Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    И аз имам един кошер със застраховка в Олимпик, за късмет на вноски и изтича на 1ви септември... като се замисля живея извън България и като се прибера и е изтекла застраховката ходя и правю нова за минималния срок... просто след няколко дни пак ме няма. Не мога да разбера как така фалира застраховател, анулират се полици без никои да покрива щети по тези застраховки и същевременно официялно никои не ме е оведомил че това се случва... Аз лично разбрах от форума че това се случва, телевизия не гледам.... Та ако бях платил за повече време щях да си мисля че всичко е наред докато не ме гепят катаджиите или недаи си боже направя някоя беля. Та въпроса е не трябва ли да има всяка една компания дето прави застраховки някаква гаранция някъде за такива случаи, поне за така нареченото заварено положение....
    0-

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Какво по-официално от това да гърмят медиите за това в продължение на дни...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има значително по-фундаментален въпрос и той е според кой чеп премията зависи от какво ли не друго, но не и от предизвиканите щети.
        Ааа, ти още малко ще поискаш и такса смет да се смята по друг начин.

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Ааа, ти още малко ще поискаш и такса смет да се смята по друг начин.
          Да почнем първо от възможните неща.

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Да почнем първо от възможните неща.
            Абсурд. Когато герб са най добрата възможност държавата е яко зле.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Какво по-официално от това да гърмят медиите за това в продължение на дни...
              Това не го твърдиш сериозно, нали?

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                И аз имам един кошер със застраховка в Олимпик, за късмет на вноски и изтича на 1ви септември... като се замисля живея извън България и като се прибера и е изтекла застраховката ходя и правю нова за минималния срок... просто след няколко дни пак ме няма. Не мога да разбера как така фалира застраховател, анулират се полици без никои да покрива щети по тези застраховки и същевременно официялно никои не ме е оведомил че това се случва... Аз лично разбрах от форума че това се случва, телевизия не гледам.... Та ако бях платил за повече време щях да си мисля че всичко е наред докато не ме гепят катаджиите или недаи си боже направя някоя беля. Та въпроса е не трябва ли да има всяка една компания дето прави застраховки някаква гаранция някъде за такива случаи, поне за така нареченото заварено положение....
                0-

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Извинявам се за горния пост... грешка
                  Ми аз лично както вече казах съм далеч от медиите а и ако имах застраховка до декември примерно, а се прибера през ноември и мидийте са млъкнали какво правим... или по точно защо трябва да съм аз тоя дето ще плаща масрафа?
                  0-

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    И защо там, зщото си българин? Ще ми се да не вярвам. Там, оттатък за колко такива случая си чул? Тази има ли я там?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Ако въпроса е към мен в Англия определено не съм я срещал, то и в България не знаех че съществува... просто видях темата и проверих онлаин къде е моита. А за подобен случаи не съм чул...
                      0-

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        Кво "Е-е?", нали анатемосваш всички, че сме били изтънили и за това сме го изяли, та за това попитах.
                        Моля-моля, леко с анатемите, няма такова нещо. Нито съм твърдял, че застраховката ми е скъпа.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Оказа се, че моята ГО е на Олимпик, важи до 11.11.2018г., не е голям проблем, ще направя нова. Проблема е, че преди малко повече от месец имам щета за която съм виновен и на потърпевшия вероятно няма да я платят, което си е кофти.
                          Иначе ГО ще скачат по ред причини, броя на колите с български ГО в ЕС не е малък и изплатените щети скачат заради малко или много по-новия автопарк както в ЕС, така и в България. Отделно в последните години цената на "щети по човека" се качи и доста пострадали успяха да изсмучат тлъсти суми от застрахователите за сравнително леки травми.
                          Олимпик бяха пуснали малко по-ниски цени и единствения риск при тях беше, че ако фалират(както се случи) ще трябва да си правиш нова ГО, потърпевшите чакащи обещетения по принцип не ги мисля много.
                          За съжаление ГО си необходимо зло и е по-добре да я има, отколкото да я няма, в случая скандалното е ситуацията с гаранционния фонд.

                          Миналата година претърпях ПТП с 3 коли в което и 3-те коли бяхме на Олимпик, на мен ми платиха за тотал щета сума която хич не ми хареса, но такива бяха оценките на модела като цяло, на другата пострадала доста по-леко кола - Гоуф 3 платиха 800лв. за сравнително лек удар отзад което си беше добра сума. Самите оценки и изплащане минаха гладко. Ако виновния нямаше ГО не знам как щяхме да се оправяме. С мои коли има 3 заведени щети на потърпевши, и 3-те при маневра назад и с изплатени суми 70лв., 130лв. и сега последната която вероятно няма да изплатят очаквани около 150-200лв. за сгъната врата на Пежо 307.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            ..Проблема е, че преди малко повече от месец имам щета за която съм виновен и на потърпевшия вероятно няма да я платят, което си е кофти.
                            .........
                            ... потърпевшите чакащи обещетения по принцип не ги мисля много.
                            Предполагам знаеш, че ако не може да си вземе парите от Олимпик, пострадалият в ПТП-то за което пишеш, ще си ги вземе от теб?
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                              Предполагам знаеш, че ако не може да си вземе парите от Олимпик, пострадалият в ПТП-то за което пишеш, ще си ги вземе от теб?
                              Дано да не се стига до там, човека ми има номера и не се е обажал. По принцип има ли правна причина аз да плащам? Май няма... но съм склонен ако се обади от чисто човешка гледна точка да му дам някой лев, потенциалнта сума не е толкова голяма.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                ... По принцип има ли правна причина аз да плащам? Май няма...
                                Има. Виновен си за ПТП.

                                Изначално е твое задължението да платиш. Застраховката само улеснява двете страни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X