Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка и приложението и

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка и приложението и

    Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
    Преди време някъде пишеше , че срещу България е започнала наказателна процедура заради цените на винетките. Та според Европа , седмичната винетка трябвало да струва цената на годишната разделена на 52 плюс минимално оскъпяване , тоест около 2.50. Месечната по същата схема. Но явно са си платили глобата без да се разчува , и лапачката си продължава напук на европейските закони.
    Хм. Австрия:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vign.PNG
Прегледи:1
Размер:15.0 КБ
ID:5805945

    В Швейцария има само годишна, но е "без пари" - 40 франка.


    Чехия:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:che.PNG
Прегледи:1
Размер:17.2 КБ
ID:5805946

    Коментар


    • От: Винетка и приложението и

      В Австрия и по-точно Виена, качваш се на магистрала или скоростен път в рамките на града и виждаш табела край на Виена, и си искат винетка, за да караш, нищо че под тебе си е същинската част на града - Ердберг, Донаущат и т.н.
      Но в България не е никакъв проблем противно на законите, нормативите пък ако щете и срещу моралните и човешки представи за справедливост, цяла България да плаща в едно с ЕС за да се направи скоростен път, магистрала, тангента, допирателна, хипотенуза, катет и пр. измишльотини на АПИ, за да е удобно на една шепа софиянци живееще в крайните села на града.
      Не знам на това как му казвате, ама за мен си има ясно изразен израз, с който да изразя обичта си към поредното беззаконие в полза на крайните квартали на София, за което в някаква степен се плаща и от моя джоб.
      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

      Коментар


      • От: Винетка и приложението и

        Най лесно ще стане винетка за всичко.Няма град няма извън него.
        И после настъпва тишина и спокойствие.
        Няма и при еб... и не.
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • От: Винетка и приложението и

          Не мога да разбера този рев за Северната тангента... И според мен (за мое учудване) ББ обяви правилно и логично решение - или пътя си е в републиканската пътна мрежа и плащаш винетка, или града като реве толкова - да си го поддържа за своя сметка...
          Парите все пак трябва да идват от някъде...
          На мен, (както и на преминаващите транзит през София) никога не ми е пукало за това дали Северната тангента е с винетка или не, въпреки, че я ползвам редовно... Просто имам винетка за да стигна до нея... Да му мислят 'столичани', дето не излизат от чертите на града - нормално е ако искат да се движат без пари по 'вътрешноградски път' - да си плащат (т.е. част от данъците им да отиват за поддръжка и на този път, вместо да се финансира например градинка)..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Винетка и приложението и
            “Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.”
            Атанас Буров

            В крайна сметка минаването през тангентата не е задължително.

            Коментар


            • От: Винетка и приложението и

              Първоначално публикуван от m_markovski Преглед на мнение
              “Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество — винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава.”
              Атанас Буров

              В крайна сметка минаването през тангентата не е задължително.
              Този цитат е толкова нелеп за (цената на) винетката, че няма накъде повече.

              Коментар


              • От: Винетка и приложението и

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Хм. Австрия:

                [ATTACH=CONFIG]978269[/ATTACH]

                В Швейцария има само годишна, но е "без пари" - 40 франка.


                Чехия:

                [ATTACH=CONFIG]978270[/ATTACH]
                Намерих нещо по въпроса ,но не откривам това на по-късен етап.

                https://www.mediapool.bg/tsenite-i-v...ews176214.html
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • От: Винетка и приложението и

                  Какво да стане на по- късен етап, 2011 комисията е препоръчала на МС да обсъди,..., обсъдено е. Срок няма, има комисия.
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Винетка и приложението и

                    Лично мен такива като този не ме интересуват какво как и къде.Гледам да направя това което се изисква.
                    До къде сме я докарали с мошенгии- вчера закарах сина на изпит по теория за шоф.книжка.Сложили монитор в коридора да се гледа как протича изпита.Преди да влезнат трябваше да си премахнат всички метални предмети и телефони.На монитора от доло светат някви цветове на всеки.Питам какво означава отговарят ми лицево разпознаване.
                    Баси и филма и то криминален.Ама ето ние сме си го направили щот всеки гледа и умува първо кво може да се направи и пробва.
                    Аз разбрах с времето че ми е по изгодно да съм редовен.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_145226_0.jpg
Прегледи:1
Размер:368.0 КБ
ID:5805956
                    Последно редактирано от Даниел Чобанов; 03-01-19, 14:44.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Винетка и приложението и

                      Първоначално публикуван от neroni
                      В един форум чета:


                      "Тъкмо за тест си конвертирах и винетка на колата, дето от 2 години не е излизала от гаража, винетка ясно няма, мина без проблем. Сега ти ми отговори ако я подкарам дали като я проверят ще фигурирам в системата, щом въвеждането на данни е така свободно?
                      Конвертирах несъществуваща винетка на реална кола"
                      Към момента може и да е възможно , но няма да е за дълго ! Най-много за няколко месеца .

                      Коментар


                      • От: Винетка и приложението и

                        Първоначално публикуван от neroni
                        Проблема не е в този или онзи мошеник.
                        Проблема е, че са дадени 180 милиона за нещо неработещо и пълно с бъгове..
                        Ми те сега стартират.
                        Лошото е че дори и търпението се изпарило.Както и по улиците .Всеки бърза и подскача.А в бг дори не сме стигнали степента на забързания живот в сравнение с други.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Винетка и приложението и

                          Първоначално публикуван от neroni
                          В един форум чета:


                          "Тъкмо за тест си конвертирах и винетка на колата, дето от 2 години не е излизала от гаража, винетка ясно няма, мина без проблем. Сега ти ми отговори ако я подкарам дали като я проверят ще фигурирам в системата, щом въвеждането на данни е така свободно?
                          Конвертирах несъществуваща винетка на реална кола"
                          Първоначално публикуван от neroni
                          "Хартиените винетни стикери, купени през 2018 г. и валидни след 1 януари 2019 г., ще запазят своята валидност. Шофьорите трябва да оставят хартиения стикер на предното стъкло на автомобила до датата, на която изтича неговата валидност."

                          Знаят за тоя бъг затова искат да не си махаш хартиената свинетка.
                          ха-ха 33% били фалшивите конверсии /как ли ги сметнаха/ и спират конвертирането.
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • От: Винетка и приложението и

                            Към момента (16:57) бутона за конвертиране е премахнат от сайта на бгтол.
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • От: Винетка и приложението и

                              Нормално като си цъкат за спорта.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Винетка и приложението и

                                аз винаги съм се чудел къде се отбелязва срока на валидност на винетката освен на самата нея /номерът на колата е на касовата бележка/ и моята като е до април, що да не въведа ноември, ама докато се начудя - махнаха копчето?
                                ________________________________________________
                                Subaru OUTBACK 2,5
                                Hyundai TUCSON 2.0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X