Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Що шт? Най-вероятно си има офлайн ТР.
    Имам лоши новини ...

    Коментар


    • #62
      От: ЗК "Олимпик" фалира

      Те вече не са тайна, ама какви ще са последствията от това?
      За редовия българин, за другите е ясно.

      Коментар


      • #63
        От: ЗК "Олимпик" фалира

        Ще има тънички разлики в ТР като изгрее? Честно, много се съмнявам. Компроментирането на ТР ще е ураган, пред който катебе ще е като летен повей.

        Коментар


        • #64
          От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          Що шт? Най-вероятно си има офлайн ТР.
          Има много офлайн регистри, въпросът е в тяхната достоверност, а и сканираните документи не навсякъде ги има.
          На този регистър са му се наточили още откакто се пръкна. Ни мой тъй - да гледаш нещо свободно в интернет. Требе да се нарЕдиш така 2-3 часа на първа опашчица - първо една пред гишето, да ти опредЕлят такса за справката, която искаш, после втора пак поне час-два - пред касата (или банковото гише на Нейната... упс, тя май я продаде, банката) за да си плАтиш, после па 2-3 часа на гишето за справки... опа-а-а-а-а-а, то работното време свършѝло? Е, и утре е ден! Па и рушветец да бутнеш, ако изобщо искаш да стане работата.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: ЗК "Олимпик" фалира

            Познавайки тоя, оня специалист из ДА или фирмите, гравитиращи около ДА - вероятността за тотална некадърност за паданенвъобще не е малка.

            Коментар


            • #66
              От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Познавайки тоя, оня специалист из ДА или фирмите, гравитиращи около ДА - вероятността за тотална некадърност за паданенвъобще не е малка.
              Да, ама това нали уж беше дуракоустойчива пиндогейска архитектура, финансирана от USAID ?
              Според мен си е директен сЪботаж (туй по форумному) и не случайно Цецка сезира ДАНС.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #67
                От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                Айде айде, одрали кожичката. Кой нема пари нама да кара нола, тамън по-малко вредни емсии, ще се ползва графския транспорт. С тия рекордни птп-та е чудо, че не са застрахователите всички на пангара. КТБ при задтраховането тепърва предстои. Всичко що е “инс” е ....
                Коли ше ми кара простолюдието ,А?
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #68
                  От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Е, такова нещо като дуракоустойчива ИТ архитектура няма, не е имало и вероятно няма да има.

                  Коментар


                  • #69
                    От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Коли ше ми кара простолюдието ,А?
                    Не знам кои са простолюдието, факт е обаче че е пълно с мангали без образование и безработни каращи автомобили. Според мен това не трябва да е най-достъпният транспорт. Имам и др аргументи.
                    Що се отнася до полиците, от кфн ще анулират сключените с олимпик, така че искате не искате ще трябва да сключите нови.


                    Коментар


                    • #70
                      От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Гагич, имаш ЛС.

                      Коментар


                      • #71
                        От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Така...гледам че яко сте се развихрили...
                        Да започнем от полиците. Няма как да имате валидна полица при фалирал застраховател. По никаква правна или житейска логика. Това е все едно да имате сметка във фалирала банка. Имате вземане, ама не и сметка. В случя същото.
                        Голямото неизвестно е кога точно ГФ ще реши да анулира в регистъра си полиците на Олимпик. Защото аз съм имал случай с тоя регистър-колата отиде на скрап на втория месец след сключването на полицата (на вноски), а половин година по-късно още стоеше при тях с валидна полица. Няма как да направите нова полица преди да се анулира старата. Това една кола да има две ГО ставаше преди последния ъпдейт на софтуера на регистъра. Вече не става.

                        Връзката на Олимпик с ТР е въпрос на дълбоко лична интерпретация на фактите. На този етап не е обявено официално кога, къде и как е започнал проблема. "Пипането" на базата с данни би компрометирало и без това жалката ни правна система до дъно, но пък хубавото е, че с това се изчерпват негативните ефекти. Т.е. няма да е кой знае какво чудо. По умряло куче колкото и да гърмите, по-умряло няма да стане. Тази база данни, в която се правят справките, е вторчина. Информацията се съхранява на още поне две места, а едни 90% от нея съществуват и на хартия... Споделям обаче предположенията на Гагича, че "техническият проблем" е в резултат на нечии умишлени действия. Кой, къде и защо...предстои да се разбере. ТР внасяше една омразна на всичката власт и на една голяма част от правистите в БГ сигурност в оборота. Разбирам ги напълно, без да ги оправдавам-то е въпрос на възпитание и мироглед. Има хора, които просто не искат да приемат, че нормалното е по-лесно и по-ефективно от ненормалното.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #72
                          От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Я да питам - небезизвестния Биволъ до каква степен се явява бекъп на ТР? И при поява на някакви разлики между съдържанието на ТР и Бивола, в минус на ТР (естествено), колко ще тежи бивола?

                          Коментар


                          • #73
                            От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Олимпик е ясно, ама ТР ми изпилиха нервите преди две седмици (ЛЪЖАТ, че проблемът е от 5 дни)....
                            На 3-ти им пуснах заявка за Актуално състояние... Тишина... Казвам си - в края на работния ден го пуснах - може да имат 'профилактика'...
                            До понеделник изтраях.. Сутринта им звъня на кол-центъра... 'Не виждаме такъв номер заявка'... В системата им - платена заявка под конкретен номер, но неиздаден документ...
                            Диктувам им номера 'не могат да намерят този номер, по-добре пуснете нова заявка'...
                            Плащам, пускам... Резултатът - същия..
                            Отново разговори с кол-центъра... 'Въпросът е изпратен към техническия отдел - обадете им се по телефона'... Как ще си върна парите ? 'Няма се притеснявате - идвате на място в Агенцията у Софето, пускате една молбичка, и ще ви ги върнат ' ?! Ама аз съм във Варна! 'Ами тогава пускате едно писмо с обратна разписка, и отново ще ви се върнат'... Четирите лева
                            Звъня на техническият отдел - никой не отговаря Намирам директора на Агенцията по ИТ... Културен човек 'ама ние тук сме само за гоУемите проекти, хардуер и т.н.. Не се занимаваме с такива дребни нещица като ТР Все пак даде слушалката на някаква кака, която призна, че има проблем, ама ще бил решен до половин час..
                            След половин час сайта умрЕ... Решавам, че документа ще се взема на хартия и тъкмо да пращам служител натам, реших да звънна в местния клон... 'Ама то и при нас спря системата и не можем да издаваме Удостоверения'
                            Това - на 6.08.2018г Да, за момент тръгна и получих по мейла заплатените удостоверения, ама некадърността е навсякъде
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #74
                              От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                              Е може и баш в конкретния случай нищо да не покриват, ама поне трябва да излязат с официално становище. Те или от Надзора.
                              Стояне, изчисти си кутията, за да мога да ти пратя ЛС.
                              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                              Коментар


                              • #75
                                От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Само аз ли си мисля че събитията със ЗК Олимпик и Търговския регистър имат общо?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:39145072_10212062280488504_3540497071448522752_n.jpg
Прегледи:1
Размер:35.9 КБ
ID:5796417
                                LZ1ZAH

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X