Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
    Защото българските магистрали са най-хубавите и перфектни в света,с изключение на немските.А и... всички знаем кои са най-печените шофьори,спокойно може да се вдигне на 200
    Най-хубавите магистрали са френските, братле.
    Във Велика Германия /да ги е*а в мамата и цървули/ хората по паркингите серът по земята като животни и всички ги гледат. Не за друго, ами щото НЯМА тоалетни.
    Давам 1000 /хиляда/ евро кеш пара на този, който намери във Франция паркинг без тоалетна, мивки и пейки с масички.
    Е, ся друг е въпроса, че тука 100 км са ти 10 евро такса, ама тва е друга тема.
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
      Най-хубавите магистрали са френските, братле.
      Във Велика Германия /да ги е*а в мамата и цървули/ хората по паркингите серът по земята като животни и всички ги гледат. Не за друго, ами щото НЯМА тоалетни.
      Давам 1000 /хиляда/ евро кеш пара на този, който намери във Франция паркинг без тоалетна, мивки и пейки с масички.
      Националките броят ли се в баса.

      Инача за 1 си прав - френските магистрали са страхотни. Дали са най-хубавите е сложно, защото едва ли си карал по всички магистрали на света.

      Коментар


      • От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
        Ще направя различен коментар.
        Звучат ми като комплексари не светкащите, а тия дето не желаят да се отместят. Ако се дръпнете, никой няма да ви светка! Изобщо, защо се стига до светкане?! Нали имате огледала за назад? Ами гледайте в тях. Когато виждате, че ви настигат, просто се дръпнете предварително и няма да се налага да обсъждаме такива въпроси.
        И един съвет:
        Добрите шофьори трябва да предвиждат пътната обстановка една минута напред. Много е лесно! Просто трябва да следите движението.
        Тебе да не те развозват със син буркан и мутри в пилотна кола, дето да ти метат пътя? Защо се стигало до светкане ли? Най-често, щото някои живеят с мисълта, че пътят е само за тях и и всички останали са длъжни да им правят път, дори и с риск да се пребият.
        Съвсем прясна ситуация от неделя вечер. По магистралата и в двете посоки има доста плътен трафик и в двете ленти. В дясната са ТИР-овете и такива, които карат с 90-100.
        Карам на ръба на ограничението в лявата лента. В дясна лента малко пред мен има по-бавно движещ се автомобил. В един момент отзад възниква един с някакъв пишкоудължител и не само почва да светка, ами се и завира на има-няма метър от багажника ми. Едва ли не ще ме блъска.
        Да му се махна от пътя? Да, ама това означава да се метна вдясно и веднага да набия спирачките, за да не помета по-бавния съвсем близо пред мене. И що да го направя това, другарю добър шофьор? Що да си паля спирачките и да рискувам да стане беля? Съжалявам, ама отказвам да се трепя заради кефа на някой, пък дори и това да е Руси.
        А въпросният в следващия момент се метна вдясно, но установи, че дясната лента малко нещо никак не е свободна. Поради което изпревари отдясно през аварийната, като същевременно размяташе в лявата си ръка смартфон ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Максимална скорост

          Имам чувството,че от Администрацията на ФорумЪт си правят п@шки ,пускайки такива теми . Магистралата е най-лесното за каране. Аз лично,набивам круиза на 150(според показанията на скоростомера) и си карам. Като се наложи да изпреварвам, преценявам максимално отдалеч, дали да намаля или да ускоря. И с 200 да се движи този след мен,разликата в скороста е 50 км/ч, т.е. има достатъчно време за реакция. Ако пък ме изненада по някаква причина (завой и т.н.) и ми засветка, натиска,просто пускам фаровете за мъгла
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от gecata1059 Преглед на мнение
            Аз не съм от бързаците, но не съм и от най-бавните.Средна хубост- 120. Но винаги се движа в дясната лента и скоростта ми е съобразена със пътя и трафика. Позволявам си движение в лявата лента само при много лош път и при положение ,че не виждам в огледалото коли зад мен.Ако някой ме настигне минавам в дясно независимо дали трябва да намаля и дали пътя е лош.Мен най-много ме дразнят тези който се движат в лявото платно със скорост близка до тази на колоната или с 5 километра повече.Когато видя такъв да се приближава го изчаквам да ме изпревари,но понеже скоростта му минимално по-голяма от моята,докато ме настигне ,аз настигам някои в колоната и трябва или да намаля или да започна изпреварване и да го засека.В повечето случай намалявам/ това съпроводено със споменаване на родата / , но има случай когато
            ги засичам.
            Чавдаре чети. И аз така правя!
            А ако ми се моткаш в лявата лента БЕЗ да имаш работа там за да не се занимавам с разбирачи ги подминавам от дясно. Занеш аз как изпреварвам нали? Все някакъв спомен ти е останал...

