Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в храстите с Лазар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отново в храстите с Лазар

    Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
    Приказвате вие, ама я пробвайте да карате от София до Варна, спазвайки закона за движение по пътищата. Аз правя редовно този експеримент и тогава съм непрекъснато в стресова ситуация на пътя. Или имам почти непрекъснато отляво автомобил, който ме изпреварва, често на завой без видимост, или съм образувал колона от автомобили зад мен, които се чудят кой е този идиот, дето кара с 90. Даже и камиони с полуремаркета напират да ме изпреварят на ограниченията в населените места.
    Решението за Варна - София поне за мен е да се минава през...... Пловдив по магистралата.
    После Айтоски проход малко забавяш темпото и за 4-5 часа си пристигнал
    Така ми е най лесно и по малко се тормозя с разни каращи по ограниченията
    Ченгета по този път можеш да срещнеш само около Карнобат ама си ги знам къде са.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • От: Отново в храстите с Лазар

      Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
      Това може да ти изиграе лоша случка,нека всеки си преценя сам.
      Никога не знаеш какво мисли този зад теб,ситуации бол.
      Не е така. Подаването на десен мигач е първо колегиално, второ улесняваш изпреварването на този отзад. Освен това всеки си има глава на раменете - млади шофьори са ми пускали десен мигач да ги изпреваря, а аз не тръгвам защото не е безопасно.

      Коментар


      • От: Отново в храстите с Лазар

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        Приказвате вие, ама я пробвайте да карате от София до Варна, спазвайки закона за движение по пътищата. Аз правя редовно този експеримент и тогава съм непрекъснато в стресова ситуация на пътя. Или имам почти непрекъснато отляво автомобил, който ме изпреварва, често на завой без видимост, или съм образувал колона от автомобили зад мен, които се чудят кой е този идиот, дето кара с 90. Даже и камиони с полуремаркета напират да ме изпреварят на ограниченията в населените места. Понеже 1/3 от съзнателния си живот /без спането/ прекарвам, шофирайки, мога да кажа, че неспазването на правилника за движение е обичайно за над 90 % от българските шофьори, в различна степен, естествено. При най-скъпите автомобили е особено изявено. Което ме навежда на мисълта, че заможните хора, имащи пари за такъв автомобил, са най-големите боклуци на пътя. А щом на пътя са такива, значи и в живота не са нещо по-различно. Тоест, управляват ни морални боклуци. Как тогава да очакваме нещо добро да се пръкне в тази държава?
        Аз го имам същия проблем и нямам дори бегла идея за решение. Мразя да бързам, с увеличаването на скоростта вниманието ми трябва да расте нелинейно. С 15 км/ч отгоре се чувствам 2 пъти по-некомфортно. Предпочитам да си гледам пейзажа.
        Храня ги куките, ама като почнат да ме изпреварват разни ТИР-ове и автобуси и ми става тъпо. Имам предвид карам си с 90 при ограничение 90 и правя колона.
        Имах една случка - път хубав, ама точно срещу залеза, и асфалта лъщи като огледало. Сенник не помага, абе по-зле от мъгла. Намалих на 70, и разни дюсбабаити ме изпреварват с поне 120. Явно имат някакви супер умения, в добавка на супер цената на колите им.
        Искам да спазвам правилата, ама не се получава. Винаги правя колона, малко или много. Оня ден един автобус ме гони из планината, едвам дърпах за достатъчна дистанция. Тия и хора возят, а според мен караше на ръба от дерето.
        Инак дръгелът ми си върви на пушка, няма грижи да настъпя и да сгъна поне големите машини.

        Коментар


        • От: Отново в храстите с Лазар

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ...път хубав, ама точно срещу залеза, и асфалта лъщи като огледало. Сенник не помага, абе по-зле от мъгла. Намалих на 70, и разни дюсбабаити ме изпреварват с поне 120.
          Вземи си едни поляризирани очила и ще можеш и ти като бабаит срещу блестящия асфалт.

          Но за останалото си прав.

