Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ситуация при завиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Въпрос за ситуация при завиване

    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
    Ако идваш по Сливница преди кръговото на Сточна гара най -дясната лента е направо и надясно а маркировката вътре в кръстовището те вкарва в средната лента на Д.Николаев.Втората лента я вкарва в най лявата лента на Д Николаев , като вътре в кръговото има направо и надясно.
    А, точно това имам предвид. Май че колегата ще се окаже прав, а аз нарушител...

    Така ли изглежда в момента организацията на движението там?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:krugovo.png
Прегледи:1
Размер:22.0 КБ
ID:5740479
    Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

    Коментар


    • #92
      От: Въпрос за ситуация при завиване

      Да . Това е така плюс още една насочваща маркировка която те води в коя лента да влезеш.

      Коментар


      • #93
        От: Въпрос за ситуация при завиване

        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
        Да . Това е така плюс още една насочваща маркировка която те води в коя лента да влезеш.
        Ами значи колегата данаил е напълно прав, а аз откакто се помня, винаги съм го минавал в нарушение това кръстовище.... Винаги съм си мислел, че най-дясната лента на Сливница вкарва всички по Васил Левски, и за мен от втората лента на Сливница, първата свободна лента на Данаилов е средната. Нещо такова (аз съм червената линия):

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:krugovo nepravilno.png
Прегледи:1
Размер:24.8 КБ
ID:5740482

        ... и ако с колегата се срещнем на мястото на звездичката - аз ще съм прав, а той в нарушение.

        А реално (за да не съм в нарушение) кръговото трябва да го минавам така:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:krugovo pravilno.png
Прегледи:1
Размер:25.2 КБ
ID:5740483


        ... при което обаче, най-вероятно ще бъда отнесен от колегата представен с кафявата линия (пак белязано със звездичка, нещо подобно на това което се случи с жена ми, само дето тя е искала да продължи направо към Владайска).

        Както и да е - извинения на колегата данаил, и благодарности на ivo-police, че ми помогна да си разбера грешката дето я правя от години
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #94
          От: Въпрос за ситуация при завиване

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          ...Но откъм гърба няма как да видят дали е Б3 или Б4. Даже при липса на знак Б1 за тях, по логично е да предположат че знака е точно Б4...
          Основания за подобни дилеми не могат да съществуват! Знак Б4 (Край на пътя с предимство), не се поставя на кръстовище.1
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Въпрос за ситуация при завиване

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            грешката дето я правя от години
            Нали знаеш вица.
            Тате , тате , преди да се ожените с мама кой ти е казвал как да караш.
            Като най рискова е червената лента.

            Коментар


            • #96
              От: Въпрос за ситуация при завиване

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              Нали знаеш вица.
              Тате , тате , преди да се ожените с мама кой ти е казвал как да караш.
              Като най рискова е червената лента.
              Мдаа. Лошо няма де, мен никога не ме е било срам да си призная, че съм в грешка, и да науча нещо ново (даже две неща, като броим и казаното от davc), и то по лесния начин. Щото можеше и да е по трудния.... сега като се замисля колко се подигравах на ония дето жена ми го удари... а аз щях да съм в абсолютно същото тъпо положение ако бях направил ПТП с кола в дясната лента, докато се престроявам в средната на Данаилов. До последно щях да си мисля и да споря, че съм прав
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #97
                От: Въпрос за ситуация при завиване

                [QUOTE=windwarrior;3092189]...

                Така ли изглежда в момента организацията на движението там?
                ...
                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Да . Това е така плюс още една насочваща маркировка която те води в коя лента да влезеш.
                С малко уточнение: На "Данаил Николаев" в посока към Сливница бус лентата свършва на известно разстояние преди кръстовището, така че има възможност да се престроиш плътно вдясно без да си в нарушение.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #98
                  От: Въпрос за ситуация при завиване

                  [QUOTE=Чавдар (V93);3092310]
                  Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                  ...

                  Така ли изглежда в момента организацията на движението там?
                  ...


                  С малко уточнение: На "Данаил Николаев" в посока към Сливница бус лентата свършва на известно разстояние преди кръстовището, така че има възможност да се престроиш плътно вдясно без да си в нарушение.
                  Коментирал съм зоната със стрелките. От другата страна -да-има едни около 30-тина метра без бус лента преди кръговото.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Въпрос за ситуация при завиване

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    ... С малко уточнение: На "Данаил Николаев" в посока към Сливница бус лентата свършва на известно разстояние преди кръстовището, така че има възможност да се престроиш плътно вдясно без да си в нарушение.
                    Това е само на теория. На практика бусовата лента е заета още от едни 100-150 метра преди светофара. Ако си коректен участник в движението ще се престроиш... ама друг път.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Въпрос за ситуация при завиване

                      Горе доло така изглежда маркировката касаеща дискутираните маневри:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:пл. „Сточна гара“ - Google Maps.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5740563
                      -Гогия, обичаш ли домати?
                      -Да ги ям да, просто така не.

                      Коментар


                      • От: Въпрос за ситуация при завиване

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Нямаш право на обратен завой при такъв светофар.
                        Защо ? Има лява лента маркирана със стрелка на асвалта, има секция на светофара за ляв завой, има и знак за обратен завой ( синия, указателен, не му знам номера ) . Кое да го забранява ?

                        Коментар


                        • От: Въпрос за ситуация при завиване

                          На теория сигурно всичко е точно, но на практика е супер малоумна новата маркировка на кръговото. При положение, че основният трафик е по Сливница и Данаил Николаев, нашите на практика оставят една лента от Сливница, която има право да завие по Д. Николаев. Карам почти всеки работен ден оттам сигурно от 15 години. Най-дясната лента се ползва от автобуси и не виждам как се очаква да се ползва пълноценно от автомобили при положение, че веднага след кръговото има спирка и почва бус лентата, а и тия, дето завиват надясно, спират да изчакат пешеходците. А напоследък направиха и светофара към борсата да светва по-късно червено и стана съвсем хубаво минаването, защото почна да се образува опашка там.

                          Коментар


                          • От: Въпрос за ситуация при завиване

                            Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
                            Защо ? Има лява лента маркирана със стрелка на асвалта, има секция на светофара за ляв завой, има и знак за обратен завой ( синия, указателен, не му знам номера ) . Кое да го забранява ?
                            От скицата не ставаше ясно, че има знак, разрешаващ обратния завой. Ако няма знак, при наличие на отделна секция за ляв завой нямаш право да правиш обратен.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X