            Да ви пропомня нещо за да е под ръка, защото масово в България не се прави - когато някой от дясната лента подаде ляв мигач за да започне маневра изпреварване, засилият се в лявата лента е ДЛЪЖЕН да намали и да даде път!
            Не съм забелязал това да се спазва, освен ,подразбира се, от мен! Това е причината повечето ми коли да са с керамични спирачки.
            Последно редактирано от rusev; 01-08-19, 00:27.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Максимална скорост

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              ... А ако ми се моткаш в лявата лента БЕЗ да имаш работа там ...
              Чета, Руси, чета. Няма спор, че е редно човек да се държи в дясната лента, АКО обаче това е възможно. Ама напоследък съм с впечатления, че трафикът по магистралата става все по-плътен и в двете ленти. Както вече казах, в дясната са ТИР-овете и тези коли, които предпочитат скорости до 90-100. Къде да се дянат тези, които искат да държат скорост около ограничението? В дясната е практически невъзможно да държиш 130-140-150 поради по-бавния трафик. Тогава?!? Имат ли работа в лявата лента или нямат?
              И какво да правят, като ги застигне някой с 200, а вдясно има трафик? Да се трепят?!?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                .....Да ви пропомня нещо за да е под ръка, защото масово в България не се прави - когато някой от дясната лента подаде ляв мигач за да започне маневра изпреварване, засилият се в лявата лента е ДЛЪЖЕН да намали и да даде път!
                Не съм забелязал това да се спазва, освен ,подразбира се, от мен! Това е причината повечето ми коли да са с керамични спирачки.
                Това в кой закон или правилник го прочете? Абсолютно неправилно и опасно поведение, меко казано. Да не казвам, че са пълни глупости и някаква псевдо-толернантност и любезност. Аз ако карам със 140 на магистралата и бай Някой си реши да изпревари ТИРа пред него, който пъпли с 50-60 по баира какво се случва .....? Така карат поляците, между другото и съм виждал не едно и две ПТП-та поради тази причина. Щото просто чуква ляв мигач и се изнася без грам да се съобразява, че в ляво се движат с двойна на неговата скорост. На пътя не е необходимо да си любезен и да отстъпваш предимство със и без повод. Достатъчно е да се спазват правилата, защото никой не може да чете мисли и да знае какво ще му хрумне на другия в следващия момент. Половината англичани смятат, че всеки е длъжен да се премести в другата лента и да им отстъпи място като се включват в магистрала. Е да, ама не. Щото дори и да имам желание, като има тряфик в другото платно аз трябва да засека някого и да рискувам, само за да съм любезен и да направя кефа на някого да не намали или да спре и изчака.....
                Последно редактирано от kuzdov; 01-08-19, 04:22.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Максимална скорост

                  Най-гадното по магистрала Тракия например, е че не мога да поддържам нормална постоянна скорост между 110-120 в средната лента, като си пусна круиз контрола забелязал съм че при повече движение на магистралата, единствената що годе постоянна скорост при която почти да не се налага да натискам спирачки или да изпреварвам през минути е ако карам с 90 км/ч, което за магистрала си е мъка, или трябва да карам с 90 км/ч в средната лента или трябва да карам с 150-160 км/ч за да поддържам крайна лява лента и да не притеснявам и другите участници движещи се с тези скорости, но когато карам в най-лявата лента, тогава ми е некомфортно да карам, чувствам се все напрегнат и гледам към всички посоки за да предвидя кой какви внезапни маневри ще прави, лошата настилка по магистралата в средната лента, принуждава повечето водачи на МПС да карат рисково и нервно, отделно от тези които по принцип обичат високите скорости.

