Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    И не само. Точно във Франция, тази страна с особенно висока култура на движение по пътищата, се наблюдава феномена на влизане в кръгово с ляв мигач, а напускането става по избор, но най-често пак с тоя ляв мигач.
    It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
    Mark Twain
    https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Белокопитово?

      [ATTACH=CONFIG]993674[/ATTACH]
      O.Майна. Гот. Каква е целта на това.... нещо- да задържи няколко часа настъпващите румънски войски?
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        БаМааМу,
        Т'ва прилича на плах опит за Spaghetti Junction
        Очаквайте скоро да се появи и Magic Roundabout (Swindon), на Петолъчката да кажем
        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Най-яки са десните завои, ако идвате от Русе или Шумен.
          Т.е. от горе-дясно (Русе) или от долу (Шумен) на снимката.
          Човек се учи докато е прост!

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            O.Майна. Гот. Каква е целта на това.... нещо- да задържи няколко часа настъпващите румънски войски?
            Чак сега ли забелязваш така-наречената 'бойколина' (дето 'бащицата' се тупаше доста месеци по гърдите, ама не можа да я направи 'детелина') Доста народ се чудеше как например да завие от Русе (долу на снимката) към Търговище (вдясно на снимката)
            Имаш един опит - като сапьорите, щото сгрешиш ли - обръщалото е на 20км - ще навъртиш 40 км за да се върнеш

            П.С. Gadnyara ме е изпреварил Ама по ориентацията - долу би трябвало да е Русе, вдясно - Търговище, вляво горе - Варна, вдясно-горе - Шумен...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              ама не можа да я направи 'детелина'..
              А, то само туй "детелин" да беше! Например много хубава "Северна тангента", дето е хорда де, направиха в София. Ама да се качиш на нея като идваш от центъра на София по Ботевградско шосе си е приключение. Даже с гугломапса!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                П.С. Gadnyara ме е изпреварил Ама по ориентацията - долу би трябвало да е Русе, вдясно - Търговище, вляво горе - Варна, вдясно-горе - Шумен...
                Всъщност от Русе за Търговище къде трябва да е включването?

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Прави се с обратен завой и после ляв. Само, че почти не се вижда в далечния план на снимката. По същия начин е от Шумен към Варна.
                  Иначе Жоро е прав - Шумен и Русе съм ги разменил, но идеята остава - безумна маневра да се продължи надясно.
                  Човек се учи докато е прост!

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Точно така... Идваш 'отдолу', подминаваш магистралата (дано не направиш грешката да се качиш на нея - след 40км си обратно
                    Към края на 'бойколината' в горният и край има обратен завой (подобен на този в долната част на снимката)... Тръгваш обратно към РусИ, отново минаваш под магистралата, ама там вече трябва да си хванал лявата 'пресечка'
                    За незапознати с района - вероятно ще да е голям стрес да минат през участъка Една проста и ясна детелина би свършила прекрасна работа...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                      Тук, край Шумен направиха едно съоръжение на което объркаха даже и маркировката, та доста хора се стряскат, че са навлезли в насрещното. Включително и аз отначало, докато разбера, че и на фирмите изпълнители им е било пълна мъгла каква е идеяата на архитекта.
                      Когато се търси евтина имитация на "детелина", това е компромисния вариант.А маркировката за която говориш не е сбъркана ,а остана от старото трасе и не е премахната. Вярно е, че хората се стряскат когато видят стрелките срещу себе си-Булгаристан!!!

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        А стига ве, тва е жестоко... Миналата есен минах от Шумен към Русе и се позагледах към тия врътки, ама си викам - кога се наложи тогаз ще му мисля...

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Когато се търси евтина имитация на "детелина", това е компромисния вариант.А маркировката за която говориш не е сбъркана ,а остана от старото трасе и не е премахната. Вярно е, че хората се стряскат когато видят стрелките срещу себе си-Булгаристан!!!
                          Не съм убеден, че е много по- евтино. Още при представянето на проекта имаше остро ,,против", но факторите казаха, че на живо ще е друго. Точно като за Графа в Сф.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Не е от старото трасе маркировката, не е...
                            Този асфалт си е чисто нов, слаган при строежа. И си объркаха маркировката, като две и две. Ако е била за временна организация на движението-нямаше изобщо да я слагат, или ако-щеше да е с лесно премахваща се боя.

                            Всъщност си има що-годе разбираеми табели, и ако се внимава-няма да се пропусне отбивката, ама се чудя за къв им беше да измислят нещо ново, и сложно, и непонятно за масата шофьори които са свикнали с традиционните детелини.
                            Ако детелината не върши добра работа, или ограничава трафик, или по някаква друга причина не е подходяща-да, нека да измислят нещо ново, ама в случая никак не е така. Най-обикновена детелина щеше да си е като на свинче звънче, ама не... Мерак да сме различни.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Когато се търси евтина имитация на "детелина", това е компромисния вариант...
                              Нема начин това да е по- евтино от конвенционална детелина, като начало има три моста вместо само един. Напомня ми Голфстрийма от Люлин за Перник
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Пътния възел си е много добре измислен. Днес минах 3 пъти от там и не се обърках. Щом жена ми успя да мине правилно - значи всичко си е наред.
                                Не на последно място мисля , че започна да се строи по времето на Орешарски.

                                ПП

                                И все пак по темата: На магистралата карам с около 90-100-110 това с рав4-ката, с камиончето около 75-80, че по-високата скорост не е комфортна заради неравностите.
                                Постоянно ги гледам да светкат с фаровете - най-вече без причина.
                                Последно редактирано от FREEFLYER; 02-08-19, 18:27. Причина: ПП
                                RAV 4
                                F650GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X