Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: DLR на дългите светлини

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Сега ако кажеш че са сложили минерално стъкло отпред вместо органично и ще си купя автобус...
    От истинско стъкло са. И светят по-добре от оригиналния ксенон на колата ми.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #62
      От: DLR на дългите светлини

      Ясно. Можело значи.

      Спестявам за автобус. МАН правят ли нещо с база под 5м ?

      Коментар


      • #63
        От: DLR на дългите светлини

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        АмаХн от дръвени философи! ....
        ТАварищ, явно още трябва много да четеш... Има там едни други ръководни документи, че за да монтираш нещо на автомобила в ЕС, то трябва да е одобрено, щото иначе можеш да си монтираш фарче от колело и да твърдиш, че това са ти късите светлини...
        Айде сега обратно в клас - например да разбереш какво означава обозначение Е+цифра и RL към него. Или пък MD.....
        Аз бях дотук - образовай се самостоятелно... Ако не можеш - нека някой друг ти помага - лично аз вече поизгубих желание ....
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: DLR на дългите светлини

          Като зачете човек въпросния документ (канделите там са се изгубили в превода ама нейсе) се установява че за постигането на тези числа трябва някаква оптика която радикално се отличава от ПОВЕЧЕТО дълги светлини.

          Да, има дълги светлини които го могат. Може и на WH да са така. Лично аз не съм се заглеждал щото не ги карат много и съответно не ме дразнят като се разминавам с тях.

          Коментар


          • #65
            От: DLR на дългите светлини

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            ТАварищ, явно още трябва много да четеш... Има там едни други ръководни документи, че за да монтираш нещо на автомобила в ЕС, то трябва да е одобрено, щото иначе можеш да си монтираш фарче от колело и да твърдиш, че това са ти късите светлини...
            А-а-а-а, таваришч, цитирането на несъществуващи документи или "том 365, стр.189 В.И.Ленин, Собр. соч.", който никой няма да седне да отваря, ще стане актуално пред Валдайския кръжец, когато... сещаш се. Засега в евроГейския коптор това с "има едни други ръководни (э-э-э-эхх, какое слово, прямь в точку!) документи" ни вървой.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: DLR на дългите светлини

              Това кое върви или не не го определяш ти... Приятелски те посъветвах да залегнеш над книгите, а не над дрънкането...
              Ама явно дрънкането по-те влече Да, за някои дървени глави (да не кажа по-силна дума) това, което не са го чели, не съществува... Проблемът обикновено на такива хора е че това, което са чели е силно ограничено откъм количество и качество (да, някои са чели и Винету )...
              Да, мога да ти посоча правилото какви обозначения трябва да имат одобрените изделия (има си конкретен номер правило специално за DRL, публикувано и актуализирано в конкретни броеве на Официалният вестник на ЕС)... Мога да ти дам и линк към http://eur-lex.europa.eu... (правилото го има и на български; за съжаление на руския, който така често използваш го няма)
              Но е крайно време и ти самият малко да се постараеш...
              Затова - дерзай...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #67
                От: DLR на дългите светлини

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Да, мога да ти посоча правилото какви обозначения трябва да имат одобрените изделия (има си конкретен номер правило специално за DRL, публикувано и актуализирано в конкретни броеве на Официалният вестник на ЕС)... Мога да ти дам и линк към http://eur-lex.europa.eu... (правилото го има и на български; за съжаление на руския, който така често използваш го няма)
                Но е крайно време и ти самият малко да се постараеш...
                Затова - дерзай...
                Не можеш. Бас?
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #68
                  От: DLR на дългите светлини

                  Гагич, Гагич...
                  Толкоз ли намаляха неизрядните платци, та по цял ден висиш У форумите?

                  Коментар


                  • #69
                    От: DLR на дългите светлини

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Гагич, Гагич...
                    Толкоз ли намаляха неизрядните платци, та по цял ден висиш У форумите?
                    Разби'а ме законодателно - Маяма Нолова & со. Мечтата на Андрешко.
                    Ти кажи нещо, нали си голям специалист, Търтея по-горе е писал за "намалено напрежение" при светене като DRL. Как става това "намаляване на напрежението"? С трансформаторче в модула?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #70
                      От: DLR на дългите светлини

                      Чак па цял трансформатор, не.

                      ШИМ се ползва обикновено. Т.е. крушката бързо се включва-изключва с определени времеви интервали.

                      Коментар


                      • #71
                        От: DLR на дългите светлини

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Разби'а ме законодателно - Маяма Нолова & со. Мечтата на Андрешко.
                        Ти кажи нещо, нали си голям специалист, Търтея по-горе е писал за "намалено напрежение" при светене като DRL. Как става това "намаляване на напрежението"? С трансформаторче в модула?
                        Трансформаторче за постоянен ток като измислиш - направо си за Нобел.

                        Коментар


                        • #72
                          От: DLR на дългите светлини

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          .... Търтея по-горе е писал за "намалено напрежение" при светене като DRL. Как става това "намаляване на напрежението"? С трансформаторче в модула?
                          Аз го писах, ако съм плагиатствал от Т- не съм видял, извинение. И го писах за преди 25-30г. Сега пак така, но по-лесно
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #73
                            От: DLR на дългите светлини

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Трансформаторче за постоянен ток като измислиш - направо си за Нобел.
                            Измислено е и наградата вече е взета.

                            Коментар


                            • #74
                              От: DLR на дългите светлини

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Чак па цял трансформатор, не.

                              ШИМ се ползва обикновено. Т.е. крушката бързо се включва-изключва с определени времеви интервали.
                              Именно. За това попитах.
                              Мързи ме да цитирам, но това с напрежението беше... хмммм....
                              НякоЙ мерАклиЙ за бас, че няма евродокумент, забраняващ ползването за DRL на дългите фарове с намален интензитет?
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: DLR на дългите светлини

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Измислено е и наградата вече е взета.
                                Може ли някакво инфо? Такова с ламели и медни намотки!
                                Щото ШИМ и аз знам какво е, ама не е трансформатор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X