Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    Добре де - пет лева на триста, двайсет на триста да са. А разсрочено плащане, абсолютно всички приемат.
    Ми не е баш така.
    Разсрочено на четири приемат почти всички, но такова мен не ме интересува. Разсрочката на две и три вноски предлагаха само някои, а тези които бяха със 100-150лв. отгоре също не представляваха интерес за мен по обективни причини.
    В момента наистина не знам защо съм предпочел Олимпик, при положение, че ги анатемосвам отдавна.

    Както и да е, явно ще се прави нова, но първо трябва да анулират тези на Олимпик в регистъра.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #92
      От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Съвсем чистосърдечно си признавам, че аз съм от тия хора. Тази система със застраховането просто е нелогична. Буса ми е 7+1 места и застраховката му е 15 лева по-ниска от застраховката на колата, която е 4+1. Логично обяснение няма, не го и търся, защото ми е ясно, че няма да го намеря. Застрахователната ни система е построена на принципа "колкото ми трябват" и в нея няма друга логична закономерност. Съответно, ако някой е оптимизирал работата си така, че да харчи 20 стотинки по-малко, не виждам причина защо да не поощря това му пазарно поведение като се застраховам при него. Така и така е задължително...
      Пак чистосърдечно - не виждам пробив в логиката ти. Дори и при обстоятелствата с фалирала ЗК.

      Коментар


      • #93
        От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        ...а тези които бяха със 100-150лв. отгоре...
        Съвсем не съм убеден (даже напротив), че такива разлики изобщо има.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #94
          От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ... Съответно, ако някой е оптимизирал работата си така, че да харчи 20 стотинки по-малко, не виждам причина защо да не поощря това му пазарно поведение като се застраховам при него. ...
          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Пак чистосърдечно - не виждам пробив в логиката ти. Дори и при обстоятелствата с фалирала ЗК.
          Ами ако този някой предлага по-ниската цена не защото толкова си е оптимизирал разходите, а защото няма сериозно намерение да плаща обезщетения?
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #95
            От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Ами ако този някой предлага по-ниската цена не защото толкова си е оптимизирал разходите, а защото няма сериозно намерение да плаща обезщетения?
            Някъде в някой от преходите в България връзката межу качество и цена се скъса безвъзвратно. По-високата цена тук ти гарантира единствено, че ще платиш повече.

            П.С. Нямам никаква застраховка в Олимпик.

            Коментар


            • #96
              От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
              Съвсем не съм убеден (даже напротив), че такива разлики изобщо има.
              Утре ако минаваш покрай някой брокер спри и попитай. Ще ти извадят списък с всички предлагани цени според това за което си попитал, и сам ще се убедиш.

              Ето ти Жокер, 3000m3 на две вноски, и после разкажи.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #97
                От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Утре ако минаваш покрай някой брокер спри и попитай. Ще ти извадят списък с всички предлагани цени според това за което си попитал, и сам ще се убедиш.

                Ето ти Жокер, 3000m3 на две вноски, и после разкажи.
                Бе надали ще стане точно така (утре да се слитна). Но доколкото си спомням от когато съм ходил са и впечатленията ми. Или искаш да кажеш, че три литра са някакъв особено особен случай?
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #98
                  От: ЗК "Олимпик" фалира

                  В случая с олимпик стана така ,че май месец им беше отнет лиценз в кипър и съответно им забраниха да издават нови полици а само да могат да събират вноски .Но сега те обявяват несъстоятелност и прекратяват всички полици.И сега идваше момента в ,който трябваше ГФ да се включи и да поеме нещата за това всяка първа вноска е по-скъпа отива към ГФ ,който гарантира ,че ако някоя компания претърпи фалит те ще поемат нещата съответно до следващата вноска или до края на полицата или в случай на птп без ГО и много други ..НО в случая сме в БГ и тук те си правят каквото искат просто РЕЗИЛ!И оправданието им беше ,че не са Българска компания ..А то няма нито една БГ ..Значи напразно се плащат ГФ със всяка 1 вноска..А олимпик бяха едни от най-сигурните уж..Колко ли хора нямат да знаят и ще карат докато не им дойде датата на падеж ?Колко акта ще паднат ..А не искам да знам и колко птп ще има ..Просто СКАПАНА ДЪРЖАВА!Казва ви го това,като човек ,който с това се занимава и е вътре в нещата всеки,който има го към тях в събота вече няма да има активка го и в случай на птп ще е мазало или ако ви спрат ще има акт това се произнесе КФН органат,който контролира всички ГО компании .

