Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
    Ко!?
    В случая Борислав е прав - има и такива случаи... След приключване на държавното обвинение (задължително ако не се лъжа от средна телесна повреда нагоре), може да се заведе и частен иск за допълнително обезщетение..... Тъста мина по тази схема..

    А за ГО - да, колегите по-горе са прави... В края на краищата моят застраховател покрива щети, които аз съм направил и съвсем логично би трябвало да си търся обезщетение от другия застраховател ако отсрещния ми е причинил щети...
    За щастие не съм имал такова събитие и затова не се бях замислял... Всъщност веднъж се опитаха да ни прехвърлят точно по тази схема при чуждия застраховател при събитие на паркинг със служебния автомобил...
    Но казах на служителя да не припарва там а да контактува само с нашия застраховател по Каско...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
      Ко!?
      Ми таквоз, каквото.
      Застрахователят е да покрие рисковете от твоята неплатежоспособност, без да има нужда пострадалият да проверява наличието им. Затова е задължителна ГО. Щото да ти размаже детето Хасан Циганина, дето нищо си няма, а колата му струва 500 лв. и да го осъдиш, какво ще му вземеш?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        Абсолютно, невярно! Имал ли си валидни ГТП и задължителна ГО в момента на птпто нямаш и не можеш да имаш никакви задължения към никой!
        Не е невярно. Спрямо пострадалите ти и твоят застраховател сте солидарни длъжници. Изборът от кого да си търсят парите е техен. Не можеш да откажеш да платиш на пострадалия, защото си застрахован. Длъжен си да му платиш, ако се насочи към теб, пък после ти си търси парите от застрахователя.
        Suzuki Jimny, 1.3, 2009

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Когато застраховката е задължителна нещата не трябва да са така.
          Поредната глупост у нас. Нищо че гледам некои хора се радват
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
            Според брокерката, Олимпик не били фалирали. Само им бил отнет лиценза.
            Това май беше преди няколко месеца.

            Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
            Интересна работа с Олимпик.
            Имат представителства в цяла Европа или това са им офиси за контакти?
            http://guaranteefund.org/bg/componen...=28&inPlace=eu
            и ако имат клиенти там,какво ли ще стане?
            Някои май са само за контакти. Другото зависи от фирмата и от държавата. Неотдавна един датски застраховател хлопна кепенци, тогава те си пратиха лично известие на всеки клиент, че трябва да си направят нова застраховка другаде (в Англия примерно това става по телефона и новата застраховка може да започне веднага), имаха направо и телефон през който могат да уредят къде да се прехвърлиш. Обещаха и че самите ликвидатори ще се обаждат на клиентите със съвети какво още може да се направи.

            Някои държви имат гаранционен фонд който покрива плащания вместо застрахователя (подобно на компенсационния фонд за банковите влогове). В горния случай в Англия имаше възможност да пуснеш иск както до английския фонд, така и направо до датския гаранционен фонд, който ще покрива щети случили се до четири седмици след фалита на застрахователя. Има ли кипърски фонд?

            В ЕС в момента върви предложение за европейско уеднаквяване на правилата, включително задължение да има такава възможност, да има кой да плаща ако застрахователя банкрутира.

            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
            Нормалното, което трябва сега да се случи след фалита на Олимпик, е КФН да поеме отговорност поне за остатъка на изтичащите след обявената дата 17.08. тя е единствения отговорен за случилото се, все пак си има гаранционен фонд! Не може да изнудват хората да сключват нови договори!
            Във всички случаи трябва сключване на нов договор. В гореописания случай с датчаните има "резервно" покриване на щети само за ограничено време, патерица демек, не дава цялостна защита както ако си имаш редовна застраховка.