                  Когато карам в най-лявата лента с 140 км/ч и ако идва някой по-бърз зад мен и не мога да мина веднага в дясно заради по-бавни мпс-та, без да набивам спирачки, тогава давам газ до дупка и с джипа ми от 140 до 170 вдигам за няколко секунди и след което спокойно се престроявам в средната лента, но трябва да си с мощен двигател и не съжалявам че си взех с такъв, така и изпреварващия си продължава без проблеми, но честно казано тези маневри ме натоварват и предпочитам да карам спокойно и без излишни стресове.

                  Коментар


                  • От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                    В много държави съм карал, ама такова кретенско каране като в България, рядко съм виждал. Безпардонно, нагло, тежкарско... Някои се качили на лъскава /според техните критерии/ ламарина, и раята им се пречи. Други пък, толкова им е писнало да им светнат, че “карат по правилник с максималната разрешена” и не се отместват от лявата лента.
                    Тия двете групи хора страдат от синдрома “ти зна’йш ли кой съм аз бе?”.

                    Границата с Мексико, 28 ленти пълни с коли. Пререждане, пута мадре, клаксони, дране на калници, летят полупразни чаши с Кока Кола... И преминаваш чертата на която пише УСА. И идилия, тишина, красота. Същите кретени стават Божи кравички... Чаша през джама е $1000.00. Ако го уцелиш в сурата, е нападение, и се лежи в паннделата...

                    Ние страдаме от “Бай Ганьо”. Повече няма да пиша, да не се обиди някой.
                    А бай ганьо излезне ли от територията си е по възпитан от мексиканците.
                    За шоферлъка иде реч щот битовизма си остава където и да иде.
                    Др.интересно е че удома и да се опиташ да живееш по правилник започваш да пречиш.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      А бай ганьо излезне ли от територията си е по възпитан от мексиканците.
                      За шоферлъка иде реч щот битовизма си остава където и да иде.
                      Др.интересно е че удома и да се опиташ да живееш по правилник започваш да пречиш.
                      Хахаха, абсолютно! Последния път като бях в България, гледам един дядо стъпва на пешеходната пътека да пресича. И аз спирам и го изчаквам. Един кретен зад мене голяма джавула вдигна дето съм го бавел. Веднага след тоя случай смених колата, взех да карам една за 500 лева. Голям кеф! Караш кола дето не ти трябва с книжка дето не ти трябва /в България влизам само със син паспорт и Калифорнийска книжка, да не съм луд да съм българин в България/.
                      Много нафукани кретени, много нещо по българските пътища!
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • От: Максимална скорост

                        За "заетата" дясна лента от движещи се с 90-100 камиони или коли:

                        Да, заета е. А вие сте в лявата защото ги изпреварвате. След като ги изпреварите-пак се връщате в дясната, и карате със 130, 140, или колкото там.
                        Обаче дясната си остава основна за двицение, а лявата си е за изпреварване.
                        Карал съм само по Хемус и Тракия, нямам представа какъв е трафикът по другите магистрали, но надали е нещо различно.
                        Та аз обикновено карам със 110-120 км/ч. И си карам в дясната лента, настигам камион или каквото там-давам мига, изпреварвам, и пак се връщам вдясно, и се връщам на предишната си скорост, или около нея.
                        Не съм имал случай дясната лента да е толкова натоварена, та да не може да се върнеш в нея след няколко изпреварени коли. Или камиони, все тая.
                        Е, случвало ми се е докато изпреварвам да ме настигне някоя светкавица, ама ни най-малко не се впечатлявам-завършвам си изпреварването, като давам газ за да не го забавя кой знае колко, и като имам възможност за нормално, безрисково прибиране-връщам се вдясно.

                        Не знам какво толкова сложно има.

                        Бай Русе, никъде подаването на мигач не ти осигурява предимство. Мигача просто показва каква маневра искаш да започнеш, а ти си длъжен да я започнеш когато няма да пречиш или да създаваш рискови ситуации.
                        Ся, че от криво разбрана толерантност много хора си отстъпват предимството-има го, но го намирам за грешно.
                        Щото така се създават грешно мислещи шофьори. И стават ситуациите.

