Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организация на движението на паркинги на търговски вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
    Забранено е в района на кръстовища, в близост до входове/изходи на сгради и паркинги.
    В случая на такъв паркинг с означени места за паркиране, е забранено извън означените места.
    Може и така да е но аз такъв текст за паркинги в член 98 не намирам. Ще удариш ли едно рамо да го открия?

    Пенчо, не се иска и много акъл да внесеш яснота на терена на паркинга с маркировка и знаци, ма ей го на, даже е забранено да се влиза там.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

      Може и така да е но аз такъв текст за паркинги в член 98 не намирам. Ще удариш ли едно рамо да го открия?

      Пенчо, не се иска и много акъл да внесеш яснота на терена на паркинга с маркировка и знаци, ма ей го на, даже е забранено да се влиза там.
      ОК.
      Имаш ли акт - имаш.

      Обжалвай го и сподели резултата.

      Коментар


      • #33
        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

        Може и така да е но аз такъв текст за паркинги в член 98 не намирам. Ще удариш ли едно рамо да го открия?

        Пенчо, не се иска и много акъл да внесеш яснота на терена на паркинга с маркировка и знаци, ма ей го на, даже е забранено да се влиза там.
        Е, той е доста обширен чл.98...все ще си харесаш някоя причина да си бил в нарушение.
        Аз така и не разбрах точно къде е била паркирана колата, но все едно, или е до вход/изход(включително този на паркинга) или близо до нещо водещо се кръстовище.
        Ако пречи за влизане и излизане от означени паркоместа, пак би трябвало да е по тоя член.
        Последно редактирано от cecoa1; 27-11-19, 14:30.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

          Е, той е доста обширен чл.98...все ще си харесаш някоя причина да си бил в нарушение.
          Аз така и не разбрах точно къде е била паркирана колата, но все едно, или е до вход/изход(включително този на паркинга) или близо до нещо водещо се кръстовище.
          Ако пречи за влизане и излизане от означени паркоместа, пак би трябвало са е по тоя член.
          На гъгълната снимка в ляво от входа се виждат поне три бетонни кашпи.

          За там иде реч.

          П.с. Щерката на колегата да се благодари, че някой не я е нахакал излизаики от паркинга.
          Или някой, дето е трябвало да отиде в лявото платно излизайки от паркинга и е натресъл някой дето се е опитал да се отпаркира.

          Коментар


          • #35
            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

            На гъгълната снимка в ляво от входа се виждат поне три бетонни кашпи.

            За там иде реч.

            П.с. Щерката на колегата да се благодари, че някой не я е нахакал излизаики от паркинга.
            Или някой, дето е трябвало да отиде в лявото платно излизайки от паркинга и е натресъл някой дето се е опитал да се отпаркира.
            Ей и аз най-после стоплих къде е паркирала. Ми пречи си, вкарай дълга кола напред на разграфените места, и като спрат от двете ти страни плътно, искам да гледам как излизаш с някой, дето се е пернал до кашпите. На нашия Лидъл тая сценка е същата, аз паркирам винаги назад, че е голям купон на тъмно, с бонус дъжд, да излезя. Не че не мога, ама с 2-3 маневри, че някой много го мързяло да иде на свободните места. А на нашия паркинга си е бая плац, ама не всичките места са на 5 метра от входа. Като цяло забелязвам, че никой не мисли, че има и други участници в движението, еле пък за по-големички такива.
            п.п.Знаците на входа къртят . Трябва с мотор да се пазарува там.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              Това явно е до самата сграда, ако правилно се ориентирам... До бетонните саксии има и конус, вижда се от друга позиция, явно тези неща са били сложени там, именно за да се ограничи паркирането. Ако е спряла на тяхно място, най-вероятно нарушението е по чл.98, ал2. т.2

