Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

    Сайтът plovdiv24.bg показа катастрофа в Пловдив и публикацията събра необичайно много коментари. Ще направя опит да разбера до какъв извод са стигнали катаджиите там.

    Засега ви предлагам линк към материала, който съдържа и красноречиво (на пръв поглед) видео.

    file:///C:/Users/User/Desktop/%D0%95%D0%BA%D1%81%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE_%20%D0%92%D0%B8%D0%B6%D1%82%D0%B5%20%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE%20%D0%BD%D0%B0%2 0%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B0%D1%82%D0%B0%20%D0%BE%D1%82%20%D1%82%D0%B0%D0%B7%D0%B8%20%D1%81%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B8%D 0%BD%20%D0%B8%20%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B5%20%D0%BA%D0%BE%D0%B9%20%D0%B5%20%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BD.html

    Поздрави!
    Искам България чиста!

  • #2
    От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

    Първоначално публикуван от дядо Ники Преглед на мнение
    ...
    Засега ви предлагам линк към материала, който съдържа и красноречиво (на пръв поглед) видео. ...
    Обаче линкът води към твоя компютър и трудно някой ще види видеото.

    За това ли става въпрос?

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

      Ако клипа е този, който показва Чавдар- еднозначно задминаващият автомобил.
      Задминава (щото е по-умен и не може да чака) при непрекъсната линия.
      Излизащият от пресечката бе пуснат от другите и си е ОК
      Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

      Коментар


      • #4
        От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

        По-важното е дали на пресечката има прекъсната осова или има знак за задължителен завой надясно. В първия случай БМВ-то е с двата крака вътре. Във втория и двамата са за мустаците.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

          Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
          Ако клипа е този, който показва Чавдар- еднозначно задминаващият автомобил.
          Задминава (щото е по-умен и не може да чака) при непрекъсната линия.
          Излизащият от пресечката бе пуснат от другите и си е ОК
          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          По-важното е дали на пресечката има прекъсната осова или има знак за задължителен завой надясно. В първия случай БМВ-то е с двата крака вътре. Във втория и двамата са за мустаците.
          Присъединявам се към изказаните мнения. Тъй като на кръстовището осевата линия е прекъсната

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:plovdiv.jpg
Прегледи:1
Размер:67.7 КБ
ID:5684008

          и, според коментарите под статиите, на страничната улица има знак "Стоп", но не и забрана за ляв завой, вината е изцяло на БМВ-то, което се движи в насрещното и изпреварва цяла колона в участък с непрекъсната осева линия.

          Само че, според информациите, КАТ са нарочили за виновен водачът на Ауди-то, защото бил отнел предимство, което никак не е вярно. Едно, че на видеото добре се вижда (от началото до към 6-7 секунда) как човекът е спазил знак "Стоп" и второ, че БМВ-то не може да има никакво предимство при условие, че е в нарушение отвсякъде. Ама БМВ-то го карал милиционер и "колегата" трябва да се пази. С дребните подробности, че освен очевАдните нарушения, "колегата" май е бил и без ГО и без валиден ГТП ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

            Вдигнете шум, пишете до медиите и ако стигне до Бойка - ще му дърпа ушите .

            Иначе да - БМВ-то е виновно тук.

            Коментар


            • #7
              От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

              От самолет се вижда, че е виновен милиционера. Обаче КАТ нямат самолет...
              Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
              Стефан Арзатов

              Коментар


              • #8
                От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                За мен вината е изцяло на BMW-то. Няколко пъти ми се е случвало подобно нагло поведение. Най-опасно е било, когато спра на пешеходна пътека и някакъв подобен олигофрен тръгне да ме изпреварва и за малко да уцели преминаващия пешеходец. А това, че е полицай, би трябвало да е отежняващо, а не смекчаващо вината обстоятелство. Поне при нас, военните, е така.
                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                Коментар


                • #9
                  От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                  Шум, медии..... Има си съд за тая работа. Би трябвало там да падне. Милиционерите разчитат на това че няма да се разправяш със съд. И с право разчитат. Тъпото е че дори воновника да си беше санкциониран, пасивите си остават и за двамата пострадали - ако Audi-то изобщо подлежи на ремонт, в общия случай в някой сервиз ще се изсерат с възможно най-евтините китайски части, ще го напудрят отвън, ще му лепят бронята вместо да сложат нова, ще изправят калника, подкалника, основата, предната престилка, вместо да ги сменят и най-накрая ще си и доплати 2/3 от сумата за ремонт. Щото някой друг е решил да се прави на състезател, понеже е безсмъртен и няма кой да го глоби.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                    Кръстовището е на ул. Македония и ул. Дрин в Кючука, нали?
                    Всичко зависи от това дали наистина не са променили движението при ремонта като са поставили знак "Само надясно". Преди имаше само Стоп (на пресечкато откъдето излиза аудито - ул Дрин).
                    Ако не са - еднозначно БМВ-то.

                    /естествено могат да ушият и този на аудито, че "не е избегнал ПТП"/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                      Един от основните принципи в правото е, че не можеш да се ползваш от права, породени от неправомерно поведение. В случая виновен е водачът на автомобила, който се движи в лентата за насрещно движение при непрекъсната маркировка. Това, ако не съществува забрана за завой на ляво от другия автомобил. Но за никакво предимство не може да става въпрос.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                        Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                        А това, че е полицай, би трябвало да е отежняващо, а не смекчаващо вината обстоятелство.
                        Зависи чий човек е.

                        Да ме извиняват колегите служители от тия служби, ама вече подсъзнаетлно ги псувам само като ги видя. Попадал съм на много читави, но ми е достатъчно на 2-3 години някой да се изсере на метеното, за да са ми всичките еднакви. И това при положение че я ме спрат 2-3 пъти в годината, я не.

                        То статистиката говори достатъчно за работата им. Друго няма и нужда да се казва. За мен трябва да има някаква отговорност за действията на всеки. Простичко е - не казвам да се разпъват на кръст за всяка грешка, а като натрупат известно количесто паднали актове в съда да им се търси сметка (финансова, дисциплинарна, обучение, изпити) що така. Иначе хавата ще си е все така. Статистиката също.

                        Искали номера да свалят. И как ще ги свалите бе, умници, след като самите вие сте ги занитили за купето. После пак ще дупчите и пак ще нитовате. Нонсенс тотален. Нит към купето, син талон, и прочие полюции....
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                          То достатъчно само предния номер да ти свалят, той не е занитен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                            Първоначално публикуван от DaGa Преглед на мнение
                            То достатъчно само предния номер да ти свалят, той не е занитен.
                            Ша ми го свалят га ма няма - и него съм го занитил
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Интересна катастрофа. Кой е (по-)виновен?

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              В случая виновен е водачът на автомобила, който се движи в лентата за насрещно движение при непрекъсната маркировка. Това, ако не съществува забрана за завой на ляво от другия автомобил.
                              А ако има забрана за ляв завой значи милисионера е в правото си да минава в насрещ
                              ното платно. Е той откъде да знай , че и друг може да е нарушител , че и простосмъртен. Как си позволява?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X