Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Дори аз помня времето, когато ГО не беше задължителна.
    Нема таков филм! Плащаше се с данъка във "Финансовия отдел на Народния съвет", дИмек - в общинЪтЪ. Е, имаше само един застраховател - ДЗИ, ма плащаха добре за смачкани ламарини (ако не са по твоя вина) - личен опит.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      В момента е пълен хаус при брокерите.Не работели сървърите на застрахователите.Почиващите по морето не могат да си сключат застраховка...
      Това в Слънчев бряг.
      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Аз помня и шофирането в нетрезво състояние как "струваше" 50DM, ама не мисля, че е нещо хубаво.

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          Дори аз помня времето, когато ГО не беше задължителна. Имаше по-малко сакатлъци от днес.
          ...
          Хайде пак Терзиев прави генерални изводи въз основа на задълбочените си познания върху живота и богатия си практически опит! Би ли споделил защо реши, че "по-малкото сакатлъци" са следствие от липсата на задължителна ГО, а не, примерно, на по-малко интензивния трафик към онзи момент.

          През 1994 един тЕрикат, за да избегне челен удар с трамвай, ме измлати странично изотзадзе пред пазар "Ситняково". Понеже нямаше задължителни застраховки, пък аз не си падам по решаването на въпроси с бухалки и т.п. атрибути, ремонтът си остана за наша сметка ...

          Та, толкова за спомените за сакатлъци в миналото.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Аз помня и шофирането в нетрезво състояние как "струваше" 50DM, ама не мисля, че е нещо хубаво.
            Сигурно и сега си има цена. Последно някъде 2001 г. беше ~ 100 лв. (след пазарлък, стартиращ от 500)
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              https://m.dnevnik.bg/skorost/2018/08...mpik_niama_da/


              Става все по забавно. Тия явно ги е страх да не ядат бой.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                През 1994 един тЕрикат... Понеже нямаше задължителни застраховки...
                Имаше - с пътния данък в общината се плащаше и застраховка. Аз именно през 1994 г. имах удар с такси, излизащо на червено от "Дим. Несторов" на бул. "България". В ДЗИ-то строго ми обявиха: "А-а-а-а, не плащаме по фактури, а само по каталог! "Шваке"!" Т.е. платиха ми около 4500 лв. тогавашни, а тенекеджията ми взе 1500 лв. После бързо-бързо се отказаха от "Швакето", па и се появиха и новите застрахователи ("Не заключвайте колата си! Елате при нас, във ВИС, за да не дойдем ний при вас...")... кражбите вече бяха по-голям риск от ПТП-тата.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  https://m.dnevnik.bg/skorost/2018/08...mpik_niama_da/


                  Става все по забавно. Тия явно ги е страх да не ядат бой.
                  Много се съмнявам при виновно причинена щета да важи този гратисен период.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Сигурно и сега си има цена. Последно някъде 2001 г. беше ~ 100 лв. (след пазарлък, стартиращ от 500)
                  "Цената" е нарастнала много. Последно знам за пазарлък, завършил неуспешно при "оферта" 500€. Евала на тия Полицаи.
                  Последно редактирано от bokomo; 16-08-18, 12:53.

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Както казах, става забавно.
                    Очевидно е че някой отговорен другар се е оакал (или нещо друго) покрай олимпик
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Хайде пак Терзиев прави генерални изводи въз основа на задълбочените си познания върху живота и богатия си практически опит! Би ли споделил защо реши, че "по-малкото сакатлъци" са следствие от липсата на задължителна ГО, а не, примерно, на по-малко интензивния трафик към онзи момент.
                      ...
                      Имаш един навик да ми приписваш каквото не съм казвал, според твоето си тълкуване. Не казвам, че има връзка липсата на данък ГО и по-малкото сакатлъци. Мисълта ми е, че като не са ги бутали зорлем у един картел с договорени под масата цени - оцелели са някак.
                      Ей го на, набутват ми зелена карта, пък аз нямам намерение да излизам зад граница с тоя дръгел. И на база дивите обезщетения по Запада ми правят цени като за западняк.
                      През 1994 един тЕрикат, за да избегне челен удар с трамвай, ме измлати странично изотзадзе пред пазар "Ситняково". Понеже нямаше задължителни застраховки, пък аз не си падам по решаването на въпроси с бухалки и т.п. атрибути, ремонтът си остана за наша сметка ...

                      Та, толкова за спомените за сакатлъци в миналото.
                      ГО не покрива тия неща. На практика не съм видял ГО да плати нещо различно от медицински сакатлък. Ако ги покриваше нямаше да купуват каско.

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                        Много се съмнявам при виновно причинена щета да важи този гратисен период.
                        А, важи сигурно. Ама директната отговорност към пострадалия никой не я е отменил. С протокола от КАТ и фактурите от ремонта - право при Гагич.

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Очевидно е че някой отговорен другар се е оакал (или нещо друго) покрай олимпик
                        Това е абсолютно сигурно.

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ...

                          ГО не покрива тия неща. На практика не съм видял ГО да плати нещо различно от медицински сакатлък. Ако ги покриваше нямаше да купуват каско.
                          Стига глупости!

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            "Цената" е нарастнала много. Последно знам за пазарлък, завършил неуспешно при "оферта" 500€.
                            Разказвал съм тука за един, когото закопчаха и окошариха в РПУ-то за предложени 3000 долара подкуп на полицай. Цяла вечер пред клетката му се изреждали полицаи да го гледат "тоя ненормалния" и освен въпросите: "От кои си? От Инспектората ли, от БОП-а ли?" и му подхвърляли: "Абе, да беше предложѝл сто-двеста-аре-триста долАра, да ти се върже човек! Ама три хиляди?"
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                              Стига глупости!
                              Що купувате каско като са глупости? Вероятността тоя дето ти е омачкал ламарината да има ГО е над 90%. И всички ремонти да ги поема ГО. Не да се бъркате по хилядарка и нагоре за втора застраховка, за тебе си.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Що купувате каско като са глупости? Вероятността тоя дето ти е омачкал ламарината да има ГО е над 90%. И всички ремонти да ги поема ГО. Не да се бъркате по хилядарка и нагоре за втора застраховка, за тебе си.
                                Крадците нямат ГО.
                                Градушките също.
                                И разни други стихиЙ - тоже.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X