Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организация на движението на паркинги на търговски вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    В акта пише името на фотографа (като свидетел). Снимай го и ти
    Добра идея ако кара кола . В по големите градове ако караш интензивно няма как никъде нещо да не нарушиш просто такова е движението . Някой път правиш нарушението неволно забравиш я фаровете я колана ; натиснеш над максимално разрешената . За да се правиш на будната съвест на обществото ти трябва да си безгрешен а такъв по дефиниция е само един Понеже аз съм далече от такъв се старая да не съдя хората за грешките им независимо дали са неволни или умишлени . За тази работа в тази държава си има достатъчно количество компетентни органи .

    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

      По мое време късаха на изпита, за неправене на разлика между МПС и ППС...
      Кой не прави разлика?

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение

        1. Позната на сина ми българка кара шофьорски курс в Холандия.
        2. Междувременно дъщеря ми кара такъв в Нова Зеландия.

        Говорят си, независимо една от друга, с местните инструктори как в КаЭмБея на всяко кръстовище има маркировка+пътни знаци+светофар+още един светофар от другата страна на кръстовището и за правилото "гледаш светофара, ако не работи или мига жълто - гледаш знаците, ако няма знаци - гледаш маркировката, ако и маркировка няма - съответно пропускаш идващия от дясно ("Стара Зеландия") или гледаш маркировката (Нова Зеландия) - няма предимство за ляво или дясно стоящ при страните с "ляво движение"...

        Та, И ДВАМАТА ИНСТРУКТОРИ СЕ ХВАНАЛИ ЗА ГЛАВИТЕ: "ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, ЩО ПАРИ ЗА ЗНАЦИ-СВЕТОФАРИ-МАРКИРОВКИ ?! Ма Вие от някаква много богата страна идвате, а?"
        Нагледно:






        И от другата страна...

        Коментар


        • Asteri
          Asteri коментира
          Редактиране на коментар
          "от другата страна" вместо да пишат по форуми пишат до институцията дето поставя знаците или маркировката, ако стане някакъв фал.

      • #64
        Малко да освежа темата и то - с категорична информация. Отварянето беше продиктувано от неразбории в една търговска верига, включително "пътни знаци" със спорна символика и т.н. Първо се обърнах към съответната община. Получих "експертен" отговор, че това е частна собственост и могат да си правят каквото искат. Да, ама не... Най-неправилният човек съм, за да ми пробутват такива номера. Зададох въпрос към Националната комисия по безопасността на движението и отговорът беше, че на територията на обектите, отворени за обществено ползване се прилагат ЗДвП и ППЗДвП, НЕЗАВИСИМО ОТ СОБСТВЕНОСТТА. Също така, организацията на движението в тези обекти се съгласува с общината и РДВР. Полицията НЯМА ПРАВО ДА ОТКАЗВА ПОСЕЩАВАНЕ НА ПТП, независимо дали обектът е отворен за обществено ползване или - не. Ако искате да дойде полиция, ДЛЪЖНИ СА. Донякъде, за да проверя как изложеното се прилага, донякъде, за да завърша започнатото, подадох сигнал чрез сайта на РДВР за организацията във въпросния търговски обект, като се позовах на проверките за собственост(от общината) и отговора на Комисията. След около две седмици получих отговор, подписан от Началника на полицията, че е назначил проверка от Пътна полиция, при която са констатирани несъответствия на пътната сигнализация и организацията на движението(както и писах в сигнала) и на собственика на обекта е връчено предписание за привеждане, съгласно действащите закони.

        Коментар


        • #65
          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Работата мисля , че се изясни .
          Щерката на колегата , че е виновна , виновна е , а знакът на входа на паркинга е абсурден .
          За съжаление това не е единствен случай на така паркиращи точно пред самите входове на супермаркети в България , напротив масова практика е . А глобените се броят на пръсти....

          П.П. Да не говорим пък колко се спазват местата за инвалиди и семейства с деца .
          Точно за този знак става дума. НЯМА ТАКЪВ ЗНАК! Подобни паркоместа следва да се обозначават по друг начин, а не с онази синя табела с неясен произход, напомняща знак за пешеходен маршрут.Така и не разбраха нашите туземци, че наличието на "практика" в Германия, не означава автоматично, че е приложимо без промени в България. Бяха снимали колега, че паркирал на такова място и го пуснаха като престъпник в една социална медия. Обясних им, че първо спазваш закона, после обвиняваш и се започна...