          Коментар


          • От: Отново в храстите с Лазар

            Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
            Свидетел си нямах. Нерви и време да се разправям за 30 лв изобщо нямам. За акт не рискувам - точките малко, времето също. Спрях на Бяла, пуснах платежно, взеха ми още 6 лв за превод по банкова сметка /!!!/ и 1 лев за платено паркиране и с това се приключи. Накрая остава само разочарованието и неприязънта към държавния чиновник и държавната ни организация като цяло, всеобщо разпространено настроение сред редовия народец. От така настроени хора не очаквам да плащат данъци, напротив, очаквам Андрешковци и тарикатлъци на дребно и едро. Така кръгът се затваря и няма измъкване от батака.
            И правилно не рискуваш. Чудил ли си се някога (ако си обжалвал акт на КАТ), защо винаги има и един документ в папката, където са отразени нарушенията на водача в миналото? Защото това показва склонността му, да не се съобразява с правилата, да нарушава закона и показва и резултата от наказанията, които са му налагани. Демек, не се е поправил. След като точките са ти малко, очевидно не си най-примерния шофьор, с к'во право хулиш държавата, чиновника, полицая и останалите участници в движението, като ти самият си нарушител, който може да остане и без "тапия"? М!? Е такива сте ми любими. Сигурно и другите ти нарушения са маловажни, на едно място минал на жълто, на друго "само си звъннал на жена си" ма без да говорите, само я набираше! И тия боклуци андрешковци те глобяват!? А в едно мнение си успял да вмъкнеш и любимата ми реплика с данъците!
            А бе Ясене, моля те, като се събирате там и си обсъждате нещо по форума, дай предложение за ново правило. Който спомене какъв велик данъкоплатец е веднага да прикачва справка от НАП с датата на мнението, че е без задължения. Иначе шут...

            Коментар


            • От: Отново в храстите с Лазар

              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
              Аз го имам същия проблем и нямам дори бегла идея за решение. Мразя да бързам, с увеличаването на скоростта вниманието ми трябва да расте нелинейно. С 15 км/ч отгоре се чувствам 2 пъти по-некомфортно. Предпочитам да си гледам пейзажа.
              Храня ги куките, ама като почнат да ме изпреварват разни ТИР-ове и автобуси и ми става тъпо. Имам предвид карам си с 90 при ограничение 90 и правя колона.
              Имах една случка - път хубав, ама точно срещу залеза, и асфалта лъщи като огледало. Сенник не помага, абе по-зле от мъгла. Намалих на 70, и разни дюсбабаити ме изпреварват с поне 120. Явно имат някакви супер умения, в добавка на супер цената на колите им.
              Искам да спазвам правилата, ама не се получава. Винаги правя колона, малко или много. Оня ден един автобус ме гони из планината, едвам дърпах за достатъчна дистанция. Тия и хора возят, а според мен караше на ръба от дерето.
              Инак дръгелът ми си върви на пушка, няма грижи да настъпя и да сгъна поне големите машини.
              На това решението е едно - караш с колкото кара колоната, даже и да си в нарушение. На всичкото отгоре е и възможно най-безопасно така.

              Колкото до камерите и какво следвало от тях - като за начало следва че когато си изсмукват нарушение от пръстите една реплика "Искате ли да ви покажа на запис че нарушение няма?", сочейки им камерата, най-малкото ги отрезвява. До тук 2:0 за мен.

              Камерата е FullHD 60p. Ще им се видят и космите в ушите даже.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Отново в храстите с Лазар

                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                И правилно не рискуваш. Чудил ли си се някога (ако си обжалвал акт на КАТ), защо винаги има и един документ в папката, където са отразени нарушенията на водача в миналото? Защото това показва склонността му, да не се съобразява с правилата, да нарушава закона и показва и резултата от наказанията, които са му налагани. Демек, не се е поправил. След като точките са ти малко, очевидно не си най-примерния шофьор, с к'во право хулиш държавата, чиновника, полицая и останалите участници в движението, като ти самият си нарушител, който може да остане и без "тапия"? М!? Е такива сте ми любими. Сигурно и другите ти нарушения са маловажни, на едно място минал на жълто, на друго "само си звъннал на жена си" ма без да говорите, само я набираше! И тия боклуци андрешковци те глобяват!? А в едно мнение си успял да вмъкнеш и любимата ми реплика с данъците!
                А бе Ясене, моля те, като се събирате там и си обсъждате нещо по форума, дай предложение за ново правило. Който спомене какъв велик данъкоплатец е веднага да прикачва справка от НАП с датата на мнението, че е без задължения. Иначе шут...
                Нека който счита, че ЗДП в този си вид може да бъде спазван да хвърли първия камък. Очевидно за теб това не е проблем, но някои избягваме да хвърляме бързи обвинения към колеги и да правим повърхноснти аналогии. Колкото и да са ни "любими". Че и ние си имаме любимци, но и възпитание.

