Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Организация на движението на паркинги на търговски вериги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Организация на движението на паркинги на търговски вериги

    Някой може ли със сигурност да каже какъв е редът за определяне организацията на движение в районите на паркингите на големите търговски вериги? Става дума за частна собственост. Кой определя каква хоризонтална и вертикална маркировка може да се постави на територията на тези паркинги? Ще съм благодарен и на връзка към закони или наредби, които регламентират това.

  • #2
    От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

    На паркинга на Кауфланд обикновено има табела, че важи ЗДвП. За Лидл е хаос - няколко пъти питам охраната "тоя тюфлек що е паркирал пред входа?" и само ми вдигат рамене... И мен живо ме интересува материята.

    42

    Коментар


    • #3
      От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

      https://www.lex.bg/mobile/ldoc/-549184512
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #4
        От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

        Да. Това го видях. Не успях нещо да си отговоря на въпросите само на база на тази наредба. В крайна сметка, например, там важат ли ЗДП. ППЗДП, ЗП?

        Коментар


        • #5
          От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

          Прави се проект за организация на движението, който се заверява в Общината.
          ТОва е наредбата.
          http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMa...p?idMat=121406

          Коментар


          • #6
            От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

            Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
            Да. Това го видях. Не успях нещо да си отговоря на въпросите само на база на тази наредба. В крайна сметка, например, там важат ли ЗДП. ППЗДП, ЗП?
            Това се определя също от собственика на пътя, доколкото помня, и може да е означено на входа.
            Логично е, когато тези "пътища" са отворени за обществено ползване да важат общите правила.
            https://www.lex.bg/en/mobile/ldoc/2134914560
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

              Това, което виждам до момента е прехвърляне между законите и никъде не видях категорично написано, че Законът се прилага и за частните пътища. Дори имам ситуция с познат, когато полицията отказва да направи протокол за ПТП, понеже е на паркинг на мегамаркет и не било в тяхната компетенция...

              Коментар


              • #8
                От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

                Всъщност - да... ЗДП го казва: Този закон урежда правилата за движение по пътищата, отворени за обществено ползване, изискванията към пътните превозни средства за участие в движението по тези пътища, изискванията за правоспособност на водачите на пътните превозни средства, правата и задълженията на участниците в движението и на съответните служби и длъжностни лица, както и принудителните мерки, които се прилагат, и наказанията за нарушаване на разпоредбите на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове.

                Коментар


                • #9
                  От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Това се определя също от собственика на пътя, доколкото помня, и може да е означено на входа.
                  ...
                  На някои паркинги си има и табели, че важи ЗДвП
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Организация на движението на паркинги на търговски вериги

                    В ЗДП пише, че се прилага за отворените частни пътища. Някак ми е убягнало.

                    Коментар


                    • #11
                      Ще ползвам темата да задам един въпрос. Става дума за паркинга на Лидл в Русе, на северната страна, близо до болницата. Ето го:

                      https://www.google.com/maps/@43.8555...7i13312!8i6656

                      Обади ми се полицай от пътна полиция че са ме снимали в нарушение и трябва да отида да си получа акт. След двадесетина минути бях там, показа ми снимка на паркинга на въпросната верига. Първоначално подскочих щото там не ходя твърде, но като ми каза на коя дата се е случило, сетих се че дъщеря ми беше си дошла за малко и ходиха с моята кола до баба и с жена ми. Явно са спрели на Лидл да купят нещо. Човекът ме пита кой е карал и аз чистосърдечно си признах всичко. Пожелах обаче да ме украси мен, да не разхожда дъщеря ми от София до тук. Беше изключително любезен и разбран, съгласи се, даже се разговорихме за децата и възпитанието. Каза че снимките са направени не от КАТ, а от гражданин, който за същата събота им е изпратил двадесетина снимки от този паркинг. Помислих си че на дъщеря ми ушите ще и чуят, аз акт нямам от поне двадесетина години, съгласих се с всичко и подписах. С акта в джоба първо насолих жена ми щото и тя е с книжка, после се обадих на дъщеря ми. Малката се заоправдава че не е имало знак, забраняващ паркирането там, паркинга бил пълен и т.н.. Не и обърнах внимание на детските оправдания, без друго и бях набрал, но след ден, като размислих и като си спомних колко пъти ми е звъняла да ме пита тук разрешено ли е за паркиране според мен, описвайки ми ситуацията по телефона, нещо ме накара да погледна в гуглето ситуацията като цяло. Честно казано - сега вече ми се струва че е права. Ако се вижда снимката - паркирала е вляво от входа, където са някакви саксии с туи (тях отдавна ги няма но гугъл е снимал отдавна).