          Коментар


          • #66
            Първо да поздравя Emil за позицията му и ината да я отстоява

            После да си призная чистосърдечно че днес, след като ми се обади кварталния и си получих наказателното постановление, тотално ме обезоръжиха. 20 лева санкция, без отнемане на точки. И така го мислих, и иначе - нямам нерви и време да ги губя заради незначителна санкция, ще си платя.

            Коментар


            • veskov
              veskov коментира
              Редактиране на коментар
              Не ме разбирай грешно, но за това сме на тоя. Един нямало да го има за сбирката, друг 200лв щял да ги прежали, трети бил далеч ... . Отдавна от тук имам спомени Единствено за колегите Емил и Вятърния, които не се отказаха и Спечелиха.
              ​​​​​​​пп не че съм баш от големите борци, ма е точно този случай нЕще ни много пари, ни юридическа диплома.
              Последно редактирано от veskov; 03-02-20, 20:47.

          • #67
            Явно самите катаджии са наясно че знака е дебилен, и са подходили човешки.

            Тури му пепел, сипи си една рикия, утре им занеси една двайсетачка, и да не те гърми. И да не забравиш да се извиниш на щерката че си я омърморил

            ПС Въпреки всичко бих написал едно оплакване до Лидл, както съм писал и по напред в темата. Вината е изцяло тяхна.
            Последно редактирано от windwarrior; 03-02-20, 20:48.
            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

            Коментар


            • #68
              Бройте ме за не-разбрал, въпреки че уж четох, понеже знака е не по българските закони за движение по пътищата или т.н., можем да си паркираме там въпреки идеята за това че са места за инвалиди. Аз като пълен глупак (не като умните, явно), като видя някакъв намек за такава ситуация, без да се замислям не спирам върху такивз зони. Но това е сигурно защото не съм имал късмета да ме глобят (нищо че не съм спирал) за да се озлобя срещу ли псата на правилна маркировка.
              Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

              Коментар


              • #69
                Знакът е съвсем по българските закони. Могат да наказват доста по-сериозно от неправилно паркиране. А знакът е:
                В14 “Забранено е влизането на изобразените пътни превозни средства” , от група " Пътни знаци за въвеждане на забрана и отменяне на въведена забрана". (справка ЗдВП, ППЗДП).
                Последно редактирано от Еmil; 24-02-20, 10:52.

                Коментар


                • #70
                  Той е по българските закони, но реално противоречи на идеята на паркинг за клиенти. Т.е. всеки клиент, който влезе там, е нарушител.

                  Нали говорим за този знак



                  А всъщност възможно ли е знака да си е наред, просто уточняващата табела отдолу да не е написана правилно?

                  Коментар


                  • #71
                    Да. Противоречи на паркинг за клиенти. А къде пише, че това е паркинг за клиенти? Или, че оттук се влиза? Има ли друг вход?
                    Последно редактирано от Еmil; 29-02-20, 00:06.

                    Коментар


                    • #72
                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      ...
                      ПС Въпреки всичко бих написал едно оплакване до Лидл, както съм писал и по напред в темата. Вината е изцяло тяхна.

                      Това е направо задължително. Тъпотията си е на Лидл. Може би някой е имал идеята с този знак да се предпазят от селски тЕрикати, които си мятат колата на паркинга на магазина и отиват да си вършат някаква работа, но идеята е тъпа, защото поставя в кофти положение и клиентите. Ако това им е проблем - да направят като моловете - бариери с билети на входа и на изхода. До, примерно, час - два безплатно, после - бецален.
                      Ама пусто система с бариери струва пари и иска поддръжка, та някой е решил да мине с един знак.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • disko04
                        disko04 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Вече го правят тук там.

                    • #73
                      Има си "лекарство" и за това - безплатен паркинг 2 или 3 часа дневно. Ако се надвиши дори с една минута, отпада правото и се заплаща цялото време(товст, ако колата е била паркирана 2 часа и 1 минута, не се заплаща един, а ТРИ часа.

                      Коментар


                      • коко келеша
                        коко келеша коментира
                        Редактиране на коментар
                        При по-пресните обекти вече е комбинация от двата варианта - хем има бариера, хем има и табела за двата безплатни часа ))))))))

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X