Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова тесла за шофьорите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова тесла за шофьорите

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Човек трябва да внимава какво си пожелава.
    Съвсем реално внимавам. Начина за автомобили в ред е реален ГТП. Толкоз. За промените по окачването (без една, некритична) имам сертификат. А фаровете - одма си слагам старите на "старото", което и без друго скоро ще е чужда грижа. Всичките ми автомобили си минават газове и сега, барабар с чип тунинга на единия. Нарочно търсих да меря.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Нова тесла за шофьорите

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...Всичките ми автомобили си минават газове и сега, барабар с чип тунинга на единия. Нарочно търсих да меря.
      Намерил си място където да направиш измервания на газовете, и си направил такива в диапазона -10 до +40 градуса, на натоварен двигател, във всичките му режими, с всички типове горива които са в продажба? И всичко това на студена и на загряла моторетка. Тоест, в условия доближаващи се до реалната експлоатация.
      Може ли да имам съмнения по въпроса? При това, много сериозни?
      Това което евентуално си измерил е, дали ще минаваш преглед безпроблемно. Което има повече общо с дизелгейт отколкото с екологията.

      За светлините е ясно, че няма какво да се коментира. Или си във вид който е одобрен, или не си. Такива като "аз само ще сменя", "когато демонтирам" и т.н. не се броят.

      И т.н. за окачване, големи гуми, броня от голем винкел, и какво ли не още. Всичко изброено не може да мине ГТП по нормалния начин.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • От: Нова тесла за шофьорите

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Метода е много прост - истински ГТП, с мерене на газове, фарове, луфтове по ходова част, корозии и прочие. И скрапа за 2 години ще го отняма (не една, щото някой и друг пункт за ГТП ще трябва да го отнесе, за назидание на останалите).

        А политическо самоубийство би-трябвало да е и това, дето сега го готвят. Щото освен прибирането на едни кинти, друг ефект няма да има.

        Интересно само как ще ми влязат в двора да ме глобят че си сменям накладките например.
        Ако така наречения орган КАТ си върши работата , всичко това става много лесно. Примерно: служител на кат спира автомобил видимо опасен за движение , моментално го спира от движение и пише акт. От протокола за технически преглед се вижда къде е минал такъв , изисква се записа , и ако се установи , че е бил в същото състояние и при техническия преглед , пункта отнася сериозна глоба. Та всеки на който му спрат автомобила от движение два-три пъти в годината , ще се замисли дали да плаща постоянно или да си приведе автомобила в ред. Пунктовете като отнесат няколко солени глоби , ще започнат да лепят стикери само на технически изправни автомобили. Решението е много просто , всеки служител на кат трябва да работи , а не да бръмчи на изхода на Практикер за не поставен колан , или на всеки ъгъл за десен завой при червен сигнал.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Нова тесла за шофьорите

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          Намерил си място където да направиш измервания на газовете, и си направил такива в диапазона -10 до +40 градуса, на натоварен двигател, във всичките му режими, с всички типове горива които са в продажба? И всичко това на студена и на загряла моторетка. Тоест, в условия доближаващи се до реалната експлоатация.
          Може ли да имам съмнения по въпроса? При това, много сериозни?

          Можеш да имаш всякакви съмнения - твоя си работа. Мерих на 3 места това което мерят при ГТП на дизел. Толкоз. Колата е EURO3. Към момента по отношение на газове минавам ГТП абсолютно безгрижно, с огромен запас. Поне 20% от дизелите по улиците очевизвадно не могат да минат i това мерене.

          Какво се мери при сертификация за EURO стандарт на даден мотор няма отношение към темата, докато не започнат да правят същите измервания при ГТП. Тогава хич не е сигурно че и твоята кола в заводски вид ще ги мине, както и всяка друга кола на над 5 години и 100000км, половината градски транспорт и т.н.

          ПП: И темата не е за екология, а за техническа изправност на автомобилния парк според разписаните критерии за оценка на тази техническа изправност. Е, по тия критерии си минавам прегледа. Безгрижно. Останалото е субективизъм.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Нова тесла за шофьорите

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            ...служител на кат спира автомобил видимо опасен за движение...
            Еми там е работата че служителя на KAT няма и не трябва да има правомощия да определя техническата изправност на автомобилите на пътя. Това се прави от лица със съответната компетентност. Може да те спре от движение за незиправни светлини, течове, и други очеизвадности, разписани в закона. Не може да те спре за газове извън норма например, защото няма с какво да ги определи, нито знае как.

            С това не казвам че няма как. Има естествено. Въпрос на желание. Дори не и на пари.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Нова тесла за шофьорите

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Данните от ГТП към момента не струват и 5 стотинки. Вижда се по състоянието на скрапа по улиците. Всичкото "намерения" в новата безсмислица пак няма да доведат до нещо повече, освен прибирането на едни пари от още еди хора.
              Не струват, щото тия, които ги варват там не струват. Иначе инфирмационната система си я има. То и паспортите толкова ще струват, защото нали пак същите ще вкарват данните за състоянието там.
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              .... Не може да те спре за газове извън норма например, защото няма с какво да ги определи, нито знае как.
              С това не казвам че няма как. Има естествено. Въпрос на желание. Дори не и на пари.
              Всъщност има. Може и за шум. Може и да ти отнеме книжката и да те прати на проверовъчен при очевидно непознаване на закона и правилника. Но само теоретично. За първите две имаше няколко опита за проверки на коли при широкообхватните и става, но е бавно, иска съответното оборудване, с което 99,99% от патрулките не разполагат и подходяща площадка за замерванията (за шума трябва да поне на 30 м. от пътя, което е рядко постижимо). А за последното никой не съм чул да го е правил, щято на никой не му се ходи по безкрайни дела (като игнорираме факта, че и поне половината катаджии в момента не познават ЗДВП и правилника, а за тия от районните въобще не искам и да коментирам)
              Последно редактирано от kuzdov; 14-08-19, 13:33.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • От: Нова тесла за шофьорите