                      Та въпросът е струва ли си да обжалвам наказателното постановление след месец като излезе или е по-добре да си платя? В смисъл - забранено ли е паркирането там според вас?

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Ще ползвам темата да задам един въпрос. Става дума за паркинга на Лидл в Русе, на северната страна, близо до болницата. Ето го:

                        https://www.google.com/maps/@43.8555...7i13312!8i6656

                        Обади ми се полицай от пътна полиция че са ме снимали в нарушение и трябва да отида да си получа акт. След двадесетина минути бях там, показа ми снимка на паркинга на въпросната верига. Първоначално подскочих щото там не ходя твърде, но като ми каза на коя дата се е случило, сетих се че дъщеря ми беше си дошла за малко и ходиха с моята кола до баба и с жена ми. Явно са спрели на Лидл да купят нещо. Човекът ме пита кой е карал и аз чистосърдечно си признах всичко. Пожелах обаче да ме украси мен, да не разхожда дъщеря ми от София до тук. Беше изключително любезен и разбран, съгласи се, даже се разговорихме за децата и възпитанието. Каза че снимките са направени не от КАТ, а от гражданин, който за същата събота им е изпратил двадесетина снимки от този паркинг. Помислих си че на дъщеря ми ушите ще и чуят, аз акт нямам от поне двадесетина години, съгласих се с всичко и подписах. С акта в джоба първо насолих жена ми щото и тя е с книжка, после се обадих на дъщеря ми. Малката се заоправдава че не е имало знак, забраняващ паркирането там, паркинга бил пълен и т.н.. Не и обърнах внимание на детските оправдания, без друго и бях набрал, но след ден, като размислих и като си спомних колко пъти ми е звъняла да ме пита тук разрешено ли е за паркиране според мен, описвайки ми ситуацията по телефона, нещо ме накара да погледна в гуглето ситуацията като цяло. Честно казано - сега вече ми се струва че е права. Ако се вижда снимката - паркирала е вляво от входа, където са някакви саксии с туи (тях отдавна ги няма но гугъл е снимал отдавна).

                        Та въпросът е струва ли си да обжалвам наказателното постановление след месец като излезе или е по-добре да си платя? В смисъл - забранено ли е паркирането там според вас?
                        Като начало - влизането на всички МПС, с изключение на мотоциклетите без кош, мотопедите и товарните автомобили за зареждане на обекта, е забранено, съгласно поставения знак на двата входа.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

                          Като начало - влизането на всички МПС, с изключение на мотоциклетите без кош, мотопедите и товарните автомобили за зареждане на обекта, е забранено, съгласно поставения знак на входа.
                          Тъй де, има нещо сбъркано като че ли в организацията на движение на този паркинг. Знакът забранява паркирането, но той важи до следващото кръстовище, нали? Следващото е на пет метра следд входа. После има още едно.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение

                            Тъй де, има нещо сбъркано като че ли в организацията на движение на този паркинг. Знакът забранява паркирането, но той важи до следващото кръстовище, нали? Следващото е на пет метра следд входа. После има още едно.
                            Знакът забранява влизането на леки автомобили.

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение

                              Знакът забранява влизането на леки автомобили.
                              Я да видим как изглежда знакът "Влизането забранено", моля. Щото по спомен от годините кога учих за свидетелство, беше червен кръг с хоризонтална бяла линия

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X