива човешкия мозък.
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • #55
                      До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                      Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                      Стефане много си по учен от мене.Но аз карам камиони от 82 година най различни модели и соц и западни.На този тип машини не могат да изтърват спирачките защото са на въздух и как падне налягането на въздуха спирачките блокират и камиона спира.Така че не може да тръгне да ускорява няма логика.Возил ли си се в камион и някой 5 километра да го озаптява по нанадолнище тва да не е магаре първите 100 метра и чао изхвърчал си в дерето.Ипак ви казвам не вервайте на милицията и гъзетарите се са гадове вкарват у затвора невинни хора.А ИСТИНСКИТЕ виновници потулват това им е работата
                      Колега не мога да се съглася с мнението ти,че спирачки на камион не могат да откажат.Нещата които казваш за падането на въздуха и блокирането на спирачките са напълно вярни(на теория).Познавам човек който кара комион и е летял по Витиня с над 120км/ч поради същите причини.При него за щастие не е имало нещастни случаи, а само няколко месеца безсънни нощи.Неговия проблем се оказва така нареченета "роза",ако не сещаш какво е това е един кран за въздух зад кабината който е пълен с гумички и пружинки.Та тоя същия кран се бъгва и при натискане на педала на спирачките не подава въздух към мембраните, а в същото време въздуха в бутилките е достатъчен и няма какво да накара челюстите да се отворят.Както се казва"на жена и на спирачки не вярвай".

                      Коментар


                      • #56
                        До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                        Много добре знам кой кран е розата това е кранът който подава въздух за ремаркето и е свързан с ръчната спирачка.На твоя човек се е случило нещо което не може да се предвиди.точно това може да стане едно на милион.Но е станало както казваш .Затова винаги карай по бавно и не рискувай.Защото това е техника и колко и да е съвършенна не знаеш от къде ще каже тряс и
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • #57
                          До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                          Истината е че,по родните пътища се води истинска война и затова вина имаме всички,не само вшофьорите на камини!Всеки си прави каквото си иска,едните елементарни мигачи са проблем за доста от участниците в"движението",да не говорим за спазване на предимство или каквато и да е колегиалност!
                          Трябват крути мерки!
                          Тлъсти глоби и затвор!
                          Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                            Първоначално публикуван от stariat Преглед на мнение
                            Колко и да ни се иска да набедим камионджиите да не забравяме те карат всеки ден и хубав и лош от сутрин до вечер .И колкото и да си тъп се се научиш да караш що годе.Кучето не е заровено в нашия двор
                            Нямам много наблюдения върху камионджии, така че не мога да се изкажа конкретно за тях, но тази логика малко куца. Бакшишите и маршруткаджиите също карат всеки ден, по 12 и повече часа, при всякакво време... Ама пак най-големите простотии в града ги виждам от тях, при това докато са натоварени не с пясък, а с хора. Явно си е напълно възможно да си чак толкова тъп... Всяко стадо си има и мърша, в някои повече, в други по-малко.
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                              Аз пък имам наблюдения върху камионджии /В общи линии това ми е работата/ и трябва да ви кажа, че всички до един обиждат доста здраво когато някой ги сравни с бакшишите. Нарочно не казвам таксиметрови шофьори. Да не говорим, пък за това, че в публичното пространство всичко се исипва върху тях... Малко ли бяха глупостите за зимните гуми, та и за всяка катастрофа с камион - все шофьора е виновен. За тази може и да е... ние откъде да знаем? Ама все си мисля, че на тоя наклон с натоварен и напълно изпуснат камион, за 5км. ще развиете наистина доста висока скорост и няма изхода да е такъв. Абе май в новините изпуснаха нещо. В половината евро-държави е забранено движението на камиони в неделя, тук - там и в съботите, ама не заради камионите а заради "неделните шофьори".

                              Коментар


                              • #60
                                До: Тежка катастрофа на магистрала "Хемус"

                                E как ше сравниш работата на бакшиш с работата на камионджия.20 лева давам да се возиш с мене цел ден из София.Да видиме до ко лко ще издържиш само да се возиш
                                К мирной жизни не пригоден.
                                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X