Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DLR на дългите светлини

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: DLR на дългите светлини

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Ти ако си партиец - това си е твоя работа... Това, че съм безпартиен също си е лично моя работа...
    А ти продължаваш да дрънкаш..
    Потвърждаваш думите ми, че трябва да правиш модификации, неразрешени (и затова - незаконни) в Европа, а в същото време скачаш като яре пред майка си, че така било в Европа...
    Та на това му се казва дрънканици Боголюбе...
    Не чукотствуйте, товарищ!
    По-горе съм написал - Jeep WH, сглобяван в Грац. Има си фабрично дневни светлини - 30 % от интензитета на дългите. Не му трябват никакви модификациЙ, добавки и прибавки. Този джип от 5 години е моя соПственНост.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #47
      От: DLR на дългите светлини

      А за коя част от света е правен Джипа? (това, къде е сглобяван нищо не значи - сертификациите за възможна продажба са за конкретен пазар)...
      Наскоро в Германия се продаваха новички Пасати... С найлоните и стикерите по калниците... Ама продавачът си пишеше, че са за износ - не могат да се регистрират в Европа (май бяха Евро 4)..
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #48
        От: DLR на дългите светлини

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        А за коя част от света е правен Джипа? (това, къде е сглобяван нищо не значи - сертификациите за възможна продажба са за конкретен пазар)...
        Наскоро в Германия се продаваха новички Пасати... С найлоните и стикерите по калниците... Ама продавачът си пишеше, че са за износ - не могат да се регистрират в Европа (май бяха Евро 4)..
        За Италия е правен по "build-sheet". И преди да ми заобЕсняваш как в Италия нема(ло нявгаж) изискване за дневни светлини, прочети това:
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
        Ако са на 25-30, дори 40% нищо не заслепяват... Фабричния DRL, когато е такъв, а не просто включени фарове, се прави на отделна светлина - за пример давам WV Caddy, но пришкоди, дачии и т.н. е по същия начин - 21W крушка с отворен /асочен напред/ рефлектор... Късите светлини не са проектирани за тази работа - даже напротив, проектирани са ДА НЕ СВЕТЯТ към насрещните коли! За да постигнеш някакъв видим ефект, трябва поне на 50-60% да се захранят.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #49
          От: DLR на дългите светлини

          Боголюбе, вместо да ми обясняваш неща, от които явно не разбираш, бих те посъветвал да се заровиш в документацията на ЕС - там има ТОЧНО кое, как, откъде и накъде и т.н. трябва да свети...
          Да, имам и автомобил със заводски DRL с лампи нажежаема жичка (Фиат Добло 2011г)... Това е разрешено и сертифицирано съгласно ЕС правилата...
          Също както имах автомобил със заводски DRL, който включва късите на 100%, и това също е разрешено и сертифицирано съгласно ЕС правилата...
          Сега съм със заводски светодиоден DRL ... Може да те учуди, но и това е съгласно ЕС правилата...
          На Кашкая ползвам функция, която почти се изравнява с DRL (разликата е, че постоянно светят габаритите и подсветката) - при лостчето, преместено на включени къси светлини, те автоматично изгасват при заключване на волана, а светват след стартиране на двигателя... И това също отговаря на законовите изисквания в ЕС...

          Очаквам да покажеш НЯКАКВО потвърждение за тезата си, че в ЕС е позволено ползване на дълги светлини за DRL...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #50
            От: DLR на дългите светлини

            Да ама като ти е на дългите пестиш от крушки за късите
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #51
              От: DLR на дългите светлини

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Да ама като ти е на дългите пестиш от крушки за късите
              Ъхъ Ама Маздата си бе би-ксенон... Износвах ги еднакво и късите и дългите
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #52
                От: DLR на дългите светлини

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Ъхъ Ама Маздата си бе би-ксенон... Износвах ги еднакво и късите и дългите
                Мани ги жълтурите. Да ползваш фар с комбинирана оптика за къси и дълги е тъпо до безобразие и неоправдано предвид технологията в 21 век.

                Отделно как са направили да се износват на практика всиките ти фарове и ако нещо гръмне да се прибираш по уреди
                Последно редактирано от turtey; 30-10-17, 12:42.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #53
                  От: DLR на дългите светлини

                  Не че нещо, ама точно тази мазда бе с едни от най-хубавите фарове, с които съм карал А технологията - елементарна... Проста механика - няма разваляне (знаеш за кого е насочено )
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #54
                    От: DLR на дългите светлини

                    Откакто направиха задължителни дневните светлини съм сложил 4 модула DRL за КЪСИТЕ на 30% и още чакам да изгори някоя крушка (H4)!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #55
                      От: DLR на дългите светлини

                      Е добър ден.
                      Колкото по-ниско напрежение, толкова по-трудно изгаря
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: DLR на дългите светлини

                        Да де, демек нищо не икономисваш ако ги вържеш на дългите!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #57
                          От: DLR на дългите светлини

                          На чисто нов автобус MAN

                          Габарит:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-34b3d2b6fbda425da0ba91cb107b3d21-V.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:5771570

                          И дневни светлини :

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-54bffd9d056e44d7b0472403d3e3eed4-V.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5771571

                          ПП: Това е десен фар отблизо. Всички крушки са нажежаеми...
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #58
                            От: DLR на дългите светлини

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Колкото по-ниско напрежение, толкова по-трудно изгаря
                            Нещо повече - греенето на ниско напрежение частично възстановява крушката от износването при нормална работа. Ама това за напреднали.

