Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полезни ли са броячите на светофарите...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Полезни ли са броячите на светофарите...

    Броячите помагат не само технически, но и психологически. С тях по малко се "изнервят" водачите. Психологическия ефект е същия както при броячите на опашката на някои банки. Американците са направили броячи на опашките за билети за Дисниленд, с което "изнервянето" на чакащите е намаляло драстично. Някъде четох, че от там е пренесена идеята и за светофарите, не знам до колко е вярно. Аз лично ги намирам за много полезни, и най-вече в глобалния смисъл. А тези дето са свикнали да пилят гуми на зелено и набиват рязко спирачки на червено на фона на броячите изглеждат много по-смешни.
    О899 2б2 1З2

    Коментар


    • #17
      До: Полезни ли са броячите на светофарите...

      аз съм за - полезни са.............. поне в България.

      и не ми сравнявайте положението тук с където и да е, щото такава свинщина като поведение по пътищата, каквато е тука - никъде я няма!!!!!!


      и свинщината я правим ние, ШОФЬОРИТЕ - не ни е виновна само държавата!
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #18
        До: Полезни ли са броячите на светофарите...

        Моята теза е че няма как допълнителна информация да ми пречи... Ако разбира се тя може да е актуална и вярна...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #19
          До: Полезни ли са броячите на светофарите...

          Лично аз харесвам таимерите помагат ми да не се "Взирам" и "Тръпна в очакване", а че хората не са перфектни - всички го знаем (иначе нямаше да има катастрофи).
          Мисля че тази екстра не струва скъпо, ако обаче вместо нея можеха да оптимизират работата на светофарите и да избегнат Патентованта Българска ЧЕРВЕНА ВЪЛНА, то с радост бих я "Жертвал"

          Коментар


          • #20
            До: Полезни ли са броячите на светофарите...

            Да вземем да им кажем на тия европеици, а и не само на тях, че сме открили топлата вода та и те да се къпят без да зъзнат...
            Ето ви изследване от малайзия

            Коментар


            • #21
              До: Полезни ли са броячите на светофарите...

              Твърдо ДА за таймерите, иначе понякога като блесне слънцето в светофара, очите ми стават такива
              [B][U]NISSAN PATROL Y61 II 3.0TD[/U][/B]

              Коментар


              • #22
                До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                Първоначално публикуван от GECATA Преглед на мнение
                Твърдо ДА за таймерите, иначе понякога като блесне слънцето в светофара, очите ми стават такива
                Хах то понеже таймера ти е в колата, а не горе до светофара...

                Коментар


                • #23
                  До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                  + 1 ЗА. Мисля,че не е нужно да развивам теории защо,хората преди мен са го направили и напълно споделям мнинията им.Даже много се дразня на светофари където ги няма,защото на мен лично ми помагат много с информацията си.
                  Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                  Коментар


                  • #24
                    До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                    Първоначално, признавам си, че и аз бях на вашето мнение...Но понеже професията ми е такава се поинтересувах повече и се убедих, че всъщност те не са толкова удобни колкото мислех...Обърнете внимание на кръстовища с броячи, че първите коли тръгват на червено още преди да е светнало дори жълтото...Това се случва на ВСИЧКИ такива кръстовища...Няма да ви е трудно да засечете такива коли...Другото , което съм забелязал на практика е намаляването при малко оставащи секунди и непреминаването на зелен сигнал, при наличие на възможност да се мине с нормална скорост...Спирането на стоплинията става на 0-та секунда...При отбелязването на този факт на шофьорите най-честия отговор е по-добре така, отколкото да мина на червено...Доста безмислено с оглед на факта, че можеше да минат без проблеми...Тука е директната връзка към другата тема на Quadra за задръстванията...
                    Досега четох доводи, които започват "на мен лично"...Нека някой да коментира как се отразяват като цяло на пътния трафик...За мен това е по-важното и нека дискусията да премине към такава изходна гледна точка...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                      Информацията по принцип е необходимост, но опираме до въпроса кой как я ползва. Нормалният, дисциплиниран водач си "прави сметката" как да я ползва по предназначението и, а т.н. "състезатели"... за тях няма какво да коментираме, изобщо каква е ползата от светофара, след като те не се притесняват да минат на червено...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                        Броячите са единственото хубаво нещо ,което се е случили в София напоследък. На някой кръстовища вече ги няма ,(сигурно са се развалили) и много ми пречи защото вече съм им свикнал. С хубавото лесно се свиква

