Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Е пак казвам :"Айде като румънците на улицата ,за правова държава!"Или е по гот да си мрънкаме по форумите и да ни хакнат с поредното скубане!Тука не става въпрос за политика ,а за поредната нагла свинщина!Ко стана с КТБ?Ъ?Или ше си трайкаме ,щото "наведена глава ,сабя не я сече"!По национални празници знамена вееме ,а като трябва да се изправиме срещу поредната неправда ,мрънкаме по форумите и раздаваме поучително съвети ,че видиш ли наясно сме как ни онодат! Днес е Олимпик ,утре може да е Евроинс или друга компания,данък семеен живот или поредната тъпня на някои велики гетсбовци от олигархичната върхушка с наметало от властта.По високи цени на застраховката добре ,ма то всичко е вързано със стандарта,това не им увира у наглите ,тъпи глави!Поне не им се получава с данъците ,требва да избият чивия от друго!Деа и машинаторите плоски!
    Абсолютно съм ЗА ! Но съм песимист честно казано , това от личен опит !
    Пробвал съм на местно ниво стачки , протести....1-2 дни и един по един се връщат към статуквото.....
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Е пак казвам :"Айде като румънците на улицата ,за правова държава!"Или е по гот да си мрънкаме по форумите и да ни хакнат с поредното скубане!Тука не става въпрос за политика ,а за поредната нагла свинщина!Ко стана с КТБ?Ъ?Или ше си трайкаме ,щото "наведена глава ,сабя не я сече"!По национални празници знамена вееме ,а като трябва да се изправиме срещу поредната неправда ,мрънкаме по форумите и раздаваме поучително съвети ,че видиш ли наясно сме как ни онодат! Днес е Олимпик ,утре може да е Евроинс или друга компания,данък семеен живот или поредната тъпня на някои велики гетсбовци от олигархичната върхушка с наметало от властта.По високи цени на застраховката добре ,ма то всичко е вързано със стандарта,това не им увира у наглите ,тъпи глави!Поне не им се получава с данъците ,требва да избият чивия от друго!Деа и машинаторите плоски!Еврозонатааааа през крив макарон!
      Аз ако съм на мястото на адвокатите на Евроинс - ще те съдя.
      Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

      Коментар


      • От: ЗК "Олимпик" фалира

        Като овци на заколение сме за пореден път,те тва е истината!Матриал некъв!Кой селектира фирми и компании на пазара?Чича ми ,Деда ми?!?!Държавноста работи за благото на обществото,демек хората,тва конституцията ,нали!Требва да пренапишат извадки от сомалийската,особено в раздела "защита на граждани от застрахователни и държавни институции"!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: ЗК "Олимпик" фалира

          Само си мечтаем за нещо такова,като Румънците!
          Няма да стане!
          В този ред на мисли,кои са надеждните застрахователни компании в БГ?
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: ЗК "Олимпик" фалира

            ..да питам, защо се вдига безпочвено/със смешни доводи,които мажат очите/, вместо да се бракуват масово неизправните и опасни за движение МПС-та, които в повечето случай са основните съпричинители на Щетите на Застрахователите!?Майка ми загина в такова допотопно рейсче/бусче, дето в нормалните държави е бракувано и спряно от движение, ма в Бг си се регистрира, и минава прегледи къде ли не!?..та от 24места в него..има 10жертви!!!!..виновни ИНСТИТУЦИИ!?
            ...та Застрахователите играят в един цирк с Държавата, а от другата страна сме ние...жертвите...в пряк и косвен случай...
            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

            Коментар


            • От: ЗК "Олимпик" фалира

              От 15. 08. 2018г. около 15.00ч. Г.Ф. разрешава без никакъв проблем на всички с Г.О. на Олимпик да сключват нови договори валидни от 18. 08. 2018г.

              Коментар


              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                Кои компании са сигурни е интересен въпрос. От една страна, всички, които са покрили изискванията за лиценза и са се справили до сега с промените, касаещи капиталовата адекватност, очевидно са достатъчно сигурни.
                От друга страна, изборът на застрахователна компания почива на ред субективни условия подобно избора на мол, публичен дом и дилър, където премерени съвкупно, субективните фактори ще тежат повече от обективните.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Сигурни компании ?Относително е това в БГ,ако е сигурна компанията тука все някак ще и намерят цаката да не е .Иначе "Инсовете",Алианс,HDI.И коли и къщи са ми застраховане в такива,ама "куче влачи рейс ,дира нема.Човека взе парите каза чакай малко......".Казал го е Володята преди почти 30 години.Чалга не слушам ,ма това съм го запомнил ,щото е очеизбодна истина.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Точно това не мога да го разбера... след като има лиценз за България значи би трябвало да има и нещо като застраховка на застраховката. Един колега по нагоре пита защо съм бил в Олимпик, ми прибирам се през нощта на сутринта съм при наи близкия брокер...
                    брат даи застраховка че ще пътувам е ти документите
                    Човека ми прави гражданска и взима парите
                    За момента съм редовен, ама както се видя не се знае знае ли се, то още малко ще се окаже че трябва да хванеш детектив дето да проучи фирмата преди да си застраховаш таралясника...
                    0-