                Коментар


                • От: Отново в храстите с Лазар

                  Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
                  Не е така. Подаването на десен мигач е първо колегиално.....
                  Цъ!
                  Подаването на десен /ляв мигач е сигнал за маневра . Подаването му ей така , "от колегиалност" е нарушение , както и знак , че подаващият го не познава Закона и в не малко случаи е опасно .
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Отново в храстите с Лазар

                    Първоначално публикуван от P2P Преглед на мнение
                    Нека който счита, че ЗДП в този си вид може да бъде спазван да хвърли първия камък. Очевидно за теб това не е проблем, но някои избягваме да хвърляме бързи обвинения към колеги и да правим повърхноснти аналогии. Колкото и да са ни "любими". Че и ние си имаме любимци, но и възпитание.
                    Нещо се обръркА. Не ми слагай думи в устата, никъде не съм казал, че спазвам изрядно закона или правилника. Напротив, всеки ден го нарушавам и когато ме спипат си нося последствията, плащам си глобите и си търпя наказанията. Но никога не съм си позволил при това положение от качеството ми на нарушител (какъвто очевидно е и горния участник) да хуля по останалите или пък най-вече по полицайте, че са ме глобили, щото съм нарушил закона. Човек трябва да има малко срам. Само когато си изряден, можеш да кажеш, че другите участници в движението са боклуци, щото те изпреварват при нарушение на правилата. А тва, че ти си решил да спазваш ограничението на магистралата, ама караш на червено не те прави по-малко боклук. Като под "ти" нямам в предвид конкретно някой. Нарушаването на едни правила за сметка на други, за които ти смяташ, че са по важни, не ти дава право да си морален съдник, а те прави същия цървул.

                    Коментар


                    • От: Отново в храстите с Лазар

                      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                      Цъ!
                      Подаването на десен /ляв мигач е сигнал за маневра . Подаването му ей така , "от колегиалност" е нарушение , както и знак , че подаващият го не познава Закона и в не малко случаи е опасно .
                      Съгласен съм, ама не съвсем. ЗДвП е такъв какъвто е. Нито е идеален, нито има идеален такъв някъде по света. Не може да се спазва на 100%. Давам още един пример: Задръстване премигване с фаровете, за да пропуснеш колата от пътя без предимство.

                      Коментар


                      • От: Отново в храстите с Лазар

                        Впрочем, подаването на десен мигач от бавнодвижещо се МПС, като сигнал за следващите го да го изпреварят (с презумпцията, че от позицията на водача му, пътната обстановка е по-ясна) и "светлинният клаксон", са си съвсем легитмни и присъстващи в правилата неща.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Отново в храстите с Лазар

                          Само да питам... Кога точно съм цървул - когато ги псувам до девето коляно, че ми пишат акт, за нарушение, което обективно няма как да са установили (респективно го правят и без да има фактически нарушение), или ако взема да обжалвам съвсем обективно отразено нарушение, заради някоя правописна грешка?
                          Аз по втората точка съм пас, но по първата едва ли много хора биха останали равнодушни.
                          Към тоя проблем е и излишното гонене по устав, с цел получаване кеш или изпълняване на нормата актове за месеца. Самото съществуване, макар и вероятно неофициално, на норма за бройка актове, няма логическа обосновка, но това са подробности.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Отново в храстите с Лазар

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            Камерата е FullHD 60p. Ще им се видят и космите в ушите даже.
                            Привет,

                            Може ли на лично да ми кажете марка и модел, че и аз съм замислил да купя.

                            Благодаря.
                            Черно, мирише и разваля характера!

                            Коментар


                            • От: Отново в храстите с Лазар

                              Може и не на лично - обичам тестваните модели.

                              Коментар


                              • От: Отново в храстите с Лазар

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Само да питам... Кога точно съм цървул - когато ги псувам до девето коляно, че ми пишат акт, за нарушение, което обективно няма как да са установили (респективно го правят и без да има фактически нарушение), или ако взема да обжалвам съвсем обективно отразено нарушение, заради някоя правописна грешка?
                                Аз по втората точка съм пас, но по първата едва ли много хора биха останали равнодушни.
                                Към тоя проблем е и излишното гонене по устав, с цел получаване кеш или изпълняване на нормата актове за месеца. Самото съществуване, макар и вероятно неофициално, на норма за бройка актове, няма логическа обосновка, но това са подробности.
                                Ти май караш и четеш? Що не вниквате в написаното бе хора? Имаш пълното право да си възмутен, когато те санкционират за неизвършено нарушение.Също съм и за обжалването на действително извършени нарушения, когато има грешки в документите. Щом мойте грешки се санкционират и за техните трябва да има последствия. От там нататък, когато си нацапал гащите не виждам какво има да се възмущаваш, особено за "гоненето по устав" и "а бе само съм настъпил лентата". Всяко едно от предвидените нарушения се санкционират не щото на някой много му се е писало закони, а защото са общественоопасни и представляват реална възможност за увреждане на някой.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X