              Чл. 98. (1) Престоят и паркирането са забранени:
              ...
              ...
              (2) Освен в посочените в ал. 1 случаи паркирането е забранено:
              1. (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) пред входовете на паркове, театри, кина, предприятия, както и на други места, където е възможно да влизат или да излизат пътни превозни средства;
              2. на платното за движение и на тротоара непосредствено пред входовете на жилищни сгради и гаражи, когато това затруднява достъпа до тях;
              ...
              ...
              В случая нормалните паркоместа се приравняват към "гаражи", към които е затруднен достъпа със спиране срещу тях.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                Ето от друг ъгъл на камерата за да се прецени дали може да влезе кола в паркоместата или не:

                https://www.google.com/maps/@43.8557...!7i7188!8i3594

                Колата е сузуки суифт от старите, може и да има метър и трий'се ширина.

                Коментар


                • #38
                  Ами, там (при кашпите) има някаква врата, която прилича на авариен изход, та може и това да е причината за нарушението...

                  Коментар


                  • #39
                    Работата мисля , че се изясни .
                    Щерката на колегата , че е виновна , виновна е , а знакът на входа на паркинга е абсурден .
                    За съжаление това не е единствен случай на така паркиращи точно пред самите входове на супермаркети в България , напротив масова практика е . А глобените се броят на пръсти....

                    П.П. Да не говорим пък колко се спазват местата за инвалиди и семейства с деца .
                    Който търси , намира !
                    Човекът е човек, когато е на път !

                    Коментар


                    • #40
                      Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                      Ето от друг ъгъл на камерата за да се прецени дали може да влезе кола в паркоместата или не:

                      https://www.google.com/maps/@43.8557...!7i7188!8i3594

                      Колата е сузуки суифт от старите, може и да има метър и трий'се ширина.
                      Не съм бил там и не се заяждам, ама метър и трийсе + може и метър(не знам как паркирва щерка ти), и бонус на *бем страна и става тясно за 5,5 кола да излезе отсреща назад.
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #41
                        Я кажи , аз ли съм бил снимащия ?
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          Ето от друг ъгъл на камерата за да се прецени дали може да влезе кола в паркоместата или не:

                          https://www.google.com/maps/@43.8557...!7i7188!8i3594

                          Колата е сузуки суифт от старите, може и да има метър и трий'се ширина.
                          Доста място има, прав си. Може да пречи за някакви доставки с камион примерно... Но по-скоро трябва да се погледне цялата картинка, както и следващото уточнение в Закона. Факт е, че е паркирала извън обозначените за целта места.
                          А в чл.99 пише следното:
                          Чл. 99. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 10 от 2011 г.) В населените места собственикът или администрацията, управляваща пътя може да определи райони, пътища или части от пътища за зони за платено и безплатно паркиране в определени часове на денонощието.
                          (2) Местата за паркиране по ал. 1 се обозначават с пътни знаци, пътна маркировка и надписи, чрез които на водача се указват условията за паркиране.
                          ...
                          Т.е. не е спазила указанията за паркиране на собственика на пътя.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение



                            Т.е. не е спазила указанията за паркиране на собственика на пътя.
                            Няма указания, бре, има маркирани места и толкоз. Даже вече са поизтрити май.

                            Не си ти, Иване, Даниел Петров се казва но това какво значение има? Снима си, праща си, хубаво. Той не пише актове, все пак.

                            Коментар


                            • #44
                              Е, така де, като има маркирани места, очевидно те трябва да се ползват.
                              Не помня, май обаче в Германия съм виждал надпис, казващ, че е забранено паркирането извън обозначените места.... може и в България да е било, но като гледам такова тълкуване може да си произлиза и от закона без изрични табелки(те вероятно само напомнят, че в днешно време кой ли е чел закона )
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • #45
                                Не мога да проумея, защо маса народ очаква да види изрична табела със някаква забрана, та да я зпазва евентуално?

                                Трябва ли в зелените площи през 10 метра да има табела, че пикането е забранено и през 20, че и акането е забранено?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X