                  Коментар


                  • #99
                    От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    ...

                    Мче дай пример де. Аз досега нещо, което не може да бъде прецакано от човешки фактор на някакво ниво не съм виждал.
                    Има доста примери, за чието прецакване се иска много повече от дурак.
                    Определено системата на ТР не е застигната от лош късмет, а не е направена както трябва. Както казва човек, който уважавам, за конкретния казус - не можеш да разчиташ на служители на тамошната заплата да направят нещата както трябва.



                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      В случая с олимпик стана така ,че май месец им беше отнет лиценз в кипър и съответно им забраниха да издават нови полици а само да могат да събират вноски .Но сега те обявяват несъстоятелност и прекратяват всички полици.И сега идваше момента в ,който трябваше ГФ да се включи и да поеме нещата за това всяка първа вноска е по-скъпа отива към ГФ ,който гарантира ,че ако някоя компания претърпи фалит те ще поемат нещата съответно до следващата вноска или до края на полицата или в случай на птп без ГО и много други ..НО в случая сме в БГ и тук те си правят каквото искат просто РЕЗИЛ!И оправданието им беше ,че не са Българска компания ..А то няма нито една БГ ..Значи напразно се плащат ГФ със всяка 1 вноска..А олимпик бяха едни от най-сигурните уж..Колко ли хора нямат да знаят и ще карат докато не им дойде датата на падеж ?Колко акта ще паднат ..А не искам да знам и колко птп ще има ..Просто СКАПАНА ДЪРЖАВА!Казва ви го това,като човек ,който с това се занимава и е вътре в нещата всеки,който има го към тях в събота вече няма да има активка го и в случай на птп ще е мазало или ако ви спрат ще има акт това се произнесе КФН органат,който контролира всички ГО компании .

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        http://m.19min.bg/news/8/103687.html
                        http://m.19min.bg/news/8/103698.html#103698
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          Бе надали ще стане точно така (утре да се слитна). Но доколкото си спомням от когато съм ходил са и впечатленията ми. Или искаш да кажеш, че три литра са някакъв особено особен случай?
                          Над 2.5 цените на ГО стават други, за съжаление. Предполагам и най-новите от вчера ще са още по-дървета, което пък според мен също е планирано, защото другите застрахователи са знаели за фалита и последствията от него, както и неизбежното спешно пазаруване на 200 000 нови полици.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Не знам къде и кога у нас е съществувала дори косвена връзка между качество и цена. Сигурно защото съм по-млад, но нямам такъв спомен.
                            ТР-то ще тръгне. Рано или късно ще го подкарат.
                            Олимпик обаче остава проблем, защото до кря на седмицата клиентите му ще трябва да си изберат друг застраховател.
                            Зачетох се обаче в това решение на ВКС за обезщетенията...и все повече ме радва тоя съд, откак поизмря номенклатурата вътре и стана смяна на поколенията. Разчистват батаци и принципно грешна съдебна практика, мухлясала от години без грам да им дреме. Ще заформят вече 7-8 години много читава тълкувателна практика.

                            За "другите" цени на ГО-то над 3500 кубика...да са други, колко да са други... Съседите ми по офис имат служебна S-класа. ГО-то и е 100 лева повече от моето. Разликата в цени на части, ако трябва да се плащат някакви щети, е от земята до небето. Буквално. На S-ката нещата струват тройно и четворно...
                            Последно редактирано от santaclash; 15-08-18, 00:27.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Ми така е - с пълно съзнание купуваме кренвирши от три лева килото и после протестираме, че били от МОМ и нишесте. И разбира се - за всичко е виновна държавата и международното положение между народите...
                              Не че го играя адвокат на Джо, ама... Човек обикновено има доверие на застрахователния си брокер. И аз не пазарувам кренвирши от 3 лева килото, но убий ме не знам в кои компании са ми застраховките. Нито на апартамента, нито ГО и каското на кралската на жената.
                              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                davc-а си ги говори нещата така на ангро, да поддържа диалога, ама като каже къде е неговата, може пак да си говорим и за кренвиршите.

                                P.S. Тва па да си купуваш кренвирши за 8, като има врат за 7, също не го разбирам.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X