                        А, че трябва да има толерантност-трябва, но не и винаги и на всяка цена.
                        Аз например давам предимство на пешеходци, на бременни, на майки с колички, и на всеки друг, на места извън пешеходните пътеки.
                        Обаче, ако съм сам на улицата, или задната кола е далеч. Щото аз ще спра, ама задния дали ще спре? И ситуация...
                        Иначе отстъпването на предимство когато няма никаква нужда от това го намирам за излишно. Има си правила кой кога е с предимство, и ако си ги спазваме-няма да има недоволни.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение

                          Е, случвало ми се е докато изпреварвам да ме настигне някоя светкавица, ама ни най-малко не се впечатлявам-завършвам си изпреварването, като давам газ за да не го забавя кой знае колко, и като имам възможност за нормално, безрисково прибиране-връщам се вдясно.

                          Не знам какво толкова сложно има.
                          .
                          Нищо сложно няма, аз правя същото. Ама както писах по-горе, някои "светкавици" ги впечатлява това, че веднага не се прибирам вдясно /а не се прибирам тъй като практически не мога/ и почват да святкат и свиркат, а и се е случвало като ме изпреварят след като се прибера вдясно, да ми показват среден пръст и да ми набиват рязко спирачки под носа!
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            За "заетата" дясна лента от движещи се с 90-100 камиони или коли:

                            Да, заета е. А вие сте в лявата защото ги изпреварвате. След като ги изпреварите-пак се връщате в дясната, и карате със 130, 140, или колкото там. ...
                            Кога последно си карал по "Тракия" между София и Пловдив? В петък или в неделя вечер? Много ще ми е интересно да те видя как ще си изпълниш мъдрите съвети.
                            В дясната лента по твоите ОЦУ става, когато карам с ремарке и не превишавам 100. Със 130 - 140 - ник'ъв шанс. То на моменти даже и в лявата не можеш да държиш толкова, щото навалица ...

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            ... Има си правила кой кога е с предимство, и ако си ги спазваме-няма да има недоволни.
                            То си има и правила за максимално разрешената скорост ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Много ще ми е интересно да те видя как ще си изпълниш мъдрите съвети.
                              Ами много е просто-караш си в дясната, със скоростта с която се движат другите коли в нея.
                              Ама не искаш, че е бавно?.. Тогава или изпреварваш(карането в лявата лента със скорост по-голяма от движещите се в дясната), или се примиряваш.

                              По дефиниция движението по нашите магистрали-с две ленти си е точно това.
                              Който си мисли, че е в Германия или Франция-даси мисли. Ама не е, и в ляво е само за изпреварване, а не за постоянно движение.

                              Е, тези дето карат с 200 в лявата също изпреварват де. И доколкото в дясната винаги има някой-все се води за изпреварване. А светенето, свиренето, размахването на ръце и прочие, са проява на селяндурщина, въобще не ги коментирам.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • От: Максимална скорост

                                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                                някои "светкавици" ги впечатлява това, че веднага не се прибирам вдясно /а не се прибирам тъй като практически не мога/ и почват да святкат и свиркат
                                Да, така е.
                                Но когато започвам изпреварване поглеждам в огледалата, и виждам колата зад мен на достатъчно голямо разстояние, което ми позволява да си завърша изпреварването, ако задната кола се движи по ограничението. Айде с малко отгоре.
                                Не съм длъжен да се съобразявам с това, че някой бил карал с 200. И че поради това ще ме настигне по-бързо отколкото съм предвидил. И като ме стигне-започва да святка... Ами карай си по ограничението бе пич, никой не не длъжен да те пропуска, щото си с 60км/ч над закона... Разбира се-при първа възможност се прибирам, а те си заминават на майната си, и вече не ми пука, че са ми светили.
                                И започва да ми се случва доста рядко, защото вече се опитвам да преценя дали тази кола дето е зад мен, и би трябвало да се движи със 140 не се движи с 200 аджеба. Понякога става.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X