                    Коментар


                    • От: ЗК "Олимпик" фалира

                      Това не е вярно. В този бизнес фалита и ликвидацията са нормални процеси, заради което има и съответните гаранционни механизми. Astra в Румъния фалира с два милиона клиенти, защото не можа да набере капитал и да отговори на новите правила за капиталова адекватност. С фалита на банка е същото.Всяка една финансова компания може да фалира, някои умират буквално за един ден на борсата.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Да фалира да, но да няма кой да гарантира плащанията по полици на заварено положение не е нормално според мен... нали се сещаш колега че от Кипърския фонд едва ли имат желание да го направят а и разправията ще направи сметката дявол на магаре.
                        0-

                        Коментар


                        • От: ЗК "Олимпик" фалира

                          На моя колега и двете му коли се оказа, че са с ГО в Олимпик. Вчера, след като КФН излезе със становище, че могат да се правят нови застраховки с други компании след 15 часА, отиде при брокера да му направи нова гражданска поне на едната кола, че се страхува така да кара. Върна се приятно изненадан, че брокера му изчислил загубата от застраховката в Олимпик( 90 лв) и я е приспаднал от новата застраховка. Новата полица е 250 лв, а той е платил 160лв. Не зная, дали това ще е практика, или е частен случай, но е добре за хората изгорели с фалиралата компания, ако го правят за всички. Не попитах къде е новата му застраховка, но едва ли има значение.
                          Не трябва да си голям математик, за да разбереш, че останалите компании са наточили яко брадвата с поскъпването на застраховките и потриват доволно ръце от фалита на Олимпик. Средно ГО поскъпва с 70- 80 лв. Само от клиентите на фалиралата компания, за които се говори, че са 200- 250 хиляди, ще си разделят едни бързи 15- 20 милиона. Така, че в борбата за кокала, всяка застрахователна компания, може да си позволи такива жестове за завоюването на повече клиенти. Даже, офисите им ще работят почти денонощно в следващите няколко дни. Честито на печелившите... компании.
                          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                          SSang Yong Kyron 2.0xdi
                          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                          Коментар


                          • От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
                            На моя колега и двете му коли се оказа, че са с ГО в Олимпик. Вчера, след като КФН излезе със становище, че могат да се правят нови застраховки с други компании след 15 часА, отиде при брокера да му направи нова гражданска поне на едната кола, че се страхува така да кара. Върна се приятно изненадан, че брокера му изчислил загубата от застраховката в Олимпик( 90 лв) и я е приспаднал от новата застраховка. Новата полица е 250 лв, а той е платил 160лв. Не зная, дали това ще е практика, или е частен случай, но е добре за хората изгорели с фалиралата компания, ако го правят за всички. Не попитах къде е новата му застраховка, но едва ли има значение.
                            ...
                            Да не се окаже, че новата е за по-различен от 1 г. срок? По едно време не можеше...

                            Коментар


                            • От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Снощи ходих до SDI за нова застраховка. Дадоха ми списък с адреси на офиси на Олимпик, където мога да пусна молба за възстановяване на остатъка. Само дето трябва да си взема един ден отпуск и да се завлека до София (от провнаса съм) с куп документи и всичко това за да чакам "от умрел писмо". То и без това остатъка ми е стотина лева - разхода във време и пари ще е повече.

                              Коментар


                              • От: ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                "Ако не бяха застраховките, шофирането щеше да си остане лукс за ексцентрични милионери".
                                Дори аз помня времето, когато ГО не беше задължителна. Имаше по-малко сакатлъци от днес.
                                Я по темата - ще ви връщат ли пари дето са неизползвани до края на платения срок? Щото иначе много грозно се получава. Зорлем да те бутат към услуга, дето на всичко отгоре е пирамида.
                                п.с. А, Менди е писал, че ще ви и разкарват до София.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X