Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    ......По принцип има ли правна причина аз да плащам? Май няма... но съм склонен ако се обади от чисто човешка гледна точка да му дам някой лев, потенциалнта сума не е толкова голяма.
    Абсолютно законово основание има да те осъди. Може да ти търси всичко + законна лихва (която 10 пункта над ОЛП), считано от датата на ПТП.
    Като казвам " всичко", значи не само преките вреди, а и пропуснатите ползи, ако не си е ползвал колата, а се е возил на такси, например.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Предполагам знаеш, че ако не може да си вземе парите от Олимпик, пострадалият в ПТП-то за което пишеш, ще си ги вземе от теб?
      Няма ли да се занимаваш само с твоя си застраховател... Какво те интересува къде се е застраховал другият участник?
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
        Предполагам знаеш, че ако не може да си вземе парите от Олимпик, пострадалият в ПТП-то за което пишеш, ще си ги вземе от теб?
        А като влезе бонус-малос ше спре да шофира, щото с тия птп-та за тоя период застраховката му ше чукне 2 бона
        Бай дъ уей и ти ли си на позицията на фонда, че ни лук са яли, ни мирисали?

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ... Какво те интересува къде се е застраховал другият участник?
          Я, щастливец който не се е разправял за щети по ГО. Малко сте такива.

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Я, щастливец който не се е разправял за щети по ГО. Малко сте такива.
            Който има "каско", завежда щета по тази полица и застрахователят МУ оправя щетите пък си ги търси по "гражданската отговорност" на виновния, от неговия застраховател. Ама каско не всеки има. По "ГО" застрахователят на невиновния пострадал няма никакво отношение към проблема.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              ...Бай дъ уей и ти ли си на позицията на фонда, че ни лук са яли, ни мирисали?
              В закона (КЗ) си пише как се набират средствата във Фонда и как се разходват. Не ми се рови да проверявам дали Олимпик е правил вноски в ГФ.
              Те и тези с "каско" в Олимпик не са завиждане.
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Който има "каско"
                Я го знам и жокер ми не требе. Просто обикновено хората не правят КАСКО.

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Я го знам и жокер ми не требе. Просто обикновено хората не правят КАСКО.
                  Аз обЕснявам на публиката, най-вече на баровците, дето бъркат ГО с каско и се чудят каква ли аджеба работа можеш да имаш като пострадал при застрахователя на виновния...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Изяснихме се значи.

                    Впрочем дълбоко се зачудих - за какво ти е да регистрираш в Кипър ЗК която ще работи само в България?

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                      Не ми се рови да проверявам дали Олимпик е правил вноски в ГФ.
                      Не знам, но на мен са ми отдържали за ГФ. Може и в кипърския ГФ да са ги внасяли.

                      Преди малко сключих нова застраховка към ОЗК. Уж акционерите са български фирми. И сега е на 4 вноски, макар че ми е по-неудобно.

                      Според брокерката, Олимпик не били фалирали. Само им бил отнет лиценза. И щяли да връщат пари, за остатъка от времето.

                      Бой и йе*ане не се връщат, така че не вярвам да се случи.


                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Има. Виновен си за ПТП.

                        Изначално е твое задължението да платиш. Застраховката само улеснява двете страни.
                        Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                        Абсолютно законово основание има да те осъди. Може да ти търси всичко + законна лихва (която 10 пункта над ОЛП), считано от датата на ПТП.
                        Като казвам " всичко", значи не само преките вреди, а и пропуснатите ползи, ако не си е ползвал колата, а се е возил на такси, например.
                        Силно се съмнявам, към датата на ПТП(преди точно 40 дни) съм имал валидна ГО и трябва да си ги търси от там, няма никаква логика да ги търси от мен. Принципно за тези 40 дни дори би трябвало да са му ги изплатили, но доколкото чета от известно време са спрели да плащат.
                        Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                        А като влезе бонус-малос ше спре да шофира, щото с тия птп-та за тоя период застраховката му ше чукне 2 бона
                        Бай дъ уей и ти ли си на позицията на фонда, че ни лук са яли, ни мирисали?
                        Имам книжка от 11 години, кола от 7, тези щети за съответно от преди 3 години от брат ми с моя кола, от преди 2 заради моя глупост и от преди 40 дни пак заради моя глупост. Общата им стойност на първите 2 е колкото гражданската ми за 1 година, последната не знам колко е. Дори да влезе бонус-малус няма логика ГО да ми скочи с повече от 20-30%, което пак не е малко. 18 годишния келеш който ми тотализира колата и нанесе щети по ГО за близо 3000лв. може и 1000лв. ГО да стигне първите години. Тая система е необходима, но е много важно как ще я измислят за да е справедлива.
                        За 11год. нямам взета дори една точка, имам 3 фиша за паркиране(от преди 18 месеца в рамките на 1 седмица) и една снимка с +25км./ч. от скоро. От там според още 1000лв. ли ще ми скочи ГО? По принцип минавам дори за примерен водач .
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Има. Виновен си за ПТП.

                          Изначално е твое задължението да платиш. Застраховката само улеснява двете страни.
                          Абсолютно, невярно! Имал ли си валидни ГТП и задължителна ГО в момента на птпто нямаш и не можеш да имаш никакви задължения към никой!
                          мисля, да зема а се замисля...

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                            Абсолютно, невярно! Имал ли си валидни ГТП и задължителна ГО в момента на птпто нямаш и не можеш да имаш никакви задължения към никой!
                            Аз като казвам, че правната култура на българина е ниска, никой ми не верва...
                            Дано не направиш птп и не попаднеш на гневни роднини, които да предпочетат да съдят теб, щото такива много има..



                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Нормалното, което трябва сега да се случи след фалита на Олимпик, е КФН да поеме отговорност поне за остатъка на изтичащите след обявената дата 17.08. тя е единствения отговорен за случилото се, все пак си има гаранционен фонд! Не може да изнудват хората да сключват нови договори!
                              мисля, да зема а се замисля...

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                Аз като казвам, че правната култура на българина е ниска, никой ми не верва...
                                Дано не направиш птп и не попаднеш на гневни роднини, които да предпочетат да съдят теб, щото такива много има..
                                Ко!?
                                мисля, да зема а се замисля...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X