                        Коментар


                        • #27
                          До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          Информацията по принцип е необходимост, но опираме до въпроса кой как я ползва. Нормалният, дисциплиниран водач си "прави сметката" как да я ползва по предназначението и, а т.н. "състезатели"... за тях няма какво да коментираме, изобщо каква е ползата от светофара, след като те не се притесняват да минат на червено...
                          Много вярно заключение.... Броячите помагат много, когато знаеш възможностите на автомобила си и предразполагат към по-спокойно шофиране. Избягват се моментите на "тръпнене" в очакване на зеленото на полусъединител, избягва се и неочакваното жълто в момента на навлизане на кръстовището или на 10 метра преди да навлезеш и тогава да се чудиш да запалиш ли гумите или да профучиш на червено. Това, че е пълно със състезателчета с "наточени" бракми и разни други с неадекватни реакции, не по вина на броячите ... Те със или без броячи все ще са си такива....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Това, че е пълно със състезателчета с "наточени" бракми и разни други с неадекватни реакции, не по вина на броячите ... Те със или без броячи все ще са си такива....
                            Аз пак повтарям, че нарушителите въобще не ги взимам под внимание...Говоря за нормални шофьори, каращи с нормална скорост...Тръпнене преди жълто и не знам какви си неща...Тръпнене е само ако бързаш и искаш задължително да минеш на зелено...Ако караш нормално и ти светне жълто като си близо си спираш без никакви проблеми...Вие усещате ли, че отричате въобще съществуването на светофара...Тогава да оставим само броячи и да махнем светофарите...Те така или иначе имат червена и зелена светлина, имат и секунди...Даже жълтото е излишно...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Много вярно заключение.... Броячите помагат много, когато знаеш възможностите на автомобила си и предразполагат към по-спокойно шофиране. Избягват се моментите на "тръпнене" в очакване на зеленото на полусъединител, избягва се и неочакваното жълто в момента на навлизане на кръстовището или на 10 метра преди да навлезеш и тогава да се чудиш да запалиш ли гумите или да профучиш на червено. Това, че е пълно със състезателчета с "наточени" бракми и разни други с неадекватни реакции, не по вина на броячите ... Те със или без броячи все ще са си такива....
                              Напълно споделям това мнение! Одобрявам наличието на броячи - дават допълнителна информация, която допълва информацията давана от светофара а не я замества! То ва би трябвало да е ясно на всеки здравомислещ шофьор, а пък на останалите и бариера да им сложиш (от тия внезапно изкачащите изпод асфалта), пак ще се опитват да я надхитрят!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #30
                                До: Полезни ли са броячите на светофарите...

                                Кой е казал, че при гъвкаво управление/датчици в настилката и др./ трябва да има таймер? Там кадето няма такова управление обаче таймерът не пречи.
                                Венци и аз виждам така нещата, но повечето информация може и да доведе до оувърлоуд за по-слаби "процесори"...
                                Остава въпросът за съзнанието на водачите. Примерът с турция е достатъчен. Всички тръгват заедно. А тук казвате 1-вите тръгват още на червено, после другите докато се начудят тях ли да гледат, таймер ли чудо. Да не говорим, че за да тръгнеш трябва да натиснеш по специфичен начин 2 педала, да преместиш скоростен лост, да прецениш има ли дистанция, настилката и куп други фактори.
                                Ами тея неща почти не касаят МарШрутките, джигитите, заспите и всички знайни и незнайни форми на този синдром, да имаш кола и да ти трябва/което през 1 по-критичен поглед не виняги е така/ постоянно, но адекватното управление да не те влече особено по 1 или друга причина.
                                Наскоро прочетох: "Не си купувайте книжки ако не можете да карате". За бога братя, не купувайте

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X