                            Коментар


                            • #59
                              От: DLR на дългите светлини

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              На чисто нов автобус ...
                              Сега ако кажеш че са сложили минерално стъкло отпред вместо органично и ще си купя автобус...

                              Впрочем гнусотията наречена ксенонови фарове първо влезе точно в едни автобуси (ама не МАН). Не в леки коли, не в жипове, не в камиони а точно в автобуси. Неоплан. И бяха направени добре.

                              Коментар


                              • #60
                                От: DLR на дългите светлини

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Боголюбе, вместо да ми обясняваш неща, от които явно не разбираш, бих те посъветвал да се заровиш в документацията на ЕС - там има ТОЧНО кое, как, откъде и накъде и т.н. трябва да свети...
                                Да, имам и автомобил със заводски DRL с лампи нажежаема жичка (Фиат Добло 2011г)... Това е разрешено и сертифицирано съгласно ЕС правилата...
                                Също както имах автомобил със заводски DRL, който включва късите на 100%, и това също е разрешено и сертифицирано съгласно ЕС правилата...
                                Сега съм със заводски светодиоден DRL ... Може да те учуди, но и това е съгласно ЕС правилата...
                                На Кашкая ползвам функция, която почти се изравнява с DRL (разликата е, че постоянно светят габаритите и подсветката) - при лостчето, преместено на включени къси светлини, те автоматично изгасват при заключване на волана, а светват след стартиране на двигателя... И това също отговаря на законовите изисквания в ЕС...

                                Очаквам да покажеш НЯКАКВО потвърждение за тезата си, че в ЕС е позволено ползване на дълги светлини за DRL...
                                АмаХн от дръвени философи! Таваришч, когато влезнем в ЕврАзС, тогава нещо, което не е изрично ПОЗВОЛЕНО, ще значи, че е забранено. Засега важи обратният принцип (туй еврогейщина, де, не по устав, ама кво да праЙш, толерастия) - нещо което НЕ е забранено, значи е позволено. Ти ми кажи като мноУ технически грАмотен, къде е ЗАБРАНЕНО да се ползват дългите светлини за DRL? Например тук:

                                Официален вестник на Европейския съюз
                                Първоначално публикуван от Правило № 87 на Икономическата комисия за Европа на Организацията на обединените нации (ИКЕ на ООН) — Единни предписания за одобрение на светлини за движение през деня за моторни превозни средства
                                6. ОБЩИ ИЗИСКВАНИЯ
                                6.1. Всяка светлина трябва да съответства на изискванията, посочени в точките по-долу.
                                6.5. В случай на заменяема нажежаема лампа(и):
                                6.5.1.
                                Може да бъде използвана всяка категория или категории нажежаема лампа(и), одобрена съгласно Правило № 37, при условие че в Правило № 37 и неговите серии от изменения, които са в сила към момента на заявлението за типово одобрение, няма никакви ограничения за използването.
                                6.5.2.
                                Конструкцията на устройството трябва да бъде такава, че нажежаемата лампа да не може да бъде монтирана в друго положение освен в правилното.
                                6.5.3.
                                Фасонката на нажежаемата лампа трябва да съответства на характеристиките, дадени в Публикация на IEC 60061. Прилага се таблицата с данни за фасонката, съответстваща на категорията нажежаема лампа.
                                ...
                                7. ИНТЕНЗИТЕТ НА СВЕТЛИНАТА
                                7.1. Светлинният интензитет на светлината, излъчвана от всеки фар, трябва да бъде не по-малък от 400 cd по базовата ос.
                                7.2. Извън базовата ос, но в рамките на ъглите, определени на схемата на разположението от приложение 6 към настоящото правило, интензитетът на светлината, излъчвана от всеки фар, трябва:
                                7.2.1.
                                във всяко направление, съответстващо на точките в диаграмата за стандартното разпределение на светлината, показана в приложение 3 към настоящото правило, да не е по-малък от минималния посочен в точка 7.1 по-горе, умножен по коефициента, посочен в споменатата таблица за въпросното направление; и
                                7.2.2.
                                да не превишава 1 200 cd във всяко направление, в което светлината е видима.
                                7.3. Освен това в полето, определено в диаграмата в приложение 6, интензитетът на излъчваната светлина не трябва да бъде по-нисък от 1,0 cd.
                                7.4. В случай на светлина, съдържаща повече от един светлинен източник, тя трябва да съответства на изискванията за минимална стойност на интензитета, когато някой от източниците е повреден, а когато всички светлинни източници светят, интензитетът на светлината не трябва да превишава максималната стойност на интензитета.
                                Група от светлинни източници, които са свързани електрически така, че повредата на един от тях да бъде причина всички те да престанат да излъчват светлина, се счита за един светлинен източник.
                                8. ВИДИМА ПОВЪРХНОСТ
                                Площта на видимата повърхност по направление на базовата ос на светлината трябва да бъде не по-малка от 25 cm2 и не повече от 200 cm2.
                                9. ЦВЯТ НА СВЕТЛИНАТА
                                Излъчваната светлина трябва да бъде бяла. Тя се измерва при условията, предписани в точка 10 по-долу.

                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X