Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова тесла за шофьорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова тесла за шофьорите

    НМа мен пък ми е много интересно как кола без прагове(изгнили, да) е пряка заплаха за другите участници в движението...

    Осъзнайте се малко и слезте на земята.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Нова тесла за шофьорите

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Има какво? Ще ми души газовете и ще реши че нещо не е в ред? Какво ще пише в акта? За колко секунди тоя акт ще падне в съда? За колко други секунди ще ги осъдиш за обезщетение и пропуснати ползи?

      Шума пак как? На слух? И в акта да пише "трябва да звучи "мърррр", пък той звучи "пърррр"?

      "Очевидното" за един е едно, за друг друго.

      Смешно, субективно, неприложимо. Те вече и започнаха да ги съдят.
      Не знам бъзикаш ли се, но да ти кажа, че и в Пътна полиция разполагат с газ-анализатори и шумомери ...
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • От: Нова тесла за шофьорите

        А ползват ли се. И... защо ги има.

        Коментар


        • От: Нова тесла за шофьорите

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Не знам бъзикаш ли се, но да ти кажа, че и в Пътна полиция разполагат с газ-анализатори и шумомери ...
          Не съм видял да ги ползват ни един път, пък с какво разполагат само те си знаят.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Нова тесла за шофьорите

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            НМа мен пък ми е много интересно как кола без прагове(изгнили, да) е пряка заплаха за другите участници в движението...
            Скоро май не си виждал автомобил сгънал се в движение при преминаване на някоя Йорданка? Случва се, вадил съм хора от такъв.

            Коментар


            • От: Нова тесла за шофьорите

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              НМа мен пък ми е много интересно как кола без прагове(изгнили, да) е пряка заплаха за другите участници в движението...
              Осъзнайте се малко и слезте на земята.
              Вчера сутринта гасИх точно такъв бус. Спря ме по пътя докато димеше още . На всичко отгоре каквито му праговете - такова му мърляшко и останалото . И пожарогасител нямаше .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • От: Нова тесла за шофьорите

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Метода е много прост - истински ГТП, с мерене на газове, фарове, луфтове по ходова част, корозии и прочие. И скрапа за 2 години ще го отняма (не една, щото някой и друг пункт за ГТП ще трябва да го отнесе, за назидание на останалите).

                А политическо самоубийство би-трябвало да е и това, дето сега го готвят. Щото освен прибирането на едни кинти, друг ефект няма да има.

                Интересно само как ще ми влязат в двора да ме глобят че си сменям накладките например.
                И от къде ще намериш хиляди компетентни в тази сфера хора ? На пункта до нас който затвориха за някаква далавера момчетата дето работеха в него са ми приятели . Единя е завършил музикалното училище в Широка лъка клавири и ходи по нощите да свирят по кръчмите От два месеца как им затвориха пункта е автомонтьор при един приятел дето се познаваме от 30 години и редовно го бъзикам че за тия два месеца съм му извадил повече скъсани болтове околкото на него за предишните 30 години
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Нова тесла за шофьорите

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Скоро май не си виждал автомобил сгънал се в движение при преминаване на някоя Йорданка? Случва се, вадил съм хора от такъв.
                  Рискува собствения си живот да речем.
                  Как рискува живота на другите? Ще се сгъне надве докато кара с 200 и ще помете някокко коли? Или как по друг начин?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Вчера сутринта гасИх точно такъв бус. Спря ме по пътя докато димеше още . На всичко отгоре каквито му праговете - такова му мърляшко и останалото . И пожарогасител нямаше .
                  Може, даже е често срещано явление, ама какво общо има мърлявата кола, и че не си носи пожарогасител с безопасността на другите?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • От: Нова тесла за шофьорите

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    ... Ще се сгъне надве докато кара с 200 и ще помете някокко коли?
                    Ами наскоро и такова имаше в новините. Айде не сгънал се на две ама му се отпорило колело от купето с все окачване.

                    Коментар


                    • От: Нова тесла за шофьорите

                      То тия където се сгъват на две са тия където се мъчат да карат с двеста. Питай ме от къде знам.
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • От: Нова тесла за шофьорите

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Това, че остарявам и оглупявам ми е повече от ясно, ама след толкоз рев и сополи, така и не разбрах каква е "поредната тесла"?

                        Освен, че Иво чул края на някакво радиопр.едаване
                        Това ,че вече оценките при продажба на СПС са реални и не може да ти издадат за 300лв . Т.е. данъкът , който се плаща е върху реалната стойност , а не върху занижената. С една дума се сърдим , че си плащаме данъците ) Няма как да се отдели специално внимание на всяко едно СПС от лицензиран оценител , просто защото са много сделките.

                        Коментар


                        • От: Нова тесла за шофьорите

                          Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                          То тия където се сгъват на две са тия където се мъчат да карат с двеста.
                          Има го и това.

                          Коментар


                          • Re: От: Нова тесла за шофьорите

                            Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
                            Това ,че вече оценките при продажба на СПС са реални и не може да ти издадат за 300лв . Т.е. данъкът , който се плаща е върху реалната стойност , а не върху занижената. С една дума се сърдим , че си плащаме данъците ) Няма как да се отдели специално внимание на всяко едно СПС от лицензиран оценител , просто защото са много сделките.
                            Реалната стойност е продажната цена. Реалната продажна цена. Другото е данъчна и/или експертна оценка, която може да е всякаква.

                            Прост пример: кола без ръжда, но с гръмнал двигател не струва колкото същата кола с изправен двигател. Обаче оценителя няма как да види двигателя. За него двете коли са с еднаква стойност. Обаче пробвай се да продадеш колата с гръмнал двигател за същата цена. В случая ще платиш по-висок данък несправедливо. И това е другата крайност на това да се оценяват много ниско всички коли.

                            Евентуално решение е да се затегне плащането на сделката (случайни данъчни проверки на двете страни) и/или да се сложи фиксирана цена, независеща от цената на колата.

                            Коментар


                            • От: Re: От: Нова тесла за шофьорите

                              Напълно съм съгласен , че е несправедливо понякога, но те гледат общия случай. Това, че някой купува скраб не го слагат в уравнението. Фиксираната цена също е вариант , но това значи, че тя не трябва да е много висока. Иначе народът ще изреве, защото масовите сделки са с евтини коли. А и така ще изпуснат да приберат процент от продажбата на по-скъпи коли.

                              Коментар


                              • От: Нова тесла за шофьорите

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                ...Може, даже е често срещано явление, ама какво общо има мърлявата кола, и че не си носи пожарогасител с безопасността на другите?
                                Какво ли ?
                                Дано не ти се налага да го разбираш дори по лесния начин ! ( за по трудния и дума не отварям) .

                                ..а по отношение на паспортите на колите : един мой познат зевзек онзи ден разправя : " 3 милиона автомобила в България , по 500 лв. за паспорт - и тЕ ти как избиват самолетите Ф16 за шест месеца ! "

                                Викам му : приятел , хич не си познал ! Те самолетите са си отделно перо . И нема нужда да ги избиват , щот` са от бюджета .

                                Тука говорим за друго : едни наши хора , дето ше направят нови фирми , нови сервизи , че и за "мерси!" ше има покрай новото финансиране на партиите . Демек : ше има за всички
                                Последно редактирано от Vlado_Ts; 15-08-19, 10:43.
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X