Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезни ли са броячите на светофарите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Полезни ли са броячите на светофарите...

    Интелигентните системи сред толкова добитък може и да не сработят.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #92
      От: Полезни ли са броячите на светофарите...

      А работят,но са 5-6 неща които са взеимно свьрзани и не дават на добитька да се изявява.Едното от тях е 0000000 информация която ти подава светофара,ни виждаш кога на тях им светка,ни колко време ти остава до СТАРТ.Другото е схемата по която пуска крьстовището ако е пьлно и сигнализацията за кола приближаваща пьт без предимство на който принципно му свети зелено.Третото са глобите и следенето за нарушители.и ...........да не продьлжавам,че темата е точно на 180 градуса от това което пиша,а и сме 5 на стотина тия които мислим,че тия броячи са вредни.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Полезни ли са броячите на светофарите...

        Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
        ...
        Вместо да вкарваме интелигентни транспортни системи, ние слагаме броячи.
        Кви системи?
        На Орлов мост дето е едно от най-натоварените кръстовища в страната,
        още като ученик викам на таксиджията "Бре що само една лента завивате на дясно към к.Изток? е го има място за две ленти на дясно"
        А той: Ми щото на караулката любимци са им баш такива, а средната секция няма кой да я сложи без посоки, та да стане разрешено и на дясно, и така от тогава 25 години
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #94
          От: Полезни ли са броячите на светофарите...

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ръчното управление навсякъде скапва системата, ама при автоматичното се оплесква още повече именно заради "бързащите" да минат 2 метра напред, които се набиват в кръстовището и пречат на напречно преминаващите като им светне зелено. Няма да ти казвам колко гневни свирки и майни отнасям като спра на зелено, когато видя, че пред мен има тапа и няма да мина. Ето ти и ползата от броячите - като ти остават 1-2 секунди зелено, а си на 50 метра от светофара, намали и спри вместо да настъпиш и да минеш на жълто-червено и после да хленчиш "ама аз нямаше да мога да спра безопасно".
          Напълно подкрепям Куздов.
          Много пъти съм попадал в такива ситуации-свирки и клаксони когато спра и не навлизам в кръстовището,виждайки,че се получава "тапа" и не мога да мина,макар и да ми свети зелено.
          И когато видя брояча и преценя,че няма да мога да мина през кръстовището,намалявам,вместо да дам газ и после да се чудя как да спирам.
          Cherokee WJ 4.0L- NP242
          Honda Africa Twin XRV 750

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X