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Когато застраховката е задължителна нещата не трябва да са така.
              Поредната глупост у нас. Нищо че гледам некои хора се радват
              Не е само у нас, навсякъде е. По принцип - съдят извършителя, пък той привлича застрахователя да участва в делото или предявява "обратен" иск против него. Но, за улеснение на потребителите, са предвидили опцията пострадалият да има избор - да иска обезщетение от извършителя, или от застрахователя, или от двамата солидарно.
              "Ако не бяха застраховките, шофирането щеше да си остане лукс за ексцентрични милионери".
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Аз като казвам, че правната култура на българина е ниска, никой ми не верва...
                Що бе, аз и Гагич примерно ще се подпишем с двете ръце. А Даника... тя ще си замълчи защото е дама и не казва нещата които ЩЕ си помисли по този въпрос.

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Аз като потърпевш от ситуацията разбрах, че ще пия студена вода:

                  http://24shumen.com/%d0%ba%d0%be%d0%...f%d0%b1%d0%b2/

                  През април месец съпругата ми участва в ПТП, не беше виновна. Виновният автомобил беше с ГО в Олимпик. Няма "опасност" да получа каквото и да е обезщетение.
                  RAV 4
                  F650GS

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    За съжаление поредения обир и всички са доволни

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Тези вече ги броя като мои длъжници. Понеже на сайта им пише:

                      Мисия и цели


                      Основна мисия на институцията е да съдейства с юридически, административни и информационни средства за поддържане на стабилност и прозрачност на небанковата финансова система в България, както и да защитава интересите на инвеститорите, застрахованите и осигурените лица.
                      11 милиона бюджет за персонала само. КТБ и Олимпик ги получаваме като бонус. Или малус беше?.

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        И аз изгорях,с две застраховки и утре ще се правят нови.
                        Пари от Олимпик,няма да видим е ясно.
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Изяснихме се значи.

                          Впрочем дълбоко се зачудих - за какво ти е да регистрираш в Кипър ЗК която ще работи само в България?
                          А сега де,да не излезе верен слуха,че собствениците са българи?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                            Аз като потърпевш от ситуацията разбрах, че ще пия студена вода:

                            http://24shumen.com/%d0%ba%d0%be%d0%...f%d0%b1%d0%b2/

                            През април месец съпругата ми участва в ПТП, не беше виновна. Виновният автомобил беше с ГО в Олимпик. Няма "опасност" да получа каквото и да е обезщетение.
                            Е до кога плащаме и сме доволни а насреща някой даржавен чиновник ни успокоява

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Не ми се рови в момента регламент 44, но по тия дела краен платец винаги е застрахователят/съответно Гаранционният фонд в страната по седалище. Та имащите вземания за вреди срещу Олимпик е много вероятно да трябва да си предявяват исковете в Кипър, пред тамошния ГФ или пред българския съд, но с ответник пак техния фонд. Няма особена логика исковете да се предявават срещу деликвента, при положение, че има действащ компенсационен орган.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от andry2 Преглед на мнение
                                Е до кога плащаме и сме доволни а насреща някой даржавен чиновник ни успокоява
                                Е пак казвам :"Айде като румънците на улицата ,за правова държава!"Или е по гот да си мрънкаме по форумите и да ни хакнат с поредното скубане!Тука не става въпрос за политика ,а за поредната нагла свинщина!Ко стана с КТБ?Ъ?Или ше си трайкаме ,щото "наведена глава ,сабя не я сече"!По национални празници знамена вееме ,а като трябва да се изправиме срещу поредната неправда ,мрънкаме по форумите и раздаваме поучително съвети ,че видиш ли наясно сме как ни онодат! Днес е Олимпик ,утре може да е Евроинс или друга компания,данък семеен живот или поредната тъпня на някои велики гетсбовци от олигархичната върхушка с наметало от властта.По високи цени на застраховката добре ,ма то всичко е вързано със стандарта,това не им увира у наглите ,тъпи глави!Поне не им се получава с данъците ,требва да избият чивия от друго!Деа и машинаторите плоски!Еврозонатааааа през крив макарон!
                                Последно редактирано от faster; 15-08-18, 21:23.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X