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Е, по тия критерии си минавам прегледа. Безгрижно. Останалото е субективизъм.
                Е то и аз така, ходя в пункт дето си ме проверяват по устав. И си минавам безгрижно с моите изправни коли. Не знам обаче неизправните минават ли и как....
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • От: Нова тесла за шофьорите

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Човек трябва да внимава какво си пожелава. Че ако ГТП се прави както трябва, и обхваща и промени по окачване, осветителна система, чип-тутнинг, сменена турбинка с по-голема, проходна генерация и т.н. улиците рязко ще се опразнят...
                  Да, да ама не, по Европата все едно няма скрапове по улиците, просто здравия разум надделява над корупцията, в РБ обаче разума е зрънце срещу планините от корупционни и задкулисни далавери.

                  Не съм минавал преглед заради една от двете крушки на заден номер, заради счупен преден номер, заради изгоряла крушка на мигач, а имам 3 или 4 крушки за мигачи, заради газове над нормата(черен пушек бе точния термин описан в доклада) и т.н. а същевременно по улиците се движат МПСта сглобени в гаражи, тунинг с електрожени и т.н. просто разума е в повече, примерно за мокро колело (риск теча да е от спирачен цилиндър ме спряха от движение) но за ръжди, спукано предно стъкло, тунинг на окачване(4 инча) и други фрапиращи такива неща и дума не са обелили защото не са и подготвени да уточнят кое е заводско и кое е тунинг, все пак сигурно има стотици модели и модификации на атомобили на пазара.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Нова тесла за шофьорите

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Всъщност има.
                    Има какво? Ще ми души газовете и ще реши че нещо не е в ред? Какво ще пише в акта? За колко секунди тоя акт ще падне в съда? За колко други секунди ще ги осъдиш за обезщетение и пропуснати ползи?

                    Шума пак как? На слух? И в акта да пише "трябва да звучи "мърррр", пък той звучи "пърррр"?

                    "Очевидното" за един е едно, за друг друго.

                    Смешно, субективно, неприложимо. Те вече и започнаха да ги съдят.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Нова тесла за шофьорите

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Еми там е работата че служителя на KAT няма и не трябва да има правомощия да определя техническата изправност на автомобилите на пътя. Това се прави от лица със съответната компетентност. Може да те спре от движение за незиправни светлини, течове, и други очеизвадности, разписани в закона. Не може да те спре за газове извън норма например, защото няма с какво да ги определи, нито знае как.

                      С това не казвам че няма как. Има естествено. Въпрос на желание. Дори не и на пари.
                      Имат , всяка година правят показни /пред журналистите/ акции. Едно време имаше пунктове с канал на самия път , качва те , поверява , лепи една лепенка "спрян от движение" А относно газовете , там е трагедия , пълно е със сервизи/лицензирани/ които предлагат премахване на катализатор , замяната му с гърне , премахване на филтри и всичко свързано с намаляване на вредните емисии. И всичко това се рекламира на големи табели , изписано с големи букви. Та един ушев ако застане пред един такъв сервиз , ще има доста работа да пише актове за промяна на конструкцията и да спира от движение.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • От: Нова тесла за шофьорите

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Имат , всяка година правят показни /пред журналистите/ акции. Едно време имаше пунктове с канал на самия път , качва те , поверява , лепи една лепенка "спрян от движение"
                        С канал, апаратура и т.н. и конктретни измервания - да. Ама де я техниката и де ги обучените хора да работят с нея? Те по едно време и радарите им половината бяха извън срока на калибрация. Сещай се какво ще стане с газ анализатори евентулано.

                        Иначе - да, това е начина, но ресурса го няма.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Нова тесла за шофьорите

                          Има далеч по прост начин да се спре карането на трошки.
                          Това като новите станат достъпни. Което зависи от стандарта на живот. Който зависи от колко се краде. Което зависи от управляващите. Които зависят от избирателите. Които са дебили
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Нова тесла за шофьорите

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Има далеч по прост начин да се спре карането на трошки.
                            Това като новите станат достъпни. Което зависи от стандарта на живот. Който зависи от колко се краде. Което зависи от управляващите. Които зависят от избирателите. Които са дебили
                            Трудна работа по тези географски ширини...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • От: Нова тесла за шофьорите

                              А реално има ли действащ механизъм, по който дадена кола да се спре от движение ако ще и временно, на база някакава очевадна неизправност?

                              Примерно виждал съм коли, които буквално нямат прагове....кой знае какво още. Това е пряко застрашаваща другите участници в движението неизправност.
                              Оставям настрани колите, които пушат много. Чат-пат виждам коли, чийто пушек се движи по 50 метра зад тях без да преувеличавам, било то неизгоряла нафта или изгорял антифриз. Ако сигнализирам за такава кола на някоя патрулка (изкушавал съм се, признавам) те имат ли какво да направят при положение, че точно в тоя ден са на кеф и им се работи или ръцете са им вързани?

                              Коментар


                              • От: Нова тесла за шофьорите

                                Това, че остарявам и оглупявам ми е повече от ясно, ама след толкоз рев и сополи, така и не разбрах каква е "поредната тесла"?

                                Освен, че Иво чул края на някакво радиопр.едаване

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X