Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ситуация при завиване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Въпрос за ситуация при завиване

    Не искам да отварям нова тема за почти същата ситуация на кръстовището на Околовръстен път и Симеоновско шосе, та ще я изложа тук.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1184878-2.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5740440

    Автомобил 1 прави десен завой при светеща зелено секция за десен завой на светофара. Автомобил 2 прави ляв завой при светеща зелено основна секция на светофара. Както виждате, лявозавиващите автомобили имат една отсечка от 15-тина метра, където вече се движат в права посока, но се срещат с дяснозавиващия автомобил. Кой е с предимство и защо или кой трябва да изчака и защо. Почти ежедневно съм в положението на А1 и почти ежедневно се налага да изчаквам по 3-4 автомобила, които явно смятат, че са с предимство. Имал съм и случаи, когато не ми е стигало времето на зелената светлина заради колонка от 7-8 автомобила пускащи се от Симеоново с ляв завой.

    П.П. Ситуацията е под моста, при навлизане в локалното платно на Околовръстния път.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #62
      От: Въпрос за ситуация при завиване

      Вероятно отсечката от 15-на метра им дава предимство, тъй като вече се движат направо.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #63
        От: Въпрос за ситуация при завиване

        Автомобилите в позиция на 1, трябва да се движат в дясното платно, а тези в позиция на 2, в лявото. Ако се спазват закона и правилника, въпроси и конфликти не биха могли да възникнат.
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • #64
          От: Въпрос за ситуация при завиване

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Автомобилите в позиция на 1, трябва да се движат в дясното платно, а тези в позиция на 2, в лявото. Ако се спазват закона и правилника, въпроси и конфликти не биха могли да възникнат.
          Т.е. автомобилите "в позиция на 2" да навлезнат в насрещното двужение?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #65
            От: Въпрос за ситуация при завиване

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Т.е. автомобилите "в позиция на 2" да навлезнат в насрещното двужение?
            Така излиза на схемата, пусната от "коко келеша". На практика лентата за движение е една и пак имаме конфликт, ако това е кръстовището:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SimChaussee.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5740441
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #66
              От: Въпрос за ситуация при завиване

              Две са лентите, не е една и са еднопосочни естествено. И да това е кръстовището а аз почти всеки ден съм на мястото на Х-6-цата.

              П.П. Само дето ситуацията е огледалната от другата страна на моста в западна посока
              Последно редактирано от коко келеша; 18-01-17, 11:00.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #67
                От: Въпрос за ситуация при завиване

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Т.е. автомобилите "в позиция на 2" да навлезнат в насрещното двужение?
                Това е локалното платно (южното, посока изток) на околовръстното - няма насрещно движение, има две ленти в една посока.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #68
                  От: Въпрос за ситуация при завиване

                  Според мен, тоя завиващият надясно на снимката, има всички видове предимство.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #69
                    От: Въпрос за ситуация при завиване

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    ... Кой е с предимство и защо или кой трябва да изчака и защо. ...
                    Доколкото имам спомен, завиващите надясно по локалното платно имаха знак като този в кръгчето (Б3), който се вижда на снимката от другата страна на кръстовището, където има аналогична ситуация

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SimChaussee.jpg
Прегледи:1
Размер:88.8 КБ
ID:5740443

                    Ако знакът си е още там си мисля, че той решава ситуацията доста еднозначно.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Въпрос за ситуация при завиване

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      П.П. Само дето ситуацията е огледалната от другата страна на моста в западна посока
                      Така ли ?
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #71
                        От: Въпрос за ситуация при завиване

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        На снимката от юни 2015 знак Б3 го няма, но определено имам спомен, че такъв знак имаше в един момент. Какво е в момента положението могат да кажат тези, които минават ежедневно. Щото то в БГ нещата със знаците са динамични. Примерно, за последната година една 100-на метрова отсечка от улица в квартала поне 7-8 пъти се променяше от дву- в еднопосочна, като в повечето случаи промяната беше резултат от самодейност (сваляне и захвърляне на знака).
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Въпрос за ситуация при завиване

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          На снимката от юни 2015 знак Б3 го няма, но определено имам спомен, че такъв знак имаше в един момент. Какво е в момента положението могат да кажат тези, които минават ежедневно. Щото то в БГ нещата със знаците са динамични. Примерно, за последната година една 100-на метрова отсечка от улица в квартала поне 7-8 пъти се променяше от дву- в еднопосочна, като в повечето случаи промяната беше резултат от самодейност (сваляне и захвърляне на знака).
                          То не трябва ли да има и някакъв знак Б1 за завиващите наляво?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Въпрос за ситуация при завиване

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            Доколкото имам спомен, завиващите надясно по локалното платно имаха знак като този в кръгчето (Б3), който се вижда на снимката от другата страна на кръстовището, където има аналогична ситуация

                            [ATTACH=CONFIG]898512[/ATTACH]

                            Ако знакът си е още там си мисля, че той решава ситуацията доста еднозначно.
                            От друга страна - идващите от под моста (Автомобил 2 от схемата) нямат знак Б1, и трябва да се ориентират само като гледат гърба на знака на идващите от Симеоново (Автомобил 1 от схемата)... Но откъм гърба няма как да видят дали е Б3 или Б4. Даже при липса на знак Б1 за тях, по логично е да предположат че знака е точно Б4.

                            По същество (ако няма знаци) - това не е ли малко по-засукано Т-образно кръстовище, респ. да си важи правилото на дясностоящия (автомобил 1 в случая)?
                            Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Въпрос за ситуация при завиване

                              Объркването е от островчето, но то не прави кръстовището Т.............. който смее, да се възползва от предимството си на дяснозавиващ пред лявозавиващи.
                              Аз сутрин минавам през факултета, там знаци няма и познайте колко водачи са чували за нерегулирано кръстовище и дясностоящ............. всички смятат, че щом карат направо, а аз завивам, ще трябва да ги чакам............ и аз чакам
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #75
                                От: Въпрос за ситуация при завиване

                                Аз мисля, че първенството е на сигналите от светофара и знаците в случая на работещ светофар, за какъвто и става дума, нямат значение.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X